CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 273933|Reply: 1348

RE: Kisah rawatan @page53 Makcik cleaner angker

Post Last Edit by madmualij at 6-12-2011 05:54

Assalamualaikum semua,
maafla saja nak share mungkin boleh jadi pedoman dan iktibar untuk kita semuainsyaALLAH. Kisah ini adalah kisah benar dan nama dalam citer ni telah diubah.

nan: Assalamuaikum ganggu ke ?
Saya: Waalaikumsalam, Takdelah..tengah nak lelapkan mata, ada ape tu nan ?
(dah terlelap pun sebenarnya keletihan merawat dari semalamnya huhu jam ketikaitu pukul 11 lebih )
nan: yeke..maaf la kacau.. nak bagitau ni.. adik ipar ni meracau dah 3hari..boleh tolong tak..?
Saya: 3 hari? lamanya.. tak gi ikhtiar ke?
nan: dah takjalan gak.. tolong datang leh tak ?
Saya: umm.. aaa.huhuhu.(sambil tengok jam huhu) kat mane adik ipar tu ?
nan: kat sg.buaya
saya: erk..jauh gile humm...esok takboleh ke nan?
nan: dah 3hari mcm gini..mintak tolong sangat..
saya: oklah..saya try la insyaALLAH kul 12lebih sampailah.

Dalam keadaan mamai start engine kete, masuk highway plus subang, ngantuk takingat ... sampai Sg,Buloh nan call tanya kat mana dah tu ?
Saya: Kat sg.buloh dah
nan: yeke... ok ok
Pelik plak soalan tu.. layan jelah, laju kan kenderaan sebab nak ilangkanngantuk arghh 40minit lepas tu sy sampai ke Sg.Buaya.

nan: Tadi call tu bukan apa, adik ipar saya ini tiba2 dah ok pulak bila dengarawk nak datang, tapi dah sebab sampai sg.buloh datang jelah.
Saya: Pulak dah....aishh
Saya pun masuk dalam rumah.. adik pesakit tengah makan kat dapur jadi dia taknampak saya kat depan..sementara menunggu tu saya pun solat hajat mohon padaALLAH SWT dan saya serahkan segalanya pada ALLAH SWT. Maklumle.. Orang takpandai.. seselesai solat hajat. Saya mintak nan panggil adik Iparnya.. dia punkeluar ke ruang tamu.

Pesakit: eh.. sape ni! aku nak balik! mak jomm balikkk  jomm
saya: Nak balik mana tu ? meh duduk sini meh
Seketika tu nan memandang saya lalu berbisik eh ade lagi! hehe
Dan dengan tak semena-mena mengantuk saya pun hilang eheh.

Pesakit: Arghhhhhhhhh. terus berlari n duduk sambil memeluk lutut danmengoyang2kan badan

Saya pegang kepala pesakit sambil membaca rukyah ringkas.. Bismillah..bismillah...
pesakit menjerit-jerit macam monyet arghhhh arghhhhh. Bising tak ingat.. sayapun cube nak berkomunikasi dengan cara lembut..

saya: Wahai hamba ALLAH yang baik hati ,Mari dari mana ni...?
jin: ...........
saya: Nama apa ? (umm?)
Jin: .........
saya: bakpo ganggu tubuh nih ???
jin:..........
saya: No ic ade ?
jin:..........
saya: meh aku nak bagi ko rantai (tasbih yang saya selalu pakai) saya letakdikepalanya
jin: ARGHHHHHHH!  direntapnye tasbih tu dan terus lemparkankedinding, sebbaik tasbih tak berderai.. tp.. hati saya lak yang berderaihampeh punye jin.

Saya pegang kepala pesakit tambah lagi bacaan. Alfatihah.. jin bangun danmelompat2 mcm nak bertinju ngan saya keadaan tak terkawal kaki tangan semuanaik.. dengan pantas gerak geri dari ALLAH SWT saya Lam Alifkan belakangpesakit dengan izinALLAH terus pesakit rebah ke lantai tidak boleh bergerakseolah2 sendi terkunci.. subahanaALLAH.. saya tidak niat pun untuk mengunci..semata-mata serahkan pada ALLAH SWT.  Dengan kebesaran dan kekuasaanALLAH SWT jua mudah saya rentap jin keluar dari tubuh pesakit.

Alhamdulillah pesakit terus sedar. sementara itu saya suruh pesakit mandidengan air mandian limau purut, selesai saja mandi.. saya mintak pesakit buatsolat taubat dan sujud syukur.. tetapi pesakit tersipu2, saya tanya kenapa ?katanya, maaflah.. saya dah lama tak solat.. sampaikan bacaan dalam solat punsaya dah lupa..mcm mana saya nak solat?...sambil menundukan kepala menyesal..dan mula menitiskan air mata..lalu meneruskan bicara, dan saya yakin.. sebabinilah saya diganggu.. yaALLAH tergezut jugak saya dengar pengakuan tu..Takpetak terlambat lagi..cube awak buat malam nie.. hayati setiap takbir, rukuk dansujud itu betapa nikmatnya solat..cume janganlah solat kerana takut pdgangguan.. buatlah kerana takutkan ALLAH. Dibantu oleh ahli keluarga pesakitmengajar cara-cara solat, Alhamdulillah selepas pesakit tersebut jaga solat 5waktu pesakit tidak diganggu lagi. Sembuh sepenuhnya denganizinALLAH.  

