CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myrandapv

KORANG PERNAH X DAPAT LAYANAN BURUK KAT BUTIK2 MAHAL KAT MALAYSIA NI?????

I pulak tak suka SA membontoti dan melayan I....rimas.
For me, just cukup say "Hi" and "If u need any help just let me know"...tu jer cukup.

nak tanya lah..kalau nk verify handbag LV/prada yg kita beli online kt butik LV /prada boleh ke? agak2 SA layan tk? nk g verify lh both bag yg i beli ni..

kat KLCC tu salu cm tu la...aku yg mmg org kg...bwk parent aku yg dri kg...pakai baju kurung biase2 tu...kemeja ayah aku takat brand the store tu...saje la ...bwk mak ayah aku nk merase msuk butik mahal2 ni.....dah la x layan..buat x tau jer.....pastu sok sek sok sek..ngn kekawan nye.....aish....entah laaaa.............sikap tu ubah la.....

aku baru teringat sekali kat watson aku beli barang...dapat balance rm5 dah koyak bertebuk2...aku kata aku tak leh terima duit nie..lps tu si cashier tu kata boleh jer pakai kat tempat lain...aku beria2 tak nak ambik...geram giler aku...alih2 ada seorang pakcik belakang aku..dia cuit bahu aku...dia tukar gan duit dia rm5...lepas tu pakcik tu bayar barang dia...dia bg duit rm5 kat budak cashier tu balik...ms tu aku tak kuar lagi...aku dengar la budak tu kata tak leh terima duit dah rosak...lps tu selamba je pakcik tu kata...aik tadi awak jugak yg cakap duit nie boleh pakai kat mana2 pun...sekarang awak ambik...kalo tak panggil manager awak sekarang...dengan muka kelat budak tu terpakse ambik gak...hehehe pandai gak pakcik nie mengenakan budak cashier mengada tu

poyohabis posted on 4-4-2013 04:50 PM
aku baru teringat sekali kat watson aku beli barang...dapat balance rm5 dah koyak bertebuk2...aku ka ...

hahaha terbaiklah pacik tu

boleh tak aku speku yg dia org nie sebenarnye mcm persn yg dia org nie gaji beso sangat...tu yg dia org perlekehkan kita...ye la kita pun pegi membeli kadang2 bukan pakai lawa2 pun...pakai selekeh jer...adik aku lagi selamba pegi beli handbag tuk wife dia pakai selipa jepun yg murah giler..mula2 org kt butiq tu tengok dia mcm apa jer..dah la pakai baju berlubang2...alih2 selamba jer adik aku kuar duit ribu2 dr poket tuk beli handbg tu...tersentak sa tu

Follow Us
aik tadi awak jugak yg cakap duit nie boleh pakai kat mana2 pun...sekarang awak ambik...kalo tak panggil manager awak sekarang

lawak pakcik ni...padan muka cashier tu...belagak sgt..

myrandapv posted on 2-4-2013 07:05 PM
hye uolsss.....tks for sharing..ni ai baru kene lagi..kt butik Victoria Secret @ Johor Premium Outle ...

SA VS kt pavilion x pulak cmtu .. dulu pegi kt pavilion ok je .. peramah, senyum je, layan je sume customer.

aku x kena kat butik, aku kena kat fast food restaurant je selalunya

Bulan 3 haritu went to lv kat klcc tu, pintu pun tak dibukaknya .. Iols pakai sempoi jah . Muka pun muka student jek...Derang ingat iols tak mampoo?? Next weeknya datang balik bawak mama, baru bukak. Huh! Terus i bagitau manager nya. Mencik!

ntah la...aku keja sekejap kt Paul & Joe Marina Bay Sands hari tu...

sales girl ada sorang..chinadoll aku panggil..pasal dia cina....english mmg rabak la..tapi customer kt MBS tu byk cina china pun...setakat aku kerja ari tu...blom ada melayu masuk...yg ada arab 1 family..the rest caucasians dgn cina2...

