CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myrandapv

KORANG PERNAH X DAPAT LAYANAN BURUK KAT BUTIK2 MAHAL KAT MALAYSIA NI?????

anyways, bukan pekerja kat butik mahal je yg perangai cam ni. dulu2, makcik aku, pengetua sekolah convent, dia datang pejabat pos, kalau tak silap nak pos surat.

dia pakai baju biasa je. dengan kain batik dan tudung ikat bawah dagu. mmg dia ni orgnya sempoi je.

lepas tu terdengar di telinga dia sorang kerani mengutuk dia dalam bahasa inggeris 'orang kampung mana le datang pejabat pos pakai baju tak semenggah'. pastu dia ada komen benda2 lain.

makcik aku ni pulak mmg jenis molot longkang. so dia maki kerani kaunter pejabat pos tu on the spot, sampai bingit satu pejabat pos tu dia kutuk kerani tu. sampai manager pejabat pos datang tenangkan dia.

makcik aku cakap, 'jangan pandang orang takda mata. aku ni seluruh dunia dah pegi (mmg makcik aku suka travel), kau tu kau duduk je lah kat ceruk atas kerusi buruk kau tu.'

pucat gila kerani tu,mak aku citer, sbb masa tu mak aku ada sama. mak aku pun masa tu rasa kecut perut tgk dia marah.

pastu makcik aku cakap kat manager dia: "you ajar kerani you ni adab. kurang ajor."

lepas tu dia terus blah dengan mak aku.

dengar citer lepas tu, bila makcik aku datang opis tu minggu depannya, kerani tu dah takde, dah kena tukar.

Santeira posted on 2-3-2013 07:53 PM
anyways, bukan pekerja kat butik mahal je yg perangai cam ni. dulu2, makcik aku, pengetua sekolah co ...

Boleh aku emajin situasi tue..

btw, BEST benang nie

anyways, bukan pekerja kat butik mahal je yg perangai cam ni. dulu2, makcik aku, pengetua sekolah co ...

Cayalah makcik awak. Kalo ade kat situ saya high five dia ahahahaah......

mmg customer service kt mesia ni hampeh sikt. Slogan berbudi bahasa...ramah...kisah omputih puji msian ramah tu ye lah betulla. Pada pelanxong je kita ramah. Pada rakyat sendiri pilih kasih.

pernah tengok la customer yg org kedai tak layan sangat. kesian. kalo saya lah....saya tak kisah sapa masuk kedai saya...layan je. katekanlah butik yg high end. biarlah org tu tak beli tapi dia nak masuk tengok nak pegang biarlah. lap la balik barang tu. tau yg sesetengah item sa dia amik pon pakai glove. dah tu mmg kerja dia kan. Sian org yg nak tengok tapi tak dilayan..

Pernah masuk butik di klcc. Hari jumaat pakai baju kurung. Cotton ke kasa rubiah tak ingat tapi mmg simple la.pastu pakai croc . Yelah nak menjelajah klcc heels tinggal dlm kete la. Saya drive mmg tukar kasut.   So masuk butik..coach rasanya. Belek sana sini. Sa ikut je.senyum  je. Bila saya start tanya itu ini the design..season semua lagi galak dia layan.padahal tak  beli pon survey je dulu..

Ada baca yg org bertudung kurang dilayan? Dunno bout that. Saya pakai tudung bawal x berfashion bagai ok je ..kat ken apoch  tu siap makeover lagi dia offer padahal nak beli foundation je. And other counters. Ok je. Maybe tak pernah kena dgn yg kerek.

hye uolsss.....tks for sharing..ni ai baru kene lagi..kt butik Victoria Secret @ Johor Premium Outlet (JPO)......mmg cam ^###$^$ sa and cashier dia...dah la ke&^%^##%@.....geram tol

myrandapv posted on 2-4-2013 07:05 PM
hye uolsss.....tks for sharing..ni ai baru kene lagi..kt butik Victoria Secret @ Johor Premium Outle ...

