CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: katt

MATCH MADE IN HEAVEN (starts at pg 40)

sedikit review dr coolwin-video.com

Noon Sa Rahm- Snowman (MBC)
cast: Jo Jae Hyun, Gong Hyo Jin, Oh Yuhn Soo, Kim Rae Won, Myung Gye Nam

Although at first unwillingly, Jo and Gong later become the best of sister/brother-in-law. They depend on eachother for help, trouble, and fun. Oh Yuhn Soo, Jo's wife, is grateful at the happy relationship, but things go astray when Gong grows a greater affection for Jo. When Gong confesses her feelings for Jo, the two start to grow apart. Although they later end up in the same police department, they try hard to avoid eachother, and Oh starts to realize the reason why. Kim Rae Won is Gong's friend and the son of a rich hotel owner. Although he knows that Gong likes her brother-in-law, he never gives up his feelings for her. Things seem to turn out alright when Gong starts to date Kim and forget about Jo, but her sister Oh dies. The dangerous yet innocent love for her brother-in-law puts Gong in a terrible situation...how is love different in a family?

rating: @@@@
comments: The beginning of the drama, when Gong is a high school student, is very humorous. The drama is well-written, but if you don't like the unconventional idea of a sister-in-law liking her brother-in-law, you shouldn't watch this drama. Kim Rae Won is portrayed really well, and the character fits him perfectly! worth watching

The Snowman vs Cha Sung-jun

In an ideal world, Sung-jun would definitely be the perfect catch, erm....I mean, the perfect man. Rich, young, charismatic & good-looking. Siapa yang tak mahu someone as charming, loyal, loving & romantic as Cha Sung-jun. He's been in love with Yeon-wook since they met 7 years before. But the drama is not about him but about the 'Snowman' aka Pil-seung.

Pil-seung is the perfect man in Yeon-wook's eyes & heart. He's the one that she needed the most. Yeon-wook merasakan Pil-seung is her link to Yeon-jung. Now that Yeon-jung's gone, Yeon-wook rasa it's her responsibility to be with Jun-young, her nephew. The little boy is her only blood-related family.  Do you think she will let anyone else be Jun-young's mother? I don't think so.

And of course, being close to Jun-young means being close to Pil-seung as well.....

Originally posted by katt at 2-11-2003 12:48 PM:
In an ideal world, Sung-jun would definitely be the perfect catch, erm....I mean, the perfect man. Rich, young, charismatic & good-looking. Siapa yang tak mahu someone as charming, loyal, loving & romantic as Cha Sung-jun. He's been in love with Yeon-wook since they met 7 years before. But the drama is not about him but about the 'Snowman' aka Pil-seung.

hmm... tak kira camna Rich, young, charismatic & good-looking or even charming, loyal, loving & romantic org tu, kalo dah buatnyer tak nak, mmg takleh nak buat apa2...:eek::re: cam kes yeon wook ngan sung jun ni, dah yeon wook taknak kat dia, tak boleh nak buat apa dah.. tak kasi jumpa pon, things not gonna change.. sampai sekrg ni, dia dah tak mampu nak mengawal keadaan.

kalo lah cite ni mmg sung jun ngan yeon wook, rasenye mesti sume org 'demam' kat dia mcm org demam kat Pengarah Yun AAE tu apa2 pon, kat drama ni KRW nampak lain sbb penampilan dia bebeza dr drama2 yg b4 ni.. nampak mature.and the character fits him very well mungkin nnt umur dia meningkat, lagi byk watak camni yg dia dapat.. kita tunggu ajelah..

tak sabar nak tgk episod besok, ish, tak sanggup sebenarnye nak tgk camna yeon wook nak 'reject' sung jun tu. mesti sedih gila cam kat mv yg katt kasi tu.

btw, kamsa hamnida katt! for the mv..  :bg:best lagu dia.. erm.. lirik takde ke?

[ Last edited by kEk_KeL@d| on 3-11-2003 at 01:00 AM ]

MVs ^_^

Originally posted by kEk_KeL@d| at 2003-11-3 12:49 AM:
btw, kamsa hamnida katt! for the mv.. :bg:  best lagu dia.. erm.. lirik takde ke?

