CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: izsyraf

ape yang korang paham kalau perempuan sengugut????

dl ms time umur sek2 tu klu peod mmg xder rs pun sakit yg teruk..
sejak da msk umur 20an ni..mmg tetiap bln iols kn amik mc..
dia punyer sakit mmg iols klu xmalu nk berguling2 je kat karpet opis ni..
senggugut plus ngan sakit pinggang..mmg boleh menangis ooo...

n iols mmg xkn makan ubat, sbb iols png sekali mkn ubat n period iols terstop trs..
takut kot cm tu..

iols pikir dr iols dtg ofis buat muka cm hampagas, buat kje xder mood..
lbh baik la iols berehat kat umah..nk tertiarap, kaki kat atas kepala kat bawah..smua boleh..

pnh sekali tu iols dtg gak kje..berpeluh2 ms tgh bt kje.. smua bnd buat pun da xder yg btl..
da xpasal2 kn mrh ngan exec....
than sakit senggugut, thn sakit ati..berdouble2 jdnye rs sakit tu..
so baik la iols cuti dr stress kt ofis kan..

sensitive ........

Senggugut ni silap gaya boleh pengsan ler...

Aku zaman remaja dulu pukul 3 pagi terjun dari katil dan guling guling kat lantai. .. abih penjuru la aku guling... hahahaha...

Pompuan tak nak senggugut sila makan suplemen EPO... apa tu EPO? Tanya pakcik google

Sakitlah senggugut..cuba lelaki rasa baru tahu...

Sebut pasal senggugut ni...aku baru je kena tiga hari lepas. Dulu-dulu pun senggugut tu ada cuma tak teruk la..minor je.. Tapi yang ni mmg teruk sampai berguling la aku menahan sakit..nak mandi pun susah tak leh nak berdiri betul sbb terlalu sakit. Dah mkn ponstan pun tak jalan..pagi tu je dah muntah lak 3 kali.

Last skali minta tolong kawan bawak g klinik panel. Nasib baik masa tu dpt doc yg baik gila..siap suruh aku sabar tahu sakit. Terus inject kat bontot dpt ubat painkiller dgn gastrik sekali sbb suspect gastrik dtg gak menyerang. Seksanya aku hari tu..bayangkan sakit senggugut+gastrik. Perghhh doubleee sakit tu.. Memang aku tak pergi kerja hari tu..dah sakit mcm tu g work pun tak guna tak productive..mcm sayur basi nak buat haper.

Yg lelaki ni ada yg paham okla..kena yg tak paham..susah nak explain. Aku biasa cakap sakit senggugut tu mcm ada org perah perut sambil pijak2 perut ko..mmg tak paham la kott.. Last edited by nurbaya on 4-1-2014 10:36 AM

nurbaya posted on 4-1-2014 10:26 AM
Sebut pasal senggugut ni...aku baru je kena tiga hari lepas. Dulu-dulu pun senggugut tu ada cuma tak ...

Siannya... aku penah kena masa gi Nilai... muntah dan senggugut dalam keta... seksa smpi pucat muka kaki tangan...

Skang aku dah ok sbb makan EPO...

Ko try la nakan EPO yg suplemen bunga kuning tu... selain ubati senggugut, elak kanser breast, mencantikkan kulit, rambut dan kuku...insyaALLAH. .. aku makan yg Cosway punyer... try la

Follow Us
Syumaimah posted on 4-1-2014 10:29 AM
Siannya... aku penah kena masa gi Nilai... muntah dan senggugut dalam keta... seksa smpi pucat muk ...

Huhu tulah. Ni kira first time kena yg sgt teruk..normally tak macam ni..

EPO ada makan..cuma tak selalu sbb byk sgt medicine takut effect lain lak. Ni je baru start makan balik. Tapi nak beli gaklah dgn cosway tu mcm murah sikit. Kat farmasi biasa epo 500mg pun mahal..belom beli yg ada fish oil lagi..sbb lutut dah sezen kena mkn fish oil gak.

