CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: murninurani

Pengalaman / Kejadian seram,aneh yang berlaku kat aku.(update pg 2).

aku rasa bpk kau belayar bwk blik skli bnda tu kot
myralolx92 Post at 28-10-2010 13:07
pehal sampai 3x post ni....:@

sermmmm aku bce kisah tt ni...

Reply 41# awekketoyong

sory2.time tu internet gler kot,aku tekan la byk kali.sory2.jgn la mara

cite ni masa murni ngan family dh pindah dok kuaters sekolah......

hr tu abah dpt gaji..mmg best la sbb selalu kalau dpt gaji je abah akan bw kitorg 1 family p mkn2...mmg dh agak dh sbb ptg tu abah ckp pas solat maghrib nk p mkn2...
apalagi murni ngan adik seronok xterkata...

abah bw kitorg p restoran kat tepi pantai...mmg best.mkn je apa yg nak mkn,semua abah bayar.   masa tu org mmg ramai sgt..maklumla masa tu mmg famous la tmpat ni...
elok pas mkn dah dkat pukul 11 mlm..abah bw balik ikut tepi pantai..saja je nk rasa angin malam...

masa abah tgh drive tu murni mmg dh ngantuk sgt tp xmo tido lg coz nk tgk2 pantai (w'pun mmg xnmpak pape coz gelap  )
smpai kat satu kwsn tu, dari jauh dh nmpk benda putih meliuk lentok dok tepi jln...memula tu ingatkan bendera ke, atau banner ke ditiup angin..murni pun wat xtau je la.abah ngan mak murni pun mcm xde pape reaksi.diam je.....

elok je lpas ckit dr bnda tu, murni dgr mak ngan abah dh riuh rendah..murni pun pasang telinga la.. (nakal ckit masa tu)

abah murni tny mak,apa benda tu..nmpk mcm cik pon je..mak murni ni dgn muka pucat jawab mmg ye la tu cik pon sbb mak kata dia tgk betul2 tepat ngan muka cik pon tu..cik pon tu tgh berdiri tegak je kat tepi jln tu ngan kain putih dia yang melayang2 ditiup angin tu.mmg scary giler mak ckp..murni mmg xtgk lgsg coz dh set dlm kpala bnda tu bendera...adik murni dh lama tido.

abah terus je baca apa yg patut.bukan apa takut dia mengikut balik umah pulak..smpai je rumah,terus solat isyak pastu masuk tido...

Alhamdulillah,mmg dia tak ikut pun.. mungkin dia just nk tunjuk kan diri je kot.xde niat nak ngusik lebih2..

Salam semua,
Selamat pagi

selamat pagi...
best citer adik...kalu ada samung lagi...

murni tak tanye ke kat tok murni...apa rahsia cabai ngan daun kering tu...

Follow Us
selamat pagi...
best citer adik...kalu ada samung lagi...

murni tak tanye ke kat tok murni...apa ...
tr11 Post at 18-1-2011 08:23

selamat pagi....murni xsempat nk tny sbb tok murni dh meninggal.
dulu tecik lg xterpikir nk tny nape tok suka guna menda tu

Reply 44# murninurani

xsangka murni pun byk story pasal antu ni yea huhu btw dah surut ke banjir? kalo ada citer lagi tepeklah lagi

Reply  murninurani

xsangka murni pun byk story pasal antu ni yea huhu btw dah surut ke banjir? k ...
pinktriangle Post at 18-1-2011 12:24

dh lama surut la akak..hehe

mmg bnyk huhu..cuma murni xmo berdepan terus je (mata bertemu mata)...
kalau tidak mau pengsan nih...

nnt murni cita masa murni posting keje kat satu sekolah ni..adoii,yg ni kalau ingat,mmg meremang bulu roma..

Salam…lama sgttttt xupdate thread ni..ntah mcm mn tetiba hari ni (3 julai 2013) terasa nak menaip cite2 misteri ni…
Kita cite terus la ye…xmo buang masa..

