CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ifanonline

Orang Sarawak Bodoh:Boy Racer for Chief Minister?

Close [Copy link]
Reply  juwaini

bukan ape ju, jadik org sarawak ni in general bersetuju la tok uban sekor ni meme ...
ifanonline Post at 13-7-2010 15:26

Tu la hang, tak belajar pasal delegasi...

Lebih separuh orang sarawak tak suka taib mahmud. Sebab tu taib mahmud letak pemimpin setempat yang orang tempatan suka kat DUN masing-masing...

Orang tempatan pun berbelah bahagi gak la. Kalau pangkah BN, sama dengan pangkah taib mahmud. Kalau tak pangkah, depa dah sayang dengan pemimpin setempat tu...

Last-last depa pangkah BN gak le...

Cam kes BN kat Johor la. Ko ingat orang Johor suka ke dengan BN-UMNO pusat???????

Tapi sebab yang bertanding tu semua pemimpin yang depa kenal, depa pangkah gak le. Nak kata apa?

Reply  ifanonline

Maruah korang pun bawah tapak kaki je. Tak payah la nak cakap pasal maru ...
zach2008 Post at 12-7-2010 20:11

hihi.ya ku madah tek,kuman seberang laut china selatan nampak,gajah berak atas nya xdahal,hehehehe

mun ku jumpa taib mahmud,anwar,najib,taib mahmud jak ku nego,yah hahahahah

Reply  juwaini

bukan ape ju, jadik org sarawak ni in general bersetuju la tok uban sekor ni meme ...
ifanonline Post at 13-7-2010 03:26 PM

ifa ko org mane? ko mmg mcm ni ke kat sekolah? kat kelas ko mmg mcm ni ke? aku rs ko masih budak sekolah lah ..  KALAU KO NAK SGT PKR MEMERINTAH NEGARA, ASAL PKR X MENANG KAT SEMUA NEGERI DI SEMENANJUNG?? ASAL NAK MENGHARAPKAN SARAWAK? ASAL KO NAK SIBUK2 PASAL SARAWAK? SUKATI ORANG SARAWAK LA NAK UNDI SAPE. KO SAPE NAK KATA ORANG SARAWAK BODOH!! F*** OFF LA BRADER! KALAU KO X PUAS ATI DGN CM SARAWAK, KO KUTUK LA DIA SORG. AKU RASA KO NI DESPERATE LA BRO! NAK SGT JADI YB, NAK SGT PRIHATIN DGN RAKYAT SARAWAK (ptuihhh!), KO MASOK POLITIK LA BRO! eh lupe ... ko nak jadi ketua darjah pon x lepas .. kesian ...

Reply 162# Shamanz

Ya la yg susahnya bila org yg perasan dirik lbh bagus. Nak mengubah org dan nak org berubah tapi tengokla negeri yg diperintah oleh2 PR spt Penang, Kedah, Kelantan dan Selangor. Pasal pasir jak riuh macam tsunami u. Apa lagik bila dah jumpa minyak, gas dan sumber balak yg byk.

Madah gadis penan di rogol, tapi gadis2 sidak berapa byk. Belum gik yg sukarela. Aduhhh, dgn mee goreng sepinggan pun boleh di main. Gini macam ya...

lagi satu ifaonline, ko penah pegi sarawak ke?

Reply 165# caney

Nya belum ada passport macam ni nak masuk sarawak.

Follow Us
jangan la mudah menyerah maruah...dah lah gadis penan mudah di rogol...takkan penduduk sarawk na ...
ifanonline Post at 13-7-2010 03:05 PM

drpd ko sibuk pasal gadis penan kitorang. baik ko berdakwah kat mat rempit yg byk kat negeri ko tu. yg main pompuan siang malam. x masuk lagi yg dah kahwin curang dgn pasangan masing2. khalwat sana sini. budak sekolah pon dah pandai buat benda x elok. yg aku hairan, asal dlm news, xde plak kata kejadian tu kat Sarawak? rata2nya kat negeri ko ifanonline .. or ko camtu gak? tp aku rs ko x camtu. ko kan baik orgnya.

Reply  caney

Nya belum ada passport macam ni nak masuk sarawak.
zach2008 Post at 13-7-2010 03:49 PM

miak tok mintak intey bro. taip jak brani. apa ndak sik dipuas ati nya dgn org swk ka .. frust dgn gerek ka apa. hahaha. angol miak ya. palak heng

lagi satu ifaonline, ko penah pegi sarawak ke?
caney Post at 13-7-2010 15:46

aku penah ke sarawak...aku sangat kasihankan org sarawak, nak tahu knp? aku penah melawat sekolah2 rendah dan menengah di pedalaman sarawak...sungguh menyayat hati...bayangkan budak2 darjah 1 nak berak pun susah, jamban takde, kemudahan air bersih takde, kadang2 terpaksa ke sungai utk melepaskan hajat...ade sekolah tu, elektrik pun tarak, terpaksa bergantung kpd generator....jalan2 raya ke sekolah amat2 teruk....

adakah rakyat sarawak gembira dgn keadaan sarawak sekarang? ataupun dgn duit tok uban ambik sebanyak 3 billion tu di sediakan kemudahan elektrik, jalanraya, air, dsb di sarawak?

