CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zarqis

[MERGED] Ekzema, Enzima, Eczema

cam my baby boy la ni... tp, x serius... just nmpk kulit kaki dier kering sket.. n kekadang gatal..
bwk gi doc... doc suggest..
1. jgn mkn telur....
2. mandi kena pkai baby bath yg kurang sabun.. cari yg moisture..
3. pas mandi pkai moisturiser.. or any lotions.. or baby oils... no bedak please..
4. if still minum susu, cari la susu yg sesuai..
5. kt umah, kena pasang air purifier tu... kot2 la berhabuk... in my case, umah sebelah n belakang sdg wat renovation..
alhamdulillah... my boy tu dh x nmpk dh kulit kering dier tu... tp, asyik pkai lotion jer kejenyer... risau laks aku tgk...

enzima ni mmg keturunan...aku ada gk..dr gen mak akula so kakak2 n abang aku pun ada...tp paling truk mak akula..sik kna injection je,makan ubat,sapu ubat.
aku lak kna brjaga2 gk..aku dhla mkn xpantang, jd mudah r kna mcm cacar tp kecik2 je.

ala...kesiannya, anak ai kena masa betul lepas 44 hari dilahirkan, lagi kesian... so mmg panic dan s ...
sincewhen Post at 25-11-2010 23:11

blh bgtau alamat dr kat batu gajah tu....anak saya pun ada ekzema gak..on & off...bila berubat elok jap pastu naik balik, sian dia kulit tak cantik...girl lak tu

eczema ni basiccally due to allergic reaction.body nye reaction bile berhadapan dgn percipating factor..setiap org lain dia nyer penyebab allergy.so if u know ape yg u allergy to, so elakkan la..tu jer cara dia nk kawal bnde alah ni..tp sllnye iA as the child grow up, bnde ni akan resolve mostly...

yg paling mujarab beli Virgin Coconut Oil (VCO) kat any organic shop, esp. VCO yg takde preservatives, purely minyak..sapu kat kulit anak, jgn bagi kering. macam nak kering je kulit tu, sapu lagi VCO.
MelahJanda Post at 29-11-2010 14:49

kat KL mana bole beli VCO tu ?

Esmeralda (one of the forumners), doter dia pun teruk kena enzima ni dulu sampai luka2 (mmg teruk la dr pic yg dia post dulu2)...jenuh bawak berubat sana sini, all types of medication husband & wife bawak for quite some time...tapi now getting much better dr apa yg i nampak kat picture anak dia la, now she's 6, i think...if u want to know dia guna apa, u can pm her or call her..rasa dia listkan hp number dia if u check her nickname

Follow Us
anak sy pun kene la..ingatkan gatal2 @ ruam biase..skg bru setahun,tp makin teruk...bru smalam try sapu minyak kelapa dara ngn beli mandian kt guardian...tunggula sminggu due nnt..kalo elok,baru leh cite2...rupenyer ramai yg kene bende ni..

salam. saya terbaca post ni n saya simpati dgn masalah yg terpaksa dtanggung oleh anak awak. n saya nak membantu, tp saya xtau nk contax awak cmne. so, saya create account kt cni, utk bagitau awak cadangan bagi mengatasi sakit anak awak tu. awak pernah dengar produk drII formula dr.rozmey? saya pengedar produk2 dr.rozmey n saya bukanlah berniat utk berniaga semata2. saya terjumpa forum ni pon semasa saya research about ekzema sbb nk tlg customer saya. n bila terbaca artikel ni, rasa seolah2 menjadi tanggungjawab saya utk membantu anak awak. produk drII ni mmg dirumus khas utk merawat kulit dari dalam n mmg ade customer yg berjaya pulih dr ekzema. n saya harap dgn post saya ni dapatlah membantu awak dlm meringankn beban yg dtanggung oleh anak awak yg berusia 5 tahun tu. saya xpandai main forum2 ni. dis may be the first and last time for me to be here sbb saya xtau cmne nk cek notification dr forum ni or watever lagi lah. apa2 kalo awak perlukn bantuan saya, hubungi saya 019-5658821. nama saya Wan Izyan binti Wan Mohd Zaki. saya boleh dapatkn produk original utk anak awak. saya mmg pengedar sah dan berdaftar. saya sedia membantu selagi saya mampu. insyaAllah kita semua dpt tangani masalah ekzema ni. saya harap sangat post saya ni dpt membantu awak dn rakan2.