Sure, anytime :2cool:.

Btw, there is another mv (dl link on page 27 of this thread - title: KRW in Snowman). Just in case, ada yang ter'overlooked' that clip. Personally, suka the first mv better sebab lagunya yang sangat-sangat mengharukan. This second mv juga best. Dengar banyak kali pun tak jemu ^_^.

Sorry, sebab tak dapat beri lyrics sebab nama lagu pun tak tahu :re:. Sebenarnya these mvs are compilation made by fans. The songs pun bukannya dari ost Snowman ni.

Takki_Aniki This user has been deleted

The Snowman vs. Cha Sung Jun

Originally posted by katt at 2003-11-2 12:48 PM:
And of course, being close to Jun-young means being close to Pil-seung as well.....

Yup! Ini la sbb kenapa Yeon-wook sgt susah nak lupakan Pil-seung. Kesian yg amat kat Sung-jun. Isk, isk.

Arini Yeon-wook n dia dahpun clash. Tapi nampak cam Yeon-wook is quite surprised that Sung-jun let her go without a fight. Sung-jun must be too broken-hearted to stop n think about the roller-coaster ride of his life at the moment. :cf:

Tgk episod arini, atashi rasa Sung-jun la org yg akan membuatkan Pil-seung berdepan dgn perasaan sendiri n make him realise yg dia sebenarnya ada hati gak kat Yeon-wook, cuma dia slalu pendamkan perasaan tu sbb dia lebih sygkan isterinya, Yeon-jung. Sung-jun korbankan cinta dia terhadap Yeon-wook sbb dia sedar yg dia bukan org yg Yeon-wook perlukan n cintai. Maybe dia decide utk buat camtu to make her happy again? Aper pun, Sung-jun la org yg paling byk berkorban... Isk, isk. Nape la tajuk cite ni bukan "The Man Who Takes Care of The Girl Who Likes The Snowman"...

katt, akhirnya faham apa signifikan nyer 'stokin' dalam MVs tu. Hehe. ;)

Follow Us
Walaupon kesian kat Sung Jun tadi, tapi ok gak... sekurang2nya dia tak lagi duk pikir pasal perempuan yg tak cintakannya tuu..... Cayalah Sung Jun boleh begitu tabah berpisah ngan org yg dicintainya.........

Yeon Wook plak asyik2 Pil Seung...asyik2 Pil Seung... Kahwin jelah dua org tu, abis cerita.... ni tak sudah2 nak susahkan org lain..... eiii :agr:

Originally posted by Eastern at 2003-11-3 10:43 PM:
Walaupon kesian kat Sung Jun tadi, tapi ok gak... sekurang2nya dia tak lagi duk pikir pasal perempuan yg tak cintakannya tuu..... Cayalah Sung Jun boleh begitu tabah berpisah ngan org yg dicintainya ...

Yeah! Btul tu... Gambate ne, Sung-jun oppa! :cool:

Pasal Yeon-wook n Pil-seung tu... Bwk

The break-up.....

Yeon-wook: Awak tak mahu buka pintu?

Sung-jun: Ada apa? Awak kata awak akan memecahkan telefon awak.

Saya tak percaya perasaan awak dah lega sekarang. Ingat lagi semasa awak memberikan sarung kaki awak kepada saya kali pertama saya datang ke sini? Saya hendak memulangkannya tetapi beberapa tahun telah berlalu. Saya simpan di dalam kotak semasa saya hendak berpindah. Saya jumpa beberapa hari lalu. Awak tak mahukah?

Bukan fesyen zaman sekarang.

Sarung kaki pun ada fesyen?

Saya tak mahukannya.

Apa saya nak buat? Ia terlalu besar untuk saya.

Simpan balik di dalam kotak itu dan lupakan saja. Awak akan jumpa lagi sepuluh tahun dari sekarang dan saya akan mengambilnya balik.

Saya minta maaf atas perbuatan saya terhadap Pil-seung.

