CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 15462|Reply: 16

mcmana nak tuntut fasakh?

forumer yg bijaksana,

boleh x kongsi cara mcmana nak tuntut fasakh?
kemana nak tuju & ape procedurnya?
kene lantik peguam ke?
kalu x berape mampu, mane nak cari peguam byr murah?

salam...

puan pergi ke makhamah syariah dan mereka akan bantu. pasal peguam kalau gaji puan bawah rm2500 ( kalau tak silap saya ) boleh minta bantuan biro bantuan guaman.. puan cari pejabat mereka. mereka akan tolong. pastikan bukti2 mcm kena pukul ( report doktor ) atau alasan puan untuk tuntut fasakh adalah kukuh. ini sekadar pengetahuan saya lah. wallahuallam. rujuk kat web makhamah syariah tempat puan tinggal yer... jangan susah hati Allah akan tolong orang teraniaya.

salam...

puan pergi ke makhamah syariah dan mereka akan bantu. pasal peguam kalau gaji puan bawah ...
assafdiyah Post at 15-10-2010 23:02

yer, betul tu.  sebaiknya jumpa peguam dahulu sebab mereka boleh buka fail kes secara teratur.  kalau pengadu terus pergi pejabat syariah nanti dia orang buka fail kes tanpa peguam jadi tak teratur pulak.  yang penting fakta-fakta kes tu, terutama kenapa nak tuntut fasakh.

terima kasih atas bantuan..

kalau kes suami tidak bekerja, x beri nafkah anak & isteri  & baru2 ni tidak balik ke rumah selama 3 bulan..bukti tu nak dikemukakan dlmbentuk mcmana kalau kes sprt di atas?

sebenarnye dah bertahun2 si suami buat hal tp on off shj, tp kebelakangan ini makin melampau2 pula..
anak seramai 10 org , yg masih bersekolah 8 org..

kalau kes suami tidak bekerja, x beri nafkah anak & isteri  & baru2 n ...
haitt Post at 18-10-2010 11:30

saya simpati...tetapi saya nak tanye awak bekerja, suami ,langsung tak beri nafkah ker...dia ada pukul awak, dia selau marah awak....masyallah, aper nak jadi kan....

Soalan awak itu sebenarnya perlu dijawab oleh seorang peguam.  Kalau kami yang bukan lawyer hanya dapat jadi loyar jer.  Nanti kami beri pendapat dan awak ikut, kemudian kalah kes, kena saman pulak.

Follow Us
kalau kes suami tak balik nanti masa hari perbicaraan kena bawa saksi..keluarga terapat lah jadi saksi like yr parents..adik beradik ke
sebaiknya refer dgn lawyer utk memudahkan urusan ni..semoga anda di bantu allah swt...tabahkan hati didik anak2 sebaik mungkin..anda boleh juga berurusan dgn pusat zakat bila husband lepas tangan ni..insyallah ada yg membantu

Ya Allah akak ... sebak rasanya baca... kuatkan semangat yer.. banyak dekatkan diri pada Allah... dah pergi ke biro bantuan guaman... keje tak ? sian anak-anak.. 10 orang tu... semoga Allah membantu dan mempermudahkan urusan akak...
Sesungguhnya Allah s.w.t tidak akan menguji hambanya dengan ujian yang selayaknya untuk hambanya...

Alang2 dah ada thread ni boleh la tumpang bertaye skali..
Apa bukti yg perlu utk tuntut fasakh dlm kes suami menuntut & mengamalkan ilmu sesat?? diari / catatan, brg2 seperti keris, kain kuning & merah, sms dari / ke kwn 1 gurunya atau apa2 lg yg perlu utk kompom menang kes sekaligus dpt hak penjagaan anak..

Alang2 dah ada thread ni boleh la tumpang bertaye skali..
Apa bukti yg perlu utk tuntut fasakh dlm  ...
Pati Post at 2-1-2011 18:44

Saya mencadangkan supaya yang ingin menuntut fasakh pergi berjumpa peguam syarie.  Samada peguam dari Biro Bantuan guaman atau Peguam Sharie bebas.  Mereka ini adalah ahli dalam bidang undang-undang dan mereka lebih sesuai memberi nasihat mengenai barang kes, bukti, procedure dan lain-lain.

Rasenye cam tempias gak pada diri saya.  Suami bekerja, tapi xpenah bagi nafkah, maksud saya nafkah zahir, seperti duit belanja hari2, duit pasar dsb.  Saya juga bekerja.  Caner tu...tolong bagi advickat saya.

Rasenye cam tempias gak pada diri saya.  Suami bekerja, tapi xpenah bagi nafkah, maksud saya nafkah  ...
senoritas Post at 21-3-2011 12:32

Saya fikir, kalau masaalah nafkah sahaja, kemungkinan Pejabat Shariah akan beri kaunseling dahulu.

ni cume pndangan sy la ye..maaf klu salah...

sblm memulakan langkah ke arah lawyer tu..
ada baiknye bwk berbincang dgn suami..jika xdpt kate putus or sewaktu dgnnya..
maka  berbicara lah dgn ahli keluarga si suami..jika masih sama jgk xdpt kate putus..maka

bru la si isteri bole rujuk pada peguam syariah utk jdikan tindakan or jdikan kes..

(sy bkn nk memenangkan sesiapa cume kita kena la tertib dlm buat keputusan yg besar mcm ni)
terima kasih...

p/s: maaf klu tersalah ckp......

Suami saya seorang penagih ganja (mungkin lebih), tiada perkerjaan tetap lebih dari 1 tahun
Dan sekarang tidak berkerja, sering menipu saya untuk mendapatkan duit kononnya untuk bekerja, sering maki hamun anak2.
Saya mempunyai 4 org anak umur 9,7,3,dan 2 tahun pendapatan saya bawah 1K sebulan, malah saya juga terpaksa meminjam along diman setiap bulan saya terpaksa membayar lebih kurang RM500.
Adakah saya layak untuk menuntut fasakh,
Apa yang perlu untuk menguatkan tuntutan fasakh saya?
Lama ke prosedur fasakh sebab saya bekerja dan sukar untuk sllu memohon cuti
Saya juga kekurangan wang jika terpaksa berulang alik ke pejabat agama

Saya pernah mengadu dengan keluarg suami tetapi emak menyalahkan saya dan tidak mahu beri kerjasama untuk menyelesaikan masalah ini.

Tolonglah saya betul2 perlukan bantuan.

linamir posted on 21-6-2013 10:53 AM
Suami saya seorang penagih ganja (mungkin lebih), tiada perkerjaan tetap lebih dari 1 tahun
Dan sek ...

okay ...a post like this hmm...calling @PitMie - you are wanted yooo....

mbhcsf posted on 21-6-2013 01:59 PM
okay ...a post like this hmm...calling @PitMie - you are wanted yooo....

Mmm....not needed anymore I guess, ramai dh bg pndgn kat atas so sy follow je lah...

PitMie posted on 21-6-2013 05:41 PM
Mmm....not needed anymore I guess, ramai dh bg pndgn kat atas so sy follow je lah...

dear  ade post baru tu sebelum post saya