CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myrandapv

KORANG PERNAH X DAPAT LAYANAN BURUK KAT BUTIK2 MAHAL KAT MALAYSIA NI?????

keje SA kat butik2 mewah ni gaji berape eh?

Xpernh lg try beli kat butik2 mahal.
Pernh jejak kaki kat butik bonia midvalley..xlayn pn salegrl dia.wat xnampk je.mentang2la pakai unfrn nurse.mgkn diorg pk xmampula tu.:lol

sy plak kena masa beli tiket wayang gold class ou..gsc rasanya

trus g kt kaunter dia n bgtau nk tiket etc sume
boleh dia ckp " cik nak beli tiket kat sana'
hampeh.
sy tny balik "gold class pn sana ke?"
baru tsengih2 nak layan
mentang2 aku pakai tshirt buruk je
tah pape tah.

butik mahal ke, murah ke, kalau customer service nan hado mmg hodoh jadinya kedai tu
yg peliknya malaysians dicanang peramah berbudi bahasa masyarakatnya
tapi byk je insiden2 yg menunjukkan perangai sebenar org kita ni

yg biasa sgt terjadi lepas aku beli brg... kita pelanggan ni dulu yg cakap terima kasih
padahal kita beli barang kedai yg dia bekerja kot...berat sgt ke mulut nk cakap terima kasih
benda ni pun nk kena ajar ke...sbb tu cashier yg tak ckp terima kasih aku label kurang ajar
muka masam dah tentu...tu belum lagi perangai campak paper beg atas counter
silap haribulan mmg kena hambur la dgn aku...

saya pun pernah kena kat kedai perabot. pakaian saya laki bini sempoi je. datang pulak bawak anak2 yang macam baru kuar dari hutan. blari sana sini.. lama jugak kitaorg belek2 perabot masa tu tapi tak de sorang pun sales datang. nak tanya punya la susah. masa tu customer adalah dalam 2 3 family. perasan ada 2 org sales pompuan melayu  tak buat keje apa2. tecongok bediri kat kaunter tapi pandang2 kitaorg.. muka macam haremmmm... husband sy panggil tapi diorang buat2 tak dengar.. punya la siot.. masa tu husband sy dah naik angin. dia panggil sales lelaki yg tengah layan cust.. tanya manager mana? sales lelaki tu cuak panggil lak minah 2 ekor tu layan kitaorg.. sempat lagi terdengar minah tu merungut "ish!!" masa dengar ish tu saya lak naik angin....
rupanya salah sorang minah2 sales tu adalah supervisor. lagi haremmmm... husband sy nak jumpa manager.. tapi katanya manager tak de.. dan dia layan kitaorg dengan muka macam double haremmmmm....
dah tu saya panggil husb saya suh blah dari kedai tu.. siap cakap kuat2.. "bang oi.. kita mana mampu beli sofa kat sini... sofa kat sini sumer pvc.. tak de leather pon..." tp husb saya lak nak bagi pengajaran kat minah ni...
dah pilih2 sofa rege 3k++ je ponn...(macam tak bebaloi je harga aku beli sofa tu) minah tu tanya nak bayar ansuran kena sediakan bla..bla..bla....
husband saya jawab "sapa kata saya nak bayar ansuran? saya bayar cash!!
tekujat2 muka minah ni.. secara automaticnya minah ni berubah menjadi seorang sales yang berbudi pekerti..... siap bagi mineral water yang kecik kat kitaorg...
masa gi bayar tu.. minah yang sorang lagi siap main2 ngan anak aku yg macam baru kuar dari hutan tuu.. siap bagi gula2.. kalau ada coklat.. agaknya coklat pun dia bagi....ewah..ewah...ewah...
balik tu siap hantarkan sampai pintu sebab pintu kedai tu memang sentiasa tebukak aku nengok...
sy tak tau la perasan diorang masa tu.. malu ke? menyesal ke? atau tak de perasasaan langsung..

sales perabot je pon... tapi belagak Na'uzubillah..