Saya datang untuk memukul awak tapi saya tidak akan melakukannya kerana awak telah meminta maaf.

Pukullah saya. Saya patut dipukul.

Awak tahukah?

Saya rasa kedudukan saya tidak selamat.

Saya buat awak rasa begitu?

Awak nak minum?

Sung-jun.

Awak mahu jus?

Sung-jun.

Awak mahu bir?

Kita putuskan hubungan.

A LONG SILENCE BETWEEN THEM

Awak akan keluar dengan Pil-seung selepas awak tinggalkan saya?

Itu tak adil.

Awak fikir dia akan menerima awak?

Ia tiada kaitan dengan dia.

Orang lain akan tahu.

Itu bukan sebabnya.

Kalau begitu, apa masalahnya?

Saya tidak mencintai awak.

Saya tahu.

Saya tidak dapat memberi sebanyak yang awak berikan kepada saya.

Itu juga saya tahu.

Saya nak putuskan hubungan kerana saya rasa terlalu kesal.

SILENCE

Baiklah, kita putuskan hubungan. (pause) Saya dah bosan.

Silence.

Kenapa? Awak fikir saya akan mengurung awak supaya awak tidak dapat meninggalkan saya? Awak sentiasa kesepian walaupun semasa saya berada di sisi awak. Awak sentiasa terfikir tentang orang lain. Baiklah, saya akan membebaskan awak.

Mari kita pergi. Saya akan menghantar awak pulang.

Tidak, biar saya pulang sendiri.

Saya mahu memutuskannya dengan baik. Mari kita pergi.

Silence.

Marilah. (we can only imagine what he's thinking when he said this)

Sung-jun's so direct with the break-up that Yeon-wook's totally speechless.

In the car

Baliklah. Awak nak kata sesuatu?

Saya minta maaf.

Untuk apa?

Kerana segala-galanya.

Tak perlu. Saya boleh memulakan kehidupan saya semula. Terima kasih. Terima kasih kerana telah membebaskan saya daripada penjara awak.

Yeon-wook: Akhirnya, dia dapat membalas dendam terhadap saya.

* He's making it all sound so easy which took Yeon-wook by surprise. Sung-jun's trying to be cool about it but obviously, he's hurting inside....:cf:.

The other guy....

Originally posted by Takki_Aniki at 2003-11-3 10:35 PM:
Nape la tajuk cite ni bukan "The Man Who Takes Care of The Girl Who Likes The Snowman"...

Panjangnya tajuk ni......

Jenuh kalau nak buat tajuk thread .

Finally..

Yeon Wook dan Sung Jun akhirnya memutuskan hubungan mereka.. terkejut jugak ya Yeon Wook bila tgk Sung Jun so calm when she claims a break up.:cf:

apa yg sung jun kata kat pil seung, for me sekadar untuk 'memaksa' pil seung mengakui yg dia juga dah start to fall for yeon wook, kiranya utk kebahagiaan yeon wook jugaklah, only to see her happy.....:cf::cf:

sung jun jugak seolah2 telah membuang satu batu yg sangat besar di atas belakangnya apabila yeon wook mintak putus hubungan.. dan nampaknya dia telah menjangka ini akan berlaku, walaupon pahit untuk diterima

Finally..

Yeon Wook dan Sung Jun akhirnya memutuskan hubungan mereka.. terkejut jugak ya Yeon Wook bila tgk Sung Jun so calm when she claims a break up.:cf:

apa yg sung jun kata kat pil seung, for me adalah untuk 'memaksa' pil seung mengakui yg dia juga dah start to fall for yeon wook, kiranya utk kebahagiaan yeon wook jugaklah, only to see her happy.....:cf::cf:

sung jun jugak seolah2 telah membuang satu batu yg sangat besar di atas belakangnya apabila yeon wook mintak putus hubungan.. dan nampaknya dia telah menjangka ini akan berlaku, walaupon pahit untuk diterima

geram jugak kat pil seung.. habis menyusahkan semua org, termasuklah dirinya sendiri

Sung-jun nampak tabah masa Yeon-wook nak berpisah dengan dia. Tabik dengan Sung-jun. Beside that tak guna dia nak paksa Yeon-wook suka kat dia lagi walhal dia dah tahu siapa yang Yeon-wook akan pilih. Walaupun sedih life must go on. :cry:

Just wondering cerita ni bila habis? Apa cerita seterusnya? Harap-harap TV2 dapat siarkan cerita HAPPY TOGETHER tak pun BEAUTIFUL DAYS.

