CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ifanonline

Orang Sarawak Bodoh:Boy Racer for Chief Minister?

Close [Copy link]
nembiak tok dah mcm ekorkontot....

orang sarawak..tolong jangan nak belagak sombong kononnya boleh je hidup kalau tiada tenaga kerja da ...
cyclotron Post at 13-7-2010 04:54 PM

adoi. pakcik. ko pandai baca tak? cube ko baca balik tajuk thread ni jap. n ko explain kat aku, sape yg sombong, sape yg tak?? klau aku kata bini ko bodoh, ko marah tak? wpun aku tau bini ko pandai sbb dia menyumbang bakti di sarawak sama seperti ko (terima kasih diucapkan) .. we swkian just being defensive. ni pasal maruah negeri diperlekehkan oleh TT yg gila. aku just nak kutuk perbuatan terkutuk ifanonline yg terkutuk itu. ade ka patut dia kata orang sarawak bodoh. dahla dr td asyik sebut orang utan. aku rs mamat ni frust bercinta dgn orang utan ke ape .. dah xde modal nak kutuk, orang utan dijadikan bahan. come on la bro! be a man! klau ko brani, ko dtg la Sarawak and buat announcement kat local radio kata orang Sarawak bodoh sbb pilih gomen yg sedia ada. setakat menaip kat forum, adoi, bdk kecik pon pandai bro. kpd org semenanjung, kami disini bukan nak mengutuk anda, kami just x puas hati dgn TT yang dah melampau. and TT, ko orang negeri mana? ntah2 ko ni spy Indon kot saje nak melaga2kan rakyat Malaysia ..

adoi. pakcik. ko pandai baca tak? cube ko baca balik tajuk thread ni jap. n ko explain kat aku,  ...
caney Post at 14-7-2010 08:16

la nak mengamuk pulak..sabar la yop...bila masa pulak aku tumpang mengutuk korang ni, cuba baca balik apa yang aku tulis, dah tu banding kan semula dengan apa yang geng-geng korang tulis.nilai sendiri, siapa yang kutuk siapa?jelas sangat kan, TT kutuk orang sarawak (cuba buktikan aku ada tumpang kutuk ke tak),dan geng-geng korang terus pukul rata kutuk satu semenanjung.kenapa tak kutuk TT atau negeri TT tu je?sekali lagi, kenapa?dan ulang sekali lagi, ada tak aku mengutuk korang?yang ada cuma nasihat je kan, aku cakap tolong jangan cakap sombong sangat..itu sahaja...walau pun sebenarnya, terrrrrrrrrrrlalu banyak benda dan isu yang aku boleh buat modal untuk kutuk korang, tapi aku tak buat kan?jadi, jangan lah nak emo sangat. tapi kalau kamu dah buat pernilaian yang aku ada kutuk ko, ok la aku mintak maaf.aku tak suka nak gaduh-gaduh ni.

Reply 201# cyclotron

kita menjemput pun tidak, menghalau jauh sekali. Kita berlagak sombong... apa kurangnya dgn org2 semenanjung. Ramai sgt ke guru2 dr semenanjung di swk? Kalau tak sepenuh hati tak payah datang. Rasanya lebih baik anak2 swk sendiri yg menjadi guru utk anak bangsa dia sendiri. Kalau tak silap ada 3 institut perguruan di swk. Di Kuching, Miri dan Bintangor. Takkan tak boleh nak supply utk sekolah2 di sarawak. Lbh baik guru2 semenanjung bertugas kat tempart sendiri. Tak bazirkan duit utk byr lebih elaun kpd mereka. Jimat duit utk bayar kos tambang pergi balik mereka setiap tahun. Tak payah dia org rasa risau nak duduk pedalaman atau mana2 ceruk yang tiada kemudahan bg mereka. Org2 swk sendiri rasany boleh adapt dgn cara hidup begitu. Yg penting tak perlu utk ajar mereka yg akan jadi bodoh mcm yg TT kata.

