CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myrandapv

KORANG PERNAH X DAPAT LAYANAN BURUK KAT BUTIK2 MAHAL KAT MALAYSIA NI?????

baru terkena mlm tadi kat toy city great eastern....nak beli prezen kat anak buah, dah pilih barang, mntk nak try, buat muka ketat, pastu cakap tamil ngan sorang lagi....agaknya ngumpat aku kot....mula2 masuk kedai, diorg dah pandang aku lain macam...ada 3 org SA dlm kedai tu, sumenya mcm haper je....

masa nak byr aku tanya dah lama keje sini? yg cashier tu ckp dah lama (dia la yg buat meka ketat masa aku nak test brg tu).....aku ckp apsal korg ni sume tak frenly hah? muka mcm nak mkn org...i yg nak beli pulak jadi takut ngan korg....sorg SA tu gelak2....

aku kata mintak nama & no tepon bos korg, i nak komplen...mula taknak bagi...nak suruh aku call nombor yg kat plastik barang tu je...aku kata, saya nak no & nama org yg jaga outlet ni, baru terkulat2 tulih kat aku....sat2 lagi aku nak call la ni....

satu lagi yg plg hampeh....beli tiket ketapi ETS nak gi ipoh utk kwn aku...yg jual tiket punya la kerek, siap jeling kita ni, pastu dok sembang & main2 hp depan customer. dah 2 kali beli, mcm tu la keadaan....suara lak sket punya garang....

nie pengalaman aku sendirik kat butik Ed Hardy KLCC... :@

Sekali tu, aku n laki aku tgh giler brand Ed Hardy nih, survey2 ada satu outlet kat KLCC. Aku, hubby n anak2 pakai mcm biasa jer..sajer le santai2 kan sbb weekend, buat per nak poyo2 glamer.. anak2 aku dok main kat kaunter cashier, disebabkan atas meja cashier tu ada bekas jongkong emas cha ya nun alif. Dalam bekas tu, ada banyak sweet KISS ME..(takat gula-gula mcm tu sekotak besar aku boleh hempuk kat SA Ed Hardy yg sombong tak tentu hala)..

Nak jadik citer, time anak2 aku ambik gula2, SA melayu lelaki yang bodoh tahap cipan nie siap sound kat kitaorg gula2 tu untuk customer je..kalau takat masuk, survey2 barang, tak yah amik..BOLEH KE SOUND CUSTOMER MCM GITU????????

apa lagi, laki aku senyum jer..pas tu, siap panggil SA laki melayu yg lain..test mcm2 jenis baju yg ada..siap sound kat kitaorg kalau berkenan apa2, ambik je la..apa lagi..aku n anak2 pun senyum besar le..kami borong brg2 Ed Hardy kat outlet tu ada le lebih RM2000..siap laki aku bwk keluar kad platinum kasik kat SA berlagak tu suruh tolong swipekan tapi komisen pass kat SA sorang lagik..

muka SA berlagak tadi tersipu2 malu, bile time nak keluar dari outlet tu, laki n anak2 aku siap salam SA2 tadi..berhemah gitu...SA berlagak tu buat2 sibuk masuk terus dalam stor bile laki aku sound dia " boleh tak kami ambik sweet KISS ME nie skrg?"...

Kan dah kena btg hidung....berlagak tak bertempat, padahal sama2 melayu..sedey haku tau

1) kat 1 kiosk henfon kat GIANT NILAI (cina punya)....kerek tol...henfon bukan zitron tp dia letak harga zitron...memula staff dia kata yg tu zitron...sementara tggu staf dia gi swipe my cc, kitorang belek2 n check xder sticker zitron, pastu tanya tauke (pompuan cina), dia kata tu bukan zitron...bila my asben tanya tauke (pompuan cina tu), "tadi staff u kata zitron"...terus pompuan cina tu wat muka ketat dan cakap kat sorang staf dia sorang lagi "pegi panggil (apa ntah nama dia sebut), customer taknak beli!"....hangin 1 badan je me n my asben...padahal kitorg tanya elok2 psl zitron tak zitron tu...trus la my asben sound dia psl letak harga zitron,padahal bukan zitron sebenarnya...