Harap2 crite nie abis minggu ie, sebab kalo minggu depan, East dah tak dpt tengok!!! Dah kena start belajar balik.....

Nak tengok muka Sung Jun yg tabah setabah2nya tuu......... Tabik 10 bintang kat KRW!!!! ^o^

[quote]Originally posted by Takki_Aniki at 2003-11-3 10:52 PM:
Yeah! Btul tu... Gambate ne, Sung-jun oppa! :cool:

Pasal Yeon-wook n Pil-seung tu... Bwk

mintak tolong sket!!

saper yg baik hati, camna cite arini??
sempat tgk sampai kul 5 jek pastu umah blackout..
ke dah abis cite ni tadi?? harap2nye tak laa:cf:

Only a man will know another man's true feelings

The confession

Sung-jun : Sila duduk.

Pil-seung: Tak perlu. Terima kasih.

Sung-jun: Saya sangka takkan berjumpa dengan awak lagi. Ada apa?

Pil-seung: Saya nak tanya sesuatu.

Sung-jun: Baiklah.

Pil-seung: Adakah awak memendam rasa terhadap Yeon-wook? Saya mahu awak berterus-terang.

Sung-jun: Sebenarnya saya marah.

Pil-seung: Dan?

Sung-jun: Dan ia belum berakhir.

Pil-seung: Kenapa awak buat macam tu?

Sung-jun: Saya tahu awak takkan menerima dia. Yeon-wook nampak tabah tapi dia takut bersendirian.

Pil-seung: Awak betul-betul kenal dia.

Sung-jun: Saya kenal dia sebaik awak kenal dia.

Pil-seung: Apa awak nak buat?

Sung-jun: Apa awak nak buat?

Pil-seung: Ambillah dia.

Sung-jun: Dia bukan binatang. Saya tak mahu paksa dia. Jangan tolak dia kepada saya. Saya tak suka.

Pil-seung: Apa awak fikir?

Sung-jun: Saya menunggu dia sedar siapa yang lebih sesuai, antara kita berdua. (now we know Sung-jun's true intention, dia sememangnya belum melupakan Yeon-wook)

Pil-seung: Saya akan menolong awak.

Sung-jun: Bagaimana?

Pil-seung: Ada masalah di tempat kerja. Saya mungkin akan ditukar ke tempat lain.

Sung-jun: Dia akan mencari awak.

Pil-seung: Saya juga akan berkahwin.

Sung-jun: Silence.

Pil-seung: Bukankah ini penyelesaian yang terbaik?

Sung-jun: Ya, itu jawapannya. Macamana saya nak percaya? Awak pernah berjanji tetapi awak telah dua kali mungkir janji sebelum ini.

Pil-seung: Kalau awak mahu saya boleh melutut.

Sung-jun: Bolehkah?

Pil-seung: Ya.

Sung-jun: Setahu saya, awak takkan melutut kepada orang lain. Duduklah, saya perlukan masa untuk berfikir. Awak nak minum?

Pil-seung: Melutut.

Sung-jun: Terkejut (sesuatu yang tak diduga olehnya)

Pil-seung: Awak seorang saja yang memahaminya sebaik saya. Awak seorang saja yang boleh menerima dia.

Sung-jun: Silence.

Pil-seung: Pukullah saya sampai mati. Terimalah Yeon-wook kembali. Jagalah dia dengan baik.

Sung-jun: Berdiri.

Pil-seung: Berjanjilah bahawa awak akan mengambilnya kembali.

Sung-jun: Berdirilah.

