CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: haniryan

Kisah-kisah seram sewaktu memancing

cita lagii

ayah saya pernah kena usik...

dia ngan 2 orang kawan dia pegilah memancing kat salah satu pelantar ikan kat area kuala perlis...

rasanya korang tau pelantar ikan ni mcm mana.. macam jeti tu.. bawah dia ada tiang byk2 tu...

benda ni jadi masa mula2 kami pindah pi kuala perlis, dalam tahun 2001 macam tu lah...

berbalik pada cerita ayah saya, diorang gi mancing dalam pukul 9 malam lebih2 camtu la... tunggu punya tunggu... sekor ikan pun tak makan umpan depa...

tiba2 sorang kawan ayah aku dengan celuparnya berkata... haiii... mana pi abih ikan ni... hantu air mana pulak makan ni...

ayah aku diam je.. kawan2 dia yang lain pun semua diam... tiba2 ayah aku terasa angin sejuk je... rasa mcm tak sedap badan... ayah aku pun melilaukan mata dia memandang sekeliling...

bila ayah aku terpandang je ke celah2 papan pelantar tu... ayah aku nampak..

satu lembaga hitam sedang memeluk tiang pelantar... matanya merah memandang ayah aku... kebetulan malam tu bulan cerah... so memang jelasla pandangan ayah aku... ayah aku kata lembaga tu sebesar budak 15 tahun...

dalam hati ayah aku berkata.. aku tak kacau hang... hang jangan kacau aku... benda tu pun diam je memerhatikan ayah aku...

dalam dua minit camtu... ayah aku pun ajak kawan dia pergi ke port lain...

sampai kat port lain tu.. ayah aku tanya kawan dia.. depa ada nmpak apa2 tak... kawan2 dia pun kata takdak apa pun... ayah aku kata hangpa ingat aku saja ajak hangpa tukar port ka.. aku nampak benda tu kat bawah pelantar.. tu lah lain kali mulut jangan celupar...

yang syok kawan ayah aku kata... nasib baikla hang tak habaq kat kami awai2... kalau dak, mau bercempegha kami lari... hakhakhak...