nak kate kedai mahal, butik terkemuka tak jugak
tapi aku pernah kene kat JAKEL,
aku paling2 tak suka bahasa2 isyarat diorang kalau mengata customer
bukan aku tak paham,
memang kalau datang pakai biasa2, simple2, dengan selipar jepun je, dia tak pandang langsung, panggil la 10 kali pon kadang dia langsung tak datang, kalau datang pon muka mencuka, lagi senang dok sekelompok, gosip sesama sendiri,
oleh sebab nak beli kain sangat dah, aku redha je la,
skrg aku dah pergi Kamdar plak, so bye2 la yer JAKEL,
kalau ada manager2 JAKEL kat sini, suruh la anak2 buah tu elok2 sikit perangai
make up sekati, tapi memilih customer,

Follow Us
voizze posted on 7-2-2011 03:07 PM
ntahnya padahal diowang ni sales assistant jer... dah belagak kemain.. bagus ayah TT wat cam tu.. ru ...

yup itu aku setuju.... pown dah ade pengalaman mcm ni sbb aku ni mmg suka dress up pakai selipar.. maklumlah semenjak ankle fracture ni dh xleh nk pakai kasut bagai.. pakai je laa selipar.. tu pon sales ass bodoh dok usha dr atas ke bawah.. rasa nk tunjuk je tapak kaki ku kemuka dia.. huhuuh

sweetlilly01 posted on 17-8-2013 05:44 AM
saya pun pernah kena kat kedai perabot. pakaian saya laki bini sempoi je. datang pulak bawak anak2 y ...

kedai perabot ktner tu dear??? ai pun  ade pengalaman first time dtg naik jeta viva nak g tgk perabot sbb ayah suh cari sofa baru yg rege 2+++ coz tulang punggung dia terkena kayu sofa lama kt umh kiotg.. baru kuar dr keta viva,  sa berdiri depan pintu wat bodoh mcm nak taknak je layan... pastu ai pergi usha kedai sebelah, layanan mat bangla kat sebelah tu lebih bagus n mesra.. confirm dh dapat sofa yg my dad nak tu, pastu i tunggu my dad sampai.. my dad sampai bawa crv baru ntu parking pulak depan kedai perabot yg sa dia mcm haremmmm tu.. baru kuar pintu terus sapa my dad..  ai nmpak pun terus ai dtg tarik tangan my dad pergi kedai perabot sebelah... muka sa tu merah padam menahan malu pastu dok senyum2 kat i.. apalagi berlagak habis la ai dengan dia... bengang gilaa ai u...

siputsedut posted on 8-2-2011 07:58 PM
ntah lah..tp saya pon kerja bidang customer service jugak..tak kira la siapa pon customer kita d ...

setuju dgn u

gazelle posted on 2-3-2013 11:24 PM
Cayalah makcik awak. Kalo ade kat situ saya high five dia ahahahaah......

mmg customer service  ...

alah dear diorg tu tahu mkn gaji buteee je... huhuhu.. i pon penah jd sa.. bukan nak puji diri sendiri.. event driver teksi dtg pun ai layan jer baik2... sampai ai dah benti kerja 2tahun lepas, customer masih cr ai lg... terserempak dgn exbos last week, exboss siap ckp, staff ai berminat nk kenal dgn u, sebab majoriti customer yg dtg msh tanya ai lg... heeeee :p.. kalo ai google kt tenet, nama ai masih lagi keluar utk product tu cuma no fon je dah bertukar... heeeeee. keje sa ni senang gila.. tak salah pun layan customer.. kita pun dpt pahala murah senyuman n beramah mesra dgn org.. then kita meluaskn pergaulan... tul tak????

Nenek kena dua kali kat Habib Jewel Alamanda.

1. pi dengan mak. dressing selekeh2 je pon. tak dilayan pon. sedangkan masa tu tak ramai org. kami masuk tengok2 takde sapa pon yang datang nak layan.

2. pi sorang. pakai track suit dan tshirt je. pon sama gak. Tak dilayan. Ada SA yang lalu depan nenek pon buat tak nampak. aduhai laaa

butik Chanel di KLCC. aku masuk, staf dia buat tak nampak jer. lepas tu ada seorang customer Cina masuk, dia layan bersungguh-sungguh. last-last orang tu tak beli pun.

hilang selera nak membeli. mentang-mentang aku pakai tshirt ngan jeans jer, ingat aku takder duit ker? teruk betul!

nenektua posted on 18-8-2013 09:44 PM
Nenek kena dua kali kat Habib Jewel Alamanda.

