CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: meinalle92

ulek mayang?

Reply 120# JangOhJang

kat hutan memang lah.banyak hantu.takyah nyanyi lagu ulek mayang pun cik pon mengintip

Reply 120# JangOhJang

naper nk nyanyi dlm utan jang...takder sebab kan...
orang tu kalu de akal die tau pantang larang masuk utan...
jgn la nyanyi maser kt utan..kalu nk nyanyi maser kt umah k...

Reply 119# voiletiris

ko maksudkan diri ko ker...mmg takkan dtg punyer

Reply 118# azredclaw66

takder la uncle...sajer j tanyer...

Reply  voiletiris

ko maksudkan diri ko ker...mmg takkan dtg punyer
Pezal Post at 2-3-2011 00:22

ye lah,kalau camtu aku nak masuk AF lah dulu,mengasak vocal.kalau aku keluar nanti baru aku nyanyi ulik mayang kat pantai.dgn suara yg mendayu2.,merdu.

Hu... Menarik tul topic ni walau seram nak baca smpi abih huuuuuu...

Follow Us
salam semua..
aku ad 2 citer..
pertama kwan aku dia buat fmili day kat tepi pantai..pastu mlm tu dia buat persembahan ulik mayang..dan kwn aku nie jd tuan pu3..kwn aku nie..lelaki..sbb dia bukang kot kena jd pu3..org lain smua da kwen..
masa persembahan sampai abis xde menda..ok..bila balik umh masing2..kwn aku nie terus deman..seminggu deman..g klinik..doc ckp xde menda..satu ari tu dia g umh kwn dia..sampai umh kwn dia..bini kwn dia tegur..lama tak nampak..dia ckp..dia deman..da sminggu da..pastu bini kwn dia ckp..mu bkn deman..ad 'org' mu wat balik..dsebabkn bini kwn dia uzur..so dia soh jumpe pak sdra dia..rupernyer masa diorang nyanyi lagu ulik mayang..benda tu dgr org pangil nama dia..tu psal dia msuk lam badan kwn aku tu..sbb kwn aku tu wakil pu3..(sori ah aku tak pndai nk bercerita..my b korng tak paham)

satu ag..ni aku alami..tak tahu ah kebetulan kot..
aku ada bc lam benang nie..kisah org kapal dgr lgu nie..pastu kena kacau..kisah aku..baru je..aku kijer mlm..sajer nk test..aku pasang ah lagu nie..2 3x kot..msuk j lam kul 11+..trus mata aku ngantuk giler..padahal siang t d aku tido banyak da..maklum ah nk kerja mlm..terus aku lena j atas kusi tupastu jga..nak bukak mata payah..mber2 ramai kat belakang..pastu aku teringat ah kisah atas kapal tu..aku carik mp3 ayat quran..aku pasang je..raser ringan skit..tp mata xleh bkak gak..mber aku dtg..nak pinjam komp..aku bangun..lena plak ats kusi lain..malm tu kerja aku lena je..sampai subuh..
aku tak tahu ah..kebetulan k..atau psal lagu tu..aku teringin nak cuba skali ag..tp taku gak..takut kena tangkap waktu kerja..habis aku..huhuu

satu ag..ni aku alami..tak tahu ah kebetulan kot..
aku ada bc lam benang nie..kisah org kapal dgr l ...
dpsa Post at 3-3-2011 02:48

its a normal thing dpsa...kalu dgr ulek mayang mmg ngantuk...sebab tu kalu aku dgr maser nk tido j..yg tak ngantuk jd ngantuk...
kalu dgr waktu wak kejer raser cam ngantuk tukar lagu lain...

tapi kalu ko selalu dgr ulek mayang maser kejer lamer2 nanti ok la..tak ngantuk dah..
cam aku student ag kan...dulu time2 nk study dgr ulek mayang..mula2 j ngantuk lamer2 ok la..dh biaser kan...

aduii..mlm2  camni tgh kesunyian, dgr lagu ulih mayang hmmmm baru meriah

ok gak ideal ko tu pezal..tp masalahnyer..dia punyer ngantuk tu lain ngan ngantuk kiter nak tido..tp kiter tido gak..xtaw nak xplan camne..ngantuk y menakutkn..sbb tu aku psang mp3 ayat quran plak..tp ank tra test skali ag..he2..

