CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: unekspekted_II

Untold History : Harta Qarun Pembesar Firaun pernah dijumpai di Johor

CUBA TENGOK:

"..gudang-gudang si Qarun itu ada di dalam...."

perhatikan perkataan "si" ...
pengimbas Post at 8-1-2011 14:31

apa salahnya?

ko penah dengar tak ada 7 lapis maksud ayat quran...?

maksudnya, ayat quran ni luas maksudnya...boundaries2 dia pun halus2...

bila cakap bab ni, dah masuk bab makam pulak..ada orang boleh faham, ada yang tak boleh...

hah...terdiam...apa maksudnya tu?

anyway..yang 7 lapis maksud ayat quran tu aku ragu2 gak..tak tau dari mana sumbernya..

tp dengan izin Allah semua boleh jadi...

so setakat ni aku masih tak salah....

dan teori uneks pun masih stand lagi...

mungkin ada org lain yg diberi gelaran qarun.

& byk lagi emas2 yg tersorok kat area johor ni.... mase zaman perang pun.. byk yg telah dicuri tentera jepun dibawa keluar... ade yg dh ke vietnam... area2 mersing pun ade jepun tanam dlm terowong dalam tanah..... unbeleivable, beleive it....

& kenapa barat begitu berminat dgn tnh melayu ni... & banyak fakta telah dirahsiakan, diputar belit...

korang sembang pasal harta karun ni... aritu ada sorang forumer kata sultan jumpa harta karun tu pasal dapat beli kereta dan motor utk polis peronda... soon nak beli heli baru plak aku dengar...

tp macam biasalah ada orang yang akan nafikan sultan jumpa harta karun...macam kelakar pulak sultan cari harta karun... since uneks bukak cerita ni, aku rasa tak mustahil memang betul sultan jumpa harta karun....

Reply  unekspekted_II

sebab dia bongok muahahahaha. asal keturunan nabi aje nak kena hormat ...
abangbikerz Post at 8-1-2011 13:26

klu dah ahlul bait memang kene hormat... xkan ko x blajar agame.. jgn nampak sgt jahil

Follow Us
lar...abang jahil x tahu rupanya kene hormat ahlul bait...adooi kene gelak lagi

===
ni dalil2nya:

“SESUNGGUHNYA hak Rasulullah SAW tidak dapat ditunaikan oleh seseorang. Dan sesungguhnya Rasulullah SAW tidak meminta darimu lebih daripada mencintai kerabatnya! Dengan wajah apa engkau menghadap Nabi SAW ketika Baginda memberi syafaat bagimu di sisi Allah, walaupun balasan salah seorang cucunya, padahal Baginda tidak minta apa pun darimu kecuali hanya mencintainya.” (Dr Muhammad Abduh Yamani, Pandangan Ahlussunah Terhadap Ahlul-bait, Terj., 35)

“Sesungguhnya Allah bermaksud hendak menghilangkan dosa daripada kamu ahlul-bait dan mensucikan kamu sesucinya.” (Surah al-Ahzab: 33)

“Bintang adalah keselamatan bagi penghuni langit, sedang ahlul-baitku keselamatan bagi penghuni bumi. (Hadis riwayat at-Tabrani)
==

so perkara ni x payah deny lagi.. nampak jahil+bodoh sangat kalau nak deny isu ahlul bait ni

“Katakanlah (wahai Muhammad): Aku tidak meminta kepada kamu sebarang upah (imbalan) mengenai ajaran Islam yang aku sampaikan itu, (yang aku minta) hanyalah kasih mesra dalam kekeluargaan.” (Surah Asy-Syura: 23).

Reply 186# unekspekted_II

takde pasal plak aku nak hormat pak arab tu hanya kerana dia ahlul bait. keturunan nabi pon kalo perangai cam cilaka kaki temberang cam ko aku berakkan aje atas kepala dia.

