CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9302|Reply: 50

BETUL KE DAK KECIK BLEH NAMPAK HANTU?

ni cerita masa aku kecik2 la......ada satu malam..aku n family melawat la umah sepupu d kampung..pastu,mlm tu bapa n mak aku nak kuar la ntah pg mana...so,aku tinggal kat umah sepupu je..then,aku nangis2 sbb nak ikut mak..pastu,auntie aku ni angkatla aku..pujuk2..masa dia angkat aku tu..muka aku menghadap blakang la n kebetulan menghadap tingkap blakang umah...then,aku nampak satu lembaga mata n mulut merah...tp,aku xtaula apa benda tu...cuma,itu je bayangan yg dpt aku nampak sambil aku nangis2...kalo aku lukis apa yg aku nampak pon,boleh je rsanya..tp,ntahla....sekelip mata je nampak benda tu n xtau ape....:cf:

Post Last Edit by bzzts at 2-8-2010 11:37

yep, boleh.
masa kecik dulu pun aku slalu kena kacau ngan bebola berbulu kecik kaler itam. dia guling2 kearah aku tapi tak sampai2. last2 dia jadi makin besar, makin besar... sampai penuh ruang tamu atau bilik yg aku duduk tu. last2 aku nangis, mak aku dtg, baru la bende tu ilang. bende ni stop bila aku umur 8tahun.

rasanya thread ni : http://mforum.cari.com.my/redire ... 87&pid=39647926 pun ada sama gak ngan kes ko.

yup..sgt btol...{:2_75:}

wahhhhhhhh..ko masih leh ingat lagi yek walaupun ko masih kecik bangat masa tu,,,

BTW...berapa umo ko masa tu??

aku x pernah nampak walaupun masa kecik...tapi dah besar ni dah mula boleh nampak sikit2

wahhhhhhhh..ko masih leh ingat lagi yek walaupun ko masih kecik bangat masa tu,,,

BTW...b ...
medangmru Post at 2-8-2010 12:22

yup..tentula aku igt...mybe umo 4@5 tahun...xigt..sbb lom masuk tadika g...smpai skg musykil lagi..tp,aku x mintak la mo tgk lagi

Follow Us
ade org yg dikurniakan kelebihan...

aku pn masa kecik2 dulu lau demam mesti nmpk 'benda' tu telanjang...ramai lak tu kuar masuk bilik aku...pastu ada ekor lak tu...lau ckp kt mak aku mesti dia marah..dia ckp mengarutla...

pertama sekali, manusia nihh adanya hijab tak kira laa kecil atau besar... jawapan ringkasnya ialah boleh....

tetapi kenapa pulak boleh jika manusia itu terhijab.... kadang2 ianya ada beberapa sebab :

1. Imaginasi

2. sengaja dinampakkan

sebabnya budak kecil masih belum ada pendinding diri.... belum ada amalan dan juga kekotoran dosa... malah lepas dari dosa kecil dan besar.... ibarat kain putih...

bila mcm tuhh....

bukan kerana budak itu diberikan keistimewaan, tapi kerana 'benda' tuhh yang sengaja menampakkan rupa nya....

just my 20cents opinion...

pertama sekali, manusia nihh adanya hijab tak kira laa kecil atau besar... jawapan ringkasnya ialah  ...
edy137 Post at 2-8-2010 06:53 PM

Good Info and like this opinion....

xtau plak..time kecik2 dulu aku kena rasuk ada la...menjalar mcm ular..xleh jln

pinjam id org umah..

aku masa kecik 2 kali pernah nampak (bukan bayang2 tapi nampak jelas)
1. masa tu petang/senja. aku dgn adik main intai2 celah lantai papan. sekali intai benda alah tu menyerigai kat aku dgn mata merah dan gigi yg putih..Masyallah..sampai skrg susah nak lupa. Jarak mata aku dgn mata benda tu cuma senipis lantai papan rumah.

