CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: damiaDNT

Senai-Desaru Expressway [SDE]

Post Last Edit by dwbh163 at 14-8-2009 12:14

19# sayang_mulut

kereta... keluar kat tg.langsat.... petang semalam kawan aku nak naik dari tg.langsat tp kene blok kat tol oleh kontraktor.. terpaksa pusing balik...mungkin highway ditutup sebelah malam.

yang kat bandar penawar ni tak turap pun lagi...
kata sebelum raya dieorg nak siap kan,tapi macam takda harapan jeks...
aku nih dh tak larat rasanya..
every weekend berulang balik jb nak kena lalu suma air tawar..
jauh sangat,jalan pun bukannya elok pun...

bay nurin dok scientex ker?? jalan aper eh?? medang kat kijang 2...

22# medangtamang
oit.. aku pun ada beli rumah kat situ.. kijang 14.. tapi aku sewakan la...

Highway sudah dibuka 2 hari yg lepas.
Tiada tol selama 1 bulan. ambillah kesempatan!!

dah lalu dh....mmg agak jauh la klu nk ke PG dr ulu tiram...tp x jem...tp rasanya lps ni mesti bnyk lori sbb la ni pon tgk bnyk lori dh start ikut situ...ada 2 exit ( dr ulu tiram), satu keluar kat cahaya masai (utk ke masai dll) dan satu lg terus ke tg.langsat... now mmg free ( sebulan, launched masa 10 sept hr tu) tp kena berhati3 klu nk lalu masa malam sbb bnyk anjing liar berkeliaran atas jln...

Follow Us
saya dah lalu highway ni sejak dia bukak...
mmg agak jauh, tp part menjimatkan waktu utk mengelak jammed tu yg saya suke...

saya tinggal kat pelangi indah, keje kat pg... waktu highway ni belum bukak, ari2 tempuh jammed pegi & balik keje...
kalu pegi keje buang masa 1/2jam, balik keje buang masa lagi 45min - 1 jam...

tp sejak lalu highway ni, pegi keje dlm 20min dah sampai.. balik pun sama...
jimat la masa kan...

buat masa sebln ni free la... gunakan sepenuhnya...

spatutnya highway pasir gudang tu bagi lebar atau buat jalan btingkat .. stiap hari jem,kemalangan atau banjir kalo ujan lebat ..

rasanya PG hiway tu mmg akan dibesarkan cuma xtau la bila nk start...tp lama lg kot...

kalo PG highway tu nak dibesarkan ke mesti lg teruk jem dia kan.....paling tidak pon saper yg lalu situ tiap ari kene tahan sethn 2 kan...

aku set km kat meter aku....

12hb sept lepas..

dari umah aku kat jln kenari tmn scientex ke tol cahaya baru sampai tol ulu tiram hingga ke simpang empat tmn bukit tiram tur hanya 35km jerk.. tak der lah sampai 40km++

bay nurin dok scientex ker?? jalan aper eh?? medang kat kijang 2...
medangtamang Post at 15-8-2009 11:28

hehe..

dok jln kenari. pas ronbot....

raya dtg le umah... tak pi mana pon.. kene keje.. hehehehe

31# baby_nurin

sama ler kiter... tak ker maner gaks... raya pertama balik permas jap... pastu balik scientex balik.... raya ke-3 dah kene keje laa... huhuu!!

aku pon da 2 kali lalu.....dr senai ke ulu tiram...so far oklah....even rasa mcm jauh tp sekejap je da sampai....maybe sbb xbiasa lg tu yg rasa mcm jauh...

highway ni x lame lagi dah kene bayar tolnye..

kalu ikutkan saya yg gune highway tu dr ulu tiram - pasir gudang dgn 14sen/kilometer sgt la mahal pd saya... lepas kira, hampir RM5 utk jalan sehala... belum pergi balik... pd saya yg guna hari2, sgt tidak berbaloi....

lepas tu dgn keadaan jalan yg x diturap dgn rata, kalu hujan air bertakung.. sgt membahayakan pengguna jalan tersebut... pernah sekali hubby saya terlanggar lopak air, hampir kereta membuang... sesape yg x biasa dgn jalan tu mmg x akan tau sedalam mana lopak air kat situ...

so, pd sesape yg berkenaan... tolong upgrade jalan tersebut, sblm anda kutip tol...
sbb lepas anda kutip tol, maka anda akan berdepan dgn macam2 kritikan... cthnye, tol mahal, jalan x rata, bahaya pd pengguna....

hari tu balik raya pergi airport senai lalu highway ni
memang jalan lenggang habis
tgk iklan tepi jalan dalam 23minit ajer PG-Senai tapi agak dalam 40minit jugak sampai
teksi ker yg lambat

balik dari airport senai ke PG balik pas raya teksi tak lalu highway tu plak
dia cakap lalu higway tu ke PG jauh sgt

komen aku
1.ada certain tmpt turapannya tak rata  dan berbonggol2 beberapa km tetapi tmpat lain ada yg ok turapanya
2. bau ayam dan kemenyan di lokasi xxx
3.persekitaran yng membosankan  spt dlm pamlet kata (ladang buah2an/pokok2)semua kiri kanan pokok2 dan beberapa rumah bela ayam kilang bela sayur
4.apabila masuk dari kong kong ke tg langsat, kita terjumpa u turn sebelum tol. di u turn signboard tidak membenarkan kita u turn, tetapi ada ruang membolehkan kenderaan turn balik, adakah ruang u turn hanya temporary/x dibenarkan u turn pada masa hadapan?lokasi sama di senai sebelum tol pun ada temporary u turn.
5.sekiranya tersesat/tersalah masuk lorong ke highway, tiada susur yg dekat yg membolehkan kita keluar dr highway, contoh kita dr senai nak turun di ulu tiram dan tetiba berangan dan terlepas dr memasuki susur keluar ulu tiram menyebbkan kita meneruskan perjalanan sehingga ke kong kong, jauh tu, u turn pula x nampak. x siap lg kot, ada perasan beberapa jambatan merentasi highway (hanya struktur bridge shj siap)
6.jln yg sempit, lengkokan tajam di susur keluar dan masuk yg menaiki/menuruni bukit, agak merbahaya kpd kontena/lori berat yg dipandu laju.

Ni komen aku plak:
1.   Jalan Tak rata
2.   Insufficient signage (aku dari PG nak try test lalu highway ni... tapi takde signbod yg sepatutnya jln mana yg patut aku lalu... kalau insan-insan PG yg dah familiar area PG nak ke highway ni, of coz tau mana jln nak lalu, tapi insan macam aku ni... kurang familiar area PG, cuma berpandukan banner serta tanya org aje)
3.  tandas pompuan di Highway dah tersumbat.. (blom ramai org lalu kat Highway ni...  tandas dah tersumbat... kalau dah fully utilize highway ni... membuak terus gamaknya.. macam mana QC bleh pass gunakan tandas ni ahh??? takde inspection ke)...
4.  Indah khabar dari berita... kata 23 minit jek ke Tiram... tapi it's take me more than 40 minutes ke Tiram dari PG (mebi coz aku tak familiar kot pasal highway ni...)

Sekian.

bila la jambatan dia nak siap.. tengok dari pic tu macam gempak jer senibina nya......

dah x lalu hiway tu lps start berbayar..heheh...ikut jln dalam lg cepat (jln kampung)...