Ada la kawan punya anak sedara kerja kat GNC. Leh dapat staff price.. Ingat nak tgk2 gak kat situ mana lagi bagus. Dulu mkn cap blackmore tapi tak tahan mahal bebenor.. Last edited by nurbaya on 4-1-2014 10:44 AM

rasenya hanya sekali jer dpt rase pengalaman kene senggugut nie..huhuu..
tp mase kene dulu tu mmg sakit giler..nasib baik la kene sekali jer..

Alhamdullillah aku tak pernah senggugut..masa period kaki juz kejang sikit je..

aku pelik kalo aku senggugut thp gaban punya sakit bila aku xde buat pape.. bila aku bz.. sumpah aku boleh tahan even org tegur muka aku pucat ke apa.. still boleh gerak.. tp kalau senggugut tu time aku cuti kaa konfem.. mmg aku xbuat apa tido je... tp zaman aku blaja dlu mmg aku slalu pnteng kls kalau senggugut.. tp bnda ni xdtg stiap bulan.. so bila truk n smpai tahap aku muntah pening kepala je la aku xg kls

***SINGA***

Tiba2 thread ni jadi tempat wanita2 menceritakan pengalaman mereka sakit senggugut.

Eh, ni bukan Tanya lelaki ka?

Kahkahkah

ok arr tu... bg lelaki faham apa itu senggugut... PMS dan sebagainya...

Jangan percayakan apa-apa yang bleh berdarah selama seminggu but masih hidup

buat derk saja

Waktu anak dara dulu, pernah pergi jumpa doktor, sebab risau, senggugut yang luar biasa, sampai kadang2 kena ambik MC,.. Doc cakap, it,s normal.. Selalunya akan hilang kalau dah kawin.... Kalau tak hilanh jugak, dia akan hilanh bila dah beranak... Kalau tak hilang jugak, you maybe dalam kategori unlucky woman...huhu.... Alhamdulillah, senggugut dah tak ada sekarang...

Senggugut is about like something yang mencengkam kawasan ari-ari lalu ditarik2... Dan membuatkan anda tidak senang duduk....duduk salah, berdiri salah, berjalan salah, duduk diam lagi salah.....

Sedikit tips nak kurangkan rasa sakit....tak perlu tekan panadol pink itu..panadol tu hanya membuatkan anda rasa mengantuk, bukan kurangkan rasa sakit pun.... Caranya demahkan kawasan ari-ari dengan beg panas, macam bertunku tu...walaupun tak hilangkan rasa sakit, tapi kurangkan...

Rate

1

sakit memang sakit kadang2 aku rasa mati time tu pun takpa sebab gila tak tahan sakit dia. dah la pakej senggugut + gastrik sekali. tiap2 bulan amek mc 2 hari. hari ke 3 dh berkurang sakit. kiranya hari ke 3 baru aku boleh bangun n berjalan. selalu ayah aku la mangsa usung aku p klinik. aku kena inject kat montot pun disaksikan ayah aku. terharu bila fikirkan ayah yg sanggup amek emergency leave semata2 utk aku.

sengugut maksudnya laluan sempit…pas dh kawin n beranak…laluan yg sempit tu pun dh lega…gitu la kekdahnya…tp lau sakit gak maybe ada la tu masalahnya…kurang vitamin kot...

potsshine replied at 13-1-2015 12:05 PM
sengugut maksudnya laluan sempit…pas dh kawin n beranak…laluan yg sempit tu pun dh lega…gitu la k ...

senggugut bukan disebabkan laluan sempit, mudah citer dinding rahim yang mana dipenuhi darah (mcm menempel) gugur/turun, dan mengakibatkan cramp terjadi... sbb bukan pada bahagian perut, tapi rahim atau pada bahagian ari ari... darah yang turun tu, berketul-ketul...

Nasib baikla Bini aku sgt jarang kena serangan senggugut ni..so xdela nak menghadapi sindrom PMS tu sgt..