Kalo sapa2 duk terengganu.. pernah dengar tak pesta pantai?.. setahu aku, pesta pantai neh.. asal usul nya buat pemujaan pantai selepas hasil tanam padi.. kira nya "doa kesyukuran" diorang la..

masa diorang wat pemujaan neh la diorang guna ulik mayang.. masa nk wat perubatan ke, nk wat penyembahan "doa selamat" ke..

*sumber, atuk aku bercerita masa aku belasan tahun.. tak sure betul ke idak..dia pn da takde..
*last pesta pantai tahun 1999 (neh sekadar acara tahunan je lah..bukan zaman sembah2.. so takde acara syirik..hehe..)

Just nk kongsi apa yg aku tau je lah.. tu pn secara umum je.. sbb aku tak tanya detail kesah tu..

aduii..mlm2  camni tgh kesunyian, dgr lagu ulih mayang hmmmm baru meriah
voiletiris Post at 3-3-2011 22:40

betul ke ko betul2 layan ulek mayang tu...nape taip ulih mayang...takut ke bangsampai taip pun berterabur...
suka ati ko la..janji ko bahagia...bersama putri 7

Kalo sapa2 duk terengganu.. pernah dengar tak pesta pantai?.. setahu aku, pesta pantai neh.. asal us ...
SangPurba Post at 4-3-2011 08:22

mmg de pesta pantai dulu...aku org trengganu...mmg banyak kejadian2 pelik yg berlaku...

de member aku citer...maser tgh syok duk nyanyi lagu ulek mayang de jelmaan pempuan tanpa kepala datang...
kepala dier kt tangan..die pegang...orang ramai lari la..yg si penari2 tu tak lari sebab diorang tak sedar...kira cam betul2 feeling la menari sampai tak sedar per dah yg berlaku...

beser la tu cam kuda kepang bila betul2 layan maner sedar per yg berlaku kan...

aku pernah temankan kawan berubat........semasa rasukan, dia nyanyikan lagu ulek mayang. pastu dia bole baca ayat kursi dengan merdu sskali........bila ustaz tanya dia sape, katanya puteri apa ntah dah lupa.......orang bunian yg masuk badan pesakit ni.

betul ke ko betul2 layan ulek mayang tu...nape taip ulih mayang...takut ke bangsampai taip p ...
Pezal Post at 5-3-2011 01:00

bang pezal oii.aku bukan abang tau.. .aku ppuan tapi tergila2 kan pu3 7 pasal eja ulih mayang tu takda hal tungang langang .ada lah menikus sikit2

Reply 135# Saat

die kena rasuk sebab per..sampai putri bunian masuk tu..cam kes besar j...

bang pezal oii.aku bukan abang tau.. .aku ppuan tapi tergila2 kan pu3 7 pasal eja u ...
voiletiris Post at 5-3-2011 14:32

pempuan???!!!
looooo....mati2 aku ngat ko laki sebab tak pernah langsung der pempuan leh fanatik semacam dgn putri sampai camtu...
kira ko suker bayangkan kecantikan putri2 tu la er...
aku ngat ko laki coz tgk cam dah jatuh cinta j...
sori la yer...

Reply 138# Pezal

betul tu bang pezal,aku teringin nak cantik mcm putri 7 tu,kalau dgr lagu tu berangan2 dah jadi putri 7.

Reply 139# voiletiris

erm...kalu berpada2 takper...tapi kalu berlebihan kan takut tak bersyukur lak dgn per yg dah ader..
jgn berangan lebih2 sgt voiletiris...

tau voiletiris dah pernah nampak putri 7...
kalu der..cer citer..cer citer...