O&G, selagi ada org2 semenanjung yg jadi org atasan, selagi itulah anak sarawak dinafikan hak utk bekerja di situ.

Post Last Edit by caney at 14-7-2010 08:34
la nak mengamuk pulak..sabar la yop...bila masa pulak aku tumpang mengutuk korang ni, cuba ...
cyclotron Post at 14-7-2010 08:25 AM

sorry bro. emosi dowh. negeri diperlekehkan oleh TT. aku nak kutuk TT dan negerinya, tp TT x penah bgtau dia org mana .. for sure dia xkan bgtau nya. just nak bgtau gak, org semenanjung jgn la sombong sgt (sama mcm ko nasihat kat kitorang jgn sombong sgt) .. ko baru duk kat sarawak 3 tahun ... aku dulu dok kat KL 4 tahun. so, lebih kurg sama la kite sume ni. just jgnlah nak buat provokasi. ni bukan interview keje sampai ko nak provoke2 org (ni khas utk TT) .. utk mengekalkan keharmonian negara, jgnlah menyentuh isu2 sensitif mcm ni. kutuk2 negeri org. sendiri mau ingat laaa. sape yg memulakan provokasi

Reply 206# Muntz

Ini isu sebenarnya Muntz. Sebab org2 PR tak diterima di Sarawak. Aku setuju dgn apa yg ko cakap. Tawan dulu Putrajaya tu. Jgn main macam 16 sept yg lepas. Memangla 16 sept tu ada setiap tahun.

Lagi satu buktikan kebolehan korang utk tadbir negeri2 yg diperintah korang sekarang. Tengok apa yg berlaku di Penang, Kedah dan Selangor. Kelantan mmg berada dlm dunia mereka yg tersendiri. Apa yg boleh dibanggakan dan dibuktikan untuk org swk memangkah korang. Bergolak sama sendiri, berebut pasir, usir sana usir sini. Buktikan dulu korang boleh menjalankan urus tadbir yg lebih baik. Jgn guna skrip ni :-

"Semua ni dah dibuat oleh kerajaan dahulu. kita tak mampu buat apa2"

lebih teruk macam ni:

"Kerajaan dulu pun korup, kita org sikit2 je. Lagi pun bukan makan rasuah, sodokah"

Kalau dah tau tempat tu bernajis, berjanji nak cuci taik, buat je. Jgn mengeluh dan mencari alasan sebab benda tu korang ah sedia maklum lbh awal

Follow Us
sorry bro. emosi dowh. negeri diperlekehkan oleh TT. aku nak kutuk TT dan negerinya, tp TT x pen ...
caney Post at 14-7-2010 08:33

yup aku faham.aku akui memang la tidak adil bila ada orang semenanjung yang cuba bandingkan sarawak dengan semenanjung, pasal sarawak tu hanya satu negeri, kenapa pulak nak dibandingkan dengan satu semenanjung tapi tidak dengan negeri-negeri lain di semenanjung. kan bangang namanya bila seorang dari satu negeri (yang mundur jugak di semenanjung) tapi bila bercakap siap kutuk sarawak kata tak semaju KL.padahal dia pun asal dari felda dan ceruk hulu mana ntah.

Reply 243# cyclotron

ko tak nak gaduh2 aku kena hormati pendirian ko. Tak ada org nak bergaduh kat sini pun. Dah namanya forum.
Cuma satu je, kita org ni mudah. Dtg baik kita layan baik, begitu juga sebaliknya. Part2 urus tadbir di negeri ni spt Jais dan segala apa pun kepincangannya aku rasa ianya berlaku kat semua negeri. Part2 agama, kekangannya berbeza dgn apa yg berlaku kat semenanjung. Aku harap ko tetap macam ni dgn org2 swk walaupun selepas ko meninggalkan negeri ni. Ko ajarlah anak negeri ni baik2 agar tak jadi org bodoh kalau dah ditakdirkan ko ebrada kat sini. Jgn jadi sesetengah korang yg hanya separuh hati. Baru posting seminggu dah sibuk nak isi borang pindah.