anak aku yg sulong, dapat eczema sejak umur 7months. now dah 5 tahun... on and off. adiknye pulak kena masa umur setahun setengah. now she's 2 yrs old. dan sekarang ni ntah apa yg silap makan... masing2 punye eczema mmg tgh flare up. masa mula2 tu.. aku elakkan pkai krim sbb si abg tu dah 4 thn macam2 steroid cream dah try. bila adik dia yg belum 2 thn kena.. aku try avoid steroid cream. moisturize kulit dorang after bath dgn olive oil. tp tak baik2.. n makin teruk pulak

search macam2 info.. ada baca testimonial pasal Energizing Soy Protein from Shaklee.. dr testimonial tu sangat2 mengujakan.. aku pon beli.. try 1 tin.. takde perubahan besar. since ESP tu mahal.. so aku try tukar susu pulak dari milk based kepada soy based. so tukar la dari enfa ke isomil. dah 3 tin minum.. still takde perubahan ketara..

so decide nk buat blood test.. pegi jumpa paed kt UMRA. paed tu kata even klau buat blood test pon.. tak accurate. klau pon blood sample tu response pd milk.. tak bermakna u r allergic to milk. accuracy dia sangat rendah. dia tak rekemen. so cancel. tak jadi buat test tu. the best method is try to do omit test. test satu2 makanan... mane yg buatkan eczema dia flare up.. itula uyg kene avoid nanti. masalahnye... dah badan anak aku 1 badan merah2 sane sini.. tak bole nk detect klau perubahan sikit2 tu..

so dia bekalkan ezzera cream dgn ezerra cleanser. huhu.. katanye kene bergantung pakai produk2 ni smpai besar. ternganga aku.. ezerra cream sebesar tiub OXY jerawat tu pon dah RM24. yg cleanser aku tak sure.. klau dah badan anak aku merah2 sane siti the whole body.. mampukah aku nk provide ezerra tu? bukan pilihan terbaik pada aku. so aku cari alternatif. pegi tesco.. beli minyak zaitun 100% brand safi kot klau tak silap. sebesar botol baby oil tu je RM10++. so okla.. bajet sebotol tu utk seminggu. bekalkan ke taska jugak. utk sapuan mane2 yg masih merah2 n kasar tu.. still guna hydrocortisone cream, tp at a very small amount.

pernah cuba black seed oil from halagel. habis sebotol.. still takde perubahan besar. now back to susu enfa.. sbb kurasa bukan allergic susu.. sbb dorang dah minum susu lembu sejak baby.. tp takde lak masalah.. so mungkin mende lain yg masih belum berjaya detect. yg si abg so far dia allergic to peanut, ketam and keropok lekor. si adik.. baru test peanut. yess dia allergic to peanut, even makan waffle peanut butter + coklat tu pon.. dah naik merah2.

now.. baru 3 hari amalkan healin gamat - imunol. husband kata nampak ok sket.. tidur dah tak menggaru. klau betul imunol ni berkesan... syukurla sangat2... aku tak kisah spend beratus2 sebotol tu utk sebulan or less... tapi sekurang2 nye aku takde la mencuba segala jenis ubat n produk. kesian kt anak2.. dorang pon tensen dah jadi mcm uji kaji.

Reply 1# zarqis

utk ibu yg menyusu kan baby, dan baby ada ekzema, boleh try produk ni ESP (soy Protein). InsyaAllah berhasil.
http://permatacintaku.blogspot.com

Salam...
saya orang baru kat sini..
Sekadar nak share pengalaman...so far anak saya kulit dia tak der masalah. Time baby lagi, selepas jer mandi saya amalkan letak bedak muntah belut...bedak tu mcm bedak bedak sejuk lebih kurang...Saya letak ket tempat-tempat sensitif macam kat ketiak n pelipat2 dia....Selain mengubati penyakit kulit, saya dapat elakkan penggunaan uabt-ubatan yang mengnadungi bahan kimia terhadap baby saya di awal kelahiranya....
Untuk keterangan lanjut boleh tengok kat....http://bedak-muntah-belut.blogspot.com

update:

selepas 4 bulan mencuba produk healin.. pelbagai tindakbalas dihadapi. skrg aku gabungkan.. produk healin n DRII. alhamdulillah... respons yg sangat baik.. kulit dah halus... cuma masih merah2. gatal2 pon dah banyak kurang. akan terus continue lagi..

ade sp penah try minyak kelapa dara utk anak yg ade enzema?
dgr kata minyak kelapa dara baik utk kecantikan kulit....
anak buah sy amalkan minyak kepala dara alhamdulillah kulit bersih jer...
tp die xde enzema......

n susu aper yg sesuai utk bb enzema?? ade sape2 yg leh share...

