CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Liely

Tolong.....mcmane nak buang kandungan

kalu 4 minggu takper lagik kan kalu nak gugurkan?  

cara nak gugurkan kandungan tu adalah ketika baby tu dah berusia 9 bulan.... insyaAllah.. selamat... tp kalu sesaja... menjawab lah ye bila dah mati nanti....

yg aku tau la nak gugurkan janin x per tp kene memenuhi syarat2 khas yg ditetapkn agama la...andai membw kemudaratan pd siibu dibolehkan...tp ibu lak elok duk banak smpi anak dah nak masuk 7 aku x nampak lak mudarat tang kesihatan...

cume mudarat tang kewangan ler...dah bertaun kawin nape la x bijak2 nak pakai topi ka, tembak dinding ka, g klinik gomen cucuk ka..mcm2 cara ade nak bg jarakkn anak...nape la x celikkn barang sedikit ms tuk amek tau psl mende2 nih....adohaiiiiiiii....kalo rs laki tuh x reti nak tarik ms duk syok menabur... maka bini kene ler amek inisiatif sdiri...pandai2 ler nak rs sedap tanpe nyusahkan badan...kalo pakai perancang masih gak terlepas...redho jer la mmg tuh rezeki yg ditakdirkan....

aku nih yg bleh dikatakan mampu ade anak ramai pun pk byk kali gak, dan merancang sdiri psl anak2 nih kot2 x mampu nak didik dan bg keselesaan hidup kat anak2... sbb nikah kawin bukan semate sbb sex tp byk mende yg wajib ade tuk melengkapkan institusi kekeluargaan yg kite bina....

hampun ler TT aku tau ko sentap ngan posting2 lam nih...tp aku rs x wajar mende nih timbul dr org yg dah punya anak ramai...tp bila dipk2 balik x semestinye anak ramai bijak mengatur hidup lam bab2 making baby nih....sbb nolej kureng yg tau mau sodapppppppp sajooooo....alang2 kogigih berporum belek2 la website yg berkaitan ngan agama psl hukum2 gugur baby nih...kurang2 ade gak input berguna tuk bantu ko buat keputusan...pasnih pandai2 dan bijak2 ler merancang yer...sedap tuh sedap gak, nikmat pun nikmat gak tp jgn la smpi lupe kemampuan diri...haru jer jadinye.... dah jatuh anak2 tuh mcm menyusahkn polak...walhal salah mak pak yg x reti2 nak brek

meh sini zidlan amik jd bapa angkat plak...
dah ada 2 org hero tp rasa2 mcm nak heroin plak...
tp apa2 pn klu ada rezeki tu zidlan sangup amik x kshla mcm mana pun rupanya...

kalo pg kat klinik... nnti die bg pil warna putih tau....

lps mkn pil pastu kite balik umah dulu... dlm petang mcm tu kite akan start rasa sakit.. then pg balik klinik... masuk bilik bedah nnti die inject pastu kite tak sedar .... tahu2 je anak dah di keluarkan...

aku tak percaya lah ko umur 28 thn & dah ada anak 6..
org yg beranak byk ni adalah org yg mmg sayangkan anak..
klu dah bela 6 org baby, apalah sgt anak yg ketujuh tu..
klu ko pandai berporem & buat & beranak kan 6 org anak.. ko jauh lebih bijak dari kita org semua mcm mana nak settlekan hal ni...
desperatenya TT ni mcm pompuan tak bersuami pulak.. :re:

Follow Us
TT..saya nak baby TT tu... bg kat saya.. saya tak kawin lg.. mungkin takmo kawin.. jd tingin nak bela anak angkat...

Assalamualaikum....
Sye berusia 28 thn dan dh berumah tangga, sye  mempunyai  6  org anak yg masih  ...
Liely Post at 19-7-2010 12:44

Salam TT...

Kenapa sebenarnya nak buang?  Masalah kewangan ke?  Kalau masalah kewangan ramai kat sini yg sanggup bantu dan ambil baby tu... Jgn lah buang, kesian baby tu kakak2 & abang2 dia diberi peluang hidup, kenapa pulak dia tak dapat peluang yg sama... Sedangkan mrk adik beradik seibu sebapa...  