3 tahun di sarawak. Not bad. Aku pernah duduk setanah dgn korang 11 tahun. Selepas 4 tahun, hanya cina2 saja yg masih tetap berhubung macam dulu.

Post Last Edit by caney at 14-7-2010 08:52

sekadar nak memetik Berita Harian hari ini ... 14 Julai 2010. Isu berkenaan perang mulut membabitkan Mohamed Azmin Ali (PKR-Bukit Antarabangsa) dengan Datuk Dr Hasan Mohamad Ali (Pas-Gombak Setia). Antara petikan kata2 Azmin ALi semasa bersidang di DUN ..

Dalam perkembangan lain, Mohamed Azmin turut mempersoalkan kegagalan Alam Flora mengutip sampah mengikut jadual sehingga menyebabkan banyak kawasan di negeri Selangor kotor.

"Sebagai contoh di Ampang yang mana sampahnya tidak dikutip mengikut jadual.
Mengambil contoh di Kuching, Sarawak tidak menggunakan Alam Flora dan bandar itu antara yang bersih di negara ini.

"Ratusan juta sudah diberikan kepada syarikat itu tetapi perkhidmatan masih lagi lemah," katanya.

so TT, tell me why do we have to pangkah parti ko? aku x kisah la Alam Flora tu UMNO ke sape2 punya .. yg pasti, gomen kat sini sedikit sbnyk nampak hasilnya terhadap rakyat wpun byk slack sana sini. janji rakyat hidup harmoni dan BERSIH {:1_134:}

aku best jer duk swak...tapi yg paling frust nye sbb xde highway!!!!!!kalau nak jln2 sibu,bintulu,miri pun kena pikir 10x...
next election undi DAP pulak okeyy...
biar the white rajah jatuh terduduk...
royalti minyak,gas asli,balak berjuta pun xleh nak buat highway...
kalau nak ikutkan hasil swak sampai ke kapit,belaga pun patut ada highway dah...
siap dengan r&r sekali...
bolehla aku jln2 merata...
xdela cuti2 asyik spring,boulevard,lundu,santubong,sematan je..
ulang...ulang...dan ulang...tempat yg sama...

Oh ya, TT ada mempertikaikan kalau Sabah boleh menggunakan sistem rotation,
kenapa penduduk Sarawak tak boleh.

Untuk pengetahuan TT , politik Sabah memang sudah lama "volatile".
Bila Ketua Menteri waktu itu Harris Salleh telah menyerah Labuan
kepada orang Malaya, marahlah orang Sabah dan sewaktu Pilihanraya 1985,
mereka telah mengundi PBS yang diketuai oleh Pairin Kitingan.

Dah tu bekas Ketua Menteri, Tun Mustapha yang memimpin USNO  pun
tumpang sekaki nak merampas jawatan Ketua Menteri.

Bila gagal,  terjadilah rusuhan di jalanan dan bom-mengebom bangunan2....

Sejak dari itulah politik Sabah makin bergelora.
Bila datang orang Malaya dengan kehadiran Semangat 46 dan UMNO,
makin menjadi-jadilah episod suka-duka politik Sabah.

Orang Sarawak jadi pemerhati dan bila melihat penglibatan orang Malaya,
majoriti orang Sarawak tak mahu apa yang berlaku di Sabah berlaku di Sarawak.

Kalau orang Sarawak nak pilih pemimpin baru biarlah tanpa campurtangan
orang Malaya....

