CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myrandapv

KORANG PERNAH X DAPAT LAYANAN BURUK KAT BUTIK2 MAHAL KAT MALAYSIA NI?????

Ok dah post dah satu.. LV kat bahagian handbag lover hehehe ushar la.. jangan kutuk plak.. bag lama jer.. pakai hari hari.. hehe

ajis_kg posted on 10-2-2011 08:47 AM
ade cine kawan bapak aku selalu pesan... katenya kalu orang cine masuk kedai.. tak payah layan sgt p ...

betullll....aku pernah keje as sa ....aku lebih suka layan indon....bos aku bangsa china....kalau bangsa dia dtg bkn main layan n bg byk disc.kalau indon n malay dia mark up rega coz dia tau diorg mmg beli...aku selalu gelak dlm hati bila dia layan bangsa dia coz 10 yg dtg ...1 pn x beli ...aku kalau malay n indon dtg cpt2 aku serve n bg disc wpon diorg x tanya...sbb aku kesian...n aku tau cost jauh lebih murah...

Ni saja nak share, kt butik Ferragamo KLCC, i masuk then semua SA layan2 gitu jer..tetiba I perasan ada org lain masuk terus semua SA buat2 ramah tamah senyum sampai telinga..rupa2nya si Rosmah Mansor & entourage, yg I perasan I ngan sorang minah salleh dlm butik tu...so bila Rosmah masuk diaorang siap lock dr dalam terpaksa laa aku menunggu sambil tgk kat Semah memborong sakan..dekat 30 mins jgk kt dalam tu ...sib baik SA bg air Coke,

mmg slalu kna experience tak best macam nie..

Kat butik mahal ker..kat butik cikai ker..same jer..but not all la..

Yang i kna ni kat butik jubah kat IOI Mll Puchong..lupe name kedai tuh..tp,kat wing lama la.
I dtg dgn ofismate. Mmg hajat hati nak beli jubah sbb time tuh. Ofismate tuh yg recommend pegi kedai tuh..byk pilihan and so on, katenye.

Time we all sampai tuh,kedai tu takde customer pun. Just ade 2 SA.
One of the SA tu follow I..rimas gak tp I wat tak tau jer..
Then,each time I selak baju2 yg tergantung tuh, time tu jugak dia betulkan balik. I pegang one thing, the next second dia akan re-arrange benda tuh. Sampai i terasa yang i ni mcm buat sepah kat tempat dia plak!

Bengang giler lah. Time tu i dah tarik muka,rase nak blah jer.
Tp,member plak nak try baju..so,i sabar kan jer.
Then after a while member tanye," Ok tak baju2 kat sini? Td kate nak beli.."
I pun selamba jawab.."Tak jadi beli..corak mcm kampung sangat!"

I tau SA tu dengar sbb dlm kedai tu kitorang jer yg ade.
Padan muka! Puas gak hati dpt lepas geram camtu.

hmm penah masuk butik mahal- saje2 je tp jarang la kne SA yg poyo.. sume nye polite je hihi.. selalu ckp nk tengok2 je pastu derang pon senyum jee..

nak share gak. i selalu la tak di layan SA, lagi i suka sebab boleh belek2 sampai bosan, siap gaya2 kan depan cermin lagi. kalau nak beli baru pegi kaunter mintak saiz sbgnya. Agaknya, muka i nih kampong sangat, selekeh dan tak layak lah nak beli barang kat butik they all.  Tapi aritu (lama la jugak dah) I pegi la Parkson KLCC dgn my mom yang sama sepesen dgn I , selekeh je kitaorg nih. Beli perfume Givancy (masa tu baru keluar yg purple tu), SA lain semua buat tak nampak je kitaorg kat situ, mcm org bunian pulak . Tapi sekali datang sorang SA dia nih, a Malay guy yang sangat baik and peramah, my mum siap beli perfume sampai 3 jenis. ohh...untung lah dia... Walaupun ramai SA yg baik, lagi ramai yg kekwat.

Follow Us
HAHAHHHA.....PDN MKE SA TU..SYE PN PNH KNE..MENTANG2 LAH TUNG SYE NIE PKI BIASA2 JE DIEOWG LYN CM NK XNK...SYE APE LG SOUND JE LAH KAN...MALU XMLU LAH KAN...HAMEKKK KOO!!!HAHAHAHAH

x sangka masih ada yg sudi nak mengomen kat sini

Salam, saya pernah gak kena camtu. Senang cakap, kat butik al-munawwarah kat taman tun tu. Hari tu pergi sana nak beli tudung for my mom untuk haji. Diaorang buat tak tahu je. So balik umah gitahu my mom, next two weeks pegi with my mom, amboi bukan main peramah lagi. Kadangkala tu diaorang ni double standard sebab tengok kita punya dressing kot. Tapi tak elok lah camtu, sepatutnya semua customer hendaklah dilayan samarata because all customers are potential customers.

p/s: double standard is not standard at all.... Last edited by Zeatyisaac on 28-2-2013 06:57 PM

Sales Assistant yg kekwat, bknnya diorng tu owner butik pun. Gaji pun ntah bpe je. Kadang2 butik biasa2 pun sama aje. Kalo butik kt oversea mcm London tu gak yg ok, even pakai biasa2 lagi2 org Asia mcm kita ni diorang tetap layan kita sbg customer yg betul2 nk beli.

aku n hubby pun selalu kena camni... tapi bukannya pergi butik...  

sekali tu pergi showroom perodua nengok kereta myVi... ingat nak sambar satu as a second car... masuklah dlm showroom tu... SA ada dalam 5 orang masa tu... sorang pun tak layan.. sebabnya kita orang pakai slipar, suar jeans n tshirt... kebetulan baru balik dari pasar chowkit... korang paham-pahamlah... suar jeans masing-masing berlipat sampai paras betis... .dari nengok kereta myVi n viva tu, masuk dalam kereta, kuar dari kereta pun buat tak tahu... sampai ke sudah tak layan... last2 haku belah...