TT bincanglah dgn suami... Kalau berkenaan kewangan, beritau lah kat sini supaya sesiapa yg betul2 serius utk ambil baby tu boleh buat apa yg patut... Mungkin boleh bincang dgn TT melalui PM tak perlu libatkan org lain kalau TT rasa tak selesa...

eh jangan dibuang anak tu..kasi saya..saya nak jaga.

dulu kat rumah aku de gak mcm ni xnak anak..
tp ni lain skit coz budak age 17thn yg pregnant n xkawin lg..
then makcik aku ckp nak ambik anak tu..
after deliver je, budak tu pun xsempat tgk anak dia, makcik aku trus ambik bw blik rumah..
minum susu formula je.. mase br lahir, krus sgt2..mcm x cukup zat..
tp after 3months jd bulat n best sgt tgk..
then rezeki makcik aku melimpah ruah since jg budak tu..
mmg dia tak expect sgt2 nak dpt smua tu..
TT xtau ke budak2 bawak rezeki???
jgn la buang.. kesian dia TT

TT , ya allah.
Fikir lah elok-elok dgn suami tu..
Jgn lah fikir sng wenang nk cuci kandungan
Kot ye pun , apa kata beranak saja dulu , kemudian fikir lah yg terbaik...
Kang menyesal kemudian pulak....

Ramai org kat luar tu nak anak tapi tak dapat..baik kau kasi je kat diorang tu ....

tq

le.. kak.. rezeki tu
tak ke akak menyesal bla baby tu keluar, dah besar panjang top2 jadi wakil rakyat?
or bakat nyanyi ngalahkan mawi, famous ngalahkan siti nurhalizah or Ariel peterpan?
janganlah buang kak.. bagi kat orang yang nak.. kesian baby tu. lagipun kan, di akhirat kelak baby tu datang tuntut balik kat akak tau.. tanya napa akak buang dia.. ini yang saya faham lah

aku rase TT ni mcm tak logik.. kalo um 28.. anak dah 6 nak + 1 lagi.. bermakne dia kawen umo sekitar 21.. iye ke ni?? atau pun mengandung tapi tak kawen...pastu saje je reka alasan .. jadi dapat tau mane nk beli pil nk buang kandungan..
aku sangka nk padam isikandung tu..

Setiap baby yg dilahirkan tu ada rezeki masing2.....

aku rase TT ni mcm tak logik.. kalo um 28.. anak dah 6 nak + 1 lagi.. bermakne dia kawen umo sekitar 21.. iye ke ni?? atau pun mengandung tapi tak kawen...pastu saje je reka alasan .. jadi dapat tau mane nk beli pil nk buang kandungan..

masliana Post at 20-7-2010 09:34 [/quote]

aku pun fikir macam ni...
sebab tu dia tak balas satupun komen kat sini..

ermmm.......bagi aku pun takpe....walaupun masih bujang.....tapi dari ko buang bb tue baik le kasi kat aku je.....aku memang teringin sgt nak baby.......

Assalamualaikum....
Sye berusia 28 thn dan dh berumah tangga, sye  mempunyai  6  org anak yg masih  ...
Liely Post at 19-7-2010 12:44

Jangan takut miskin. Percayalah bahawa rezeki itu ditentukan Tuhan. Anak tu dah ditetapkan Allah rezekinya. Berusahalah utk tambah pendapatan contohnya dgn berniaga kat internet, jual kuih, kerja overtime/part time.

ermmm.......bagi aku pun takpe....walaupun masih bujang.....tapi dari ko buang bb tue baik le kasi k ...
widuri Post at 20-7-2010 11:58

Teringin nak anak kahwin ajelah. Bela anak sendiri

TT ni dah kawin ke blom...

anaK tu rezeki Allah.. jGn iGt senang2 ja naK buanG dGn makan seGala menda2 tajaM yG leh wat keguguRan. AwaL2 dapat rezeki, dH pikiaG caRa nk buanG anaK. Igt, semua yG kita buaT tu kena dGn izin dari Allah.

Klu Dia izinkan, munGkin akan jadi keguguran. Tapi cuba pikiaG klu Allah tak izinkan? Dh la dh mKn seGala yG boley effect pada baby, tapi bby stiLL lekat kuat kat rahim. So, terpaksa bawa pewuT jugak 9 bulan.

Bila dh selamaT lahir nnt, camna keadaan baby? Sihatkah bby tu? Jgn disebabkan perbuatan kita, bby tu lahir cacat.

Jiran aku duLu penah wat camtu.. dia nk gugurkan dan mkn segala mcm ubat utk buat dia gugur sindri. Tapi kuasa Allah, bby lekat kuat dan dia terpaksa ngndung gaK. Tapi bila lahiR, kesan dia ank dia yG dia niat nk buanG dulu tu, alami down sindrom. Tapi alhamdulillah tak la teruk sgt.. cuma otak dia mmg lembab skek la.. muka dia pn ada skit2 dh cam kanak2 down sindrom. SkanG nih budak tu sekolah cam biasa, dh form 3 dh pn.. tapi mmg lembab gaks la..kecik skit, tak mcm kanak2 yg sebaya dgn dia.