CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 220845|Reply: 2481

Perasaan Seram Di Muzium Perang P.pinang dan Pengalaman2 mistik dlm hidup aku

Close [Copy link]
Post Last Edit by skeezotone at 21-2-2011 19:25

Salam pd forumer smua...

aku bkk thread ni brtujuan saja2 je nk brkongsi pengalaman semasa mngunjungi muzium perang p.pinang yg trletak di batu maung.
sorry la kalo citer ni xbrapa seram or boring sbb ni 1st time brcerita kt mps ni

sebelom aku berkunjung ke muzium ni, aku mmg pernah dgr cerita yg agak menegakkan bulu roma ttg muzium ni. semakin byk cerita aku dgr, makin xsbr aku nk mngunjungi tmpat ni.. aku ni bkn sorg yg berani tp aku ske menjelajah or merayau2 kt tmpat2 yg selalu dceritakan org keras or berhantu.. takut tapi mau... hehehe.

setelah mencari maklumat ttg muzium ni aku pon sampai la... 1st time aku smpai kat situ, hati aku dh mula rs xsdp... mklumle, muzium ni mmg lain pd yg lain, bkn cam muzium2 tipikal biasa yg mempamerkan artifak@exhibit dlm building. muzium perang p.pinang ni mmg btl2 tapak n kubu perang lama kat atas bukit yg mmg xdisentuh atau diubah, ia dikekalkan dlm bentuk asal.

suasana kat situ mmg sunyi, kebetulan ms aku smpai kat sana hujan tgh renyai2 dan aku pergi hanya berempat.... aku ingat ramai org brkunjung kt sana ms hari minggu.. tapi... fuhhhh.. mmg lnsung xde org,  yg ada pon beberapa kaki tngan muzium, tu pon kounter diorg kat kaki bukit tu .agaknye tmpat tu mmg bkn utk org2 yg tk ske adventure kot. dat's y lengang n sunyi. kitorg prlu naik bukit yg lbh kurg cam hutan tu... so, nak tk nak trpaksa la ttp kan hati utk redah tmpat tu ber 4 je dan aku sorg2nye lelaki kt dlm group ni... cemas dh mula terasa... huhuhu

-to be continued-

thread2 aku yg lain:

1) Bicara ttg kepercayaan dan ilmu mistik melayu kuno (part 1)

http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=521132

2) Kembara mistik ku

http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=517119

3) eksplorasi seram dan mistik yg meremangkan bulu roma...

http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=514555

4) Eksplorasi seram & mistik siri 2 (rumah tinggal & jirat puaka)

http://mforum1.cari.com.my/viewthread.php?tid=524473

Rate

1

setelah selesai sessi membeli tiket n beramah mesra dgn staff2 muzium tu kitorg pon memulakan pngembaraan yg agak mndebarkan tuh... hehehe

pd awal route muzium tu dh tandakan dgn arrow2 arah jln2 yg prlu diikuti sepanjang prjalanan utk xplore kawasan bekas tapak kubu2 perang ni, sapa2 yg berani nk keluar dr route yg dh diorg tndakan pon bole tapi smuanya ats t/jwb pngunjung tu sendiri la. maklumle, kawasannyer trlmpau luas utk kita dpt teroka dlm ms 1hari.

dalam keadaan hujan renyai2 kami pon redah la kawasan kubu perang ni. setelah pnjat tngga yg agak tnggi n curam, trjumpa la kubu yg 1st... keadaan kubu tu agak mnyeramkan.. hati aku dh berbelah bagi utk masuk kt dlm tu... aku rs cam ada roh2 tentera yg brkeliaran di sekitar kubu tu... hujan plak tu dah makin lebat... aku cam dh agak kuyup... bulu tngkuk pon dh start rs len macam... tegak meremang...

ok... citer je cm boring lak... jap agi aku tempek gambar kubu tu.

Rate

1

ni la diantara pic2 kubu tu... pic terowong kubu yg kat bawah ni gelap gelita, even korang letak jari kt dpn mata pon korg xleh nmpak pape... pic ni snap guna flash, so korg bole nmpak dgn clear.

ms masuk terowong ni aku duk kat blkg skali. aku jalan smbil depa tgn aku kat blkg.. risau kot2 ada menda len lak yg follow blkg aku...

pngalaman brjlan dlm terowong ni sgt2 mnakutkan... rs cam duk dlm kubur pon ada gak.. hehehe. trbayang aku prsaan time perang2 dlu... camne agaknye prasaan askar2 dulu time musuh dtg bom @ attack diorg... seraaaaammm...

Rate

1

memandangkan dh lewat mlm ni dan esok pagi2 nk gie keja, aku trpaksa stop kan dlu crita aku kat sini. mlm esok aku smbg lg.

pasni byk lg pic n cerita2 aku akn upload kt cni. ada gak pic2 yg ssh aku nk xplain kt cni sbb sesetngah tinggalan kt kubu ni aku mmg tak tau apa fungsi atau sejarahnye......

-to be continued-

nmpak mcm seram je pic lam terowong tue.. tingat citer ghost game tue... urmm...

even haku asal penang.. tk penah lak gi muzium perang neh.. mcm menarik.. tpi kena bawak kawan-kawan la.. sorang atau berdua mcm tk mampu jah..

pernah pergi ngan rombongan. hehehe
pegi ramai2....xde plak perasaan pelik2
tp penat gak la nk berjalan

Follow Us
Post Last Edit by Rajawali at 2-11-2010 08:53

muzium perang batu maung ni mmg seram sikit..aku pun nak kongsi sikit pengalaman aku dan anak2 aku masa pi sini tahun lepas.Ada satu lokap yang penuh kesan tembakan kat dinding tu yang katanya tawanan2 perang akan ditembak mati dalam sel tu.
Masa kami saja2 masuk dalam tu tetiba anak aku kata."ayah..apasal banyak darah kat dinding tu"padahal aku tengok tak de apa pun.Takkan pulak anak aku yang umo 4 tahun nak tipu kan..so aku pun snap la gambar kat situ..mmg tak de kesan darah pun..tapi anak aku beria2 nampak darah banyak kat dinding tu...
so aku pun ajak la anak aku kuar dari situ..bimbang nanti dia nampak tawanan perang kena siksa dalam tu pulak...

ni gambar sel tu..penuh kesan peluru tapi tak de darah pun..

