CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ifanonline

Orang Sarawak Bodoh:Boy Racer for Chief Minister?

Close [Copy link]
Orang Sarawak dah tengok negeri jiran depa la dol.

Sebaik sahaja BN Sabah tumbang/nyaris tumban ...
juwaini Post at 13-7-2010 20:15

owhh... sama cam balaci2 umngok semenanjung la kekdahnyer... busuk2 pun orang kita.....biarlah sampai orang sendiri jual neagra pun takper...

Aku pun rasa camtu...

Kesetiaan BN Sarawak pada BN Semenanjung sebenarnya adalah bersya ...
juwaini Post at 13-7-2010 18:44

Sbb itu UMNO takkan mampu jejakkan kaki di Sarawak. Org Sarawak lebih2 lagi org Bumi, bila tengok parti luar diorang akan skeptikal sikit. Sama macam mula2 PKR dan PAS masuk dulu. Tapi lepas 2006 baru semua okay.

Actually BN Sarawak bukannya katak. Mereka ikut nahkoda. Kalau nahkoda sway ke kanan, dior ...
Muntz Post at 13-7-2010 21:52

patut la orang sarawak amat merelakan ajer apa pun yg raja putih tuh buat ekss...

well its better
to tidur sebantal dgn the devil u know
than the unknown devil, betul tak?
indahkasturi Post at 13-7-2010 21:49

are u sure that unknown devil is true devil.... maybe jin islam kot..hahaa

aku malas nk ckp sape bodoh sape tak, aku rasa lebih kurang sama je bodohnye dr semenanjung smpi la sarawak.  especially makcik2 yg tak sedar diri duduk rumah dh mcm kandang kambing tp masih sokong bn. tak kira la umno ke mic ke mca ke atau parti yg bersekongkol dgn bn.

yg pastinya MIC samy value dh kaya raya

Follow Us
patut la orang sarawak amat merelakan ajer apa pun yg raja putih tuh buat ekss...
totokreturn Post at 13-7-2010 21:58

Sama mcm korang merelakan apa yg Najib buat.

Reply 227# Muntz

makcik pakcik felda je yg merelakan apa yg najib buat
yg urban cam aku ni.. najib tak de chance le

Sama mcm korang merelakan apa yg Najib buat.
Muntz Post at 13-7-2010 22:11

aku dari semenjak dulu lagik tak pernah merelakan apa yg umngok serta pemimpin2 najis mereka buat, jgn kata umngok, parti komponen dalam BN semua jijik... sebab itu yg akan bagi kuasa pada umngok serta pemimpin2 kotor mereka...

aku sebenarnya tiada masalah dengan orang sarawak.aku dah kerja di sarawak ni lebih dari 3 ...
cyclotron Post at 13-7-2010 17:04

ok bro...just mk tanyak...bro rasa TT blagak sombong x?  n then cuba bro letak diri bro kt tpt/perasaan mek org, bukak jak board CI 1x nanggar tajuk thread cam tok..Apa bro rasa?

nota kaki wat mek mea: sblm tok pn aku dh bharap jodoh TT tok ngn org srwk,sak nya cerik...mun x pun kdk pdh kawu kali nya nang mk kena pugey

Post Last Edit by katak hijau at 14-7-2010 00:19

bodoh betul org yg timbulkan isu ni..... org sarawak sendiri pun xde masalah besar ngan kepimpinan whitehead/tok uban or watever u want to call him..

aku heran org2 melayas yg suka masuk campur hal 'rumahtangga' org sarawak ni. mcm la org sarawak , pak uban tu kacau periuk nasi dorang!

well..paling aku terpanggil nak reply post kat sini pasal import guru dari semenanjung nih! KALAU TAK TAU SITUASI SEBENAR JANGAN NAK MEMANDAI MANDAI!

ko ingat orang melaya ni x hadap nak keja sini ke????? cuba ko suruh..panggil balik cikgu2 melaya yang dah mengajar berbelas tahun kat sarawak...HARAMNYA diorang nak...dengan elaun wilayah diorang... dgn elaun pedalaman..mcm2 elaun dan keistimewaan sampingan lain.. ko ingat diorang nak berambus balik ke melaya??????

aku ambik tesl.. kemampuan aku berbahasa inggeris jauh lebih bagus drpd guru2 dr melaya ni.. yg aku heran... cakap english macam haprak pun boleh gak dpt course mengajar bahasa inggeris.... sedangkan ramai lagi org2 sarawak yg boleh buat lebih bagus dari diorang x dpt diterima jadi guru...diskriminasi ka?????????

malas aku nak melayan manusia berminda bawah sedar mcm TT n d geng ni.. mengata org bodoh..bodoh sendiri x tau mana.. IQ paras 50 ada hati nak kritik orang...huh! aku yg melayan ni pun rasa mcm bodoh dah jugak..huh

Rate

1

aku dari semenjak dulu lagik tak pernah merelakan apa yg umngok serta pemimpin2 najis merek ...
totokreturn Post at 13-7-2010 22:24

So apa yg ko dah buat? Setakat pangkah PR jer, sorry ler nok... effect nyer seciput sangat. Jadi kalau aku ni pangkah PR, ko ingat Pehin tak berkuasa dah?