Reply 168# caney

ada ka lepeh2 yg sedia ada di swk berani mdh mcm ya. mun ada lamak dah nyembah bumi. minum air basuh kaki. sik kita ada byk org lain yg sudi. sbb dlm forum la berani. tp kita layan jak mcm stail forum.

aku rasa jalan kat sarawak lagi elok dari kat sabah ni....

toksah la dok kata orang bodo ka apa.....

kita ni belum tentu pandai sangat...

sebenarnya aku ade ramai kawan2 dari sabah dan sarawak...kebanyakan daripada mereka akan datang ke semenanjung utk bekerja...and most of them pandai2 dan profesional belaka...tapi knp depa ni tak balik negeri masing2? membangunkan sabah dan sarawak? itu yg aku cakap, tinggal orang2 bodoh atas pokok jer dok di sarawak...

aku penah ke sarawak...aku sangat kasihankan org sarawak, nak tahu knp? aku penah melawat sekola ...
ifanonline Post at 13-7-2010 03:55 PM

baguslah. then ko AMAT LAYAK jadi YB bro! make sure ko masuk Parlimen. masa tu, kalo ko nak kutuk Orang Sarawak Bodoh, sila kan. kat Semenanjung, jalanraya cukup (siap ada highway lagi woooo!), xde lobang2, rumah kampung sume moden2, pastu bekalan air dan elektrik cukup, makan sedap2, shopping complex besar gilerrr wooooo!, and sume cukuplah ... tp yg aku pelik, asal korang nak tukar kerajaan gak? educate me please since ure very concern with Swkian ppl

sebenarnya aku ade ramai kawan2 dari sabah dan sarawak...kebanyakan daripada mereka akan datang ke s ...
ifanonline Post at 13-7-2010 04:00 PM

kata dah pegi Sarawak, tp still kata ada org tinggal atas pokok .. Sarawak mane ko pegi ni JANG OIII!!! kat Sarawak xde rumah mcm tu la bro. ko ni imaginasi kuat la. haduiii tu siap org sabah lagi kata jalanraya kat sarawak much better ..

Reply 173# ifanonline

Ramai tu berapa org bro... sabah tu hal lain. Aku pernah duduk di semenanjung 11 tahun. Taman Sri Langat, Kajang tu tempat permainan aku. Olak Lempit, bkt changgang yg org2 korang dok berebut pasir tu pun begitu jugak. Mentaliti kebanyakkan korang dah tau sangat. Pernah ada satu cina cakap, kalau takde bangla, indon dan sebagainya memang haram je. Org sendiri terutama yg Melayu mmg pemalas dan nak semua ada tanpa usaha je. Sebab tu dia org prefer org swk dan sabah yg lbh kuat bekerja dan sangat rajin.

Semua rakyat negeri mmg suka merantau. Mcm tu jugak dgn org2 Sarawak dan Sabah. Apa bezanya dgn org kelantan. Mungkin korang kurang berada kat sini sebab kekangan yg org2 sarawak cuba pertahankan. kalau boleh zeeerroooo org2 semenanjung kat swk nih. Tapi apa nak buat, ada pekerja2 gomen yg dihantar atas dasar integrasi yg lbh kepada biawak hidup. Ada yg kerja kat sektor swasta, tapi utk sykt2 besar je. kena apply permit segala yg kita org panggil, buruh asing.

Reply 175# caney

Dia nak sama macam yg kat kelantan tuh. Dok dalam reban ayam. Mungkin itu banglo bg dia org kot...

kata dah pegi Sarawak, tp still kata ada org tinggal atas pokok .. Sarawak mane ko pegi ni JANG  ...
caney Post at 13-7-2010 16:04

orang utan...orang utan tinggal atas pokok kan?

orang utan...orang utan tinggal atas pokok kan?
ifanonline Post at 13-7-2010 04:13 PM

ohh. ko pegi sarawak melawat kwn ko yg ni ke? ok then. i have no objection at all

Reply 170# zach2008

yala tek bro,mun kepaloian braja d hati...pa jak kita mdh kt ctok nang c da nya mok miki..just ignore jak. pdlman ney jak la d agaknya ya.. kes penan ya pn mk d bukak jwk,mcm la kt tpt cdak nya cda..byk jak kes buang bayi,student lari ekot bf tjadi.

'org mdh nak..musuh jgn d cari'...(renung2kan wahai TT yg suci murni)