Bnda ni jadi masa 1st posting keje kat sebuah sekolah ni…Aku dok ngan sorg cikgu (aku nama kan dia cikgu Ana). Masa memula dok situ xdela apa2 gangguan..sbb aku ni jenis kalau org xcite,aku mmg xtakut sgt/ tak ambik bab sgt ngan bnda2 mistik ni..tapi kalau org dah mula cite, dan2 bulu roma aku tegak..nak g toilet pun xberani..hehe

Kisah ni terjadi sbb Cikgu Ana..Dia yg mula bercerita bnda2 pelik dulu dkat aku.Dia cite malam2 kalau tido mesti ada gangguan.tarik kain selimut la,org berlari kat luar rumah la.(kami dok kuaters tingkat bawah sekali) dan macam2 lagi..tp sbb bnda ni xkena dkat batang hidung aku lagi, jd aku xdela nak ambik bab sgt tapi dalam masa yg sama masih berwaspada la..
Sehingga la satu hari tu, kami dah sepakat nak kemas rumah.maklum la org bujang, kdg2 bila tiba mood rajin sampai ke malam pun boleh mengemas lagi. Kami sepakat nak bersihkan bilik masing2 dulu,pastu baru nak kemas ruang tamu..(mood tgh rajin mengemas)

Aku nampak cikgu ana bawa penyapu ke ruang tamu..aku tegur la cakap” dah siap ke kemas bilik?” dia balas balik “ dah”…Aku pun biarkan je la…Xsampai 5 minit, Cikgu Ana bersihkan ruang tamu…tetiba dia menjerit panggil nama aku!!!!
Aku terkejut terus g ruang tamu dgn keadaan terpinga2..Apsal ni?? Aku Tanya..CIkgu Ana terus tunjuk Kipas siling yg tengah berpusing laju..Aku tengok la.Nape ngan kipas???  Dia pun tunjuk dekat suis kipas..Korang nak tau apa yg aku nampak? Suis kipas dalam keadaan OFF..

Habis mcm mana kipas tu berputar..laju giler!!

Aku  diam, Cikgu Ana pun diam..Aku tgk dia,dia tgk aku…Last2,aku decide nak g buka suis kipas tu..aku ngan terketar2 pun g tekan suis tu..tapi kipas tu masih berputar..Masa tu rasa nak lari 100 meter dah tapi kaki rasa berat sgt..berpeluh2 tak usah ckp la walaupun kipas berputar laju..

Kami pastu diam seribu bahasa..satu perkataan pun xkeluar dari mulut aku ngan Cikgu Ana..Kalau nak lari pun nak kemana sbb kawasan  kuaters kami duduk tu mmg dalam hutan kelapa sawit..gelap kiri kanan..kalau nak buat urusan pape pun, buat waktu siang je sbb memalam xde sape pun yg berani nak keluar..

Last2,malam tu cikgu Ana tarik tilam masuk dalam bilik aku sbb dia dah takut sgt..Aku pun sbnrnya takut giler..Pengalaman sendiri nampak kipas je baru..belum nampak yg lain2 (harap2 xkan penah nampak la)

Esoknya dah siang,p sekolah baru cikgu Ana cite…masa dia nak menyapu dekat depan tu,mmg dia xbuka kipas..ye la kan sbb nak menyapu..kang bersepah pulak sampah tu…tengah ralit menyapu tu dia perasan, mcm ada angin…tu yg dia terperasan kipas tgh berputar laju tu,terus dia jerit nama aku…Aku ada tanya dia kot2 la dia buka suis pastu xperasan kan…dia ckp kalau dia xperasan, mcm mn suis kipas tu dalam keadaan OFF!!! Bila aku pikir balik betul jugak sbb lepas tu aku yg g buka suis kipas tu…sampai sekarang ni pun , aku xtau bnda apa yg ganggu kita org malam tu…

murninurani posted on 3-7-2013 03:59 PM
Salam…lama sgttttt xupdate thread ni..ntah mcm mn tetiba hari ni (3 julai 2013) terasa nak menaip c ...

huhu seram poltergeist melayu   !

tapi klu selalu bagus gak, bleh tolong kurangkan bil letrik murni & cekgu tu.

alibnmat posted on 3-7-2013 11:31 PM
huhu seram poltergeist melayu   !

tapi klu selalu bagus gak, bleh tolong kurangkan bil le ...

mslhnya bukan dia tolong kurangkan bil letrik tapi menambah bil letrik sbb suka2 hati je buka kipas tu..

dia main kipas pulak.....

huhuhu... la ni dok kedah lagi ka cik murni....

setahun baru update
nak follow ke x ni

jefrilza posted on 29-10-2013 02:59 PM
dia main kipas pulak.....

huhuhu... la ni dok kedah lagi ka cik murni....

tak dok kedah dah...pindah ke negeri lain dah..

leenaz posted on 29-10-2013 06:19 PM
setahun baru update
nak follow ke x ni

terpulang la nak follow ke tak..