Reply 187# zaharul_asriq94

prfftttttttttttt keluar hadis kununnnnn
keturunan nabi pon kalo perangai cam cilaka, aku berakkan aje atas kepala dia. maksum ka keturunan nabi tu

Reply  zaharul_asriq94

prfftttttttttttt keluar hadis kununnnnn
keturunan nabi pon kalo per ...
abangbikerz Post at 9-1-2011 11:58

hebat tul abangbikerz

Reply 189# abangbikerz

ko cakap dengan aku SIAPE keturunan Nabi yg perangan mcm cilaka???? ader???

nak tengok jugak bab2 sirah nabi ni ko tau ke tak

Apa aku tahu, keluarga diraja Johor banyak duit pasal dorang punye dan usahakan banyak ladang yang datangkan keuntungan..
Ladang Lada Hitam etc..

lagipun kalau dah jumpa harta karun Qarun, mana nak simpan harta harta tu sampai dah ratus tahun ni takde satu orang pun pecahkan rahsia..

Reply 191# unekspekted_II

takdenye aku nak percaya bulat2 ape dia cakap hanya kerana dia keturunan nabi. aku tak suka le dgn pak arab. kat mesia ni pon aku boleh nampak perangai cilaka pak arab ni. dekat jusco tempat aku ni pernah jadi satu insiden. ade satu couple arab. bini cun pakai tudung. suami masuk supermarket selamba aje ambik buah terus makan. bijik campak atas lantai. pastu die pegi ambik air botol terus minum. cilaka sungguh. pastu kena sound dgn pak guard boleh plak buat tertanya2 apsal tak boleh, nanti kami nak bayar jugak. chaiitttt agaknya kat negara dia mmg camtu kot.
   takdenya aku nak percaya cakap keturunan nabi hanya kerana dia keturunan nabi.

Reply 193# abangbikerz

aku tanye simple je... "Siape keturunan Nabi yg perangan mcm chelaka?".. yg ko melalut psal arab kt Jusco tu apasal? bodo ker??

xder jawapan laa kan???

Lagi satu, harta karun tu bukan duit RM atau US Dollar atau gold bar macam kat bank sekarang.

So sejak 1887, takde pun mana2 museum ke, pakar nilaikan harta ke, hapa ke timbul cerita harta karun?

jadi macam mana diraja Johor convert harta2 tu kepada cara matawang skarang buat dorang kaya?

" ooo buatkan aku banglo, ni aku kasi cawan emas satu ".. boleh?

kontrektor tu nak buat apa ngan cawan emas tu? so dia nak kena convert kan? so ... cammana takde orang tahu?

Reply 195# deaf4ever

1880' tahun tu lebih kurang mcm dickp surat tu

and.. tahun2 tu jugak --=-- London Stock Exchange menggunakan emas sebagai simpanan equity.. bukan bon kertas

AND.. tahun2 tu jugak ---=- HH Albert Baker berulang-alik dari JB ke London MENGGUNAKAN KAPAL2 DAGANG ORANG ARAB NI...

Reply 194# unekspekted_II

ko ni termasuk dlm golongan yg rahim kajai pernah tulis zaman dulu yg melayu ni hormat sgt dgn pak arab yg keturunan nabi. kerja bodoh aje. adakah hanya kerana dia keturunan nabi maka kita perlu sanjung dan segala katanya adalah benar belaka???
prrrfffffffttttt pemikiran melayu kuno ko ni

Reply 195# deaf4ever

pakai sistem barter le tu.

Reply  unekspekted_II

ko ni termasuk dlm golongan yg rahim kajai pernah tulis zaman dulu yg ...
abangbikerz Post at 9-1-2011 13:47

x jawab jugaaak.. melalut ke rahim kajai plak.. bodo laa tu  

kalo dah pemikiran melayu kuno, tu kuno le jugak. pak arab yg tak sumbang apa2 kepada humanity ni pon nak sanjung huhuhuhu