Reply 128# BlueRose99

Bluerose, masalah anak awak sama dgn anak sy masa dia dlm pantang. Doktor pun bg sy ezzera. Mmg kurang berkesan, dlm erti kata lain mmg tak menghilangkan lansung ruam yg menebal tu. Pasti paed tgk ruam dia makin teruk, dia bg elomet, sy sapu skali je terus ilang. Tp takleh apply byk kali. Sekali sehari, maksimum selama 5 hari. Sbb dia ade steroid yg menghakis kulit.

Sy sampai penah menangis tgk kulit baby sy yg menggerutu tu. Sbb eczema ni kan On off. Dh elok, esok2 kalau sy salah makan, dia jadi balik. Sbb anak sy breastfeed. Dan sy sgt kecewa bila ade org suruh saya stop bg susu ibu, sbb susu sy yg menyebabkan anak sy eczema.

Skrg anak sy dh 5 bln, baru jumpa paed annur Bangi, dia bagi Aqua cream kena lumur jadikan dia sabun mandi. Sudah mandi, sapu lagi skali dgn Aqua cream tu, pasti apply foban hydro cream. Alhamdulillah nmpknya eczema dia berkurangan, kdg2 hilang terus dlm masa 2 hari kalau sy tersalah makan dan menyebabkan anak sy eczema. Pasti dia bg zyrtec syrup, utk makan kalau allergic dia mengganas sampai smpai takleh tido. Ni lps raya ni, pegi beraya org hidang daging, kite pun bedal, anak yg jadi mangsa garuk2. Tp sib baik penyelamat Aqua cream n foban cream byk membantu meredakan kegatalan.

salam sume...
anak sy pn baru2 ni disahkan doktr ada eczema..doktr tu cakap eczema ni berpunca dr keturunan asma...then sy p klinik yg kat tg tualang ni, doktor tu cakap eczema ni sebenarnya lebih kepada keturunan yang ada resdung...doktor tu cakap eczema ni resdung kulit...mcm sy n suami dua2 family takada asma tapi ada resdung...sy try pegi klinik ni dekat tanjung tualang...tapi klinik ni memang ramai orang la,jenuh nak menunggu..orang kl,kedah memang datang sini..doktor memang akan bagi penerangan yang tepat n padat...dia pn bagi sabun n lotion khas...kat farmasi takda jual kat klinik dia je..nama sabun 2 tak ingat la pula...sy hari tu beli 2,3 botol gak...kebanyakan orang yg datang situ kate memang bagus...anak sy sekali pakai memang terus hilang bintik2..tapi doktr 2 cakap mesti pakai berterusan la...tak tau la lau kat tempat lain ada jual sabun 2...

salam,

alhamdulillah saya takde ekzema tapi saya ada pekanggan yang alami ekzema..

setahu saya, pesakit ekzema kena pastikan yg kulit sentiasa lembab..dan perlu tukar2 sabun yang digunakan dalam sehari..kiranya pagi guna sabun A, malam sabun B lak..

salah satu cara untuk kontrol ekzema adalah dengan opengambilan vitamin yang konsisten..yg satu tahu salah satunya adalah GLA complex..GLA ni terkandung dalam EPO selalunya..selain tu, zinc, vit c n soy protein juga membantu..

sy share testimoni daripada pelanggan saya..

Penggunaan Basic H Shaklee dlm mandian anak pun membantu mengatasi masalah eczema

Sapa kat sini duk klang, saya ni anak saya pun kena sakit kulit.. ada satu klinik ni saya pergi... Klinik Penawar area Andalas.. mmg bagus.. dah la ubat dia murah... doktor tu punya penerangan pun ok... google la eh.. sbb sy ni kalau baig jalan kat mau sesat org tu... klinik ni dekat area pasar malam andalas.. ada mcd and hospital bersalin razif norana... dia citer klien dia yg sakit dah pergi byk tempat pun alhamdulillah ok dgn dia... saya pun puasa hati sbb anak saya dah kurang... cuma sy pun kena bagi kerjasama... mandi air panas campur garam.. malam2 buh ubat sapu... lepas dah kurang cuma sapu syampu sblm mandi jer... yg lain makan antibiotik bentuk pil dia bagi.. takde pantang makan apa pun.. dia kata semua ni berkait dgn kebersihan...

Reply 1# zarqis

Biasanya bukan sahaja asthma sahaja yang hendak di ambil kira kerana eczema berkaitan auto immune system. Family ada sejarah alahan atau resdung tak?

My Eczema Blog : http://krupkrup.blogspot.com/
Our Asthma Allergies Eczema Support Group on Facebook : AAE on Facebook