CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Geng Ajaran Syiah Gombak Kena Serbu!

Close [Copy link]
sebenaqnya JAIS ponya fitnah jah hat kata worg syiah tu halalkan darah worang lain....sejak 80an lg  ...
7anan Post at 17-12-2010 08:43

Tak betui ke? Di Pakistan India dok bunuh membunuh Islam sunni ngan syiah tu apa kes? Di Iraq dok gaduh sunni syiah tu apa kes? Asyik2 bom sana, bom sini.. masing2 taksub..

Di Malaysia ni penganut syiah toksah la dok sebar luas pengaruh depa... takut nanti ada plak nak bom sana bom sini...

Sila baca penjelasan JAKIM mengenai isu ni.. dah lama dah..

http://www.islam.gov.my/e-rujukan/syiah.html

Di Malaysia terdapat tiga kumpulan Syiah yang berkembang semenjak beberapa tahun yang Ialu iaitu:

i. Syiah Taiyibi Bohra (Dawood Bohra)

Kumpulan ini berasal dari India dan di Malaysia ia dikenali dengan golongan yang memiliki Kedai Bombay. Kumpulan yang berpusat di daerah Kelang ini mempunyai tanah perkuburan dan masjidnya sendiri dan pengikutnya dianggarkan seramai 200 hingga 400 orang (tahun 1996).

ii. Syiah Ismailiah Agha Khan.

Kumpulan yang dikenali dengan nama Kedai Peerbhai ini bergerak di sekitar Lembah Kelang. Jumlah pengikut tidak diketahui tetapi bilangannya lebih kecil dari kelompok Bohra.

iii. Syiah Ja'fariyah @ Imamiah Ithna Assyariyyah (Imam Dua Belas)

a) Kumpulan Syiah ini dipercayai mula bertapak di Malaysia selepas kejayaan Revolusi Iran pada tahun 1979. Pengaruh ajaran dan fahaman kumpulan ini menular ke negara ini melalui bahan-bahan bacaan dan orang perseorangan sama ada yang berkunjung ke Iran atau yang datang dari Iran.
b) Fahaman Syiah ini bertambah meruncing apabila beberapa orang pensyarah universiti tempatan telah memainkan peranan untuk menyebarkan fahaman Syiah Ja'fariyah secara serius kepada para pelajar di Institut Pengajian Tinggi.

c) Beberapa buah kitab utama Syiah telah dijadikan bahan rujukan dan sebahagiannya telah diterjemahkan ke dalam Bahasa Malaysia, antaranya:

link --> http://www.islam.gov.my/e-rujukan/syiah.html

kenapa disko yg jual arak x kena serbu? syiah tu salah ker? syiah bukan ajaran sesat ler... aku rama ...
ogyayop Post at 17-12-2010 07:53

ye ke? diorang selalu nak kaver klu diorang tak ramai.
Aku skg tengah keje dgn org Iran/Iraq dan diorang ni Syiah la
klu setakat solat diorang jamak suka2 tu biasa je pd aku
cuba ko tanya diorang Quran diorang ada bapa Juz..
hahaaa Syiah tak terima Al-Quran yg kita baca/beriman tu sebab yg tu semua dikumpul oleh sahabat2 aliran sunni.
Syiah ada Quran dia sendiri, Mushaf Fatimah katanya
ada dlm 70 Juz dan takde satu pun yg sama dgn Al-quran sunii
Amacam?