1. pi dengan mak. dressing selekeh2 je pon. tak dil ...

Habib alamanda mmg mcm haremmm...pilih bulu..tobat p sana lg

naj posted on 18-8-2013 11:12 PM
Habib alamanda mmg mcm haremmm...pilih bulu..tobat p sana lg

kakakkak, ingatkan nenek je yang kena. rupanya ada gak org lain yang kena. huhu.

igt lak dlu time nk pindah uma sewa..
mmg last mnute nk beli mesin basuh...sbb kebetulan esok mmg last day husband kt kl..
so bile de owg nk hntar..kira dia ada la nt tunggu barang kt rumah..
time tu beli kt kedai BEST kt one utama...
mmg dh nk tutup pon dh dkt pukul 10pm..
but ada je 3-4 org customer dlm tu...
so i dgn hsband pon masuk cpt2 cari mesin basuh yg nak tu...n kat situ murah banding senQ time tu..
de promoter laki tu siap ckp kedai dh nak tutup...pastu blahhh leh pergi layan customer len siap ngekor lg...
bengang tol igt kitowg ni xde duit...cash ok bukan ansurans..
pastu gi cari promoter len...de sorang yg layan kitowg.tp dia ckp la kalau nk ansurans mmg xsempat...
kitowg ckp kalau cash sempat lg x nk beli..pastu terus gi kaunter dia bukakk bill....
promoter yg memula xnk layan tu tengok kitowg bru nak senyum2..padan muka...xdpt la ko nye komisen...

huhu.. aku la tuh yang selalu terkena.. sendu rasenya kan..
latest incident, hari tuh, 2 days before raya, hubby ajak g mv, nk cari diamond ring..
i told hubby, u je gi, x yah bawa the children n i, nnt terbalik kedai..
but hubby insisted nk gak bawa kitorg g, coz after that bole trus balik kg..
since hubby offered diamond ring, harusla iolls nak platinum.. so g la diamond & platinum..
since dh tau nk cari ape, trus masuk n look @ pure love..
lucky g ngan hubby, SA tuh very friendly and layan baik..
SA yg lain mencebik2 tengok my children lari main kejar2 to and fro..
if SA tuh buat pangai, mmg melepas la commission ko ari tuh..

kayanyerrr koraaangggggggg

yaszz posted on 3-4-2013 02:32 PM
So far I selalu terkena dgn chinese, bukanla nak racist tapi dah nasib I kot. So far dekat butik2 di ...

Last month pi lv klcc... Dari rasa berkobar-lobar nak beli coz kita dah search dulu beg yg nak beli....terus cancel tgk sa dia yg tgk kita macam tak mampu. Ada satu beg tu kita minta sa turunkan, dia boleh kata yg ni limited edition and dia tAk turunkan pun beg tu...terus I keluar..pi Prada pula sa dia lelaki melayu punyalah layan...apa yg I nak tgk semua dia bagi. Dari rasa tAk nak beli Prada terus beli coz cara dia layan kita A+

Ni bkn pergi butik..tp i ada 3 kereta...2 local jah..1 kereta yg import ni la..jujur i ckp..kalau i naik kereta local ni..kdg2  pergi tempat mahal2 pekerja mcm pndg slack...pdhal yg kereta 200k tu husband i y bwk kn..selalu kereta tu guna untuk pergi outstation..mmg nmpk la layanan org bila tgk kereta kita mcm mana...ptt la ramai org beli kereta  mahal even rumah biasa2 je...but i lgi prefer rumah biar gah dr kereta..sbb kereta ni setakat transportation je..

Kalau butik setakat ni okey je layanan..i selalu pergi garden/ou bnding pavi atau klcc..tips pergi butik2 ni..i selalu speaking jer..

nenektua posted on 19-8-2013 07:31 AM
kakakkak, ingatkan nenek je yang kena. rupanya ada gak org lain yang kena. huhu.

Setakat habib pun nak berlagak..kita pegi DeGem elok aja diaorg layan...