CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: meinalle92

ulek mayang?

Reply 140# Pezal

nampak tu belum pernah lagi bang .tapi aku dapat bayangkan kecantikan putri tu.bila dgr lagu tu aku bayangkan aku lah putri tu

Reply 141# voiletiris

macam2 la voiletiris ni..

senyap sekarang thread ni...

aku dok ikut jer citer ulek mayang korg...sbb aku x penah experience ape2 pasal ni....sambung lg wei2....ape2 jer pasal ulek ni...aku nak tau

Mana hilang Puteri 1, 3 dan 5? Kenapa straight ke Puteri 2. Lately, aku pun layan lagu Ulek Mayang ni kat youtube, asalnya niat nak mencari balik heritage Melayu yang dah makin pupus. Memang meremang bulu roma tapi aku tak nyanyi lirik, dengar je, hehe. Ada sesiapa tahu lirik asal lagu nih? Yang version original, bukan yang dah disekularkan. TQ.

Reply 145# rastablank

die takleh nyanyi penuh bukan tak nak bagi benda tu datang kan..tu skip putri 1,3,5...
tu yang genap jer sebut...saya tahu pun banyak blog yg cakap camtu...tak nak bg kena rasuk dan seumpamanyer...
benda ni tak nak caya pun susah...
cam saya study waktu pagi..de sekali tu raser nak nyanyi penuh ulek mayang..nyanyi la..dari raser berani tiba2 jd takut yg teramat sangat...susah nk ckp..mmg raser takut sgt...nk g toilet jd takut...selalu ok jer g toilet sorang2 waktu pagi..nyesal gak nyanyi...

kt rumah bangun dlm 2 pagi camtu dgr ulek mayang jap kt ruang tamu guna enfon...mase tu mak tengah tido atas sofa...
tgh2 syok dengar tiba2 mak jerit cam lawan dgn something...kejut gak...lepas tu tanyer die ckp mimpi ader makhluk datang nk ganggu dier...die susah nk mimpi benda camtu sebab orang lama kan..kuat solat...
tapi tu la first time tgk die leh mimpi camtu sekali..so der kaitan dgn dgr ulek mayang ker...no komen la..

btw..rastablank...per lagi er lagu melayu yg best2...ko kaji heritage melayu berkaitan lagu kan...

Follow Us
Reply 146# Pezal

Owh, aku takde la mengkaji sangat, saje2 buhsan bukak youtube layan lagu2 Melayu daerah, macam lagu Puteri Santubong Swak tu, btw lagu Cindai pun spooky gak kalau dgr mlm2, kadang2 layan wayang kulit kat youtube, kuda kepang, best plak tengok. Sebab atas dasar curiosity, nak gak tau amende mak yong tu, zapin tu camner. Huhu.

Reply 147# rastablank

oh...ok la tu kan...

aku layan ulek kat youtube ni...tapi pening gak bab sejarah ulek ni...
drama ulek kt tv3 tu citer betul ke...der pulak yg cakap laki kena pukau dgn putri laut tu..
kira lagu bomoh berlawan dgn putri tu la...maner 1 betul ni??

aku nk tau putri 7 tu putri bongsu tau sulung??
kalu ikut susunan mesti bongsu tapi naper der kater dier sulung lak...

der saper2 leh bg xplanation tak...

Dalam tujuh puteri, ada satu yang berwajah garang dengan pandangan mata yang menikam. Yang inilah yang selalu merasuk.......misteri......

Aku baru jer wat persembahan tarian ulek mayang jumaat lepas (22/4/2011).
Pukul 3 ptg baru tahu kena buat tarian ulek mayang..ambik kau masing-masing bukannya pandai menari..x de nyer lenggok lemah gemalai semuanya..

Masa training cukup 7 org puteri termasuk aku sbg puteri ke-2, tiba waktu nak buat persembahan puteri ke-7 mengadu kurang sihat..pening + muntah disebabkan oleh migrain (x de kaitan mistik yer).

So, malam tu persembahan kami tanpa puteri ke-7.Risau gak sebenarnya sbb kitorg tinggal di kem yang berdekatan dengan pantai. Nasib baik x de apa-apa yang berlaku semasa dan selepas persembahan.

Tapi yg lawaknya, part akhir persembahan tu kami wat gimik skit..tok pawang x berjaya rawat org yang sakit tu..alih-alih tok pawang kena buat phone call ke paramedik. Biler paramedik kuarkan jarum baru org sakit tu sedarkan diri..kiranya dia pura-pura sakit la.

