CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 181863|Reply: 270

nak beli barang di Courts Mammoth? baca sini dulu

Salam, nak minta pendapat..

Tahun 2003 sy beli home teatre dr court mamoth byr ansuran.harga dlm 4k.masa beli sy tanya salesman kalu x suka ngan sound h/teater tu nanti leh tukar ke...dia kata boleh..so sy pakai la lam 2 bln pastu amik kptsn nk tkr..sbb sound xbest..bila kol depa ckp xleh tkr..so sypun ckp dtg la amik blk brg tu sy tanak dh..depa pun dtg amik..so lps tu sy x dpt surat atau notis apapun..

then pada taun 2008,sy beli peti ais cash kat court mammth tp kbtln lak peti ais tu rosak..so sy komplen minta tkr..dri situ depa dpt trace nama n ic sy..dan depa tetiba suh sy bayar utk brg h/teater yg di tarik dulu..sy heran la sbb xpnh dpt apa2 surat suh byr pun..dia kata bayar harga nilai yg depa rugi (maknanya brg tu bila dh tarik jdi second hand so tolak ngan harga baru kot sy kna byr diferent tu)..so masa tu sy tanak la byr sbb dia caj beribu2 campur interest bagai..sy ckp la brg dh tarik napa nk kena byr..masa tarik xde ckp kena byr mana saya taw..kalau taw camni baik xyah tarik dh la brg xde dh kt sya..so dia kata..awk betul2 xleh byr ke..sy ckp ye sbb sy x mampu..so dia kata akan note kt situ sy x mampu byr..

sy ingat dh settle tp smlm ada org pjbt lawyer kol..kt opis lak tu...ntah mana dia dpt number...suh byr 6 ribu lebih..kalu tak, nk amik tindakan mahkamah nk sita brg2 kt umh sya ..so sy ckp knp x hantar notis ke hapa dlm masa 7 tahun tu..dia kata no fon xdpt..mmg sy dh tukar no fon 4 taun lps tp stay umh yg sma sejak 8 taun dulu napa x anta surat?ni tetiba kol suh byr ribu2 mcm org keje director..dia bagi masa 7 hari nanti rabu dpn dia kol blk..sy ckp sy nk cek dulu breakdown kebenda yg caj smpi 6k..sy mmg xkan byr semua tu sbb segala interest yg dia caj selama 7 tahun tuh bkn slh sy,depa yg xkontek sy kenapa..

so kemusykilan sy,dia ckp nk bw org lawyer n polis dtg umh amik gambar then nilai brg2 kt umah sy pastu nk sita brg tu...ni dia kena p naik makhkamah dulu bru leh buat tindakan tu kan?..sy pun kena hadir sekali ke?atau depa bat pandai2 depa..sbb sy takut tetiba lak dtg nk sita brg naya lah..

pastu ada kwn ckp...klu sy tanak byr,depa akan trus tindakan naik mahkamah..then hakim yg tentukan nk sita brg ka atau saya setuju byr secara ansuran mana yg sy mampu let say rm5o sbln..kalu mcmni dh xda jln lain tpaksa la byr...tp kalu nk sita tu mmg berat la skit kan..sbb bkn byk pun brg kt umh..dh tu kalu sita x cukup kna lagi byr cash...pastu kos naik mahkamah kita gak kena tanggung..nk pasang lawyer sendiri jgn ckplah sendiri mkn pun x cukup..

sy juga nk taw ada ka lam clause agreement byran ansuran tu kata boleh sita brg..ka depa nk gempak sy ja..sy bkn xnak byr sy cuma x puas ati sbb napa lps tarik xckp suh byr..ni tgu lama2 baru nk cari n then nk caj interest lebih2 padahal brg tu depa definitely dh jual kt org pun...kalu nk suh byr beza harga brg tu iaitu harga baru tolak harga brg dh jadi 2nd hand ok lagi...ni smpi 6k pa kejadah nya...brg xdak kt kita pun.

habih satu masalah dtg masalah lain..xbleh la nk senang sikit hidup aku ni..haiiiiiiii...dh la ibu tunggal...kesihan sungguh..

harap dpt jawapan dr anda semua...tkasih.. Last edited by trunks on 21-9-2013 07:36 PM

Rate

1

lawyer tu gempak jer....nak suh kita bayar......nt aku sambung

lawyer tu gempak jer....nak suh kita bayar......nt aku sambung

sy  rasa pun dia nk gempak dulu..ingat nanti rabu dia kol nk lengah2 kan dulu..or apa patut sy buat..?

Kalau ikut kes di mahkamah, courts mamoth ni memang kejam giler coz suka saman orang, di kota bharu, hampir every week ada kes courts ni.. Better blacklist je courts ni, pedajal punya company. Aku beli guna seng heng..ok je..no problem.

lepas dia ambik barang2 tu dia tak notify apa ke? surat pemulangan ke apa ke? aduh teruk betul dia org nih....

