CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 170312|Reply: 1101

banglo berhantu & pelbagai cerita seram #42 {GAMBAR PG17,28&36} 03032011

Post Last Edit by idakamaruddin at 4-3-2011 10:36

Assalamualaikum semua...

**update cerita**

(title mcm gempak kn?)

setelah agak lame bertapa kt rumah skeezo hari ni tegerak hati nak buka rumah sendiri...  cerita ini bukanlah aku sendiri yg lalui...lame2 recall baru la teringat simpanan cerita2 menarik yg boleh di kongsi bersama kawan2 yg lain... Alhamdulillah aku ni x pernah dpt kelebihan utk melihat bende2 halus ngn mata kasar..cume teman2 rapat selalu berkongsi cerita ngn aku...so aku cume ceritakn kembali and same2 la kite merasai feel keseremeeennn  nye ye... (wah intro x hengat kn?? )

kisah 1:
pocong nak tidor ngn dia

"DIA" ialah refer kpd ex-bf aku...skg aku dh kawen , cerita ni ex-bf aku cerita ms kami syok2 bercinta dulu2...
ok aku name kn "dia" ALI la ye (bukan name sebenar)

ms ni cerita kami ms awal2 msk sem kt uitm, kisahnye Ali ni ade kelebihan nmpk bende2 ni...aku ms bercinta ngn die dulu sllu pelik gak ngn bf aku ni sbb die susah nk tdo malam...selalu sgt die kacau aku suh teman berborak (bergayut la) sbb die xleh tdo..

aku kadang2 bengang gak ngn die sbb aku nk tdo, dah la nk g kelas lg esok pg...aku selalu marah die drpd die kacau aku, baik die g study kn ade gak pekdah..:@

so nk di jadikan cerita, aku tnye la die ade masalah pentiduran ke sbb asik xleh tdo je? die ckp kalu g hospital pn doktor x leh bagi ubat kt die..

aku pn tnye la knp...die pn buka la cerita, sebenarnye die dh kene kacau ngn bende ni dr umo 14 thn lg...1st time die kene mase tu die balik dr sekolah..mcm dlm kul 6ptg mcm tu la...so die letih n tertido kt bilik die..mak ex-bf aku ni mmg malas nk kejut die sbb tau anak die letih sgt kot..dlm kul 10.30 die terjaga...(bilik Ali ni mmg hujung rumah mcm dkt ngn dapur...rumah die ni kategori memanjang ke belakang) mase die terjage, bilik die gelap gelita...so die selak langsir sikit, nmpk la cahaya bulan masuk bilik die, tgh2 die selak langsir, die rase mcm tilam die mcm mengenjut ke dalam, mcm ade bende henyak tilam tu (bole bayang x?)
die pn pelik la sbb die pnye katil, katil single..mmg bole rase sgt...so die pun pusing kn badan die...tupp..tuppp ade POCONG tgh baring terlentang atas katil die!!   

Ali ni kemain la terkejut sbb die mcm bole rase kain yg pocong tu pakai...die terkejut kemain la...die cb nk bc ayat2 n surah2 tp mcm tergamam, mcm x bole nk igt... (part ni kelakor, die ckp die cm ingt bc BISMILLAH je ) konfirm la bende tu x lari...
bayangkan la badan die betul2 sebelah cik pocong tu...lame gak la..nak bangun sume badan die kaku...pernah aku tnye die mgkn die mimpi ke hape...die ckp x mungkin die mmpi sbb die igt die selak langsir nk dpt kn cahaya..dlm 5 minit gak la bende tu landing kt katil die..last2 cik pocong tu hilang mcm tu je...

ps kejadian tu, die gtau kt mak die..mak die mmg risau gile..sbb ex-bf aku ni agak tough la, ala jantan gitu (motipp puji ex-bf?) n die ni stok mat2 embun selalu lepak kt simpang jalan ngn kawan2 smpai 3-4pg tp xpenah kene kacau pn..

n sejak hr tu, die byk tdo kt ruang tamu je sbb takut..tp still lagi bole lepak kt luar rumah tu..die ckp die lg takut nk lepak kt rumah die dr lepak kt luar memalam..

die cerita lg, sejak die nmpk pocong tu, die kate selalu jugak die kene kacau pocong tu and tdo ngn die eventhough die die tdo kt tmpt lain mcm tdo umah sedara die ke...

ex-bf aku ni xde la kene rasuk, cm kene usik mcm tu la...tp yg paling kritikal sekali die kene usik pocong tdo ngn die ms die belaja kt uitm...paham2 la uitm kn dh la byk dh bende2 mcm tu...smpai kn die ckp cik pocong tu x nk lepas kn die..

ade die cite, die tdo katil atas, (double decker) die ckp tgh2 malam die terjage, x igt kul bape die ckp cik pocong berdiri hujung kaki die...yg ni die kate pocong tu bole nmpk muke die, tp x jelas..die confirm die nmpk kapas kt lubang hidung pocong tu...