Cer citer..you kena cam mana??

jadi kerani cabok pun ada hati nak mengeji. choiiii

Follow Us

Tak suka la anak2 muda kurang ajar mengutuk orang, yang baya mak dia, takder perasan hormat langsung, etika kerja mmg ke laut.. macam bagus, walhal dia tu kerja apa jer..  Pengajaran berguna utk dia, terkena dengan yg faham BI & berani sembur.

I pun da penah kena..bukan nya di butik-butik mahal, tp di watson je..kekwatnya bukan main, macam kita x mampu..mentang-mentang la I pakai sliper je, shirt n jeans selebet je muka, jgn ingt org tu xde duit nak membeli..
kuang ajo mulutnya, jgn ingat kita tak dengar..bukan nak menghina, baru keje SA dah pandai nak mencaci keji org, layan la baik-baik dah itu kje kau..dengan I jgn main-main, mmg I sound direct balik..I jumpa manager in charge, explain the situation..nah amekau, baru sedar..siap minta maaf ujung rambut sampai ujung kaki..

myrandapv posted on 2-4-2013 07:05 PM
hye uolsss.....tks for sharing..ni ai baru kene lagi..kt butik Victoria Secret @ Johor Premium Outle ...

kenape wak? terok ke lyanan nye...

soursop_juice99 posted on 2-3-2013 10:49 AM
aku pun selalu kena SA pandang sebelah mata jer...sedih giler. Teringin sangat nak ada high level of ...

Kalau sayala owner berlagak camni, I belah jer pergi beli kedai lain. Takdernya nak support bisnes dia..

Pernah kena kat kedai jual alat2 bilik air & dapur, owner cina ni sibuk melayan orang tengok2 dapur & hobb bajet nak dapat jual barang mahal kot dekat kapel yg pakai elok2 ler compare dgn we all. I & laki kuar rumah, kedai dalam taman jer so pakaian pun selekeh jer la.. Jeans, t shirt & selipar. Laki dengan baju t shirt dia bertukang dalam bilik air. Rumah masa tu baru renovate so, adala parts2 hose, tap, barang2 dalam bathroom yg nak kena tambah. We all dah pernah beli dengan ID kitaorg di Jalan Ipoh, so dah tau la sikit sebanyak harga2 barang tu.

Pekerja dia jerla layan we all, so biasala sbb dah tau harga barang2 tu kat tempat lain tu cubala tawar harga.. Pekerja tak boleh buat decision panggil owner ni, makcik ni dtg kat we all terus kasi ceramah, barang2 ni stainless steel dari Italy, tahan karat, bukan macam yg di kedai hardware. Kalau nak murah boleh pergi hardware. Kalau taknak kurangkan harga, tak payah la nak compare dgn hardware mcm taraf kitaorg tak layak utk kedai dia... Sorryla we all nak beli, macamla kitaorg tak kenal jenama sorento tu nak compare dengan barang hardware. Laki I pulak jenis yg detail pasal quality.. We all terus belah.. Banyak jer kedai lain, walaupun kena drive kuar taman sikit huhu..

fatihah6172 posted on 3-4-2013 01:36 PM
I pun da penah kena..bukan nya di butik-butik mahal, tp di watson je..kekwatnya bukan main, macam ki ...

aku pn prnh kena dgn SA watson..
br jd SA dh nk berlagak..

So far I selalu terkena dgn chinese, bukanla nak racist tapi dah nasib I kot. So far dekat butik2 di kl tu ok jer, wpun SA cina buat2 sibuk, ada jer malay yg datang melayan esp pekerja2 lelaki muda, maybe orang2 baru kerja takder la pandai nak target pilih2 potential client. Dorang ni lagi berdedikasi bagi I.