Rate

1

muzium perang batu maung ni mmg seram sikit..aku pun nak kongsi sikit pengalaman aku dan anak2 ...
Rajawali Post at 2-11-2010 08:47

budak kecik mmg senang nk nmpak bnda2 camtu, so next time avoid bwk budak2 kt tmpat2 yg bole dkatakan angker... hehehe

pernah pergi ngan rombongan. hehehe
pegi ramai2....xde plak perasaan pelik2
tp penat gak la nk be ...
Weller Post at 2-11-2010 08:44

kalo g ramai2 maybe xde prasaan seram sgt, mklumle... ramai... hehhehe

nmpak mcm seram je pic lam terowong tue.. tingat citer ghost game tue... urmm...

even haku ...
BabeYSHa Post at 2-11-2010 08:34

rugi tau x gie kt muzium tu. aku yg duk kl ni pon rs trlonjak2 nk gie sana since aku tau kewujudan muzium tu... kat sana kita bole rs perasaan seolah2 kita duk kat zaman perang dulu2 slain dr perasaan bulu roma tegak berdiri.. xpe la, ko duk dkt je, anytime leh sampai sana...

Announcement pd smua... cerita aku hnya akan brsambung mlm ni. byk lg pic n story pasni.. skang aku kat opis, so xleh la aku nk lyn forum sgt.. thanx smua ya...

tgk dlm gamba mmg nampak suasana nya muram.......
ye lah kan
byk nyawa yg dibunuh kat situ kan

yg gamba kat atas tu yg pertama tuh
ade gamba pompuan tgh ngandung eks???

berani pulak tgh perut camtu gi situ
cam penat jek sbb TT kata kene panjat bukit dulu
ade tangga plak tuh
adeii...penat

tgk dlm gamba mmg nampak suasana nya muram.......
ye lah kan
byk nyawa yg dibunuh kat situ kan
seeri_7843 Post at 2-11-2010 09:42

mmg byk nyawa melayang kat sana. ms jepun take over kubu ni, diorg start torture askar2 british yg berkubu kt situ. seksaan yg agak ngeri nk dibayangkan is, diorg suh askar2 british korek lubang kubur sendiri pastu diorg timbus hidup2.

dat's y ada byk org prnah citer trdengar jeritan2 manusia time tgh2 mlm kat situ. slain tu byk lg seksaan yg ngeri yg askar jepun wat kat askar2 british n melayu time tu.

nnti mlm ni aku upload gambor torture chamber yg mmbuatkan aku rs xsng duduk bila masuk kat situ...

ni yg nak p ni...nak kene tunggu balik tepen....hari ahad bukak dak? ekekekekekekekke
so...me still waiting for more picture.....huuuuuuuu

ni yg nak p ni...nak kene tunggu balik tepen....hari ahad bukak dak? ekekekekekekekke
so...me still ...
syahoney Post at 2-11-2010 10:05

hari ahad bukak... aku nasihatkan korg gie ramai sket sbb kalo g xramai nnti maybe xbyk tmpat yg korg xberani nk masuk, cthnye escape route yg gelap gelita tu. xkan nk masuk 2org je kot, len la ko mmg hati kering... hehehe

pic aku akn upload mlm ni. skang kat opis xleh nk operate forum lbh2 kang boss lalu mampuh aku...

Aku penah drive naik atas bukit tu sorang2... aku tengok tak de orang dan senyap sunyi aku pon blah turun balik le. Masa tu aku memang dah tau tempat ni angker dulu ada penah kluar dalam misteri nusantara

Walaupun masa tu siang2 tapi still sunyi ... nasib baik tak jumpa ape2

tak pernah plak kuar kat mana2 paper pasal kewujudan muzium ni
aku rasa org yg dok penang pun ada yg tak tau
kesan peninggalan tentera jepun ni mmg menyeramkan
kat hostel sekolah aku dulu dikatakan tmpt jepun bunuh org
penah ada budak dgr tentera jepun berkawat malam2 buta

hari ahad bukak... aku nasihatkan korg gie ramai sket sbb kalo g xramai nnti maybe xbyk tmpat yg ...
skeezotone Post at 2-11-2010 10:12

ohh ye ke?baru je nak p berdeting3 berdua je ahhahahaha...tak pe nnt ai carik la kaki if ada yg nak ikoot2 ke ape ke...tak pon ai ajak je mama ngan papa ai p skalik...eheheheheheehe

tak sabar nak tgk gambr lagik ni

Aku penah drive naik atas bukit tu sorang2... aku tengok tak de orang dan senyap sunyi aku pon blah  ...
bronches Post at 2-11-2010 10:17

cerita psl blah ni, aku br tringat. ms aku gie sana ada 2org awek yg masuk time sama dgn aku. xsampai separuh jln diorg dh cabut... seram katanya... burn je duit yg berbelas2 ringgit tu.

utk pngetahuan korg, harga tiket muzium perang ni adalah tiket yg plg termahal skali kt m'sia nk compare dgn muzium2 len. aku tau sbb aku nyer hobi mmg ske jelajah kt muzium2 kt m'sia ni... hehehe