Tak betui ke? Di Pakistan India dok bunuh membunuh Islam sunni ngan syiah tu apa kes? Di I ...
tokapi Post at 17-12-2010 08:56

eh, worang macam JAis n kononnya sunni tegar (tp kalu tgk balik, tak menepati ASWJ pong tp lebih pada isele nenek moyang) la hat suka kafirkan worg tu kafirkan worang nih...depa tak dak masalah pong kt sini mcm wahabi tak dak masalah kt worg isele nenk moyang hat terang2 bidaah n khurapat....tak dak pong kata kena bunoh n halalkan darah  nk bom sana sini baagai...

hat jd kt pakistan n iraq tuh sbbnya wujod bunga2 mcm ni lah, kafirkan worg tu n fitnah worg tuh...hezboullah kt lebanon tu syiah jugok, iran tu syiah jugok, tp depa lah hat paling sokong palestine hat sunni....mulayu nenek moyang jah fefeeling anti syiah bagai tp tak paham pong syiah lagu mana...

kenapa disko yg jual arak x kena serbu? syiah tu salah ker? syiah bukan ajaran sesat ler... aku rama ...
ogyayop Post at 17-12-2010 07:53

adoii..syiah tak sesat anda kata? saya pnh belajar di pakistan saya tahu lah apa tu syiah.. kenapa mencerca nabi muhd? yg tu tak sesat ke? sedangkan Allah akui rasulullah tu kekasihNya, apatah lg org yg mencerca.. dan kat pakistan mana2 pengikut mcm kita ni sunnah wal jamaah patut di bunuh.. kenapa? utk apa?
sesat lagi menyesatkan..hmy3:

ramai jugak pengikut2 dia......... dpt kawin kontrak tuh yg sedap tuh.........

Follow Us
ye ke? diorang selalu nak kaver klu diorang tak ramai.
Aku skg tengah keje dgn org Iran/Iraq da ...
chayuk Post at 17-12-2010 09:03

depa guna quran sama dgn kita...cuma depa acknowledge ada mashaf fatimah hat 3 kali ganda lg besaq jaman nabi tp dh byk mansukh n ilang....hang tahu tak quran hat ang pegang harini, ada surah n ada ayat hat dah ilang?
musti hang kata sesat kaan, tp kalu hang belajaq bab nasakh mansukh dlm ulum quran, mmg ada hadith2 sahih hat habaq benda ni

tak perlu jadi syiah pong utk kata quran hat kita pegang harini tu tak selengkap mcm jaman nabi

adoii..syiah tak sesat anda kata? saya pnh belajar di pakistan saya tahu lah apa tu syiah.. ...
ctredzuan Post at 17-12-2010 09:13

kalu imam great mosque dr mekah dtg tinggai di mesia n tgk worg2 kita dok amalkan ajaran isele nenek moyang, dia pong akan kata kita sesat n bohkan sunni

dlm mana2 golongan pong akan ada hat ekstrem

apsal kat gombak ni banyak ajaran sesat

eh, worang macam JAis n kononnya sunni tegar (tp kalu tgk balik, tak menepati ASWJ pong tp lebih ...
7anan Post at 17-12-2010 09:10

Sebab tu lah aku kata, Syiah ni tak payah adalah di Malaysia.. Wahhabi pun tak payah lah... Dua-dua kelompok ni kelompok ekstrem...

Aliran ASWJ di Malaysia yang berpegang kepada Mazhab Shafie dari sudut fekah dan aliran Asya'irah & Maturidiah dari sudut akidah dah cukup.. Aliran sederhana...

Di Malaysia kita sambut Maulid Nabi, tapi pada masa yang sama kita tak buat majlis2 ratapan sebab tu semua benda yang tak elok.

Ajaran Syiah yang ada sekarang ni, ajaran Imam 12 ni banyak mengarut sikit la.. cuba tgk ni :

Allamah Majlisi meriwayatkan dari Imam Ali Ridha a.s dalam Tuhfah as-Saimin, bahwa beliau berkata :

"Barangsiapa yang datang mengunjungi kubur-ku dari tempat jauh mahupun dekat, pada hari kiamat kami akan menyelamatkannya dari tiga malapetaka :
1) Kami akan melindunginya dari kengerian kiamat
2) Ia akan selamat dari hukuman Jambatan Shirat
3) Selama penimbangan amalan (mizan) kami akan tetap
menolongnya. "

-- http://hauzahhussainiyyahal-muntazar.blogspot.com/

Aku nak tanya, Imam Ali Ridha ni lagi besar daripada Nabi Muhammad S.A.W ke? Pernah ka Nabi janji mcm mana yang Imam Ali ni janji?

