CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: izamasha

Kisah di Teluk Senangin, Perak

aku dgn famili pegi teluk senangin new year haritu..
mmg tempat dia ke dalaaammmm sgt.. kiri kanan nk masuk scary je..ktorg siap sesat masuk jalan smpai ke hujung hutan mana ntah..dari tanah tar, smpai tanah berturap, sampai la tanah xde jln..dugaan betul..

hari pertama dgn kedua mmg meriah..ramai org sbb cuti kan.. masuk hari last..semua dah balik..
tggl 2 chalet je yg ada org..

lepas dinner, aku pegi la basuh pinggan dekat sinki blakang chalet, masa tu mmg sunyi gila..famili semua duduk lepak2 dpn chalet yg mengadap pantai.. (syok gila chalet ni, bukak pintu terus nampak laut! and ktorg mancing dpn chalet tu smpai la ke pukul 3 pagi)

eh..sambung psl basuh pinggan...masa basuh smbil sunyi2 tu..mata aku melilau la pandang kiri kanan..sbb takut la kan..tuppp..mata da tgkp something..benda berbungkus warna putih...habis satu badan menggigil..jantung berdegup kuat gila..time tu mula menyesal sbb mata xduk diam..

dah tak tahan gila sbb baca pun menda tu tegap lagi kt situ, aku ltk pinggan mangkuk, pegi depan ajk mak aku teman..mak aku pun pelik..tp aku suruh je dia teman..haha..sambil aku basuh pinggan, borak2 la bg sedap hati..tp mak aku pun mata duk melilau..sbb dia pun penakut mcm aku..tgk cerita hantu pun tutup suara and duduk jauh gila dr tv..hahaha

lepas basuh pinggan ktorg blah..esoknya, aku pegi balik tempat basuh pinggan tu..usha2 apa yg xkena..pastu ternampak la satu pokok ni, diorg bungkus dgn plastik putih...ceit, menda tu la yg aku nmpk smlm..

rasa tertipu pun ade..tp rasa seram takut menggigil dia tu mmg xleh ingat..kalau jmpa yg real pitam dah agaknye aku dgn mak..hahahaha

ibu_haritz posted on 6-11-2014 08:34 AM
oh ok..dh book kat kamila motel..sbb tgk mcm dkt jgk dgn pantai..
tpt mkn pun nmpak ok..
tq 4 ad ...

@ibu_haritz , boleh bagi review kamila motel tu tak?? kalau family anak 3 ok tak biliknya??
ada tmpt utk masak / bbq tak .. planning nak pegi this krismas .. x taula dah full ka dak

oooo.. best gak eh teluk senangin ni.. menarik..ada sesapa lg yg pernah g.. cite la

Teluk senangin.. Dulu2 Kalau balek kg kat pantai remis, X sah Kalau X g mandi manda kat sana. Otw ke sana Dr pantai remis Ada 1 kedai jual mi rebus. Mi rebus die mmg terbaik. Sebungkus mkn X puas ouh. Haha

aciq posted on 23-11-2014 10:59 AM
@ibu_haritz , boleh bagi review kamila motel tu tak?? kalau family anak 3 ok tak biliknya??
ada t ...

minta maaf xdpt nak bg review sbb hari tu xjadi pegi sbb ade urusan lain..

penglipur posted on 13-11-2014 01:52 PM
aku dgn famili pegi teluk senangin new year haritu..
mmg tempat dia ke dalaaammmm sgt.. kiri kanan  ...

ok yg ni mmg lawak seram.. klu nampak yg betul ntah mcm mana la yer..

Follow Us
Teluk senangin dah jauh beza dulu dan sekarang..orang pun makin ramai datang setiap hujung minggu..kadang2 peak season chalet pun penuh..cumanya chalet sini mahal dan tak berbaloi..

Hari ni stay kat pakya chalet..harga rm150..tp dalam chalet tv takde, water heater pun tkde..nak masak air pun tkde..sgt2 tak berbaloi..even baca review pun kabonye bedsheet tak bertukar..

Kat teluk senangin ni ada perkampungan nelayan. Penah borak dgn nelayan kat situ sambil2 dia tengah susun ketam (pakcik tu baru blik dr menahan ketam). Pakcik tu cete bukit kat teluk senangin ni ada tinggalan istana lama yg ada penunggu..penunggu tu pulak adalah jelmaan ular besar..dlm setahun beberapa kali ular tu akan turun ke laut..xtau la ular tu buat apa..maybe mandi, or basuh baju or saje nak berenang amik angin sebab lama kat atas bukit..

Pakcik tu jugak bgtau kat area teluk ni ada byk kapal karam. Even ada team ekspedisi dr luar negara utk cari harta karun. Kapal2 tu jumpa tapi barang2 takleh bwk naik darat. Dah guna bomoh kuat pun masih gagal. Tp org tempatan penah la yg dapat sikit2 harta kat situ. Pakcik ni penah dapat kapak 2 mata berhulu bentuk binatang apa ntah la tak ingat. Bila pakcik tu dapat, dia jual pd org KL tp org KL tu pulangkan semula sbb tak tahan malam2 kena kacau..

Even dia bgtau penah orang dpt jongkong emas 3 ketul dr kapal karam tu tp diorg heboh2kan dan kerajaan perak dapat tau. Bila govt dpt tau, 3 jongkong tu diorg amik dan org tu dpt duit saguhati je..

Abis cete je, trus aku tapau semua ketam pakcik tu..hahaah

skulzzz replied at 20-8-2020 02:59 PM
Teluk senangin dah jauh beza dulu dan sekarang..orang pun makin ramai datang setiap hujung minggu..k ...

perak..negara tua..penuh misteri..bangga saya anak Perak