CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: meinalle92

ulek mayang?

wow. tak sangke ade yang kunjung thread neh. sebab sunyi je selame nehh.

sape berani buat eksperimen?

pasang kamera, (rakam)
g tepi pantai, nyanyi kuat2...
ajak la member2 berhati kering sekali..

tengok apa jadik...

Tak yah nyanyi kuat-kuat, bisik-bisik pun cukup....gemalai beno narinye tu sampai terasyik kite...

Saya pun ada cerita pasal puteri jugak tapi tak pasti dia ni puteri 7 tu ke bukan.....

Masa tu belajar kat ITM Dungun, memang masa tu tengah kecoh budak2 student kena histeria. Diorang kena lepas maghrib menjerit2 sepanjang malam. Budak lelaki pun kena jugak......kitaorang panggil minggu histeria sebab kejadian tu berlaku sepanjang minggu.  

Saya pun kena jugak tapi sekejap jer dalam 5-10 minit jer kut....saya sedar sendiri takde sesiapa pulihkan.

Saya ingat lagi, masa tu kita orang duduk berkumpul ramai2 satu bilik sebab masing2 ketakutan. Saya baring kat katil berdua. Masa tu tengah maghrib. Tiba2 saya rasa mengantuk sangat2 padahal saya tahu tak boleh tidur time maghrib...tapi mata dah tak boleh buka sebab terlampau mengatuk....dalam beringat tu saya tertidur jugak.

Sebenarnya bukan tidur tapi tengah mamai antara tidur dan jaga. Mula saya masih boleh dengar kawan2 berbual dan kawan saya baring kat sebelah. Tiba2 saya dengar bunyi angin ribut kuat sangat dan nampak tingkap terbuka luas. Lepas tu saya tengok kabus masuk memenuhi bilik dan tak semena2 saya tinggal sorang. Kawan sebilik yang ramai tu tak tahu hilang kemana termasuk kawan yang baring sebelah saya..

Dalam kabus tu muncul seorang lelaki tua, berserban, berjubah dan janggut panjang sampai ke perut. Dia pegang tongkat akar yang bengkang bengkuk tu. Saya juga nampak seorang perempuan berpakaian seperti puteri dibelakang dia. Wajah dia tak jelas sebab dia berdiri agak jauh di belakang....

Lelaki tua tu datang dekat saya tapi tak bercakap. Walaupun begitu saya boleh faham apa yang dia nak. Dia seolah2 bagitahu saya kat seberang tasik tepi pantai ada sebuah taman yang sangat indah dan ajak saya kesana. Perempuan tu pulak hanya tengok saya dari jauh.

Saya jadi teruja dan nak tengok tempat yang dia cakap tu....tapi lepas tu saya ubah fikiran dan menolak ajakkan dia. Lelaki tua tu jadi sangat marah dan pukul saya dengan tongkat dia. Perempuan tu tak buat apa2 dia cuma perhatikan jer.

Lepas tu dia tekan ulu hati saya dengan tongkat dia sampai saya kesakitan dan tak boleh bernafas. Saya menjerit dan membaca apa saja ayat Quran yang saya hafal. Saya baca tersangkut2....entah macamana saya boleh terlepas dari dia dan tersedar. Masa tu kawan2 kerumun saya sebab saya menjerit2.  Bila sedar, saya tengok keadaan bilik seperti biasa....tingkap bertutup rapat dan berkunci....takde dengar bunyi angin ribut....jadi saya fahamlah tadi tu saya terkena histeria sekejap. Mujur saya boleh sedar.....kalau tidak jenuhlah pak ustaz & pak bomoh yang dah sedia kelam kabut ke hulu ke hilir tu nak pulihkan saya pulak.

Tapi saya tak pasti tu puteri 7 atau puteri lain....sebab kitorang tak nyanyi lagu puteri ulik mayang pun, cuma kampus ITM tu kat tepi pantai kat Terengganu....

jadi betullah lagu ulek mayang nih ada something, bila kita nyanyi akan mengasyikkan kita, lbh kurang cam kuda kepangla yea, x sedar apa yg dibuat

Follow Us
sape berani buat eksperimen?

pasang kamera, (rakam)
g tepi pantai, nyanyi kuat2...
ajak la memb ...
thessailly Post at 27-2-2011 08:33

jom,aku nak.sapa lagi nak sila angkat kaki

Reply 102# meinalle92

TT senyap j..lamer tak jenguk benang ni...
TT naper nk tau sgt pasal ulek mayang ni...tak pun citer la kalu der pengalaman...

