CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: qidrani87

nk tnye la, de x ubat untuk alergik

sunguh la. kenaper?
wekwek1 Post at 7-8-2010 14:22

ade la...anggap je la xde pape

ambik ubat anti hestamine--
rase nye topik ni patut dicmpakkan ke board perubatan

makan lah piriton 1-2 bijik ... sure gol terus pas tu ...  

saya alergik dgn beberapa jenis buah,beberapa jenis sayuran,telur,beberapa jenis makanan laut,minum ais,madu dan alergik habuk.....
simptom nya kalau dah kena boleh menyebabkan meleleh hingus jernih waktu tidur malam,gatal2 langit2..bersih,hidung tersumbat dan seangkatannya...walaupun perkara itu akan stop lepas 24 jam stop makan makanan yg alergik tu...

jumpa doktor pakar mula2 dia bagi Claritin (Loratadine) berkesan sikit2..kemudian dia tukar kan ubat kpd yg lebih kuat sikit Zyrtec (Cetirizine) mula2 rasa lebih better kemudian nampak kurang berkesan..kemudian dia bagi ubat paling terbaru Xyzal (levocetirizine) ...lepas makan ubat yg lebih mahal ni settle masalah semua makanan leh balun alhamdullilah kecuali habuklah itu small problem masa bersih rumah tutup hidung jer...

umialiah posted on 6-8-2010 03:23 PM
Adik Qidrani, tolong tengok PM ye. Umi ada kongsi pengalaman umi yang alergik selama 20 tahun.

kak.sye alergik gak ni

tt, aku dulu pun ada alergik ni..
memang gatal + bengkak + teruk..
mula2 aku biarkan jer..sapu minyak panas jer..
tp lama2 dah banyak kali jadik aku gi klinik swasta amek ubat..
kalau nak cepat lega dia inject. dalam sejam ilang la semua bengkak tu..
dalam kete aku dulu memang simpan la ubat biji mana tau tetiba 'ter'alergik ke kan..
tapi alhamdulillah.. skarang dah x kena lagi..

Follow Us
hati-hati la dengan alergik..lagi2 kalau orang yang memang keturunan sinus..sy punye sinus berperingkat..mule2 macam takde pape..makan ape sume ok je..cuma setahun boleh demam 6-12 kali..buku rawatan sy penuh..paling kemuncak, sy kena tonsilitis yang teruk. saya tak boleh makan. saya tak boleh bercakap.

loratadine ni hospital bagi kat saya dulu masa saya kena tonsilitis..padahal sebelum ni pegi klinik saya demam tak hilang2..dulu saya kena tonsilitis sbb alergik..alergik ape pun tak tahu..main sebat je makan semua..last2 demam tak baik-baik..kena jumpa pakar..pakar masukkan saya dalam wad emergency..then dia kata sbb sinus/alergik..ubatnye ringkas..paracetamol dengan loratadine..

Loratadine (INN) is a second-generation H1 histamine antagonist drug used to treat allergies. Structurally, it is closely related to tricyclic antidepressants, such as imipramine, and is distantly related to the atypical antipsychotic quetiapine.[1]
Loratadine is marketed by Schering-Plough under several trade names (e.g., Claritin) and also by Shionogi in Japan. It is available as a generic drug and is marketed for its non-sedating properties. In a version named Claritin-D or Clarinase, it is combined with pseudoephedrine, a decongestant; this makes it useful for colds as well as allergies but adds potential side-effects of insomnia, anxiety, and nervousness.

hilang tonsilitis..saya kena eczema. alergik kulit. sbb makan ayam, udang..sume dah tak boleh makan..siyes..rindu nak makan udang hari tu..malam tu..habis kulit melepuh2..gatal-gatal..sedih sgt..pegi klinik doc bagi ubat alergik lain..but seems effective.

Chlorphenamine (INN) or chlorpheniramine (USAN, former BAN), commonly marketed in the form of chlorpheniramine maleate (Chlorphen-12[1]), is a first-generation alkylamine antihistamine used in the prevention of the symptoms of allergic conditions such as rhinitis and urticaria. Its sedative effects are relatively weak compared to other first-generation antihistamines. Chlorphenamine is one of the most commonly used antihistamines in small-animal veterinary practice as well. Although not generally approved as an antidepressant or anti-anxiety medication, chlorphenamine appears to have these properties as well[2] (see below). tapi yang ini mengantuk.

saya more prefer loratadine. sbb itu hospital yang bagi. kalau klinik selalu nya diorang bagi ubat yang cikai2..sbb nak cut cost katenye..
tapi ape pun, please refer to your doctor first, sama ada you can take loratadine or not.

iols makan cetrizine...

cikatilia posted on 22-11-2012 03:52 PM
iols makan cetrizine...

cetrizine tu keropok hapa?

i pom baru sedar yg i ada alerjik seafood
setart pada awal taon lepas i kene muntah2 berak2 (mcm keracunan gitu)
lepas makan mentarang. atas alasan nak komfom, bebaper bulan seterusnya
i ripit balik, makan lagi mentarang dan kene muntah2 lagi.

then, tadi i pekena siput buluh a.k.a pepahat. design isik dia pon putih2
kenyal mcm mentarang so, i nak test la pekena sekor.

