CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: figurae

sakit perut semasa hamil

hehe yup, masa jumpa gynae dia pun cakap gitu, kalau bernasib baik katanya hilang lepas habis first trimester, tapi ada jer yang alaham sampai 9 bulan.. hehe.. kene kuatkan semangat k..

hehe...ngah kuatkan semangat yg tak bape nak kuat ni ler...

shieda skrg preggy dlm 8 months...selalu rasa sakit kat lower abdomen...mmg risau tp bila baca komen2 kat sini rasa lega gak....bgn angin tu ye gak rasa asyik kembung je perut pastu shieda ni dah mmg ada gastrik...sejak preggy ni selalu cpt lapar....angin gastrik tu cpt je naik ke ulu ati....lapar x leh ditahan2 kadang tgh mlm bgn mkn roti...korang ada x rasa gini...cpt lapar n asyik x kenyang je

pagi ni rase sakit plak kat perut ni...
Reply 1# figurae

elaborate sikit sakit perut tu macam mana?
macam gastric pain ker, is it localized (sakit 1 bahagian jer) or radiating to other parts?

then masa sakit tu keadaan perut baby tengah gerak ker, ada rasa tegang ke tak?

usually kalau sakit2 perut cramp 6 monhs & above tu dipanggil braxton hicks...try google yer...

lin pun sama mcm korg 24 jam angin jer perut.. sampai gastrik dtg balik.. nak sapu minyak, org kata x elok tengah mengandung nih.. So, consult dgn doc, doc suruh makan sikit tapi kerap.. make sure setiap setengah jam, kena makan.. Sekarang dah 16 weeks, angin tu dah berkurangan.. makan pun dah lalu.. akibat dari angin dan xde selera makan, berat turun 2kg sepanjang 1st 3 month..

samala kita ni lyn 16 weeks kan.eh yeke takleh sapu minyak.erkkk dah bebulan2 ku tenyeh minyak yu yee kat perot ni.takleh ttahan ler...

Follow Us
Reply 26# deba

deba, lin pun sama dok letk minyak mestika kat perut sbb dah x tahan sangat.. hari-hari 24 jam berangin..dah lah x lalu makan, pastu lepak kat thread mana ntah, share ngan diorg bgtau letak minyak diorg suruh stop, nanti bahayakan baby.. lin pun stop then consult ngan doc.. tu yg dia suruh makan setiap setengah jam tu, portion kecil-kecil..

i da masuk 24 minggu... sekarang perut rasa sakit kalau makan macam rasa pedih... rasa nak buang air tapi takde... napa yer?

Reply 28# jlocute

kencing kotor kot?

aku preggy 26weeks skang,perut mmg  sentiasa berangin,aku hentam jer letak minyak yu yee pasal doc ckp xper xbahaya pon.tido malam lak mmg xlena lah,bagi bantal tinggi sket baru rasa ok.kalau ngiring belah kanan,terkuit2 anak aku kat dlm,cam tersepit jerk
ngiring belah kiri ok sket,tapi bila dah start baring,taim nk bangun tu ya ampunn sakit pinggang daku ini..

Reply 29# awek_amir

i rasa angin kot... sakit cam kita nak berak tapi g toilet takde pun... bila kentut2 rasa lega sikit... nk sapu minyak tak berani///

Reusable diaper liner

As slm mommies...

Any earth frenly mom would like to give a comfort bump to ur little one? lets try NEW reusable diaper liner!!

-made from microfleece
-available in 4 yummies colour: fuschia, ocean blue, grasshopper green and baby blue (actually d grasshopper green liner is made from AA grade microfleece compared to another 3 colours(A grade microfleece) but, i sell them at equal price as it was my mistake when purchasing d material )
-size:<5" x 11.5">
-price:rm10/set of 3 pieces....FREE one piece for avery 3 sets
-please add rm3 for postage via registered post
-picture .. http://littleponnyshop.blogspot.com/

Reusable diaper liner
-made for lining cloth diapers or disposable diaper when you want that extra stay-dry feel on your baby's bottom (sesuai digunakan on both diaper whether it is cloth diaper or disposable diaper eg.mamipoko,petpet, diapex etc.
-for non cloth diaper baby, sgt2 la berguna bila baby kena cirit-birit/for newborn yg kerap poop sikit2...so, x perlu la nk tukar diaper avery second...just change d liner only...JIMAT!!
-Place inside nappy next to baby’s skin to draw wetness away.
-Provide a soft, comfy, breathable layer between skin and absorbent material in diaper.
-Need to change the liner at each diaper change, whether it is soiled or not.
-Protects cloth diaper from staining and makes it easier to dispose of the contents of the nappy down the toilet (soo agree!!!!) .