Pernah kat burberry klcc, mck2 SA buat tak pandang tapi I tak kisahla sbb niat nak survey jer pun. Ada sorang SA lelaki melayu yg layan. Semua bag yg I nak try dia kuarkan, sampai penuh tempat duduk tu dgn bag2. I pulak kesian.. siap cakap I nak survey jer dulu. Dia tak kisah. Lama pulak tu bukak semua isi2 dalam tu, siap ambil gambar, whatsapp dgn kawan2 pompuan tanya opinion, hahaha, SA pompuan mesti dalam hati cakap tak kuasa aku nak layan minah poyo ni... I kena survey dulu sbb laki tak suka spend masa menunggu, dia kalau boleh masuk kedai tuju ambil barang & bayar. I ckp nanti I dtg with hby beli, dia bagi name card. Besok I dtg dgn hby, SA cina ni cuba la nak layan (nampak ada potential bawak laki kot) tapi I ckp nak deal dgn sekian nama. So dia panggil nama ni, ada another mamat melayu datang layan sbb mamat tu cuti. Kelat jer cina tu sbb I reject dia hahha. Kitaorang ambil masa 5 minit jer kot sbb dah tau nak beli yg mana.. SA pompuan kat situ pandang jer lah sambil menunggu another potential client  Di lv pun mamat melayu muda yg baik hati melayan walaupun sekadar survey... Di habib pun camtu, slalu yg melayan I laki2 muda.. sbb dorang lagi tabah kot nak deal dgn ambil letak barang2 untuk dicuba sebelum decide nak beli ker tidak... kdg2 tak beli pun Tapi gaya confident mcm nak beli cuma takder yg berkenan , Selalunya dah penat layan dorang akan bagi namecard la kot2 I decide nak beli bila2... I ni pengumpul namecard SA agaknya

Btw, I jenis tak reti nak jeling ker nak sembur orang, the best I can do is restricting myself from buying from them

lady_bonia posted on 3-4-2013 02:18 PM
kenape wak? terok ke lyanan nye...

hazab gak la

aku pn prnh kena dgn SA watson..
br jd SA dh nk berlagak..

sekali lagi tu I pegi watson kat Pavilion..ada la 3 org Cik Pon tersalah beli hair straightener..dorg datang nak tukar..
I ada kt kaunter sebelah at that time..nak tau apa cashier tu cakap depan dorg..
"Ala, setakat yg macam ni, nak datang tukar x payah la, bukan leh stret pun rambut tu, x sampai 5 minit pun"
"Aku da penah bel"....
-Patut ke dia cakap depan customer mcm tu?mmg la dorg tu Cik Pon, beragak ckit la nak cakap dengan org..beradab ckit
Yg Cik Pon plak, muka dah lain macam, ni yg baru nak "jadi"..so, I guess dorg x pandai lg nak sound tepek..tahu2 je la camne mulut dorg..huhu..I yg kat sebelah tu pun ternganga tgk situasi camni..

myrandapv posted on 3-4-2013 02:44 PM
hazab gak la

ahahah...ce...citer

fatihah6172 posted on 3-4-2013 03:03 PM
sekali lagi tu I pegi watson kat Pavilion..ada la 3 org Cik Pon tersalah beli hair straightener. ...

erk? xsangke pulak SA watson tu pon ade yg kurg ajar....watson je kot...
tu belom jd SA kat butik2 mahal...
selalu gak shuping watson..xpernah kne pulak...
selama ni...SA watson ok jek...tapi kat tmpt lain la...bukan pavi...
juz kalau sye beli brg byk...SA slalu la hulur bakul....hihi...

SA watson ok jek...tapi kat tmpt lain la...bukan pavi...

huhuhu..ni betul2 kt watson Pavi la..ni I cakap cashier..(OOT)..hihi
ada sorg yg freehair..yg supervisor kt sebelah senyap je bila dia ckp camtu..isk3..

siputsedut posted on 8-2-2011 07:03 PM
kalau ckp je "i don't like the way you treated me..i would like to request other sales age ...

Aku agree sgt bcos i penh buat gini jugk

biasa kene...aku kan suka masuk butiq2 belek sana belek sini...penah gak dengar pekerja tu ckp org melayu bukannye ada duit nak beli semua nie...dengan pakaian kau yg selekehnye...sekali suami aku datang kata cepat pilih nak yg mana dan pegi emas seperti yg dijanjikan...ternganga dia org...dr aku nak beli tak jd beli...

aku kena kat kedai TILAM ..

juai tilam pun ada hati nk kekwat,,.. silaker sangat!!!

aku belek-belek nak beli tilam.. sekali minah ni cakap " jangan sans ... situ tilam semua ribu punya .. "

haampehsss sangat!!