Rate

1

Tang syiah ni, lajuuuuuuuuu aja cekop.
Tang MAZA dulu, lajuuuuuuuuuuu aja cekop.

Tang Ayah Ping yang SAH SAH SESAT LAGI MENYESATKAN, haram tak boleh nak trace..

apsal kat gombak ni banyak ajaran sesat
al-asil Post at 17-12-2010 09:26

Pendapat akulah kan, sebab dekat dengan UIA.
Ironi kan?

Maybe pendapat aku salah.

Reply 31# RedDevils

tok guru syiah tak boleh lompat pi langit
MAZA tadak teko besar nak sembunyi

ayah ping ada transport pi langit jadi lambat sikit la nak kejar

Post Last Edit by tokapi at 17-12-2010 09:41
depa guna quran sama dgn kita...cuma depa acknowledge ada mashaf fatimah hat 3 kali ganda lg bes ...
7anan Post at 17-12-2010 09:15

Ya ka mushaf fatimah tu macam tu??

tgk ni :

Usul al-Kafi, Tradition #637: Abu Abdillah said: "... We have with us the Book of Fatimah, but I do not claim that anything of the Quran is in it." (Usul al-Kafi, Tradition #637)

-- Tak ada Quran pun dalam tu... Yang lebih panjang sket..

In one tradition it said that Fatimah (AS), after the Prophet (PBUH&HF) passed away, used to write what she was told that would happen to her descendants and stories about other rulers to come (up to the day of resurrection). Fatimah (AS) recorded (or asked Imam Ali to record) those information, which was kept in her family of Imams, and was called  "The Book (Mushaf) of Fatimah". A tradition which follows this one clearly states that what is referred to by "The Book of Fatimah" is not a part of Quran and has NOTHING to do with Allah's commandments/halals/harams. It does NOT have anything to do with Shari'ah (divine law) and the religious practices. Let me give you some of those traditions:

Bukan pasal ayat mansuh tak mansuh la!

Baca penuh : http://www.al-islam.org/encyclopedia/chapter8/6.html

Buat penganut syiah, ingat ni :

What is also *very* important to recognize and understand is that belief in Mushaf Fatimah is NOT a requirement of BELIEF to the Shia. It is just few traditions which report such a thing. It is nothing crucial for us, nor any one (except Imam Mahdi) has access to it.

Tang Ayah Ping  ...
RedDevils Post at 17-12-2010 09:30

Ayah Pin kan dodok kat kosmos.. mana boleh depa nak cekop!

adoii..syiah tak sesat anda kata? saya pnh belajar di pakistan saya tahu lah apa tu syiah.. ...
ctredzuan Post at 17-12-2010 09:13

yer la ct... dorang selalu persoalkan sepatutnya saidina ali yg menjadi nabi dan rasul, bukan muhammad...

tapi iran membawa nama repuklik islam yg amerika takuti...

Tang Ayah Ping yang SAH SAH SESAT LAGI MENYESATKAN, haram tak boleh nak trace..
RedDevils Post at 17-12-2010 09:30

sebab nih laa ayah pin tak ditangkap doc......

sebenaqnya JAIS ponya fitnah jah hat kata worg syiah tu halalkan darah worang lain....sejak 80an lg  ...
7anan Post at 17-12-2010 08:43

ngko kalau tak tau..tak cakap pun tak pe rasanyee..

satu pertanyaan aku kat jab. agama nih...

bila depa nak rush ajaran isele nenek moyang umno yer.... walhalalku..walharammu....???

yang fahaman sunni pun tak habih kaji..nak join syiah kunun...