CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Liely

Tolong.....mcmane nak buang kandungan

ada seseorang yg sy kenal....dh beranak 4 masa tu.... dan tengah pregnent.. dia berusaha keras nk buang baby tu.... upa2nya  "terbaby ngan orang len....."

la ni anak tu dah besar 6 taun..cute sangat..tp laki dia dh ceraikannya ... dan paling sadis, bopren dia pn x nikah dgnnya...

Liely...bagi kat saya baby tu boleh? Da 5 tahun lebih da kawin...x der baby lagi...da usaha tp masih lum ada rezeki..... daripada dibuang, lebih baik saya jaga.

Nak buang kandungan senang jer..ko ramas telo suami ko sampai pecah, pastu goreng tambah sos tiram Lee Kum Kee dan makan...kandungan ko akn gugur dgn sendirinya.

p/s
kulit dan bodyku semakin cantek sejak pegi keje pakai spenda kepunyaan ayahku yg agak besar dan longgar.

mane leh buang...dah ditetapkan rezeki utk dia sok wehhhh, x mo kasi la kat sepital, bnyk waiting list yg nak baby  kat sana...menda la ko nih..

ko xnak bagi aku..pm aku taw..

bagi aku jela.. sure terbela anak yg ko x nak tu..
aku suami isteri pun dah lame kepingin nak zuriat.. tp x dpt2..
ko lak dah senang dapat tp tolak rezki plak..
TT.. sila hantuk kepala tt kat dinding..

selalu org yg senang dpt mmg x reti nak bersyukur..
ape2 pun aku tau ko mesti ade sbb sendiri kenapa ko nak buang baby tu..
tp ape pun alasan ko, aku ttp salahkan ko sbb ko tau ko x mampu, tp x nak pakai kondom..

Follow Us
rasanya tt ni lum kawin kot. ..nak cover line takut kena bamboo jd kata dah kawin.. kalau dah kawin mesti terfikir cadangan bagi anak tu kat org lain kan.. kalau x pun leh jual kat sindiket jual bayi sorry ye tt kalau tekaan salah...ni bukan fitnah tau..tekaan semata-mata   astaghfirullahal azim

hai....mane si TT ni....dah mghilangkan diri ker????
penat jek kite komen2 ni kan...
ntah dier bace ntah idak....

sian bby tu.bg le peluang dia idup.............

itulah kan..betul ke tt ni dah kawen? cam moskil jer
org yang tanak anak, senang2 jer dapat, yang betul2 nak ni memang susah kan..
apapun..jgn la buang bby tu..

ni mesti yg terlanjur ni
pandai betul reka cerita
takkan dah kawin pun tak buat perancangan?

ko ni TT da dapat tu nak buang2 plak..mak aku dlu mati2 berkeras x nak buang adik aku yg last tu wlpn dr nasihat suh buang sb mak aku da lebih 40,bahaye utk ibu dan baby..yg ko ni terbalik lak..ko lahirkan je pastu ikat...jgn la nafikan peluang baby tu nak idup...sian die..

umo 28 ? anak 6 orang ? x mampu ? sempat online minta pendapat ? :re:
cam x logik jer...
pe2 pun.. klo btol.. xyah gugur.. leh je pm user yg sudi terima baby tuh..

ni kahwin muda or lahir anak setahun sorang ??
dah pikir panjang ke nak gugurkan anak tu. Rezeki tidak terhingga yang dianugerahi oleh Allah.

cuba suh laki TT seluk ngn tangan tarik

Reply 91# demonicboy

Agree with you.  Mukkadimah tu semua rekaan semata-mata.  TT mungkin dah terlanjur and now is preggy.  

My advice :
1.  Baby Hatch (you and your stupid partner go see someone at Baby Hatch and get the proper advise).
2.  Contact the people here that have posted and wish to adopt your baby (your baby! you are going to have a baby! This is powerful stuff - believe me for some people it is so dem hard to get pregnant.)
3.  Go to any gynae clinic.  Ask is they could perform d&c for you.  I will not tell where to get it done.  But there are some places that do it.  Pergilah cari sendiri.  Saya tak nak subahat.  