Tak yah nyanyi kuat-kuat, bisik-bisik pun cukup....gemalai beno narinye tu sampai terasyik kite...
azredclaw66 Post at 27-2-2011 10:22

aku prasan avatar ko...bukan ko ker yg nampak puteri kt pantai cahaya bulan...kalu aku silap sori la...
tapi aku raser cam ko dah...kalu betul leh citer camner leh nampak..sengaja panggil  tau scra kebetulan nmpk...
cer citer..cer citer...

Reply 109# Pezal

Salam. Yelah dik Pezal, ni Pakcik yang alami perkara tu lah. Takdenye panggil cuma tiba-tiba diperdengarkan....lepas tu kat mane2 sengaja suke testing....memang sampai je...apapun DON"T DO THIS AT HOME!

Reply 110# azredclaw66

loo...uncle ker...sori la ckp aku ko..ngat muda ag

uncle leh tak describe pasal putri tu...cantik die tu camner,pakaian...
furthermore..die prasan tak uncle nampak diorang dan kalu prasan die der kaco2 tak lepas tu...
itu sahaja soklan sy..sekian..t.kasih..

Reply  Pezal

Salam. Yelah dik Pezal, ni Pakcik yang alami perkara tu lah. Takdenye panggil ...
azredclaw66 Post at 28-2-2011 19:06

kalaukat pantai boleh kan3x

Reply 111# Pezal

Cantik wajah Melayu lama kut..., sopan santun tapi pandangan mata ngancam....apapun anaknda...mainan jin jer tu.....Memang deme tu nampak uncle niiii...tapi deme tu tau sempadan kat ner.....klu tidak nanti ultraman zasssss!

Reply 113# azredclaw66

ayat last tu maksud dier per uncle...sempadan???kena zasss???
tak paham...

nk tanyer ag..
kira diorang ni hodoh la uncle tapi pandangan kiter nmpk lawa???
diorang ni agama per..kira diorang ni golongan jin nk sesatkan manusia ke camner...

Sebelum nak tengok, siapkanlah pagar diri tu (kene belajolerrr). Memang ada yg ori lawa tapi tak sama ngan manusia, mesti ada defect. Banyak yang sgtlaaaa berlainan dari kita. Agama cam manusia gak tp byk yg kafiruuunnn. Yang Muslim pun ramai yang nakallll.

Reply 101# akal_radikal

ooo...versi yg tu...kalu nk raser seram dgr waktu pagi layan yg tu ok la...

kalu nk tenang dan damai dgr versi ni....http://www.youtube.com/watch?v=NWxUv7bv2kg...yg aku mimpi nampak pempuan pakai baju biru tu dgr yg ni la...muka jelas tapi beser j...

kalu nk jiwang2 dgr yg ni....http://www.youtube.com/watch?v=vi5hAADz4is&feature=related...yg ni aku jarang dgr coz dgr sikit j raser nk nangis...feeling la katakan...

tapi link yg ko bagi tu paling 'berpuaka' bg aku...dgr 3-4 kali mesti de bunyi pelik...yg lain tu jarang bg effect...

kalu nk yg real lagi nyanyi sendiri tgh2 malam...kalu rezeki,kt umah pun dah der kesan...masuk citer lain sikit,aku ngat pocong ni tak seram tapi leh tahan gak er...mmg puaka la benda ni kalu die nk main2:@...seram...nasib tak demam..dgr ulek mayang dan kalu berlagak cam berani sgt tgk la kesannyer...itu j nasihat aku...berdasarkan pengalaman...

Reply 115# azredclaw66

nakal camner tu uncle...kira diorang cam manusia la iman naik turun....

sebab der member citer kt tempat dier de pempuan kena rasuk pastu die ckp pempuan ni wak bising waktu maghrib dan tgh malam...tu jin Islam..die ckp pempuan tu ganggu die beribadat..dgr cam fokus j jin tu beribadat...k ni jin Islam yg alim er..

Pezal, dalam dunia jin ni l.kurang cam kita gak. Yang orang kata sebaik jin sejahat manusia tu tak benar. Banyak jin yang lagi baik pada kita. Kenapa nampak cam berminat sgt ni?

Reply 116# Pezal

camna kalau suara cam katak pangil hujan ?putri tu dtg tak.?

Hm , membe2 saya ckp , jgn nanyi lagu nie kat hutan , nanti hantu datang la , ap la .