CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Labeaute

Nak Tanya Adakah gatal-gatal seluruh badan punca gangguan

my doter pong dr kecik ada masalah gatal2..
boh ubat brp kali tukau ubat pong sama..
last taim mas ...
halimi78 Post at 20-12-2010 09:57

Aku just nak teka betul ke  daun Salam @ daun gelenggang?

Reply 59# axman

Buah nanas.......setiap pagi... kalo boleh sebiji...

berapa cas tu ana x pasti maklumlah bukan ana yang bayar  
tapi boleh tahan gak rm yang ke ...
fatehana Post at 15-12-2010 18:35

tulah kecian dia... insyallah lab akan cuba

ramai gak yg kena gatal2 kulit ne.. apa2 pun terima kasihlah kerana memberi pendapat yg boleh di amalkan.. insyallah saya akan cuba.

Apa perkembangan TT?
Ada lagi tak gatal2 tu?
Saya x ingat lah samada dah reply ke blom kat thread ni,internet slow,lambat nak selak page belakang.

Mengikut pengalaman saya yang tetiba gatal-gatal kat badan,memang sebab ada gangguan makhluk halus.Perkara ini telah disahkan oleh perawat.

Sebelum saya buat kesimpulan ni,saya dah cuba kaedah moden,ambil ubat alergik (zyrtex,antamin) etc...Pakar dermatologi pon saya ada jumpa...
Gatal-gatal tu beserta dengan rasa haba yang panas dari dalam badan.
Disebabkan ketika remaja saya ada penyakit alahan,maka saya dapat bezakan gatal akibat tersalah makan atau sebab lain..

Saya agak tak berkenanlah dengan sesiapa yang menyakiti hati forumer lain...Ilmu Allah ni luas,masing-masing bercakap mengikut kepakaran masing-masing dan sesiapun tiada hak untuk memperlekehkan ilmu orang lain...

pade yg ade masalah gatey2 nie.. n malas nak jumpe perawat atau doctor leh cube sendiri..

1.Beli air yg dah dibaca 30 juzuk alquran atau air musofa @ air zafaron keluaran tok guru tu..
2.Beli garam bukit @ garam kasar
3. Daun bidara 7 @ 11 helai yg segar2 (kalau ade.. kalau takde takyah pening2 skip je)
4. Ais sepeket
5. Air sebaldi

cara2 dia
Solat taubat 2 rakaat mohon keampunan..
Solat Hajat 2 rakaat mohon disembuhkan kegatalan tu..
Amik air sebaldi tadi tu.. pastu tuang air 30 juzuk tu dalam baldi.. tinggalkan segelas untuk minum lepas mandi.. kemudian masukan segengam garam bukit@kasar.. pastu koyak2 kan daun bidara tu dan masukan dalam baldi.. last sekali masukan ais tu.. biar kejap dalam 5minit bagi air tu sejuk..

Dah siap bahan2 tu.. siap sediale untuk mandi.. baca alfatihah pada rasulullah, alfatihah pada nabi ayub, alfatihah pada dirisendiri.. pastu selawat 3x dan Niat.. mohon pada ALLAH SWT Moga gatal2 kulit tu disembuhkan.. pastu mandi mulakan dari kaki.. dan seterusnya keseluruh badan.. selesai mandi, minum air yang kite tinggalkan segelas tadi.. same jugak alfatihah pada nabi2 n dirisendiri, selawat, niat dan minum..

Kalau boleh air yang diisi dalam baldi tu gunalah air mineral. Kalu payah air paip pun takpe..

insyaALLAH sekadar berkongsi untuk kebaikan bersama..

Follow Us
wallflower : masih gatal2 lagi tak tahulah pegi klinik dia kata hama tp dah banyak pegi tak sembuh jugak pegi rawat secara tradisional dia kata ada benda tak elok ( nanti kalau cite mebuka aib org lak).  so skrg ne aku makan ubat sense pulak, tp gatal stil ada lagi.. tp aku muskyil satu je skrg ne kat umah aku ne banyak betul ular dah masuk 7 ekor yg kita org dah jumpa n bunuh..

