CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hiburanmania

Mohon delete thread ini

Reply  qasih

aku bukan nak pandang rendah harga seorang artis.. but kenapa perlunya artis dianug ...
mnaa Post at 12-2-2011 16:52

bagi aku blh ajer bagi anugerah kat artis..tapi tgk la sumbangan dia...mcm P.ramle ..dia versatil...byk sumbangan, buat lirik, gubah lagu, pengarah filem...pelakon, penyanyi, boleh main instrument.....menaikkan lagu2 melayu....hingga filem menang anugerah antarabangsa....

tapi aku tgk yg datuk artis yang skarang nih, byk sbb dorang byk duit....dpt la datuk....yg menang peringkat antarabangsa habuk pn tarak.....yg duk buat world tour, pi mana2 pn org kenal pn takdapat apa2.....yang buat konsert yang oversea yg tarak org kenal, takat org malaysia jek pi (itupn tiket free), ...nyanyi jek pandai, .gubah lagu lagilah xda....jadi pengacara kekok & takda pengisian....yg aku tahu sumbangan dorang dari segi bayar cukai pendapatan berjuta2.....

hahahahaah

lawak la nenek ni............

lawak la nenek ni............
go_kart Post at 16-2-2011 11:26

bagi la kat die .. karang bile dah takder baru nak bagi award .. dah nak kena kalung kat batu nesan lak..

mungkin dia nak penghormatan sepjng bergelar anak seni..

aku kesian la nenek ni.. mcm mana nak bawa dia ke pangkal jalan sebelum dia jalan??

Follow Us
bagi je lah toh puan dekat dia sementara dia dok mintak ni
best jugak lakonan dia dulu2

Bagi je la............. tumpang dia ada lagi.....

selama ni aku ingat dia kakak saloma....rupanya adik saloma....

Mula2 tu ai ingatkan dia dah prnah dapat bbrapa anugerah sebelum ni, tapi bila check kat wiki memang takde d sebut pun..alahai...bagilah anugerah "Seniman/Seniwati sepanjang Zaman" kah...pingat AMN..
jetrofa Post at 14-2-2011 12:13

dlm bnyk2 komen.. aku ske yg ni..

rasenye x perlu nk bg dato' bagai.. cukup dgn gelaran seniwati/seniman sepanjang zaman pon dah ok.. lgpon jasa die ape pon sgt setakat berlakon aje.. persatuan seniman (yeke?) patut pantau la n ambil berat sket hal2 mcm ni kalo rase nak artis dihargai dan dikenang..

dan kite ni pon, x yah la nk kutuk bagai nek mariani ni.. suh pakai tudung la ape la.. kite yg pakai tudung ni, mulut longkang pon cam x gune jugak... :re:

suh dia p kawen nGan mane

Post Last Edit by cik_chili at 16-2-2011 20:45

korg ni pun bg statement tu jgn laa kejam bagai...mmg dia berlakon pun watak suam2 kuku ja tp mcm some forumers ckp laaa dia deserves recognition yg setimpal tp xdak laa tahap datuk tu rasanya bukan laa kot tp jgn laa dikutuk org tua itu...imagine kite nye parent kena cam tu...
tp itu cuma pendapat haku yg xbisa ini cuma...hehehe..ampunnnnnn

Reply  qasih

aku bukan nak pandang rendah harga seorang artis.. but kenapa perlunya artis dianug ...
mnaa Post at 12-2-2011 16:52

setuuuuuuuuujuuuuuuu sgtttt.............kan baik kalu dia merayu minta sumbangan pergi haji lagikerr...drpada minta "GELARAN"..isk2

Reply 24# mnaa

statement ni agak tidak benar.

Reply 134# herysulaiman

which part?

pada hakikat yg sbnrnya, perlu ker bg gelaran/sanjungan/penghargaan sumer ni pd para artis ni?????? idola kita kah sbg org islam????apa sumbangan mereka selain dr sosial????? knp x bg datuk kpd doktor2, cikgu2, enginerr2??? mereka menyumbangkan tenaga/idea/keringat kpd pembangunan negara....anggap sajer la artis tu, kerjaya diorang mcm cikgu, tukang kebun dsgnya. sbb tu, sblm menjerumus ke mana2 'dunia', tanya dulu diri sendiri, terlibat kerana nak glamer ker, nk disanjung ker, krn ikhlas ker atau krn apa!!!!?????

mariani ni elok-elok lah hiba kalo tak dapat pegi ke mekah daripada hiba nak gelaran dato bagai...dalam talkin takdenye dibawa gelaran tu semua...

korang semua jgn la kutuk mariani. dia tu dah tua. yg timbulkan isu ni adalah TT. itu spekulasi dia aje. Tapi aku tgk semua org terus kutuk org tua tu seolah-olah TT mengesahkan kebenaran tajuk dia. Entah2 maksud anak dia lain, TT speculate lain, korang terus judge. Begitulah caranya fitnah timbul.

tak semestinya si anak mariani mintak dato ke bagai..
tu pandangan TT je..
at least dorg org lame dlm penggiat seni ni minta di hargai...
tak adil juga mentang2 la dapat title dato nak dok depan, ape lagi slh mingling semua tak kire pangkat/title

ok lah tu nak bagi title something kat dia. xkan nak bagi kat bekas gelpren lombox lak