2) yg ni lama dah (b4 kawen)...time Jamu Mak Dara baru glemer...me n my fren pegi 1 kedai jamu, tnya elok2 yg i nak cari Jamu Mak Dara...tp tauke dia(sorang pakcik melayu) tunjuk 1  brand jamu seakan2 nama mak dara...tp bukan original JMD...so,i kata bukan yg ni...pastu dia pegi susun barang kat kaunter..i xtau yg time tu dia dah xmau layan i...yg i ni pon, pegi lah kat dia & try to explain JMD yg i cari...tetiba dia cam tengking i, kata jamu tu takde n soh i keluar....trus weols kuar...hangin btol...yg kelakar tu, pas kitorg jalan2 kat kedai lain, leh plak kitorg pegi balik sound kat dia n anak dia," kalau nak meniaga, meniaga lah betol2"....pastu kitorg blah...lupa nk tulis, anak laki dia pon kerek gak time kitorg cri JMD tu...maybe diorg anak beranak bad mood kot ari tu...tp apapun, tauke @ SA ni x patut la menyombong ngan customer bila dpt customer ok, even diorg(tauke @ SA) tgh bad mood...lari rezeki nanti...

Reply 123# exclusive_vvip

pernah gak terkena macam ni, kedai kat angsana, tokey die cam arab2 sikit.....layanan dgn muka ketat..cam nak lempar je barang yg aku beli kat muke die

korang,kat avon pon same gak...
aku tanya 1 bra ni then sa tu ckp ''yg blom sale lagi..maknenye harga seperti yg tertera la lepas tolak member price..
eh ye lah aku tau la..tapi die keep on repeat,yg ni belum sale lagi..harga die sama..bla blabla....adeh la!

aku bengang aku blah aje...rasa x berbaloi nak marah ngn org mcm tu...

aku pn penah kene,dkt body shop i utama...aku tgk2 barang, mengekor tak hengat! mcm aku nk curi, mentang2 ler pakai selekeh..pastu bila tanya, ckp lebih kurang je, siap jeling2, meluat haku! bila aku ambik brg and bayar, terus diam, pastu si cashier tu tak tanya, ada membership ke tak..sbb slalunya kat body shop, masa nk byr dia akan tanya dulu, mcm la aku ni hampeh sgt takde membership, bila aku bwk kuar kad membership tu, trus diam and senyum. apa kejadahnye laaaa. pilih2 org pulak nk layan elok2. tp SA yg aku suka dkt Body shop the curve, baik jeee. smpai skang ni aku dh tak jejak BS kat 1 utama tu. huh!!!

Follow Us
satu agi penah terkena dkt pizza sunway piramid. org tgh ramai so me que la dok kt waiting area. waiter pompuan dok kt tmpt menu tu. pastu de la 2 chinese family. yg bengangnya me dok kt situ menunggu si waiter pompuan bodoh leh uat x tau jek. dh dia lepaskan 2 chinese family nie. sudahnye kuar trs dr situ sambil jeling kt waiter pompuan yg br nk terperasan yg aku dh dok tgu lame kt situ.

kaya2 org melayu sekarang ye

kaya2 org melayu sekarang ye
amerthyst Post at 11-2-2011 11:13

bagus pe camtu..sbb selama ni kiter tgk bangse lain yg mampu pakai barang2 mahal....org melayu, bley bilang dgn jari jer...