Reply  Muntz

makcik pakcik felda je yg merelakan apa yg najib buat
yg urban cam aku ni..  ...
atira Post at 13-7-2010 22:14

Habis tu, korang dah buat apa nok... stakat undi jer ker...

Setakat nak melariskan politik bodoh...sanggup memperbodohkan org lain...

otak letak kat kaki...

Post Last Edit by syed06 at 14-7-2010 01:20
bodoh betul org yg timbulkan isu ni..... org sarawak sendiri pun xde masalah besar ngan kepimpinan w ...
katak hijau Post at 14-7-2010 00:11

Teringat my ex-coursemate , Cina sarawak yang ngambik TESL di UKM.
Apa kata lecturer TESL dengannya ?
"Why are you taking this course? Your English is perfect already!"

Ne sik hancur bila orang Malaya yang tutur Bahasa Inggeris sebijik sebijik diambik
kursus TESL....memang diskriminasi betul. Ya pun TT pun sik bersyukur
kaumnya di Malaya masih diberi peluang.

Tapi sik dapat salahkan TT juga. Dahnya mengaku best friendnya Orang Utan......

So apa yg ko dah buat? Setakat pangkah PR jer, sorry ler nok... effect nyer seciput sangat ...
Muntz Post at 14-7-2010 00:37

ia lebih penting mencuba daripada tak mencuba terus noks... itu maybe sumbangan kecik aku daripada trus memangkah BN yg dah kenal memang kotor..

bodoh betul org yg timbulkan isu ni..... org sarawak sendiri pun xde masalah besar ngan kepimpinan w ...
katak hijau Post at 14-7-2010 00:11

engkau ni wishful thinking...knp kementerian pelajaran menghadapi masalah nak hantar cikgu2 di pedalaman sabah dan sarawak? sebabnya depa tau both this state mundur...lama2 depa jadik gila dok dlm hutan....last2 sekali ckp dgn orang utan (sila rujuk gambar orang utan di atas)

ia lebih penting mencuba daripada tak mencuba terus noks... itu maybe sumbangan kecik aku  ...
totokreturn Post at 14-7-2010 01:20

tak sanggup aku tengok anwar ibrahim menjahanamkan negara

tak sanggup aku tengok anwar ibrahim menjahanamkan negara
Bornbaby Post at 14-7-2010 01:24

kau yg hidup dalam KALAU tuh khen.. lain tajuk orang sembang, anwar jugak yg ko ratib ituhari khen... takper la aku tahap minda kau kau sejauh mana..pi zambung zikir....

aku pon stuju dgn muntz jugak sbb aku rasa patut kita hantam org semenanjung dulu suruh berubah baru kita hantam org sarawak plak. tgk je org johor yg dh berkerak bodoh berlapis2, tp nk jugak sokong bn.nk kata mundur sgt, aku tgk xla duduk dlm utan. tp bodohnye sampai ke langit. taktau kena tipu dgn kerajaan berulang kali.aku pon x de la nk membela org sarawak pon sbb aku rasa org sarawak patutnya sama2 memperjuangkan negara.jgn salahkan pr kalau korang terancam dgn kedudukan korang.salahkan kerajaan sbb slalu mengancam negeri sabah dan sarawak. kita ni skrg dlm medan perjuangan. antara A dan B. antara yg benar dan yg salah.kenapa harus menjadi lalang kalau kita nk yg terbaik utk negeri kita?
still aku rasa org semenanjung patut di'skolah'kan dulu, kalau johor pon tak mampu, kat sarawak pon nan hado je laaa. x bleh nak salahkan org sarawak sgt sbb diorang pon takut dgn realiti negeri diorang dianaktirikan,dipermainkan. betul jugak ckp org sarawak walaupon bkn itu yg spatutnya diorang buat. tapi nk buat camne, diorang sendiri dh lame diugut,digertak,ditakutkan dgn perubahan kepimpinan.bn tu gomen,gomen tu bn. cuma pr jelah kena usaha lebey kat negeri2 ni. aku rasa dh tak sesukar dulu dh...