2. masa tu agaknya umur dlm 9-10tahun...pakat2 tido masjid dgn kawan2. kawan2 nakal zaman budak2... Dlm pukul 2pagi terjaga sebab ada tangan mcm monyet mencakar ke arah aku. Masa tidur tu kat kepala ada satu lubang di dinding sebesar penumbuk budak2. Tangan berbulu tu masuk ikut lubang tu dan mencakar ke arah aku..heran tol, dia tak cakar ke sebalah satu lagi. Tangan tu siap membengkok kearah aku...

agaknya hijab dibuka masa tu kot...

anak kecil yang blom pandai ckp mmg diorg boley nmpk 'sesuatu' ...

mcm anak kecil i 9 month dia x biasa nangis kuat2 tau..suatu hari kitaorg pi umah sedara
yang konon2 ader penyakit/ader benda ikut dia.kami mmg x caya akak tu ader benda ikut..masuk umah jer elok jer ketawa2 baby tu..tapi bila terpandang muka akak dan anaknya yang konon2 ader pengikut tu..dia meraung2 mcm sakit kuat...mcm ketakutan sgt..
bila i bawa dia keluar dari rumah tu ok jer,...x nangis pun

ada gak story hmm... masa tu atok meninggal... dr lepas arwah tok dikebumikan, adik yg kecik masa tu umur 3 tahun menangis je... so my mom bwak gi dapur tlg org masak tuk kenduri arwah.. bila bwak je ke dapur terus dia mjerit ckp nmpak hantu mcm kena histeria...
seram gak time tu

dengan izin Allah, orang kecik buleh nampak hantu, orang besar pun buleh nampak hantu.

tapi lazimnya mereka menzahirkan diri mereka kepada budak kecik la, sebab budak kecik tak boleh ambil tindakan, tidak boleh bercerita dan biasanya kalau bercerita pun tidak akan dipercayai orang.

memang leh kot..
anak sedara aku dulu umo ms tu dlm 1 taun lbh@2 taun.masa tu br pandai cakap pelat2lagi.arwah bapak aku ade
belikan 1 teddy bear utk die.die panggil bear tu "beh".ade satu pg tu,aku baru lepas kemas umah,jadik
segala mainan die aku dah simpan dalam bakul khas utk mainan die tuh termasuk la bear die tu.

tetibe leh lak die jerit2.."nek nek..(die panggil arwah mak aku)tu ade beh..beh."sambil tangan die tunjuk mcm ikut
"beh" tu.daripada tepi almari tv,sampai ke bawah meja terus menuju keluar pintu umah...aku ngan arwah parents
aku masa tu tercengang je..puas la arwah mak aku tanye..mana ade beh,beh adik kat dalam bakul la..tp die tetap
tunjuk gak..mase tu umah aku tu scary gak la sbb ade sikit gangguan..ntah ape la beh yg die nampak tu kan?

salam...
bdak2 mmg dberi kelebihan utk melihat benda2 halus ni...tp de yg bile da besar die xnmpk..
spupu teja pnah nmpk lelaki tua kt umah nenek teja.mse ni kenduri kawen pakcik yg bongsu..yg 'paling' bestnye,nape laaaaa teja p tido ngn die sedangkan xpnah2 plak dak kecik ni nk tido ngn teja....

de 1 malam tu teja ngn spupu teja ni tido awal...umur die mse ni baru 3tahun..pastu tibe2 je die gelabah semacam...."akak,pe tuh...ade mate..." dgn suare pelat die,die tunjuk kt mane mate yg die nmpk tu.....mate tu kat jejari rumah yg atas tingkap tu... teja mmg xnmpk..dan xrase seram pun....pastu trus teja pujuk die tido....die da nk mule nanges da....teja suh peluk teja kuat2...akhirnye tido gak dak tecit tu...

esoknye....die nmpk lagik!!mase ni tghari...kat buaian dpn umah nenek...dok elok je main buai ngn die,tibe2 die angkat kaki....kire cam nk peluk teja la ni...."hah!pe tuhhhhh akak.....laki pakai baju putih!!!" pulak dahhh....die buat lagi..trus teja angkat dukung spupu nih masuk umah...mau xcuak,sbb reaction spupu teja mse ni mmg takut ya amat...
pastu bile die da besar sket teja tnye die.. "dlu dayah ingt x dayah pnh nmpk hantu? " tau pe die jwb? "manede....dayah xpnah nmpk pon....."