gile skerrriii...!!!! mcm biase die xleh nk buat ape..cume bole bc ayat2 sikit...agak lame bende tu hilang..esok pg nye die cite kt kawan2 die yg lain, kawan2 die mampu gelakkn die je...mmg die takut gile...so die call la mak die, mak die ckp mmg bende tu suke kt ex-bf aku tu...nk berkawan lg...igtkn bile ex-bf aku dh masuk asrama bende tu x nk ikut, tp ikut jugak..

ex-bf aku ckp hmpir2 tp2 hari die kacau....siap tau timing die...dlm kul 2.15-2.30 bende tu msti dtg..so utk pertahanan die akan letak quran kt bwh bantal die, tp pocong ni cerdik kot...die dtg jugak...tp duk hujung kaki...ye lah quran mane bole kite letak kt kaki kn? ex-bf aku ckp nk minta tdo ngn kawan pn, msti kawan pelik kn..dah la lelaki..mane ade nk tdo rapat2 ni...lainla kawan die pn kene kacau jugak..last2 die mmpu harungi sensorang je..

so kisah ni die share ngn aku n best fren die je..tp best fren die kt kg..x mmpu nk tolong die..aku cm bole nasihat kn suruh rajin mengaji n semayang la..minta doa.. (sbb die ni mmg liat nk semayang apetah lg mengaji...bw quran pn syarat je)

sekian utk kisah pertama..akan sambung kisah lain..(kene tgk diri ni free bile..ni pn kt opis sbb keje xde skg...bole la mengulor..)

Rate

1

chop tempat 1st.. hekhek

yeay..ida bukak rumah baru ..tahniah

kesian pocong tu mendambakan cinta dari ex-BF yg tak sudi.....

pocong tu lelaki ke pompuan  

wahh.. seram sejuk aku dgr citer tido ngn pocong ni.. berapa lama dia kena gangguan tu eek?

Follow Us
hahaha, mengulor tak pa, jangan membiawak. hahaha

Reply 7# kikyou

dedua pon gelis.... ... bewak dan ulor

kesian pocong tu mendambakan cinta dari ex-BF yg tak sudi.....
ronin Post at 19-1-2011 16:25

lupe nk hupdate...ade gak tnye ex-bf ni...ade ke die hampa kn cinta sape2 sampai bnde ikut nk tdo ngn die, die ckp mane ade sape..lgpn kejadia 1st time tu umo die 14thn...sgt budak...

n die ade ckp ms kt uitm kene kacau tu die yakin mcm lelaki..sbb kpla pocong tu bole lepas kt katil atas, n susuk badan die mcm lelaki..wallahualam...

wahh.. seram sejuk aku dgr citer tido ngn pocong ni.. berapa lama dia kena gangguan tu eek?
skeezotone Post at 19-1-2011 16:26

dr umo 14 thn...kenal die mase umo 19thn...dlm 5 thn gak la...

p/s: i clash ngn die bkn sbb pocong ye... kui kui kui

uiks mana TT ni?.. ..

Reply  kikyou

kikuri Post at 19-1-2011 16:29

dua2 aku ada bela.. hakhakah

lupe nk hupdate...ade gak tnye ex-bf ni...ade ke die hampa kn cinta sape2 sampai bnde ikut ...
idakamaruddin Post at 19-1-2011 16:29

biasanya pocong mmg dikenali sbg hantu berjantina lelaki dan berketurunan melayu.. hekhekhek

baguss dah bkk pun umh sendiri.pasni disusuli umh banglo kat kg lak btw mau jadi giler akak kalo jadi ex bf ida ikut kemana jua atas katil lak tu menemani tdo

tpi skrg dah dah kawin lum? kalo dah kawin xkan teman dia jugak? berada tgh2 antara bni?

Reply 14# pinktriangle

bleh jadi bantal golek kalo gitu

baguss dah bkk pun umh sendiri.pasni disusuli umh banglo kat kg lak  btw mau jadi giler akak kalo  ...
pinktriangle Post at 19-1-2011 16:35

jeng.. jeng.. tiba2 lak ko muncul.. mmg misteri.. hahahaha

aku rs tu hantu golek la sbb dia men baring2.. agaknya la.. hehehe

Reply 9# idakamaruddin

1st time dengar pocong punya gender lelaki.....tp kenapa dia kacau yr ex-bf eik?

kan ramai gadis genit yg dia boleh kacau kat uitm?

Reply  kikyou

kikuri Post at 19-1-2011 12:59

kalau gitu, menenuk la. tenuk cumill. haha

Reply 13# skeezotone

pocong tu spesis GAYah ke...peh ini lg serammmmm {:3_83:}{:3_83:}