CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ifanonline

Orang Sarawak Bodoh:Boy Racer for Chief Minister?

Close [Copy link]
Reply  ifanonline

Mungkin tak sesayang korang dgn eljuburi...
zach2008 Post at 14-7-2010 03:37 PM

itu edola ok.....no. 1 lagi...sama spesis..aljoloki

kesian aku tengok orang2 sarawak ni, you still don't get it, hasil bumi sarawak yg mewah dan kaya di curi dan di jual dan hanya sorang jer dpt, your current CM...hasil bumi yg sepatutnya memajukan Sarawak, anak-beranak dok jolly beli bugatti veron, shopping di Canada dan USA, hartanah di seluruh dunia...orang iban, kadazan, melanau, bidayuh masih dok menyumpit burung dan babi, duduk di rumah panjang, mandi di sungai, masih makan ulat, etc...

itu lah masalahnya manusia, orang kata bodoh, marah pula...tapi tak pula cerdik...sebab tu la ade perbezaan antara melayu dan bumiputra sabah & sarawak...kalau semenanjung mintak rakyat sabah dan sarawak pakai pasport masuk semenanjung, korang sentap kan?

So sebijik bugatti veron tu dah boleh buat rumah kos rendah utk 10 keluarga Iban di pedalaman...ade forumer iban, kadazan, melanau, bidayuh, penan, jakun ka dlm CI ni?

boh dilayan somet ya gik eh. kimen. polah bitas rah daie nya. sak tumboh sia. kaktok aku pdh dgn kwn aku. dapat dibuat. sik tahan dgr mulut nya kimen gilak. tunggu jak nya maghrib lak

Majoriti berhutang di Lembah Klang

Oleh SHOLINA OSMAN

KUALA LUMPUR 13 Julai – Sebahagian besar penduduk di Lembah Klang terpaksa berhutang bagi membeli keperluan asas kerana pendapatan mereka tidak mencukupi untuk menanggung kos hidup yang tinggi.

Hasil kajian yang dijalankan oleh Fakulti Ekonomi dan Perniagaan, Universiti Kebangsaan Malaysia (UKM) terhadap 232 responden di sekitar Lembah Klang mendapati 41.9 peratus daripada mereka terpaksa berhutang bagi mendapatkan keperluan asas.

Responden juga didapati telah membeli secara ansuran di kedai runcit berdekatan dengan tempat tinggal mereka, meminjam wang dari kaum keluarga atau menggunakan kad kredit.

Ni aku copy and paste separuh dari thread yg amazed bukak kat CI ni jugak. Ada hati nak beli rumah panjang...

kalau rumah panjang tu boleh dijual ko pun tak mampu nak beli rasanya. Setakat double storey ter ...
zach2008 Post at 14-7-2010 15:36

aku pun tak hinggginnnn...korang duduk la dlm rumah panjang tu bersama-sama tengkorak keturunan korang

aku pun tak hinggginnnn...korang duduk la dlm rumah panjang tu bersama-sama tengkorak keturunan  ...
ifanonline Post at 14-7-2010 03:45 PM

tetak2 kau .. pastok tumboh rah daie kau. gik rasa!

Follow Us
Post Last Edit by zach2008 at 14-7-2010 15:50

Reply 322# ifanonline

hasil bumi sarawak yg mewah dan kaya di curi dan di jual dan hanya sorang jer dpt,

Kalau ramai2 takde masalah la. macam yg korang buat. BODOH betul la akai ko nih..

kalau semenanjung mintak rakyat sabah dan sarawak pakai pasport masuk semenanjung, korang sentap kan?