Follow Us
Post Last Edit by otai_g at 15-1-2011 14:04

aku x baca abis thread ttt.
tp aku rs kalo ko beli home teater dan return after 2 month sbb bunyi x sedap ni serupa tipu punya org style.

patutnya kalo ko rs home teater tu bunyi x  sedap x pyh la beli awal2.

kalo semua org mcm tt bleh bengkrap kedai2 kat msia ni.

otai_g..masa pilih sy dh tanya boleh tukar ke klu x sedap..dia kata boleh tu yg angkat tuh..xde niat pun nk menipu..neway tq..

kimora..tu mslhnya takde notify papepun...

Kalau ikut kes di mahkamah, courts mamoth ni memang kejam giler coz suka saman orang, di kota bharu, ...
amir_70014 Post at 15-1-2011 01:34 PM

dah namanya pun Courts mammoth...dibantainya sumer org kene pergi court..

aku x baca abis thread ttt.
tp aku rs kalo ko beli home teater dan return after 2 month sbb bunyi x ...
otai_g Post at 15-1-2011 02:03 PM

setuju....

cuma salesman tu x sepatutnya dgn kejam sinis bgtahu yg boleh tukar kalau x sedap....menganiaya org betul.....mungkin dia nakkan komisen ke haper....of course dia akan bgtahu boleh tukar.....

Post Last Edit by medangmru at 15-1-2011 14:34

apa yg aku tahu.....setiap barang yang dibeli ada waranti dalam satu tempoh tertentu...dan penukaran barang dalam tempoh waranti adalah dibenarkan ( ataupun kedai akan repair ) jika part2 brg tu rosak ( waranti yang dicover sajer lah )...namun dalam kes TT....brg boleh ditukar jika sound home theatre tak sedap tak pernah plak aku dengar....dan apa yg aku tahu dalam ks TT mmg sah2 takleh tukar ....

Saesman tu kalau jujur dia boleh bgtahu tak boleh tukar....dan TT sepatutnya pd masa tu amik masa dengar mutu sound dr speaker home theatre tu seblum buat keputusan...

mebe TT belum pernah beli set home theatre sebelum ni kot...

cuma aku nak tahu seperkara lagi.....kalau dulu Court ni amalkan sistem pembelian dengan beri kad kepada pembeli ( jika buat ansuran )...dan setiap payment akan dicop atau sebagainya....so aku assume mebe pd tahun 2003 tu sistem yg sama masih diamalkan....so..pada masa TT pulangkan balik set home theatre tu..takder ke apa2 cop pengesahan drpd pihak Court kat atas kad tersebut....atau apa2 sajer verification /pengesahan bertulis ( hitam putih ) kat atas kertas etc.....kalau setakat bgtahu dengan mult ( verbal) ...rsnya mmg tak boleh dan tak sah...

cuma sign kat surat masa depa mai angkt brg balik tu je la..masa tu bodo2 piang lagi..tak pikir panjang..pdn la muka aku..gatai nk berhutang sgt..neway tq 4 info..

cuma sign kat surat masa depa mai angkt brg balik tu je la..masa tu bodo2 piang lagi..tak pikir panj ...
Asid Post at 15-1-2011 02:35 PM

surat yg disign tu masih simpan tak asid??

surat tu x dak dh..taun 2003 dah lama...

dari kefahaman ku tentang kes ni, kesalahan beratnya lebih kepada pengguna kerana lalai atau lupa untuk mendapatkan pengesahan tentang perkara ini [home theater]. Ia adalah berkenaan hutang dan agreement, dan walaupun pengguna claimed yang barang sudah tiada ditangan, hutang masih berjalan dan agreement masih belum mati. sepatutnya, penghutang perlu memastikan perkara ini diselesaikan dahulu.

penghutang mungkin sukar nak lawan kes ni kerana tiada bukti cukup. even, surat yang penghutang sign pun dah hilang.

apa yang boleh cuba dilakukan, merayu. pergi aa ke pejabat diorang, jumpa pegawai yang berkenaan dan bawa berbincang. mungkin ada jalan penyelesaian yang akan menguntungkan kedua pihak.
itu pendapat ku.

jadi, kena ingatlah, kita hidup dikelilingi kapitalis.. bila dah nama kapitalis, once kita sudah ada connection atau sign agreement, mereka akan cuba sedut poket kita sehingga ke syiling yang terakhir... samada kita guna atau tidak barang atau perkhidmatan mereka...!!

Rate

1

dari kefahaman ku tentang kes ni, kesalahan beratnya lebih kepada pengguna kerana lalai atau lupa un ...
oneders Post at 15-1-2011 05:10 PM

cadangan yg bagus....

terima kasih... sekadar cuba membantu.

Reply 9# medangmru

Sangat setuju..memang niat dia letak nama ''COURTS'' kat depan dah warning orang yang syarikat ni hobinya bawa orang ke mahkamah (court)...hoho

Reply  medangmru

Sangat setuju..memang niat dia letak nama ''COURTS'' kat depan dah warning orang yang syarikat ni hobinya bawa orang ke mahkamah (court)...hoho
amir_70014 Post at 16-1-2011 01:34 PM
\

hehehehehehe........ayat ni yg tak tahannya...

banned court mammoth!!!! aaa geram!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!