CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: periukTanah

Bakal mertua tak suka. Anak teruna vs single mum anak 2

Edited by adila39 at 28-12-2022 03:08 PM

sory just nak tanya sbb tak paham, ninja and dari perlis..apa makna tu? ninja meaning u pakai purdah ya?

setahu i pakai purdah ni all islamik kan? ke caner...also perlis serupa apa keling?

hmm i suka baca between the lines, so i tak kata parents bf you tu betul or salah also same goes to u

i think u shud fix yourself jugakla...buang sikap arrogant. Kena flexible xsemua org purfect and same goes with u

utk sorang yg dah 3x kawen cerai it is best muhasabah diri dulu. Let the man decide also xkan bahagia kot jika kawen bakal suami belakangkan mak bapak ni, xkira la how keling depa tu.

so in other words, belum kawen pun you dah have that negative thoughts so i feel like your pesonality, your innerself kena synchro la dgn imej ninja u k

best of luck tho ohh btw ...free hair, ke color hair ke apa ke  we dont have the rite to judge them, kadang depa color rambut bagai tu just fashion nnt bila dah sampai masa depa taula apa nak buat. So maybe depa pun just another normal human being ada flaws and good things in them.

U ni narcissist.

based on my exp kawen tnpa restu fam husb. better dont. seksa weii buat apa semua dia xberkenan. i ni nasib baik sbb financial i paling kukuh antara semua menantu2 dia. so slalu la belikan dia hadiah, bwk dia g holiday, lepas 5 taun kawen baru slowly dia terima i

adila39 replied at 28-12-2022 03:06 PM
sory just nak tanya sbb tak paham, ninja and dari perlis..apa makna tu? ninja meaning u pakai purdah ...

Some orang perlis ni wahabi yang tak suka pegangan aswj.
Banyak bidaah bagi depa.
Aku tak kisah bab ni, tapi bila deme mula mention takut anak deme terpengaruh dengan aku, baru aku sebut sini.

Sama juga bab free hair ka tudung ke lutut ka apa, aku tak ambik pot hal pilihan orang sebenarnya.
Tapi bila orang sebut dulu, aku pun cakap la di sini.
Bff daku pun skirt paras peha, bukan sejenis aku nak judge orang. Mention sebab oraang mention dulu.

Apapun, kawin takda restu memang susah. So ku taktau. Tengok pasni macam mana. Ada, ada. Takda, move on. Tu ja pilihan yang ada. Nothing last forever. Ada jodoh, ada lah.

Ku pun jenis terima ja semua orang macam mana. Cuma bila orang taknak terima dan kata aaku macam2 walhal belum kenal pun. aku pun tau rasa sakit hati. Tu ja la.   

mawardia replied at 1-1-2023 11:30 AM
U ni narcissist.

First impression biasa la label ni.
Aku pun ingat aku narcist dulu.

Tapi tu la hang silap.
Ku dah pegi diagnose lepas divorce dulu nak determine betul ka aku narcis punca segala masalah lepas baca traits2 narcist tu.
2 years psychiatrist and clinical psychologist analyse sebelum bagi conclusion.
But it turn out that mak aku, pak mertua, ex hb yang narcist.

Dan aku adalah BPD yang manjang attracted to narc sebab aku tak diagnosed, jauh skali nak heal dari trauma.
BPD comorbid dengan bipolar dan OCPD.
Last year baru jumpa root cause nya adalah aku ada high functioning autism and adhd yang tak diagnose so bila besar jadi la 3 lagi issue tu.

So tq mai bagi label. Ku dah lali.

Haish susah bab restu x restu ni sis. Aku ni ank dara, kwin ngn bf dari zmn skolah. Family dia x berp suka aku sbb dorng nk yg same level, kaya & etc(padahl dorang pun bukan jutawan, huhu).. aku dh kwin almost 9thun, laki aku syng ngn aku tapiii ada je bnda dri side dia yg buatkn aku mkn hati.. hurm skrng alhadulillah mak dia ok tpi makcik2 suka simbh petrol????.. kesimpulannya klau blh elak better elakkn kwin tnpa restu ni. Penat ooo nk hdp..

Follow Us
Salam. Memula macam nak cadangkan minta bakal tu bincang dulu dgn org lain yg parents hornat contoh pakcik makcik ke.

Tapi bila baca post2 seterusnya yg TT pon tak hingin nak beriya since makpak nya dah ckp x bekenan maka saya tukar lah pendapat saya kepada bont bother dan carik lain ajo lah.
Sebab ; walau TT teruskan jua nanti perjalanan akan menjadi sangat stressful. Saya bercakap dari experience sendiri. Silap2 rumahtangga sendiri sering berantakan. U know why, because your husband will always be torn between u and his parents. Bila torn and stress maka benda kecik2 pon jadi besar.
Kalau rasa mampu nak hadap, ok je teruskan

lesprincesse replied at 7-1-2023 05:50 PM
Salam. Memula macam nak cadangkan minta bakal tu bincang dulu dgn org lain yg parents hornat contoh  ...

Takda la saya tak hingin sangat2 nak hadap depa.
Tapi kalau orang tak suka, bukan jenis saya nak terhegeh2 sua muka pegi jumpa juga.
Unless deme panggil baik2 datang jumpa, saya okay ja nak pegi. Tak simpan dendam apa2 dengan sesiapa.
Orang baik, saya lebih lagi baik.
Orang tak baik, saya biar ja buat hal sendiri. Macam tu.

Apa pengalaman sis.
Meh la share.

MakSedaraAtukLu replied at 7-1-2023 10:12 AM
Haish susah bab restu x restu ni sis. Aku ni ank dara, kwin ngn bf dari zmn skolah. Family dia x ber ...

Tu lah banyak dengar orang crita, penat nak hadap
Tapi alhamdulillah 9 tahun dah awak ya.
Moga kekal hingga ke syurga asbab sabarnya tempuh derita di sini.

Share la lagi experience.
Saya memang nak dengar.
Untum pertimbang lagi keputusan.

periukTanah replied at 7-1-2023 06:09 PM
Takda la saya tak hingin sangat2 nak hadap depa.
Tapi kalau orang tak suka, bukan jenis saya nak  ...

Erm camana nak cakap ya.

Mmg kena selalu beralah kalau taknak bergaduh. Mcm saya, saya pilih utk beralah dari bergduh. Satunya saya malas nak stress keduanya saya pon kesian suami saya. Tapi mmg akan makan hati la juga.

Basically hati kena kental lah. Benda2 remeh yg x perlu jadi isu pon boleh jadi isu kalau dah tak berkenan tu. Dah berbelas tahun kawin ni pon masih la tetap saya ni org luar dan tak diterima sangat. Mula2 mmg rasa down tapi bila dah lama2 ni dah biasa tak dela nak rasa sedih2 mcm dulu. Dah saya pilih jalan ni maka saya hadap ajo lah.

Having said that, mungkin situation TT lain dari saya. Husband saya ni anak mak dan only son so paham2 je la - apa2 mmg MIL sentiasa 1st. Kenkadang rasa saya ni macam 2nd wife pon ada gak

12
Return to list New