Pil-seung: Saya akan berdiri kalau awak berjanji.

Sung-jun: (Pause) Saya berjanji. Berdirilah.

Pil-seung: Kembali berdiri.

Sung-jun: Awak buat saya marah. Awak mencintai Yeon-wook.

Pil-seung: Silence (Finally, his secret is out. Only a man will know another man's true feelings)

Sung-jun: Saya telah bertaruh dengan diri saya. Adakah awak akan datang kepada saya atau tidak. Kalau awak datang, ertinya awak mencintai Yeon-wook.

Pil-seung: Silence.

Sung-jun: Awak datang, ertinya awak mencintainya tapi awak tak boleh menerima dia. Saya mencintainya sedalam cinta awak kepadanya. Saya boleh serahkan dia kepada lelaki lain tetapi tidak kepada awak kerana ia terlalu memedihkan kepada dia.

Pil-seung: Saya gembira kita berfikir perkara yang sama.

Sung-jun: Awak tidak menafikannya.

Pil-seung: Ada apa-apa lagi yang awak nak kata?

Sung-jun: Tidak.

Pil-seung: Baiklah. Saya pergi dulu.

Sung-jun: Saya baru teringat sesuatu. Awak lebih tabah daripada yang saya sangkakan. Sangat tabah.

* Akhirnya perasaan sebenar Pil-seung diketahui juga. Dia terpaksa meminta pertolongan Sung-jun untuk membuatkan Yeon-wook melupakannya once and for all. Yeon-wook pula dah tak kisah tentang orang lain, all she wants is to be with Pil-seung *

[ Last edited by katt on 5-11-2003 at 12:06 AM ]

Next drama?

Originally posted by sara at 2003-11-4 12:29 PM:
Just wondering cerita ni bila habis? Apa cerita seterusnya? Harap-harap TV2 dapat siarkan cerita HAPPY TOGETHER tak pun BEAUTIFUL DAYS.

Hmm, entahlah bila sebenarnya last episode Snowman ni. Ingatkan minggu lepas habis cerita ni tapi sekarang pun belum nampak lagi tanda-tanda ianya nak berakhir. Makin menarik...

Yelah, tak sabar juga nak tahu drama apa pula yang akan menggantikan Snowman ni nanti. Harap-harap drama yang baru juga. Dan kalaulah TV2 tayangkan BD atau HT, alangkah bagusnya tapi tak tahulah......:re:.

sara & others, kalau nak hantar request pada TV2, bolehlah buat request in RTM's discussion boards. Click here for the link. Marilah kita minta ramai-ramai for Beautiful Days again ;).

Plan C

Originally posted by kEk_KeL@d| at 2003-11-4 11:55 AM:

apa yg sung jun kata kat pil seung, for me adalah untuk 'memaksa' pil seung mengakui yg dia juga dah start to fall for yeon wook, kiranya utk kebahagiaan yeon wook jugaklah, only to see her happy.....

Rupanya Sung-jun bertindak untuk memutuskan hubungan dengan Yeon-wook sebab dia tahu yang Pil-seung memang takkan menerima Yeon-wook. That's was why he was so calm about it. Dan ia juga sebagai satu helah untuk 'menutup mata' bapanya sendiri yang sebelum ini mengugut akan menarik balik segala pelaburannya dalam syarikat Sung-jun. Remember?

Sung-jun mungkin telah menjangka Pil-seung ada menaruh hati pada Yeon-wook (walaupun sedkit). All he needs to do was to push Pil-seung a little for a confession, and the truth is more shocking than he ever imagined.....

Sempat tengok, kot?

Originally posted by Eastern at 2003-11-4 03:10 PM:
Harap2 crite nie abis minggu ie, sebab kalo minggu depan, East dah tak dpt tengok!!! Dah kena start belajar balik.....

Walau pun tak pasti, mungkin Snowman habis minggu ni juga....I think . Ada Rabu, Khamis & Jumaat, kan? Sempat, kot?  :re:

East, dah nak buka semester dah? Cepatnya....

Err, Takki pulak ......macamana?