CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: izsyraf

ape yang korang paham kalau perempuan sengugut????

Reply  john_pablo

pandangan dr saya yg biasa kena sengugt n pernah bersalin...

masa sak ...
buluhbetung Post at 29-7-2011 17:12

tp bila tanya bedasarkan pengalaman...rata2 ckp bersalin anak 1st paling susah sbb xda pengalaman..yg baby 2nd dan seterusnya x susah sgt..hahaha

senggugut tu ada kaitan dgn ketahanan sistem peranakan kan

sbb kalau makan maajun / pil perancang sume tu, senggugut pun selalunya akan hilang

wa jarang kena senggugut ni..
tapi bila kena mmg teruk..penah sekali kena teruk sampai muntah2..gi klinik doktor siap scan perut lagi ala2 nak scan baby tu
tapi petua utk legakan sikit sakit tu tuam dgn air panas..or minum air suam banyak2..sbb apa yg mel tau,sakit tu sbb darah yg ketul2 tu tak mau nak kuar..ade org nak cepat abis gi minum coke banyak2..yg ni sgtla bahaya..sbb takut salur darah ke apa bole tersumbat..mel tak ingat da ade penah dgr doktor ckp..
selain tu,bole jugak amalkan makan EPO utk lancarkan perjalanan haid..selain dpt mencantikkan kulit..

Rate

1

kawan wa perempuan la...pernah bagitau kat boss...dia half day pasal senggugut sakit sangat...
ada officemate lelaki tanya dia pastu..apasal kau cakap okey je..takde sekat-sekat pun? Rupanya dia ingat senggugut tu sesedu...

sakit senggugut ni la sakit yg org lelaki susah benor nak phm. sebab diorg x pernah merasa sakitnya cenggane. sebab tu asal pompuan sekeling-bos pompuan, awek, cikgu or opismate marah2 je dituduh senggugut. hampeh. tgk korg kene senggugut leh tahan ke idak cenggane.

tapi ade jugak lelaki yg paham. n gelak or buat bodo je time dia kene marah kalo usik2 pompuan time pompuan tgh senggugut neh. kalo wata senggugut ni x dtg everymonth. minum ais ke makan lah ape2 pon x tau la. kalo dia dtg , dtg je. kalo x dtg alhamdulillah. tp bile time period ni mcm2 keadaan x selesa yg pompuan alami (lelaki juga x phm).

risau kebocoran melanda lah. perut kembung(nampak muncit sket), breast tegang n senak2 sket. lenguh2 badan-mebi msk angin kot. kdg2 dia dtg berpakej sakit kepala -sebab angin dlm badan. plg x tahan kalo duk dlm ekon yg sejuk kat opis. nak menangis oke. betis n kaki lenguh2 n sejuk gila. perut lagi sakit.

tapi teruk mana pon x penah lg tido kalo period pain kt opis ni. MC pon setakat ni lom lg bile dh keje. kalo zmn2 skolah dulu selalu dpt MC. adik beradik aku hat len x de sakit teruk2 lak mcm aku. x pe. sakit tu kan kifarah. aku terima aje la. tp budak opis aku yg close ngan aku dia phm kalo aku ckp aku skt perut. dia x main2 la kalo x mo kene mrh free.
same mcm abg angkat aku. kalo tau aku sakit senggugut laju je dia suh g minum air suam byk2. or beli panadol menstrual

cept naik hangin huhuhuh

Follow Us
aku yang jadi mangsa sapu mustajab kat perut..................

org mana yg lebih sensitif...
org yg sakit sengugut ke atau org yg sakit gigi?
NoX Post at 27-2-2011 12:08

sakit gg pon seksa gk

Nombor 1 dan 2.

sakit perut,sakit pinggang,sakit hati,badan rasa sengal2 in one time.....cubalah bayangkan....!!!

aritu ada adik sy citer dak laki kelas dia ingatkan senggugut tu sakit kat bahagian kemaluan. adoi la...

saya dulu selalu sampai masuk air sampai 2 3 botol masa senggugut. kene inject lagi. paling mnyampah bila kawan kawan cakap jgn layan sgt senggugut tu. pastu jgn bergantung sgt kat ubat. and so on.

cakap byk lak, ko tak rasa xpe lah. byk bunyik.

sakit perut,sakit pinggang,sakit hati,badan rasa sengal2 in one time.....cubalah bayangkan....!!!
anaktoyol Post at 18-4-2012 04:13

peha pun sakit kan. sy ni klu senggugut pakej dgn montah.... siksanya....

senggugut neh,lelaki yg bertukar jantina kpd perempuan pun x kan dpt merasa sakit senggugut neh

bagi dia makan panadol menstrual ...
tak pon Ponstant (pain killer) ..

those yg teruk sangat sampai guling ... suruh jumpa DR ... may need gynae assessment ...

emosi dan kesakitan tu macam tak boleh hilang selagi bernyawa, jgn kan lelaki, perempuan sendiripun kdg2 sakit hati pd diri sendiri bila tak dapat kawal perasaan, ditambah pulak dgn rasa perut yg berdenyut tersentap-sentap, kdg2 rasa nak patah pinggang...nasib baiklah tak selalu....terharu sgt bila ada suami yg faham, ambik berat, pergi kedai ubat, tanya kawan-kawan cari petua2 nak kasi bini sihat...dapat segelas teh halia madu panas tu rasa bahagia sgt...

Terima kasih my dear

Rate

1

bagi dia makan panadol menstrual ...
tak pon Ponstant (pain killer) ..

those yg teruk sangat s ...
Jesse_Mccartney Post at 10-6-2012 20:22
Ada staff aku dulu bukan saja terguling malah pengsan terus, jenuh geng hero2 angkut masuk keta hantar balik...benda ni ada sebab sebenarnya...lepas  dia kahwin dan mengandung ada ketumbuhan dlm rahim...nasib baiklah dia dan anak selamat...lepas tu ada pulak lagi kat payudara, anak dalam pantang mak masuk wad, operation lagi...

kalo gf kita buat tak tahu jer..tp kena jeling-jeling jugak

kalau taknak cari nahas atau Angin lintang level 99....jgn kacau...hehehehe!!

Senggugut ni depends pd perempuan gaks. Ada yg kene every month, ada yg kekadang kene kekadang x... Ada yg teruk smpi guling2x, admit hosp n etc... Tp yg pasti bila tiba time nie perempuan tu jgn dikacau.
Mood swing