CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4486|Reply: 36

serba salah

aku skrg dlm keadaan serba salah la

camni citenye

aku nak tuko kete baru. so abg ipar aku ckp dia ade kwn jual kete. so oklah..atas niat nak tlg org kite, aku gi jumpa kwn abg ipar aku tu last saturday.dum dam dum dam...k aku decide la kete ape aku nak & dia kata kalo ade stok, dia akan call aku utk pilih kete kaler pe. then dia pesan serahkan fotostat dokumen ic ,slip gaji..bla bla bla..cam biase la kan. so aku ckp ok, nti aku pass kat abg ipar aku since diaorg keje dekat2 je kan.

hr selasa aku bg abg ipar aku dokumen yg kwn dia nak tu.besoknye kwn dia  call aku, ckp kete yg aku nak takde stok, so mintak aku pilih kete lain. ok fine aku tak kisah la..then aku tya ape progress utk loan bank tu, dia kata dia lom terima ape2 dokumen dr abg ipar aku.lohhhh..so dia ckp amik dulu kete yg ade stok so dia leh proceed cepat skit loan bank.

mlm semlm aku call kakak aku tya abg ipar  aku dah bg ke blm dokumen2 tu, kakak aku ckp dah. so pagi ni dlm kol 10pagi aku call la budak tu tya kalo blh jgn submit dokumen tu dulu, psl aku nak p tgk kete. dia ckp nak submit apenye, abg ipar aku tak serah ape2 pon kat dia.alasan abg ipar aku, dia bz. abah aku dah bising2, nmpk mcm budak ni main2...

baru td kakak aku call. dia bertekak ngan abg ipar aku psl dokumen tu . abg ipar aku marah psl dia ckp mcm kakak aku ni tak percaya kat dia. aku pon konpius la..xtau nak percaya kat sape. besok pagi aku nak pi tgk kete, abah aku ckp kensel amik ngan budak tu sbb ade dealer lain ckp budak tu mmg ade problem sblm ni ( aku saspek dealer tu saje wat cite supaya aku amik kete ngan dia).

so aku jadik serba salah lah...aku cam kesian kat budak tu psl kalo aku kensel amik kete ngan dia, msti abg ipar aku segan ngan dia. hilang pulak komisen budak yg aku agak blh la kot dia nak wat belanja raya. tp aku bengang gak budak ni jap ckp kete ni ade stok, kejap ckp takde...cam tak sgguh2 je. dan bertambah serba salah bile dealer lain yg offer urusan settle dlm seminggu sbb kedai dia mmg dah ade kete yg aku mau.

so adakah aku patot kenselkan aje amik kete ngan kwn abg ipar aku tu? ape alasan terbaik blh aku bg utk amik balik semula dokumen2 aku tu...huhuhuhuh...wpon aku lom letak deposit ke hape..tp aku segan & kesian la dgn budak tu...

Rate

1

harap2 doktor2 chenta di sini sudi  membantu

so? sbenarnyer nak keter aper?

kalu teda stok amik jer dgn dealer lain...

bukan tamau support dia...

tp kita kan pembeli..ade hak...

org slalu pikir nak cari alasan.....(kenapa kita suke menambah masalah sndri)

tp sbenarnye ckp yg betol adelah yg terbaik..

sila berterus terang  

ai nak amik kete kuda...oppsss

niat mmg mcm tu, besok pg nak amik blk seme dokumen pd dia

tp ai tak sggup tgk kot2 la dia wat muke kecewa

*susahnye jd org bjiwa penyayang ni

ckp tros terang camne

dialog 1 : dik, akak xjadik la nak amik kete ngan adik. nak amik kete kat tmpt lain.

dialog 2 : dik, akak xjadik la nak amik kete ngan adik. akak setia ngan kete burok akak tu.

haishhhh

Follow Us
ai tak kisah kalo dia tu bkn sape2

tp dia kwn abg ipar ai

agak2 akan ade effect x persahabatan diaorg?

dik..akak tak jadi lah nak amik keter ngn adik..sbb akak mmg nak keter hummer tu..  (keter yg teda stok itu)

Reply 7# whitedove07

teda lah...jgn baik hati sgt...

