CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 79534|Reply: 284

KORANG PERNAH X DAPAT LAYANAN BURUK KAT BUTIK2 MAHAL KAT MALAYSIA NI?????

ni saje nak share citer pasal sales promoter ke, sales assistant ke..kisah nye gini, beberapa tahun lepas, mak bapak aku gi la jejalan berdua ke KLCC utk shoping.......benda pertama yg bapak aku nak beli is pen montblanc..so parent aku pun tuju la kat butik montblanc tu...parent aku dresup x der la mcm tan sri or puan sri...pakai mcm bese je la..cuma bapak aku ni berjangut putih ala2 osama, jadik nmpk mcm org x semenggah masuk butik je kan..so bapak aku belek2 la pen yg die bkenan..adalah 2 3 ekor pmpn sales girl dok ngumpat bapak n mak aku dlm bahasa omputih and cina..bapak aku dgr je..doang pk bapak n mak aku x paham..so dalam setengah jam doang syok mengutuk parent aku, bapak aku terus r ckp nk jumpa sales manager...pmpn tu tnye la nape, bapak aku trus bukak r speaking london die yang berabuk ..di tambah  plak dia masuk kan bahase cina...so tergamam la doang tu...bapak aku sound la , ingat org biasa mcm ni, x mampu nak beli pen ke..and tak perlu nak menghina dresup cam org kampung la, ada hati nak beli barang mahal....jadik, merekaa2 yg menghina bapak aku tu terus mintak maaf and mintak jangan di adukan pada manager doang.......bapak aku cakap, "rini korang kehilangan 1 customer yg sangup nak kuar duit almost 5k untuk beli pen...."tu la cter yg aku nak share kat sini.....bukan ape, aku x suka pekerja2 kat butik mahal2 ni berlagak and pilih2 orang utk layan.

I tak pernah pula ada pengalaman mcm ni. So far butik mahal yg I pernah masuk pun setakat Gucci,Chanel,LV and Salvatore Ferragamo at KLCC.

Tak semua I masuk I beli....ada kadang2 tu saja belek2 saja.

mcm silap bod jek

mcm silap bod jek
220796 Post at 7-2-2011 14:12

x kisah  silap bod ke or per..saje aku nak share story..

kaklid tak penah masuk butik2 mahal-----

jgn kate butik mahal..kedai perabot cap ayam pon kdg pandang sebelah mater jer bler aku nk bli..tu klo aku g naik kete kancil la..klo aku naik alphard aku...lum jejak dlm kedai pon..da sengeh semacam jer dorang...siap alu2 kn msuk lagi!

Follow Us
nape doang camtu eh....asal dresup cam datok datin or ank2 org kayer, doang layan smp nak jilat bontot..lau pakai serabai, doang bolayan....x semesti nya pakai serabai, x berduit tau..cash money lagi....hehehehe
aku ada lah masuk butik2 mahal ni...lau aku tgk pmpn2 dlm tu perangai berlagak, aku blah je..kadang2 tu, bangsa kita sendiri berlagak nak mampos...lau takat leh speaking sepatah dua tu, x yah la nk kerek sgt...hah, pernah skali aku masuk butik coach kat pavilion, ada lah sekor jantan lembot, mak ai, muka ketat gila time nak layan aku dgn kawan aku.....mmg niat nak sambar 2 3 coach time tu, tp perangan jantan tu cam %#@$%%q, trus aku blah je..time tu, baju aku dgn kawan aku agak basah la sbb redah hujan...mmg niat masuk coach time tu sbb nak membeli, tapi aku rasa , kat dlm kepala otak jantan tu ..agaknya aku masuk sbb nak keringkan badan kot...tu yg die tarik muke 14......mmg bingit la..

ntahnya padahal diowang ni sales assistant jer... dah belagak kemain.. bagus ayah TT wat cam tu.. rugi komisen diowang... takde adab.. klu tak suke owg kampung masuk tulis besar2 kat entrance.. DRESS CODE UTK MASUK KEDAI MAHAL INI.. klu berselipar jgan masuk..

bukan butik mahal je pong...kdg2 kedai idop segan mati tak mo pon die punya s.a mcm la sial. kalo aku ade duit pon belom tentu lg aku nak beli barang kat kedai ko... kalo aku tade duit pon rugi ke kedai die kalo aku masok pong.....

customer service lately ni mmg hampeh..! maklumlah bebudak mude2 yg jaga kaunter..

aku penah kena hina ala2 Julia Roberts dalam citer Pretty Woman..sedih sgt taw..agaknya aku pakai gaun kembang sgt kot.