Post Last Edit by JulietTheOrange at 14-3-2011 16:18

maaf aku nk menyelit... aku pon ade masalah muka gatal.. kekadang timbul bintat2 dan muke mengerutu..mmg sakit ati bile tgk.. kekadang ok, kekadang x ok..bile taim licin, licin sgt..bile taim datang gatal ngan mengerutu dier tu, mmg gatal giler n muke pon mcm bulan..

pi klinik, doc kasik ubat mkn n ubat sapu... dh berulang pi klinik pakar berkali2, x elok2 jgk.. pastu pi jmpe org yg ngubat tradisional... katenye ade resdung.. mkn jamu utk resdung. kurang la sikit pastu dtg balik.

kebetulan aritu berubat buang saka... dlm bdn ni ade saka pontianak tu. mase aku dirasuk, mak aku tanye la pd aku mcm ni "muke anak aku mcm ni kau yg buat eh?dulu muka anak aku licinn jer.". denga je soalan tu, 'aku' mengilai... 'aku' ckp "die takde resdung makcik.........iyer makcik..aku yg wat makcik...aku kencing kat muka die. air kencing aku ni kalau kene kat kulit orang, mmg teruk la. pakai la sabun yang mahal2. tetap tak boleh baik punyaaa....hihihihihihihihi"

kesahnyer... baru la aku tau...

tp kalu masalah camni, better pi klinik dlu... kalu dh try bertaun2 x elok jgk, paham2 sndiri la..

maaf sy nk menyelit... aku pon ade masalah muka gatal.. kekadang timbul bintat2 dan muke mengerutu.. ...
JulietTheOrange Post at 14-3-2011 15:49

macam2 kan .. nak percaya pun susah tak percaya pun susahkan.. tp makhluk halus memanglah ada kat keliling kita..

dulu pena gak kena gatal2 ni & sakit perut sampai pengsan2.. kena kt tempat kerja abis 1 badan kena.. then kwn suh sapu tmpat gatal 2 ngn air zam2.. pas sapu 2 gak bengkak2 terus surut.. try la~

maaf aku nk menyelit... aku pon ade masalah muka gatal.. kekadang timbul bintat2 dan muke mengerutu. ...
JulietTheOrange Post at 14-3-2011 15:49

abis tu apa cara Ju ubatkan? saya pun kena alegik baru2 ni..start kena masa gi toilet jam 3 ke 4 pagi lepas tido kat hentian sg perak hala ke selatan..habis bintat2 badan..sat hilang..pastu ada balik..sampai la lani..doktor kata saya kena alegik dan alegik takkan hilang sampai bila2..adoi laa..ni dah kurang sikit tapi saya tak makan makanan laut dah lah..baru2 ni makan laksa campur otak udang, panas dan gatal kulit saya jadinya..

abis tu apa cara Ju ubatkan? saya pun kena alegik baru2 ni..start kena masa gi toilet jam  ...
abas8888 Post at 31-5-2011 08:41

maybelah kot makin usia kita meningkat ketahanan badan kita makin kurang.. aku pun rasalah aku tak bley makan ayam dalam kuantiti yang banyak.. aku dah lama tak beli ayam, makan pun sikit2 je alhamdulilah gatal2 satu badan dah ilang tp baru2 ne aku ada buat kenduri n makan ayam dalam kuantiti yang kira banyak lah.. gatal2 tu dtg balik.. dari situ aku rasalah aku alegik dgn ayam.. tp tak pelah ayam pun skrg ne dah mahal sekila bley mencecah RM12.00.  tp ikan pun mahal gak.. abih apa nak kite makan ek?

maybelah kot makin usia kita meningkat ketahanan badan kita makin kurang.. aku pun rasalah ...
Labeaute Post at 31-5-2011 09:58

kena cari kedai mamak...pagi petang siang malam roti kosong dua teh o ais limau..hehe..semalam pagi dan petang je sempat pantang, cuma makan roti canai..malam kat umah, mak masak ayam kuah kicap lak..makanlah sikit je..pagi ni ada lagi gatal sikit2..sarapan tadi kuew teow goreng..nak cuba kurangkan ayam, makanan laut, telur..kalau tak makan nasi kat umah kang kecik lak hati mak..

kena cari kedai mamak...pagi petang siang malam roti kosong dua teh o ais limau..hehe..sem ...
abas8888 Post at 31-5-2011 11:03

heheh tulah pasai pantang ne kejap je bley tahan.. pelikkan kenapa lak daging ayam bley mendatangkan gatal... tp aku makan telor ayam tak gatal pulak .. mestri ne..

