CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: izsyraf

ape yang korang paham kalau perempuan sengugut????

seeriesagain posted on 31-8-2012 11:05 AM
Senggugut ni depends pd perempuan gaks. Ada yg kene every month, ada yg kekadang kene kekadang x...  ...

jgn kacau tu mcm mane ?

jgn bawak gi klinik ke ?
jgn datang dekat ke ?
jgn banyak tanya ke ?
ygn buat bising ke ?

AndySixx posted on 14-9-2012 07:25 PM
jgn kacau tu mcm mane ?

jgn bawak gi klinik ke ?

Menjawab soalan ko:

a) Jgn bwk g klinik – Bro, kalu dah sakit senggugut guling-guling smpi tahap nak pengsan xkan ko x bwk g klinik kan...
b) Jgn datang dekat – X paham ler nie... If ko nak cakap ngan dia, mesti ko kena datang dekat kan... x kan nak jerit-jerit plaks...
c) Jgn banyak tanya – This one yesss... untuk aku ler. Kalo suruh wat kerja, wat jer lah kan... Banyak songel mcm bdk lps SPM pehal...
d)   Jgn buat bising – Erk... yess... especially jikasi dia sedang tidur kerana menahan kesakitan...

So, basically bro, jgn kacau tu maksudnya jgn buat benda2x annoying yang menyakitkan hati... Ala, entry yg atas2x kan dah terangkan... Ko x baca ker???

Last edited by seeriesagain on 15-9-2012 02:54 PM

Rate

1

seeriesagain posted on 15-9-2012 02:51 PM
Menjawab soalan ko:
a) Jgn bwk g klinik – Bro, kalu dah sakit senggugut guling-guling smpi taha ...

ada yg x bg dekat . x bg angkat bwk masuk kete lg , x nak gi klinik/hospital la . last2 aku yg kene beli ubat , ajak member pompuan die. ada yg x bg buat bising. kena senyam je shhhh.

bodo gak ko nie , bodo ape nk jerit2 , klau x bg dekat , tu jgn sentuh/usik/kacau dia la , dia nk bersendirian la tu.

AndySixx posted on 15-9-2012 06:34 PM
ada yg x bg dekat . x bg angkat bwk masuk kete lg , x nak gi klinik/hospital la . last2 aku yg ken ...

Beb, mind yr languange pls... Jgn panggil org len bodoh yerk... Chill no war

yea ok, whatever

aku jarang kena senggugut.tapi kalau kena pn dalam 5minit je,sakit macam rase sakit appendix,xleh berdiri,xleh duduk,sume xleh nnt rase sakit.so bwt la ape yang korg nak bwt,kalau aku,aku akan duduk n tahan sakit tu.n biasanye sebagai tanda nak dtg period...
ade kawan aku dulu jenis yang critical punye. kalau kena,siap la die,mcm org nak beranak..kesian tengok die...tapi ade dgr org cakap kalau pmpn yang mase senggugut die sakit teruk, insyallah mase bersalin die xsakit sangat...wallahualam

Rate

1

Follow Us
maksud senggugut bg aku----> xleh nk 'main'
chooiiii

ciannye aku ngan org yang kene senggugut...time sekolah dulu badan aku kire gemuk juge la,itu yg time period sakit sangat2..
since masuk u sampai la ni aku x sakit2 dah coz badan ak dah kurus......
so selepas ni korang2 yang de problem ni kurang2 le berat tu...romate ak dulu pun badan sedap gak,n time kene senggugut memang guling2 die,,,ak yang rase sakit dibuatnye,,,pas die amalkan diet sejak tu senggugut dah banyak kurang...