Apa pulak kita org nak sentap... buat je la. Kalau ko mampu? 0.000000001% pun ko tak mampu nak buat benda nih.. janji2 manis korang masa PRU pun tak tertunai. Ini kan pulak nak ubah undang2 sebegini. Org2 siam pun suka hati dia org je nak masuk. PATI indon tu pun korang tak mampu nak kawal. TUAN PENASIHAT RM1 HENGGET pun tak mampu nak buat... apa lagi la spesis mat bunga macam ko nih... selalu lepak bod masalah kekasih tu..

mencapai inzal petala langit ketujuh  

padan pun bayi bersepah2...

aku pun tak hinggginnnn...korang duduk la dlm rumah panjang tu bersama-sama tengkorak keturunan  ...
ifanonline Post at 14-7-2010 15:45

takde masalah. kalau ko berada di swk pun silap2 di dalam tu pun terdapat tengkorak ko...

tetak2 kau .. pastok tumboh rah daie kau. gik rasa!
caney Post at 14-7-2010 15:46

gik, gik, gik...aku gigit kang...

Bila nak mula undang2 agar org sabah & swk masuk sem pakai passport nih... teruja lak aku.. BODOH TAK BOLEH NAK DIAJAR

TT brani kat dalam ni jek..nak heran apa....spesis penghasut kann...

TT brani kat dalam ni jek..nak heran apa....spesis penghasut kann...
mea Post at 14-7-2010 15:56

Jgn la sapa2 org swk yg baca kat forum ni bawk kat luar pulak. kesian aku kat member2 TT lain yg berada di swk ni tak pasal2 kena balun.

mencapai inzal petala langit ketujuh  

padan pun bayi bersepah2...
mea Post at 14-7-2010 15:49

tu la... ada ka patut bini tgh bisul kat bontot pun dia org ni tala jugak. Jenis yg serban tak henggat tu Yg satu lagik suka tala belakang... rosak dia org nih.

ade kawan2 aku yg bekerja di sarawak dan sabah (bekerja sebagai cikgu dan askar), kebanyakan kena mengajar dan bertugas di pedalaman. Most of them nak balik semenanjung regardless of all the allowances. I pity them actually, staying far from their families and staying with 'skull-keepers'.

Reply  ifanonline

Kalau ramai2 takde masalah la. macam yg korang buat. BODOH betul la  ...
zach2008 Post at 14-7-2010 15:48

bekas taiko kat bod TNSE dulu2 tu kuikuikui

Dulu kat Sabah mana ada org Melayu.. tapi skarang org Melayu dah jadiantara bangsa majoriti kat sana. Melayu mana tuh? Demografi Sarawakpulak, dari dulu sampai skarang tak berubah2. Sbb kerajaan Sarawaktaknak bangsa2 minoriti di Sarawak ni pupus mcm kat Sabah sana.
Muntz Post at 11-7-2010 00:47

exactly.

siap ada Kampung Melayu lagik (yang diketahui umum rata2 pendatang Indonesia/filipino keturunan abu sayaf). pehtu, pintu gerbang masuk kampung diletak logo umngok ngan BN besar2an. hahaha.

btw, kaum 'others' di sabah sekarang sudah mencecah 50,000+. dah menyamai native kadazan/dusun (which is around that number as well). sapekah 'others' itu? dari mana asal usulnya? hanya musa aman dan konco2nya sahaja yang tahu.

so, guard your sarawak well. jangan jadik cam sabah. golongan oportunis semenanjung meleisia (tak kira la melayu ka, cina ka, india ka) ni memang takleh percaya.

ade kawan2 aku yg bekerja di sarawak dan sabah (bekerja sebagai cikgu dan askar), kebanyakan kena me ...
ifanonline Post at 14-7-2010 16:07

oh really?

tempat aku lak, mostly tanak balik. siap angkut femili kat sjung dok sini. beli tanah, umah segala.

oh really?

tempat aku lak, mostly tanak balik. siap angkut femili kat sjung dok sini. beli ta ...
chazey Post at 14-7-2010 04:11 PM

kan....siap beranak pinak lagi, beli umah, kawen jgn kata laa...suh balik tanak......

bekas taiko kat bod TNSE dulu2 tu kuikuikui
c===8 Post at 14-7-2010 16:08

depa mana tau...