kali kedua plak, kat sogo. ni pun kes nengok kereta toyota... dia ada wat promo kat depan bakery tu... tanya yang  cha ya nun alif   semua bo layan... mentang2lah pakai slipar gak... hahahah... cuma sorang mamat melayu je layan... lama gak dia citer tu citer ni... aku cakap kat dia timer kasih dik, esok akak datang dgn suami akak pi showroom... aku pun wat appointment dgn dia.. yang lain tu nengok aku sebelah mata jer macam akak ni konpom tak datang... Esoknya, aku datang dgn laki aku, semua yang bo layan aku ada kat showroom tu... aku jumpa budak melayu tu, terus bayar cash downpayment...terbeliak mata masing-masing... lepas tu bila datang sign agreement, siap bagi makan n minum....nak tergelak pun ada...

kes tiga, 2 minggu lepas... aku pi tukar arrow memanah tuk anak aku... pegi kat kedai  tu, aku cakap nak tukar arrow and minta brand lain... tokey tu cakap kat aku... arrow yang brand tu mahal satu dozen seribu lebih, you mau ka???   aku terus angin...aku cakap... saya mau arrow 10 ribu ke, 1 juta ke, duit saya... saya yang bayar... lepas tu elok je dia layan aku... kadang-kadang geram dengan orang macam ni... kalau nak tanya pun agak-agaklah... dah minta arrow sekian  sekian brand mestilah nak beli... takkan nak curi kot.... hishhh....

DayangKirana posted on 31-7-2012 03:45 PM
mmg slalu kna experience tak best macam nie..

Kat butik mahal ker..kat butik cikai ker..same jer. ...

patot pon u jawab mcm tu

lagi satu....ai nak share pengalaman masuk butik jual baju murah2 dari cina..teman kawan ai...muka sa dia..cam haramjadah
mmg ai buat muka sombong nak mampus la...

Penah terkena..Alaa butik bonia jek kt sacc mall..mmg ingT nk sambar satu...dok belek2 berkenan kt 1 henbeg bonia tu..bl tnya terus sa poyo tu cakap..Mahal ni..aku tny balik bape..rm1500 tu nak x nk jek jawab...elehh setakt rm1500 aku x heran la..henbeg lv n marc Jacobs pon aku dh beli...setakt bonia apa la sngt

Pristiwa ni x kene kt aku tp kt my sis.
Hr 2 kami g butik peace. Jumpe bj yg bknan d hati so mintak la size yg nk
My sis ni kbtulan mntk size bj yg kcik sket jd dia kua dr fitting room die nk tunjuk kt aku n tnye pndpt aku
Ble SA tgk my sis pkai bj ktat die bntai gelak x ingt. Berderau darah aku.adik aku pn da lain mcm muke.
Aku diam je la. Ble kua dr kdai 2 aku tnye my sis r u ok. Trus nangis.ape lg. Sbgai kakak yg prihatin kononye la aku msuk blik kdai 2 nk trus sound kt manager die ckp pkrja x pndai jg hayi pelanggan.puas hati aku

Sy pon pnah kna.. Singgah showroom nk bli rumah. Ms tu tgh survey rumah. Aku tny psl info2 berkaitan. Ms tu sy umo 27thn mgkin dia fk muda2 tkkn manpu bli rumah rm300k ke atas..2008 rumah kondo msh around hge 300k takpun sbb pkaian agknye cm selekeh kot.. Nak tak nak je lyn.  Geram jgk ms tu.. Underestimate org sesuka hati jer..

aku pun selalu kena SA pandang sebelah mata jer...sedih giler. Teringin sangat nak ada high level of confidence macam korang. Maybe dia tengok aku student, tak keja lagi, so pandang pun macam tak ikhlas nak entertain customer.

Ni satu experience kena kat ayah aku la. TApi bukan kat butik, tapi kat kedai electric. Ayah aku ni memang sangat simple. Dia paling selesa pakai selipar jepun je. Ayah aku plak baru balik dari kebun. So, selipar dia tu ada nampak bekas2 tanah sikit. Nak dijadikan cite, ayah aku ni nak beli aircond untuk rumah kitorg. Sekali dgn rumah nenek aku. Dia nak pasang kat setiap bilik. Ko tau, bos kedai bangsa c**a tu boleh boh buat2 tak nampak je ayah aku.

Dia tengok ayah aku pakai selebet takde duit apa? Geram giler aku.  Sekali ambik kau, ayah aku beli 10 bijik aircond, hokkay. Terkejut bos tu. Ayah aku siap bayar cash lagi. Lebih kurang dalam $10 k++. Menyampah la aku orang macam ni. Helloooo...ko ingat ayah aku pakai macam tu datang nak beli top up apa? Kenapa la ramai kedai2 kat m'sia ni suka discriminate customer? Tokey ikan yang kaya giler pun pakai van buruk je eh beli pergi bank. Belum tentu orang kaya bawak kereta besar, tu ada duit. Ntah2 banyak keta pun hutang je. Geram aku

soursop_juice99 posted on 2-3-2013 10:49 AM
aku pun selalu kena SA pandang sebelah mata jer...sedih giler. Teringin sangat nak ada high level of ...

Kelakar lah citer ayah you nie..

Tak ayah you bahasakan sikit tokey kedai tue...??

well selalu yg aku perati mereka mcm kurang nak layan perempuan bertudung.

biasanya yg betul2 ramah ialah set2 pondanz je, dorg ni mmg bagus betul PR skills.

aku kene kt habib jewel alamanda tahun lepas