Rate

1

dulu time zaman jahiliyah, aku igt senggugut tu pompuan yg sakit kene gigit semut...

fazss posted on 1-3-2011 12:25 PM
terbukti itu hanya mitos... sebab... kawan fazss dari zaman sekolah memang sengugut bukan  ...

sama la nga saya, tp sya x kawin lg, mkin tua mkin sakit, petua amalkan evening primrose oil, alhamdulillah ok, sakit still ada tp jd x lesu sgt la

john_pablo posted on 26-2-2011 11:27 PM
ala...sengugut ja pon...bukan sakit mcm nk bersalin

erkkk..klau lah lelaki boleh rasa..

btw,yes ada sstgah pndapat ckp skit sggugut tu mmg mcm skit nk bersalin..

sbb skit nk bsalin bukn skit kt tmpt bwah tu tp dkat kwsan prot..

izsyraf posted on 2-3-2011 05:12 PM
o ye..ha ah..aku ase ye...sbb aku pasan kebanyakkan yang suke mkn pedas n masam mmg teruk  ...

xjugak..aku mmg xsuka lgsung mkn pedas n masam..

still aku kne sggugut yg truk..even pnh elak ais pon sama jugak..exercise ptg2 pon kdg2 ok,kdg2 sgt2 trok..mmg xleh wt apa2..jln yg ada tdo je

ingt lg kt mtriks dlu aku xdtg klas sbb sggugut..

pastu bacul betul mulut lec sorg ni "abes xkn tetiap bln xdtg klas"

klau lah setiap mnusia boleh rasa mcm mna skitnyer sggugut (nk2 yg pndg remeh) ni kn bgus..mksd aku yg btol2 pnye skit smpi xleh wt pape..

bring pon klau slh posisi skit gk..even aku kne kipas pon xleh..

nazareth posted on 27-2-2011 09:56 AM
sengugut tu bkn mcm sesungut ker

sesungut pulak

perempuan tu umpama bom jangka/ley mengamuk secara tibe2 n its time to mengada2, cm dye sorg je skit. melbih2.

ellop semua hehe selama ni jd SR ja,tba2 tgn trgatal nk komen jugekkk (^_^)

Hanya orang yang pernah senggugut ja tau macam mana azab perasaannya huhuhu.....

Sekali ari tu pernah la senggugut yg super duper teruk (asa diperah2 n muntah ngalahkan org pregnant) so terpaksa mintak MC sbab nk bangun pon x leh
dengan penuh susah payah hadap jugak la muka doktor tu....
Dah la doc lelaki, xpa la sakit punya pasal cerita la bla..bla...

Boleh pulak dia sound aku "Kalau cam gini gayanya pun nak MC abis la prestasi kerja awak, jgn manja sangat la layan sakit tu........."
Dah aku pulak yg dikatanya manja uwaaaaaaaaa...... Kalau larat xdak la terhegeh nak mngadap mintak MC
siap pesan suh aku kawen la cepat2 bleh ilangkan senggugut tu, x yah dok MC2 dah... prfffffff what the ..........
hang tu doktor kot, kalau x dak org sakit mcm aku xdak maknanya hang bukak klinik tu ceittttt

moral of da story (hehe) wahai kaum adam belajaq la memahami kesakitan senggugut kaum hawa, jgn main nk tembak ja kata manja hukhukhuk

kalau wife aku tgh macam ni...aku elakkan dari bagi dia tensen. Bagi dia ruang untuk sendiri. Aku layan anak2 n kerja rumah.

kalau juon diserang senggugut juon suka tido ja  sbb malas nk layan sakit tu. kdg makan ja ubat selsema pastu lena la..
tp paling juon suka kalau ada yg tlg gosok kan perut juon. selesa yg amat. pinggang xyah ckap la. mmg rsa mcm nk patah.

ustazah juon penah gtau,,sakit senggugut ni 2% dari sakit nk besalin. juon kalau dh senggugut pon rasa mcm nk baring xnk bangun tmbah la kalau besalin..

#moral nya.. hargai ibu anda yer..

senggugut tu sakit kot. laki xpenah rasa senang la cakap.

aku pun ade senggugut kronik.
kalau kena sure aku amik mc. tp xdela tiap bulan. ade masa2 je dia dtg.. time tu memang aku x blh bgn lgsg. aku weak giler. mak aku siap tuam air panas yg di isi dlm botol n gelekkan atas perut aku.. hanya org yg alami senggugut je tau betape peritnya sakit ni.

bila sengugut tuam tuala panas kat perut. pastu orang laki duk jauh2 jgn kacoooo.

krohhhhh