Alhamdulillah sejak guna liner ni (since 3 yrs back,starting from my son) jarang sgt2 la my kids kena ruam or any skin problem (kt bump)...ada la sekali dua je kot...why i'm opt for reusable diaper liner?bcoz baby selesa sbb liner ni made from fabric...compared to usual diaper liner yg mcm tissue tu...n....yg paling best,liner ni boleh dibasuh berulang2 kali..sgt2 menjimatkan...siap boleh diperturunkan dr abang ke adik...hehe....from my experience,i dh pakaikan liner ni kt my elder son since he is 3mon...means dh 3thn...but,still ok lg liner tu...no tear,no stain problem...

interested?dun hesitate to email me at insan.rabbani@gmail.com/ sms-0134350016

Reply 31# jlocute

memang doctor cakap takleh eh sapu minyak?

Reply 33# awek_amir

Dr tak galakkan... lagipun i baca thread2 yang sebelum nih ramai yang kata tak boleh

saya pregnant 17 minggu...takper ker kalau bawah ari2 tu selalu sakit...cam krem(betul ke ejaan ni..hehehe)...rasa nk buang angin pun ada.....risau lak.....

Saya dah sebulan lebih bersalin, ceaser, alhamdulillah.

antara problem sepanjang mengandung ialah sakit paha, pinggang n celah kangkang belah kiri, sakiiitt sangat sampai kena merangkak ke bilik air. mula 7 bulan mengandung saya mengalami sakit ni, kdg2 dari paha akan naik ke tulang punggung, juga belah kiri, kalau jalan pun terbongkok2 mcm nenek tua. Bila tanya doktor, doktor ckp maybe sebab baby dah besar n faktor berat badan. Memang amat sakittt...kdg2 saya menangis menahan sakit..nak duduk kena alas kalau tak sakit kat tulang punggung..sakit mencucuk-cucuk..

sampailah bersalin, sebaik selesai dijahitan tempat operation, doktor beritahu yg baby saya duk di celah2 bahagian belah kiri rahim saya, kena forcep....masa tu saya angguk2 je sambil ucap terima kasih kpd doktor. N bila bangun berjalan, saya dah tak rasa sakit apa2 dah, otomatik hilang sakit sebelum ni....rupangya kedudukan baby dlm rahim belah kiri tu yg buatkan saya sakit, effect kat urat saraf paha, punggung n pinggang...

so, penting jugak kita jumpa bidan or siapa yg pakar utk betulkan kedudukan baby dlm rahim semasa pembesaran. mcm baby saya tu, saya tak jumpa bidan semasa sakit tu sebab uri saya dibawah jadi takut kalau urut akan cederakan uri. Sebab tu la saya sanggup menanggung kesakitan yg amat sangat tu. ...sekadar berkongsi pengalaman..

mira dah 28 weeks........ perot sakit bile lepas kencing...... rasa macam period pain..... tp lepas 5 minit, sakit tu hilang..... hari2 at least 3 ke 4 kali sehari kena. Normal ker? masa sakit tu dah pikir macam2, nak gi klinik je rasanya

Alamak. Yeke tak elok sapu minyak?
Saye bru 6weeks++ preggy, sakit perut dia,
Ya allah... Sampai menangis tahan sakit.
Tgh elok2 tdo tibe2 tsedar n langsung tak leh nak tdo balik.
Bace blog n google, kene minum soya. Ok, da buat.
Mintak2 cepat reda, esok nak kene keje.
Ade tips lain tak nak hilangkan sakit perut masa awal pregnancy?
Tolong plz, da kerap sgt ni kene.

sy pn sama perut sentiasa berangin jerr...makan ker x makan ker samer jerrrr.....kdg2 tak tahu dh nak makan apa...

Hai.. I tgh 22 weeks.. Malam tadi perut sakit sgt sgt sampai terjaga dari tidur.. Nak buang air besar tak boleh, tak nak kuar.. Tapi perut sakit sgt sgt.. Bila tidur balik, ada la lagi 2 kali terjaga sakit lagi perut.. Before this baby sgt aktif tendang2 kuat.. Tapi sejak sakit perut tu dia sepak pun slow je and jarang2 sgt.. Risau sgt.. Tapi takde muntah and takde pendarahan.. Cuma sakit perut yg amat sgt...

Ada tak mommy2 yg berpengelaman kat sini..