Semoga sama2 kita renung dan ambil iktibar..
Ganguan jin adalah asbab saje..
Sabda Rasulullah SAW sebaik-baik orang yang dosa adalah orang yang memohontaubat..

wallahualamm...

Rate

1

hmmmmmmmmmmmmm

Reply 2# Search

hmmmmmm jugak...

ni kira jin Islam ke jin kapir kacau sebab tak solat?

Reply 4# kenesep

Jin yang takda agama lebih pada jenis binatang alam jin senang citer, saja suke duk kat budak tu sbb tak solat

kekadang ada yg asalnya rajin gak solat, tapi bila terkena gangguan, mula rasa malas nak solat, baca Quran etc

Follow Us
TT, sungai buaya rawang ke ni?

Reply 6# immortallez

tak semestinya... aku yg tak kene gangguan pun  maleh solat gak   

Reply  immortallez

tak semestinya... aku yg tak kene gangguan pun  maleh solat gak
kenesep Post at 24-2-2011 11:13

yg aku ckp tu kes org yg asalnya sembayang rajin tak penah tinggal
alih2 jadik malas solat, malas mandi, malas kemas umah
bila bwk berubat rupanya ada gangguan

Reply 7# ironmind

yup sgbuaya rawang

Reply 9# immortallez

ada juga kes mcm immortallez citer tu.. tp tak banyak
kebanyakan gangguan nie terkena pada orang yang malas beribadat dan sambil lewa dalam ibadat.. sebenarnya lebih pada ujian untuk tuan punya badan kembali pada jalan yang benar..

Reply  immortallez

ada juga kes mcm immortallez citer tu.. tp tak banyak
kebanyakan gangguan ni ...
madmualij Post at 24-2-2011 12:14
Gangguan jin pada semua manusia, tak semestinya tak solat makin diganggu. Kalau sesaorang yg dah memang malas beribadah, biasanya jin pun menyampah nak menggoda, tak de tujuan.

Orang yg rajin solatnya, rajin beramal, tinggi pendidikan agamanya, besar pengaruhnya dan sebagainya, gangguan jin dalam bentuk lain terutama menyebabkan perasaan riak, tamak haloba, angkuh dll.

Dan jenis jin yg mengganggu seorang yg lebih taqwa dari yg lain adalah berbeza. Biasanya yg jin yg tinggi taraf diantara mereka. Tujuannya apa? menyesatkan mereka............. Waulohualam...

Rate

1

Gangguan jin pada semua manusia, tak semestinya tak solat makin diganggu. Kalau sesaorang yg dah mem ...
hantukiller Post at 24-2-2011 14:56

Benar apa yang tuan hantukiller sampaikan.

cerita kat atas tu lebih pada ujian daripada ALLAH SWT untuk menyedarkan pesakit tu betapa pentingnya solat dalam kehidupan.

Reply  ironmind

yup sgbuaya rawang
madmualij Post at 24-2-2011 12:09

oh, saya ada rmh kt situ
nway, kagum dgn kebolehan TT

sebab tu kenapa yang jenis kaki club, yang mabuk sampai 2-3 pagi, atau yang jenis dah tak ingat nak beribadah jarang yang kena ganggu (kecuali jenis SAKA)... sebab JIN pon nak ganggu takde bersebab.... sama geng ajerr.... dah macam JIN jugak perangainya...

apsal skrg sy malas nak sholat eh?dulu kalo terlambat mesti hati tak keruan..nie kalo abis waktu pun takder perasaan bersalah

sebab tu kenapa yang jenis kaki club, yang mabuk sampai 2-3 pagi, atau yang jenis dah tak ingat nak  ...
edy137 Post at 24-2-2011 15:34

Tanda ALLAH  swt itu kasih dan sayang pada hambanya pasti akan diuji.. sekiranya dia biarkan saja leka bergelumang dengan dosa maksudnya apa.. Nauzubillahh...

apsal skrg sy malas nak sholat eh?dulu kalo terlambat mesti hati tak keruan..nie kalo abis waktu pun ...
leylapple Post at 24-2-2011 15:44

sebab iman kita... iman kita nih bukan boleh mantain jer, adakala dia naik ada kala dia turun...

masa lambat hati jadik tak keruan tu kesan dari iman kita yg makin meningkat... tu sebab amalan sunat terutama solat2 sunat kene istiqamah...

apsal skrg sy malas nak sholat eh?dulu kalo terlambat mesti hati tak keruan..nie kalo abis waktu pun ...
leylapple Post at 24-2-2011 15:44

Tu diri leyapple kena tune balik, kena lawan habis2 ni..dan istiqomah insyaALLAH leyapple akan balik pada track asal.