penjual mmg camtu... deorg yg berjual mesti paham

dik..akak tak jadi lah nak amik keter ngn adik..sbb akak mmg nak keter hummer tu..  (keter yg teda s ...
wekwek1 Post at 16-7-2010 22:29

ekceli kete yg ai nak tu ade tp masalah dia kene amik stok kat tempat lain which is akan mkn masa kan

yg dealer ke-2, mmg kete dah sedia ade kat kedai dia

jgn baik ati sgt erk...aishhh...

msti pasni abg ipar ai tak nak tlg ai dptkan no.bertuah ai kat jpj sbb wat kwn dia mcm ni

pikirkan diri sendiri dulu..

klu aku... aku antar jek sendiri dokumen yg budak tu ndak tanpa libatkan abg ipar & kakak ko.. zaman skrg ni, boleh pos/ fax kan aje...
sbb aku ni jenis org yg pegang pd janji..

betol...fax jer senang

aku pon jenis suke settle kan hal sendiri tp dah abg ipar aku beria2 nak tlg anto kan sbb dia

slalu jumpa budak tu tp ntah nape kali ni byk sgt alasan dia. kalo ikotkan sore budak tu kat

tepon , dia pon cam bengang ngan abg ipar aku tu.

pikirkan diri sendiri dulu..
siputsedut Post at 16-7-2010 22:36

ermmm

kasik semangat skit kat aku supaya leh wat ati kering besok

nasib lah ko budak...

ermmm

kasik semangat skit kat aku supaya leh wat ati kering besok

nasib lah ko budak...
whitedove07 Post at 16-7-2010 22:44

pes op all..kalo iols..iols tak suke berususan yang melibatkan kwn2 kepada family..nnt kite letak family tu n kita sendiri dlm keadaan serba salah kalau ape2 jadik..so sebelum uols pegi jauh lagi..better la uols  stop dari skarang..nnt nanges sangat bile ade masalah in the future..berkait2 dan saling salah menyalahkan...

sila keraskan urat muka sebelum jumla brader tu..

cik wite oiiii...ko kene pastikan dokumen ko tuh x disalah gunakan dulu...kang ko kansel tetiba smpi lak bil stetmen CC riban2 kekdahnye yg diapply gune dokumen ko tuh....tuh yg penting seblom tarik diri mek sure dokumen ko udah selamat ade ngan ko...ko ade pangkah x dokumen tuh sumer...UNTUK LOAN KETE SAHAJA...aku bab2 nih seriau seyyyy mcm2 bleh jd...motip aku cam mak nenek mlm nih bebel

ok psl kete polak cam nih la...ko kata ayah ko dah cari kedai lain yg ade stok kete yg menjadi idaman ko...makanye ko kata ayah ko dah uruskn sumer tuh....ko x hangen ker kene main2 cam nih....kalo aku dah lame kene hamuk budak tuh... aku nak bg ko sales ko buat memain polak... lenkali wite jgn la ko terpedaya ngan kata2 manis dr kaum kuarga bila dtg part2 yg cam nih...nak tanya lelebih kang sentap gadow laki bini kite gak tersepit...pasnih ape2 ko buat jer sdiri...x la ko serba salah nak take action n make decision...

jgn lelebih kesiankn org len....kesiankn diri sdiri dulu... sbb later2 ko sorang gak yg kene tanggung...ad org lain nak amek tau....nan hadoooo melainkn mak ayah ko jer...

wah...acik wite nak pakai kete harrier ek....meletup sgt...

jangan di layan org cenggitu..byk kedai kete lain lagik...kang nyesal tak sudah lak jdnya..

tkde penyakit jangan cr penyakit.....

Post Last Edit by KIM.mafia at 17-7-2010 01:12

ayat utk budak jual keta tu :

acik : u know what, your service really really bad.i can't wait anymore!whether u like or not i have to called it off!full stop!
salesman: pls dont do this to me..i beg u..plissss
acik : like i care!

err maafla ayat tonggang langgang..xpe..asal salesman tu phm cukupla

sori baru pas tgk cite 4bia. seram dowh

@mamav :aku terpikir gak kalo dokumen2 aku disalahgunakan. aku tak sempat la pulak nak naik angin segala psl byk mende aku kene uruskan kebelakangan ni so cam ade sempit2 waktu aku kene bekejar ke sane sini. ni yg tetibe rs nak kene ade psgn semula
ni

@ pres: harrier la sgt. takat ai berdua ngan bebeh, mini kuper kaler biru cukop dah kot?

@ kim : nice words...pas ckp camtu kene tros kuar kedai, tokleh toleh blkg dah.

12Next
Return to list New