This is not the end of the world.  Remember that girl that tried to abort her baby kat Kelantan and ended up dead - excessive bleeding.  So, jangan nak memandai-mandai buat sendiri . You can DIE!

mane leh guna pil aje...
pil tu belum tentu selamat..
kalau nak gugurkan kandungan kena buang janinnya dari badan akak...
walaupun pil tu berjaya memutuskan janin dari rahim,janin tu belum keluar dari badan akak..
bila lama dah tak dibuang,rahim akak boleh dapat jangkitan tau sebab janin tu jadi busuk..
kalau dah dapat jangkitan esok2 ntah2 tak leh pregnant lagi,kena buang terus rahim tu..
haa kan tuhan dah tarik balik keistimewaan seorang wanita.

nak gugurkan tu buat kat dokor yang berdaftar dan beretika..
nak gugurkan kandungan bukannye mudah,doktor akan bermesyuarat dulu.
lepas berjaya gugurkan tu sila jumpa doktor dan buat perancangan keluarga.

kak..bg saya anak akak..saya leh jaga

lahirkan jer la TT....lepas ni plan elok2 la kalo taknak beranak dah...
setiap anak tu ada rezeki dia...mana tau yg taknak ni membawa rezeki yg lipat ganda...
ngilu rasa perut dgr TT nak gugurkan kandungan.....

nape erk...pas baca Tt nye post, clock cam berfikiran jahat gak...huhu maaf la TT.
Rasanya, kebanyakan org dah kawen tau cara merancang. Apatah lagi TT berkemampuan dan ada knowledge dalam IT. Dah sah-sah mampu cari maklumat berkenaan perancangan keluarga sejak dari anak ke 3 lagi kan. Clock yakin TT memang ada pengetahuan mana nak cari pil-pil perancang ni. Tp clock tau farmasi tak sewenangnye jual pil=pil perancang kat orang awam pe lagi la kalu TT masih sangat muda.

Clock pernah tanya kat farmasi nak belikan kakak sepupu pil tu. Clock kesian tguk dia asyik beranak je... Masa tu dah 3 org anak rapat2. Clock tanya kat farmasi, farmasi tak akan jual kecuali selepas pemeriksaan oleh doktor mereka. Sebab pil perancang mempunyai kesan yang berbeza-beza ke atas setiap individu walapun pilnye sama aje. Dan clock faham, tak mudah bagi seorang yg belum berkahwin untuk dptkan pil tu. Dan sangat tak mudah juga bagi yang belum berkahwin untuk melakukan apa-apa cara pencegahan klinikal melainkan cara kelaziman orang tetua dulu2 seperti pengiraan kitaran haid dan teknik-teknik untuk mengeluarkan semula the sperm. Cara camner tu clock tak tau la kan, kena tanya org yg dah berkahwin le

Apa pun buat la keputusan yang terbaik. If TT sebenarnye baru first time pregnant, tak mudah juga untuk gugurkan dengan sekadar makan2 makanan tajam tu, Apatah lagi kalau dah berkali-kali pregnant. Rahim tu dah terbukti la kuat. Org yg pregnant tp tak perasan dia pregnant pun, klu main sukan lasak spt bola tampar, berlari pun belum tentu leh gugur. Sesungguhnya Allah meletakkan janin itu di satu tempat yang terpelihara.

Gugur secara sendiri sebenarnya banyak mudharat. Klu nak kira kos, tetap kena coz buat sendiri pun. Sebabnye, TT tetap kena ke hospital klu dah tergugur. Buatnye keluar tak habis membusuk kat dalam perut, maut la yg bakal TT hadapi, Klu kuar tak habis, tetap kena DnC gak (mama clock pernah lalui), proses yg sama gak digunakan untuk menggugurkan... Fikir-fikirlah ye