saya pun ade penyakit gatal seluruh badan gak...timbul biji2 merah.....pergi hospital bagai x jalan....gi rawatan tradisional pun camtu gak....yg paling teruk dekat ehem2 tu......lagi la.....asal malam je memang kaw2 la

heheh tulah pasai pantang ne kejap je bley tahan.. pelikkan kenapa lak daging ayam bley me ...
Labeaute Post at 31-5-2011 11:15

tak misteri eh..biasa le tuh..makan telur ayam tiga suku dgn makan telur ayam rebus, mana kentut bau lagi busuk?? siap leh tau bau kentut tu mesti orang tu baru lepas makan telur rebus..hahaha..bila dah berubah strukturnya, berubahlah kesan pengambilannya sekalik..ayam tu tang kulit tu yg sekarang aku rejek..dulu2 kulit ayam terutamanya kalau kfc atau mcd, memang jadi sasaran aku le tu..orang kata tang kulit ayam yg gatal kalau makan..

saya pun ade penyakit gatal seluruh badan gak...timbul biji2 merah.....pergi hospital bagai x jalan. ...
Slasher^^Buzz Post at 31-5-2011 12:12

ye ke cian nyer ko.. agaknyer cuaca kot kan skrg ne panas semacam je.. ko cuba lah beli sabun royal ada jual kat maydin.. aku guna sabun tu alhamdulilah oklah jugak.. ko suka makan ayam ke?

kalau sabun tu entah la....tapi sy mmg ske makan ayam...sejak sakit ni....daging,ayam,sotong,udang dan yg sewaktu dengannye dah x makan dah

Post Last Edit by ainiz81 at 31-5-2011 16:19

cuba petua ni...amik daun semambu (sejenis daun yg tkenal ubat penyakit kulit) blend smpai hancur..campur bedak sejuk dah sapu pd kulit yg bmasalah..daun ni paling byk tdapat d putrajaya...anak sya pun ada masalah kulit b4, guna daun ni wat mandi..try lah tak rugi..gatal pun kurang nnti  

ni sedikit info : http://look_again.blogspot.com/2010/04/daun-semambu-in-putrajaya.html

Assalamualaikum...

Jazz sekadar nak berkongsi cerita... Tahun lepas Jazz mula berpantang awal bulan Jun. Tak lama lepas tu, giliran adik Jazz pula. Kisah ni ttg adik Jazz. 7 hari dalam pantang, adik Jazz kena penyakit gatal2 yang sangat teruk. Lebih menyedihkan, adik yang tinggal di Shah Alam terpaksa urus diri sendiri sbb mak kami dah lama meninggal dunia. Kebetulan, Jazz yang tinggal di kampung... masih ada kakak dan ibu mentua yang boleh tengok2kan.  Adik Jazz ni pulak, dia segan nak lama2 di rumah mentua. Kebetulan pula ayah mentua dia baru meninggal. So, dia tak nak menyusahkan mak mentua dia.

Berbalik kepada kisah adik Jazz. Disebabkan gatal2 yg teramat sgt tu, adik balik kg (stay kat umah kakak Jazz).  Mmg pelik. Gatal tu dtg time tgh malam je. Maksud Jazz, dalam pukul 2 - 4 pagi.. hampir setiap malam.  teruk bsungguh badan dia time tu. merah2, bengkak dan sentiasa menggaru. tak senang duduk dibuatnya. seb baik anak dia tak berjangkit wpun menyusu badan. Akhirnya, kami bawak dia pi berubat.

1. Darul Syifa
Dapat air minum dan daun yang telah digiling.... pakai bila gatal mula naik.... alhamdullillah semakin surut.

2. Ustaz yang datang ke rumah
Abg ipar Jazz jemput seorang ustaz dtg ke rumah.... Ustaz tu tanya adik Jazz mcm2 soalan... antaranya:

Ustaz  :  Pernah tak bermimpi menyusukanbayi lain.... bukan anak sendiri?

Adik    : Pernah. Ramai pulak tu.

Ustaz  :  Pernah tak rasa sayuuuuuuuuu sgt..... tak pasal2 rasa cam nak NANGIS.... tanpa sebab???

Adik   : Pernah.

Ustaz  : Pernah tak tengok org kena histeria time tengah mengandung?

Adik    :  Pernah. Ofismate.

Ustaz  : Itulah tanda2 anda kena gangguan... Gangguan ni macam2 cara.... salah satu gatal ni la.... dtg hanya pada waktu tertentu sahaja.... untuk makluman Encik (merujuk pada abg ipar) dalam rumah encik ni pun ada jin... ada di tingkat atas.....

Adik   :   Terkedu tanpa kata.

Petang tu jugak adik Jazz call Jazz (kebetulan dh habis pantang dan dh mula bekerja) utk amik dia dan bawa ke rumah Jazz.... hehe...