Bagi org banyak ckp buat keje memang la camtu...

banyak ckp kehulu kehilir.......buat keje mcm taik...

time interview ckp bole wat mcm2...time bg keje mcm haram

aku best jer duk swak...tapi yg paling frust nye sbb xde highway!!!!!!kalau nak jln2 sibu,bintulu,mi ...
pumpkingirl Post at 14-7-2010 08:50 AM

itu la uniknya Sarawak {:1_143:} berbeza dgn Semenanjung. hahaha. klau sama mcm Semenanjung, mane enjoy kan .. ade highway yg sama, shopping complex yg sama .. at least u ade kenangan duduk kat sini. hehe

Reply 247# cyclotron

Nak banding tu banding la. Tak salah pun. Jgn banding KL dgn kawasan pedalaman sarawak. Duduk kat KL lepas tu bila datang sarawak nak tengok org Utan. Tak ngam la macam tu. Kat Kedah, Perlis, Kelantan pun bukan ada apa sangat. Sekurang2nya negeri yg mundur dan ada rakyat yg bodoh ni pun ada 2 bandaraya. Tak byk isu2 rumah terbengkalai. Walaupun simen segala tu monopoli satu syarikat. Rumah flet boleh kira dgn jari. Itu pun kebanyakkannya kuartes pekerja2 gomen.

Post Last Edit by pumpkingirl at 14-7-2010 09:03
ore sarawok kae duduk atah pokok, tu hok mudoh kena tipu
sie ko ore2 penan sano dok keno rogol jah
Mek_Kelate Post at 9-7-2010 17:55

mu baru keluar dari gua ke?  ambo x nampakla pulak sapa2 kat sini duk atas pokok.selama ambo duk cni pun,sekor org utan pun ambo x pernah jumpa... mu kalu nak menipu tu biarla logik sikit..

wa dengan tok uban kalo okkkk....

itu la uniknya Sarawak  berbeza dgn Semenanjung. hahaha. klau sama mcm Semenanjung, man ...
caney Post at 14-7-2010 08:56

yuppp.aku akui, sarawak memang best dan unik..walaupun berbagai kaum dan agama, tapi mereka tahu menghormati orang..aku sendiri pun tiada masalah nak berkunjung rumah kawan-kawan bila hari gawai dan krismas. pasal jeraya tu, mula-mula memanglah nak merungut, tapi bila dah 2-3 kali setiap bulan turun kuching, miri,sibu etc pakai jeraya memang dah takde masalah. sekali turun kuching pun, bila balik singgah rumah panjang kawan-kawan jawabnya tak muat lagi la nak isi kereta dengan sayur-sayur dan buah-buahan.

aku best jer duk swak...tapi yg paling frust nye sbb xde highway!!!!!!kalau nak jln2 sibu,bintulu,mi ...
pumpkingirl Post at 14-7-2010 08:50

Tak payahlah buat Highway di Sarawak.....Hari-hari aksiden...........
     Biarlah jalan buruk janji bawa slow-slow, supaya selamat sampai..:@

Kalau pumpingirl nak tau, hasil gas asli dan petroleum sarawak dah banyak dikaut
     oleh Federal. Percentage untuk Sarawak, alaihaiiiii......

Reply 250# pumpkingirl

Highway yg ada kat semenanjung tu pun bukan guna free saja noks. Kena bayar TOL. Itu pun masih ad subsidi. Kalau tak, meroyan tak hinggat la nak bantah sana sini. Musim2 raya pun sykt TOL tu terpaksa bagi kurang harga. Nak buat kat swk sistem macam tu, boleh hilang kepala la. Toke buat highway pun tak sanggup nak buat.

Nak jalan2 kat swk, naik belon la. Dr Kuching pegi Sibu, Bintulu, Miri. Boleh masuk ke Mulu. Bario.

Reply  pumpkingirl

Highway yg ada kat semenanjung tu pun bukan guna free saja noks. Kena bayar T ...
zach2008 Post at 14-7-2010 09:07

ada belon ke?r u serious?aku ingat kn org lawak2 je...kat mana nak naik?