Cite ni berlaku masa arwah abah sakit…Bukan nak mengaibkan sesapa tapi sekadar iktibar kepada kita yg masih hidup ni.
Aku xtau di mana punca nya sbb abah tetiba je sakit kuat..demam xkebah2..bila sampai time maghrib,asyik nak meracau..seingat aku masa tu aku dalam form 3, nak ambik exam PMR..Sedara aku semua dtg kat rumah nak tgk abah..masa tu aku selalu je stadi lewat mlm.aku kalau stadi lewat2 mlm, mmg aku xsuka psg lampu..aku minta mak aku psg lilin je..sbb nak bagi khusyuk stadi la kononnya..
Masa aku tgh stadi, aku ada perasan jugak sekali sekala ada kelibat lalu lalang kat tingkap bilik aku tu..kelibat putih…huhu…Tapi aku wat xtau je.janji jangan kaco lebih2 sudah..walaupun dalam hati, hanya Tuhan saja yg tau..tapi aku terpaksa stadi sbb time2 tu je la segala fakta/ilmu nak masuk dalam kepala aku ni…gangguan yg aku alami takat tu je…tapi tidak bagi makcik aku yg sorg ni..
Masa abah sakit ni, makcik2 ngan pakcik2 aku dtg berkampung kat rumah aku…ada sorg makcik aku ni dari mula abah sakit,mmg dia selalu dtg…kiranya kakak kepada abah aku..
Ada satu malam tu, dia buka pintu bilik nak panggilkan mak aku..sekali bila dia buka pintu,dia nampak mak aku tgh senyum dekat dia..ngan rambut menggerbang,siap ada taring lg…
Terus makcik aku tutup pintu…xjadi panggil mak aku..esoknya bila tanya mak aku,elok je mak aku jawab..katanya mana ada dia bangun.dia tido mmg xsedar pape dah smlm sbb katanya letih menjaga abah aku..Terus makcik aku cite kejadian smlm dekat kitorg.(masa tu aku dgr sekali cite dari mak sedara aku tu)..
Sampai la keadaan bila abah dah makin teruk..tetiap kali lepas maghrib je,mesti abah akan merangkak2 mcm harimau..bunyi pun mcm harimau..bila makcik aku nak tangkap abah aku balik, cepat2 mak aku xkasi katanya org yg mengubat abah aku ckp,biarkan dia jatuh kat tempat mana2..sbb katanya kat tempat dia jatuh tu la bnda tu berasal…lebih kurang mcm tu la…
Abah aku merangkak sampai ke luar rumah dan jatuh atas rumput berhampiran tempat sidai baju…seterusnya mmg mak aku xkasi aku tgk,dia suruh je aku masuk dalam bilik..aku nak jugak tgk tapi sbb mak dah marah, aku masuk je dlm bilik..
Akhirnya, baru kitorg dapat tau sbnrnya ada org hantar bnda dkat abah..dia nak buat abah sampai abah meninggal..memang dia berjaya sbb xlama pastu abah meninggal….yang menjadi tanda tanya ialah sapa kah org yg berhasad dengki ngan abah tu, sampai skrg pun masih belum ada jwpn..sbb pada kami biar la Allah saja yg membalasnya…

*maaf cite ni xcomplete sgt sbb mak aku pun dah xde..jd aku mcm segan sikit nak ungkit kisah lama ni pada makcik2 aku ..sbbnya bila bercakap pasal mak ayah aku sure bergenang air mata makcik2 aku…maybe masih terkesan ngan peristiwa ni walaupun dan berbelas tahun mak dan abah aku meninggal..maaf ye kalau xbest..

xsangka murni ada kisah cenggini..

ada runie..cuma dah lama simpan,buat pekasam..hehe

Lama betul jangka hayat cerita ni...
Semoga menjadi pengajaran pada yang masih hidup.