Aku x ingat sapa yg beritau.. org tu beritau... selagi budak tu belum betul cakapnya, dia boleh nampak 'benda' tu... bila dh besar, dia org lupa hal... tak taulah betul ke tak kan...

Aku pun ada 1 cerita.. tp aku tak taulah apa yg aku tgk tu.. masa tu aku darjah 1...  bapak aku still jadi polis gerakan am... so kita org tinggal dlm kem lah... kem tu kat atas sebuah bukit.. tepi kem ada hutan.. seberang hutan tu ada sekolah tadika & surau.. belajar ngaji kat situ...  nak gi situ kena guna 1 jambatan tali+kayu dlm hutan tu...masa tu aku rasa bulan pose... aku ingat sbb masa tu kem terang-benderang org pasang pelita.. waktu tu dah mlm.. sblm Isyak aku rasa..so, aku, adik lelaki bwh aku, dengan 2 org anak jiran, memain kat kawasan jambatan tu.. masa tengah main tu, aku terpandang kat satu tempat dlm hutan tu... aku nampak 2 bintik merah mcm mata kat situ.. pastu kita org lari gi rumah...  smpai sekarang aku ingat.. tp aku still tak tau apa benda tu...

nasib lah aku tak diberi peluang utk tengok bentuk asal.. kalau tak mesti trauma...

ya.. memang betul. aku ada teringat peristiwa masa aku di sheffield,tahun 1997 lebih kurang.. masa tu aku baru umur 6 tahun. aku teringat waktu kami adik beradik diasingkan tempat tidur
(mak ayah aku tidoq dlm bilik lain, kitorg adik beradik plak tidoq kt hall) dalam pukul 2-3 pagi tu aku tiba2 terbangun sebab terdengar bunyi ketukan kuat kat dinding atas kepala aku. then tetiba kt tingkap aku ternampak lembaga hitam terjenguk dengan mata merah menyala smbil mendengus.. aku cuak,kecut,rasa nak tercirit semua ada..kemudian aku dengar plak bunyi lolongan anjing/serigala betul2 kt luar rumah.. aku terus jerit n nangis sekuat hati dgn harapan mak aku leh dengar tp diorg tak dengar pun. hampeh..:cry: so aku pun hentak2 dinding supaya mak ayah aku yg tidoq kt bilik sebelah leh dengar..then bila diorg dah dtg, secara otometik bunyi lolongan n lembaga yg duk terjenguk td hilang sekelip mata.. sereemmmmmm

citer psl budak leh nmpk ni...nk kongsi gakla psl anak aku...

taktaula apa yg dia nmpk...tp masa umur dia 2 thn...selalu gakla dia tetiba berlari peluk aku...
penah sekali tu, dia tgh main2 bwh tangga...aku mmg letak mainan dia bwh tangga...aku tgk tv...tiba2 dia lari peluk aku smbil tunjuk kat tangga...seram giler...dhla kitaorg ni selalu tinggal berdua sbb laki aku slalu outstation...

ada sekali tu time nak tido...masa tu tido kat ruang tamu sbb bilik takde kipas...tuan rumah yg aku menyewa lum psg kipas kt lam bilik...aku dh ttp semua lampu, tinggal tv jek lum ttp lagi...tgh syok baring2...anak aku ni main kt tepi sliding door...tiba2 dia mcm terkejut, pastu lari kat aku...tutup muka...aku tya nape...dia tunjuk arah sliding door tu...hish...trus aku tarik selimut peluk dia and tido...biar tv terbuka...