lepas 4jam (ketika proses penghadaman) badan mula rasa mual. 20minit pastu,
abes kuar isik perot suma

yg jadik persoalannya "apa bahan yg ada dlm 2 binatang tu?? padahal kerang
rebus/bakar i bleh melantak 2 mangkok"

bangcak posted on 5-1-2014 11:49 PM

noks
ni dia

Cetirizine /sɛˈtɪrɨziːn/ is a second-generation[1] antihistamine used in the treatment of hay fever, allergies, angioedema, and urticaria. It is a major metabolite of hydroxyzine, and a racemic selective H1 receptor inverse agonist.

i dpt ubat ni sbb i got sinus, allergies and it cause me to batuk for nearly 4-5 month. i also am using nasal spray for my sinus..
i am allergic to - kacang esp kacang tanah, seafood esp udang besau2..

ada gak ubat setanding.. u can google it and make sure jumpa doktor so that they boleh bagi ubat yg bersesuaian..

bangcak posted on 5-1-2014 11:49 PM

lol bang.. sama la masalah kita.. cuma den tak leh makan lala... dulu boleh masa den sallu masak sambal.. lepas tu try lala masak rebus.. start dari situ... mmg tak leh mkn langsung.. termkn sikit je pun.. terus rasa pening2.. mual2.. last sekali muntah 2-3 kali baru lega...

sekarang ni tgh menderita gatal.. tak tau apa yg masalah.. dah la den ada eczema ni.. den ada beli sendiri ubat kat farmasi.. ubat apa eh.. allah luipa plak nama dia.. ini la serangan paling teruk.. satu badan berparut ni aku garu... sallu elok lepas kena inject.. tak tahan la kena inject selalu... nak gi bekam la mcm ni..

want2bhappy posted on 6-1-2014 11:30 AM
lol bang.. sama la masalah kita.. cuma den tak leh makan lala... dulu boleh masa den sallu masak s ...

ezekli sama bro,
lupa nak bgtau. lala pon sama.

bukan byk pon i makan. sengah camca jek (lala masak rendang kering).
pastu hazab dia.....

ntah2 kita nih antara 7 org yg sama kat dunia nih kot?

bangcak posted on 6-1-2014 11:50 AM
ezekli sama bro,
lupa nak bgtau. lala pon sama.

itu sama rupa okeh.. ni jantina pun tak sama.. ...

setakat ni lala je.. sebab mentarang tu pernah makan hokeh jer... tapi macam makan chewing gum.. liat jer.. bro duk tg karang ke bro... (chewwah pggl bro jugak).. den pernah la konon nak test tgk makan lala ok ke tak.. makan la tom yam poktek tu.. balik petang tu dari kerja... muntah memancut2 .. budak rumah takajut... mesti dia org suspek den dah pregnant huhuhu...

cikatilia posted on 6-1-2014 08:20 AM
noks
ni dia

Thanks for the info.

Anak lelaki auntie alah kpd kacang. Kalau mkn aja, boleh pening2, muntah2 dan bdn bengkak-bengkik... Kena pergi klinik utk meredakan kesakitan. So dia amat berhati2 jika mknan mengandungi kacang.

Dgn informasi ni, bolehlah auntie cadangkan kpdnya utk membeli ubat ni kat farmasi bila termakan kacang. Boleh ker beli ubat ni di farmasi tanpa prescription drp doktor?

auntieagony posted on 6-1-2014 01:03 PM
Thanks for the info.

Anak lelaki auntie alah kpd kacang. Kalau mkn aja, boleh pening2 ...

auntie,

xberani nak ckp apa... i selalu consult my sister sbb dia pharmacist... student final year la..
dia kata not all allergies seswai makan cetrizine and sembuh
some kalau dah teruk perlu injection..

better consult doctor dulu.

cikatilia posted on 6-1-2014 01:51 PM
auntie,

xberani nak ckp apa... i selalu consult my sister sbb dia pharmacist... student final y ...

Thks.

Nanti auntie tanyakan pada doktor.

Habbatus sawda.. Kt europe pon org da bt kajian mmg black seed ni boleh reduce or sembuhkn alergik..
A
Mommy pon aml..dulu ada migrain..lps consume alhamdulillah..hb my fren pon mata alergik gatal2..skrg alhamdulillah da xde

mommymonster82 posted on 6-1-2014 07:42 PM
Habbatus sawda.. Kt europe pon org da bt kajian mmg black seed ni boleh reduce or sembuhkn alergik.. ...

Habatussawda yg cmne tu mommy.. sy pn alergik gk. Sm cm tt. Tp ayam blh la mkn. Kalo dl seafood mmg xle lsg. Pastu kalo cuaca panas pn xleh. Kua cm bintik2 merah. Gatal2.

2taun lps sy amik suntikan vit c setiap mggu slama 5mggu. Pastu dh ok skit. Kalo pns xde da kua bntik merah. Seafood pn dh blh mkn kalo yg bli kt pasaraya. Kalo bli yg fresh tepi laut mmg xle jgk. Mgkin bisanya kuat lg kot.

Skg sy jd alergik blk mgkin sbb dah lama x sntik vit c..mmg igt nk sntik ag tp xjmpa doc yg wt kt seremban ni. Dl wt kt jb

cekgihani posted on 6-1-2014 08:22 PM
Habatussawda yg cmne tu mommy.. sy pn alergik gk. Sm cm tt. Tp ayam blh la mkn. Kalo dl seafood mm ...

Habbatussawda ada minyak dia...tp mommy xleh nak telan gtu je..mommy beli kapsul mcm minyak ikan..
Boleh cr kat kedai arab adakapsul barakah..atau boleh order dr student yg study kt egypt

x tau plak ayam pon boleh kene gegata..penah kene gegata sebb makan kerang..mmg seksa klau kene