Ala..stakat keje jadi sales girl promoter,,tak yah la nak kekwat sgt... mcm la diorang tu layak sgt

setakat ni kalau masuk ke butik di klcc,atau kaunter mekap mahal2 saya segan kalau tak beli, habis2 pun akan beli foundation ngan celak GA berkos rm250 jugak lah sbb layanan mereka sopan.. kadang2 diri teringin nak masuk ke Dior ke.. Channel ke, LV nk belek2 sbb time tu mmg nk beli h'bag, tp saya fhm perangai hb saya, kalau saya pegang, belek2 dan SA layan elok tp tak beli dia akan malu2 dan paksa saya suh beli [dia byr la..hehe] sbb tu saya masuk butik yg mampu dgn poket hb jer time tu cthnya Coach dan Gucci

setakat ni tak de lagi la..

i pakai biasa je,kalau diaorg tak layan pun tak luak my money,hehehe

tapi kalau dah mengumpat terang2an memang buruk perangai lah,tak de etika melayan pelanggan..

maybe puak2 macam ni yang baru tengok dunia kot,so rasa diri dah up up and away habis lah tu..hehehe

aku penah kena hina ala2 Julia Roberts dalam citer Pretty Woman..sedih sgt taw..agaknya aku pakai ga ...
itamrazali Post at 7-2-2011 16:42

stetmen tak tahan nak gelak tauuu-----------

pernah...
selipar aku putus..so kedai yg terdekat ialah bonia..
bukan mahal sgt bonia ni..tapi yg bekerja kat situ,ya hampunnn poyo!!
mentang2 aku x pakai selipar sebelah,depa layan x layan je..pastu pandang atas bawah..

cait!! sebab aku ni malu nak jalan jauh,aku terpaksa je masuk n pilih kasut kat situ..

selalu jugak....mmg kekadang mereka2 nie pandang sebelah mata....

.....suami akak bila hujung2 minggu drive kelisa, pakai baju t dan berslipar jepun je...mmg nampak sangat berbeza layanan di beri. Pernah sekali tu hantar anak ke hi-tea (hotel5 star) bawak keta besar, keta belum berhenti dah ada orang tolong bukak kan pintu keta. cuba kalau bawak kelisa......mau x pandang sebelah mata....

laki aku penah masuk butik LV kat KLCC sbb nak beli pezen tuk aku.yg kelakarnya laki aku ni klu bukan kuar ngan aku or g keje,pakaian dia sebijik mcm org keje kat tapak perumahan..

satu ari tu dia pakai tshirt yg blh dikategorikan stok buat kain buruk n seluar lusuh beserta selipar crocs kaler kuning mcm ala2 phua chu kang.ngan bag laptop kat belakang mcm ada isi kain baju baru kuar setinggan la gitu..

nak djadikan cerita,laki aku kata dia memang malu sbb promoter tu siap perli n sengeh setiap kali laki aku tanya harga.kesudahanya lepas setengah jam cam tu,bila laki aku tunjuk dia nak yg ni,promoter tu siap ckp mcm ni lagi..betul En nak yg ni..? harganya rm.....!!!

n laki aku kata yes trus bawak kuar kedit kad n g kaunter.staff2 yg lain sume tkejut n siap ada yg senyum2 seolah2 mcm termalu sendirila..bila nak kuar je pintu laki aku terdengar jeritan n gelak tawa dorang kt dalam..

yg kelakarnya masa laki aku nak masuk butik tu,staff yg jaga pintu tu tak nak bukakkn pintu..bila nak kuar dia siap sengeh n tunduk kepala..

yg heranya staff yg gelak,perli sindir laki aku tu adalah staff melayu..agaknya org melayu memang perangai cam ni kot..

sorry ayat cam terabur sket sbb tak pandai nk susun cerita..korang paham2 jela k..

jangankan kedai mahal... setakat kerja kat parkson tu pon dah berlagak giler.

pernah kena ngan budak melayu jaga kaunter estee lauder parkson alamanda. memang celaka punya orang... aku tanya elok2 harga, dia jeling aku atas bawah. mentang2 aku pakai baju kurung je time tu..agaknye kalau aku pakai skirt singkat baru nak layan kot. sampai skrg aku malas dah nak tgk kaunter tu. aku lagi sanggup gi estee lauder sunway..lagi puas ati

i pernah masuk boutique Aigner. SA pandang i atas bawah. ingat i tak mampu nak beli Aigner. padahal i beli bag Aigner 3 ketul dah utk my grandmom n utk my mom. ptuih..