HAhahaha active balik benang ni,sapa2 yg ada pengalaman misteri menyanyi lagu ni ,seta lah kat sini.Ehhhh...aku nak tukar nickname  aku kepada p3 tujuh.

dulu masa ak kecik2...ada pesta pantai kat pantai batu buruk trg...
pesembahan ulik mayang ni mmg jadi wajib kat sn time tuy...
pastuy nape ntah ...maybe ada isu kurafat segala...dah xder persembahan ulik mayang...
yg ada just pesta pantai...tp skg pesta pantai tuy dah xder...

dulu ms skolah ada la org ckp yg lagu ulik mayang ni xleh org bukan anak jati trg yg nyanyi...
sb ada satu kes kat skolah ak...dlm trg...budak laki ni org johor...
skolah kat trg...then mlm tuy dia nyanyi lagu ulik mayang...time tuy mlm la...
klu x silap org ngah prep mlm...dia study kat kelas...tb2 dia dgr bunyi mcm org seret besi...
dia stop nyanyi and benda tuy pon benti jalan...tp bila ak igt balik citer kwn ak tuy...
apa kaitan lagu ulik mayang ngan org seret besi...nikan citer pasal puteri...bukan tawanan perang ke apa...huhu...

and penyanyi asal ulik mayang ni ak pggl ma soh...kebanyakan lagu rakyat trg mmg dia yg nyanyi...skg ak x pasti dia aktif nyanyi ke x..tp anak dia ku na rasanya skg aktif menyanyi...
ma soh ni mmg femes la kat trg...klu ak dgr lagu ni mmg ak x rs apa2 keseraman sb ak kenal sape yg nyanyi kot...huhuhu

Dalam tujuh puteri, ada satu yang berwajah garang dengan pandangan mata yang menikam. Yang inilah ya ...
azredclaw66 Post at 27-4-2011 10:25

uncle...lamer tak porum...musim final exam sekarang..ni pun nak release tension...

selalunyer puteri yg maner satu uncle??
selalu dgr bila nyanyi putri 7 yg jd histeria,betul ke uncle?

HAhahaha active balik benang ni,sapa2 yg ada pengalaman misteri menyanyi lagu ni ,seta lah kat sini. ...
voiletiris Post at 27-4-2011 11:43

kena la ader usaha sikit baru la benang ni aktif...bukak la citer sikit...
kalu duk diam jer sampai bila2 benang ni senyap...

kena la ader usaha sikit baru la benang ni aktif...bukak la citer sikit...
kalu duk diam jer  ...
Pezal Post at 28-4-2011 02:40

pezal tentu ramai kenalan yg ada pengelaman misteri mengenai lagu ni ,,pi lah korek dari diaorg....

Reply 155# voiletiris

takder member yg fanatik dgn lagu ni...sy dah agak dah kalu benang ni aktif mesti der voiletiris...
bila benang ni senyap sunyi gak coz saya fokus kat benang ni jer main porum ni...
voiletiris camner sekarang...dah dapat jadi putri 7 ker
jgn ambik serius gurau jer

Reply 156# Pezal

kalau pezal nak tahu aku pun selalu jenguk2 benang ni mana lah tahu ada post baru,niat di hati nak jadi p3 ,tak dapat jadi p3 tujuh .nick name p3 7 pun jadi lah kan3x

Reply 94# Clockwise

betui la kawan ko cakap...
mmg dulu di trg, lagu ulek mayang nie diharamkan...coz de anasir rasukan pd setiap penari tiap kali dibuat persembahan..

Kalau mencari, akan jumpa, ngeri bukan seri.

pengalaman dr member..
member nie de msk perkhemahan pengakap...(tahun 1986)..perkhemahan nie d buat kat pantai nenasi..
sebelum diorg wat persembahan ulek mayang nie,cuaca memang elok..ngn kerdipan bintang di langit...tiada tanda2 nk ujan..
sudden, biler diorg start wat persembahan ulek mayang, (member aku nie lelaki n dpt jd watak tok bomoh)..diorg semer jd mengantuk teramat sangat..bkn saja yg wat persembahan, bahkan penonton pun ngantuk sama....
biler diorg buka mata jea.....diorg dh berada di tepi pantai....(b4 that, diorg wt persembahan kat area padang)....bkn geng2 berlakon jea 'diangkut'....penonton pun 'diangkut' sama...tersadai di tepi pantai......Alhamdulillah diorg nie disadaikan kat tepi pantai...kalu diselamkan diorg dlm laut tu...??...... {:3_84:}