aku pernah terkena sekali...ms tu kat dorothy perkins midvalley..time tu aku tgh preggy..paham2 jer laaa dgn muka setonyeng,mekap mcmana pun x jalan,perot bonyot,selekeh jer time tu..sementara tunggu laki aku abes meeting,coz opis dia kat situ gak,so aku plan nak memborong baju maternity laa kat dorot neh..masuk2 SA dia laki cina time tu,wat muka hanjeng kat aku..dah laa tgh preggy kan so aku time tu rs sensitip sgt,duk nengok aku semacam jer mcm aku ni miskin sgt kot x mampu nak beli baju kat situ,padahal bukan mahal sgt pon..then aku kuar..tunggu laki aku mai,muka dah muncung2 dah time tu,sebab x larat pun 1 hal,then sebab SA mcm sial tu pun 1 hal..sampai jer laki aku trus aku duk mengadu,aper lg..laki aku dgr trus duk tarik tgn aku masuk balik kedai tu then borong seme baju maternity yg ada..time tu br laa si SA tu terhegeh2 nak melayan aku..mcm sial jerk...

sepatutnya SA2 bodoh ni kita sound je depan2 dgn suara yg kuat biar dia malu

i kalau bengang takdenye nak beli sebab nak show off,i panggil manager je.biar sedar diri skit

pernah terkena...pegi sasa je..bukan kedai apa pun kan?...terpegang perfume ori dia kot..dan2 tu SA rampas perfume dr tangan akak...kot takut kita pegang pecah atau sbb rasa kita x layak nk pegang perfume ori!!! anyway...sbb geram punya fasal...tanya dia...'how much is the perfume'...dia jawab.....'one seven gilo'....akak & anak terbahak2 gelak kan dia...& i told her straight in the face..it is not one seven gilo..it is one seven zero..if u want to speak english..speak properly..lps tu akak belah....

Post Last Edit by dee_dee at 12-2-2011 11:53

jgn kata butik mahal.. kedai body shop yg cikai tu pon poyo..nk tgk perfume wt suke2 g keje so leh spray byk2.... dd masuk mmg dressup simple ari tu.. jeans ngn tshirt pastu bwk beg dslr mcm beg skola kan... agaknye diaorg igt beg skola.. sket pon tak layan.. buat bodo je..siap panadng2 je... last blah masuk jusco beli perfume gucci trus...

ada skali dd masuk kat camel.. nk tgk beg gk.. pon sama SA wt tak tau.. masuk 1 customer nmpk cam kaya sket... wah kemain lagi ngikut org tu siap layan.. i ni nk tgk beg kemain tinggi sampai jengket2... sedey... huhu... tp last2 dd tak beli pon wat sakit ati je klu beli kan..
pelik la sa ni mcm gaji diaorg 20-30k je.... nk layan org pon susah

pernah terkena...pegi sasa je..bukan kedai apa pun kan?...terpegang perfume ori dia kot..dan2 tu S ...
norsh05 Post at 12-2-2011 11:08

cina ke? huhudd masuk gk sasa.. ok la kot.. tgk2 perfume dia mmg takde org layan pon... ari tu beli eyeliner amik black balik purple lak... g tuko lik nasib bek dia ckp sorry

pernah terkena...pegi sasa je..bukan kedai apa pun kan?...terpegang perfume ori dia kot..dan2 tu S ...

hahhaaaaa!!! gelak guling2x i baca.
patot you tgk aper reaksi dier nor.
jgn lps org camgini.
tp mmg pon dier dah terkena balik dr you.....

sepatutnya SA2 bodoh ni kita sound je depan2 dgn suara yg kuat biar dia malu
kerawangcraft Post at 11-2-2011 13:58

stujuk2
bia ia malu

ada sekali tu winda pg sebuah kedai kain kt alor star...
kedai ni ala jakel...
bila masuk terus SA dia ngekor...
winda pegang2 satu kain ni...
SA tu terus sound,adik kain ni RM50 semeter tawwww.
ape dia ingat winda x mampoo ker?
winda ckp kt dia sy x pakai kain RM50 semeter,too cheap.
tlg tunjuk kt sy kain yg rega RM500 sepsg...

bagus pe camtu..sbb selama ni kiter tgk bangse lain yg mampu pakai barang2 mahal....org ...
myrandapv Post at 11-2-2011 11:17

mmg i pun tumpang bangga
with a lot of money, comes great responsibilities.

that's the way ahak ahak i like ittt.. hahah lawak.