kebanyakan customer yg datang pun cina2 selekeh..LOL...tapi beli baju relax je ribu ribans...hahah

pengajarannya don't judge a book by it's cover..

cepheid posted on 8-2-2011 03:51 AM
Ni le salah satu sebab aku tak suka shopping barang mahal di Malaysia. Layanan mcm hampeh. Aku ni ka ...

setuju...lagi pun barang branded kt singapore harga lagi ok dari malaysia...kihkih

I pernah kena kat ms nk beli mac kat pavillion...mac je pun ..hehehehe....i tercongok kat tempat foundation xde langsung sa nk layan.....padahal ada 1-2 customer je kot.....ada satu customer ngan anak dia punya mesra layanan diorg padahal customer tu berlagak ngan diaorg...last last dtg sorang sa, dia mmg peramah .baru lps abis buat kerja kat kaunter. ...i trsbeli a few thng n dia berikan i namecard diia...mmg i akan cari dia la...sbb sa lain yg x buat apa dr td ...sibuk makeup diri sdr je..gelak gelak ....

SA jerr ponn haha
Lagak x sdr diri..geram lak baca kisah korg..
Klau dia hebat blajaq elok xde la tercongok jd SA...

suke la topik ni..

so far iols macam takde masalah sgt la masuk butik2 ni. kalau sa sombong sangat iols keluar aje. kalau yg suke ngekor pun iols keluar terus. tak suke org gitu.

aku pulak...rasa rendah diri nak masuk butik mahal2 ni...masuk butik biasa pon rimas org datang kat kite apatah butik mahal nanti tak beli rasa bersalah pulak haha

cmf_lie posted on 8-2-2011 05:48 AM
aku pernah kena...

time aku kecik2 dulu....nk beli kasut utk mak aku..hadiah besday die..so aku m ...

Bukan kat Malaysia je... kat oversea pun sama... pernah terbaca diorang bagi layanan double standard kat orang Asia ni dan tak sangka terkena kat batang hidung sendiri.  Masa tu kat Vienna, kedai ice cream je pun.. dah lah kita q , bila sampai giliran, dah bukak mulut nak order, sales girl buat tak nampak je, and tetiba masuk minah salleh ni terus dia angkat muka layan orang.  Kami punya sakit hati , terus blah pegi beli ais krim kat kedai lain je.  Tak tau lah kalau dia takmo layan sebab dia tak tau dan tak faham English kut.

Malas nak masuk butik mahal kat Msia ni, sebab kesian kat diorang tu sebab I masuk pun setakat nak check harga je.  Biasanya beli masa trip oversea ke mana-mana, jimat skit sbb ada potongan VAT tu.

ahahaa..korang semua cerita pasal masuk butik.. aku ngan akak aku terkena dengan cashier kat Mydin bandar baru kuala selangor ... beli barang2 nk buat sphegetti jadinya guna bakul je la.. nk pakai trolley kdai sempit.. turn nak bayar tu bakul letak la atas counter pastu chashier kluarkan barang2 nk scan.. lepas tu dia boleh cakap "turunkan bakul" dengan nada keras.. akak aku apalagi sound terus "aku ke yg keje kat sini?" .. klu ye pun nk suruh turun kn bakul tu cakap la elok2 sedap skit dengor..  aku turunkn bakul tu tapi letak kat tengah2 alam.. dasar leng leng leng baru kuar dari estet! Last edited by degil81 on 12-7-2013 03:20 AM

Mcm selalu jer aku dpt wrong treatment...I dress for quality not brand

butik kat Malaysia ni macam harammm..perangai sekor2 tak padan dengan sa je..sakit jiwaaaa...kalau nk beli coach g pavi cari sa nama cherry..the best la, dia punya melayu langsung tak ada pelat. baik segala bagai lah...kalau butik lain belum ada lagi yg aku puas hati kecuali c cherry ni sorang...nk contact number booking dia pun bleh...pm je aku