CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 30218|Reply: 49

sakit perut semasa hamil

malam tadi rasenye tido mengiring belah kiri.. pagi ni rase sakit plak kat perut ni...
skrg ni tgh pregnant 26 weeks.. takpe ke tu?

kalau rase was2 pi lah jumpa doctor...nanti kan doctor scan tgk bb kat dlm...kalau rase mcm hampir2 lega jerk...mungkin x ade ape2 kot...terpulang lah pd TT.

Reply 2# kasihsempurna

tadi koll klinik yang selalu wat cek up tu.. mungkin dia bleh membantu ke kan..
dia bleh cakap bawak buku merah pi hospital..
macam tak yah tnye pon tak pe
kite harapkan dia boleh consult la sikit..

i pun sekarang ni rasa kerap sakit perut kat area ari2 tu especially belah kiri...jumpa doctor... doctor kata normal...

Reply 4# jlocute

ni kat perut.. dokotr kate takde pape.. kecuali kalau contraction baru la..
dia suh mkn panadol je... tp kite x mkn pon.. mls la..

Reply 5# figurae

u da bape bulan ? i baru 2 bulan... dr kata kalau sakit perut sebab baby berpusing... n kadang tu boring mood tu yang sakit tuh

Follow Us
saya pun selalu sakit belah kiri, semalam duk beli belah rasa senakk kat belah kiri, so saya ambil keputusan balik rumah je rehat..saya 5 bulan ngandung..sakit pinggang pun belah kiri..

saya pun kerap terasa mcm tu...kalau baring ke kiri..aduh! teriknya rasa...

kalau tido sekarang ni kena terlentang ajer...itu ajer yg blh tido..yg lain memang x blh lelaplah jawapnya..padahal saya baru ajer 15w

kalau terlentang saya rasa berat perut n rasa jantung berdegup22..so tidur ngiring belah kiri, then lenguh kalih pulak ngiring belah kanan..huhuhu memang tak lena la tido..

Reply 9# anna1234

bila tidur try tinggikan bantal...

mmg normal ke senak perut n sakit cam nak period masa 5 weeks pregnant?check positive tp blm gi buat vaginal scan lagi..seksa juga...takut kehilangan lg...huhuhu..

sakit cam nak period masa 5 weeks tu normal.. saya pun mengalaminya.. lama2 ia akan hilang dan diganti lak ngan sakit2 lain.. hehe..

my perut pun sekarang da start sakit... nak kata cam kembung pun ada... angit pun ada api mmg tak selesa da... berak pun da sembelit

cemp dah 6w delay piyed pas tu sakit perot cam nak piyed..tak cek air kencing lag tak taw la peknen ke x...sbb 2x cek -ve je tu yg malas..sblum ni demam panas da telan 2 biji panadol..susah ati betol skrg ni ape da jd ngan piyed ku nih

cemp...jgn putus asa.deba pon penah camtu memula cek -ve pastu biar seminggu cek lagi baru ade.kekadang air kencing tu dia tak dpt nak detect hormon tu lagi.

btw,naak tanya la sesape yg preggy kat sini ada tak masalah perot berangin sampai x selesa?deba slalu kena la..ni 2nd pregnancy taktau normal ke tak.skang dah 15 weeks masih ade lagi...kekadang makan pon sakit..tak makan pon sakit.perot bekeroncong padahal da makan.doc kata angin ni sbb pregnancy hormon.adoilaa...

cemp dah 6w delay piyed pas tu sakit perot cam nak piyed..tak cek air kencing lag tak taw la peknen  ...
cemp Post at 14-4-2011 10:14

all the best to u.. insyaAllah ada rezeki nanti..

cemp...jgn putus asa.deba pon penah camtu memula cek -ve pastu biar seminggu cek lagi baru ade.kekad ...
deba Post at 19-4-2011 14:52

huhu.. haritu ada jugak rasa angin ni, skrg pun masih rasa sebenarnya.. apa yang saya buat, jangan biar perut kosong, kurangkan makan makanan yang banyak angin.. doc saya advice, sebelum dan selepas makan, amalkan minum air suam.. angin tu jugak buatkan saya rasa mual huhu..

yes yes betol.angin tu yg buatkan rasa mual.....deba kalau tak makan mmg kompem muntah.tp angin mmg tak pernah takda.24hours perot ada angin...kekadang ok sikit...kekadang tak selesa.gitu ler...

lady dah bape weeks...

yes yes betol.angin tu yg buatkan rasa mual.....deba kalau tak makan mmg kompem muntah.tp angin mmg  ...
deba Post at 19-4-2011 15:47

jumaat ni cukup 12 weeks..
skrg ni selalu tepuk2 dada konon nak kasi keluar angin, lepas sendawa lega kejap, tak lama lepas tu rasa balik angin tu.. sementara nak muntah masa dok wekk wekk kat sink tu pun angin keluar jugak(sementara isi nak keluar) hehe.. sabo jer lah.. lagi satu rasa macam heartburn.. so nak kurangkan ada baca somewhere, minum susu, susu tu akan kasi satu coating supaya kurangkan skit rasa heartburn, so far it workd for me..

ha betol laa...samala kita.lepas makan kekadang rasa mcm makanan tersekat kat ulu hati tak turun ke perot.alahai....org kata alahan dan loya ni 3-4 bulan dah abis.iskk tp ada gak org kena alahan all the way to delivery mcm my fren.iskkk risaunyaaaa