CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: syahoney

★Cerita Seram/Misteri Pengalaman Syahoney Kitty ★ UPDATE!

:: ★~Kembara Syahoney Kitty dan Hantoo Kitty Gang★ :: Update #301!!

----reserve----

toyol sesat agakanya.. cr tuan baru... hehehe

skeezotone posted on 27-11-2012 11:26 AM
toyol sesat agakanya.. cr tuan baru... hehehe

maybe kott ..
malam semalam toyol tu dokla duduk depan kandang arnab kat umah aku tuh..dia tgkje arnab tuh...lepas adik aku sergah terus dia larik laju2 lagik....woshhhhhhhhh!

n ayat adik aku bila aku tny cenggane rupa toyol tu?

"comel sangat....! tinggi ni je (sambil tunjuk aras betis dia) ...warna hijau."

syahoney posted on 26-11-2012 02:38 PM
----reserve----

hari jumaat lepas lak sepupu aku jumpa hantu raya kat rumah arwah pak ngah aku....yg tu citer tak complete lagik kena tanya sepupu aku sendirik...hehehe

syahoney posted on 27-11-2012 11:41 AM
maybe kott ..
malam semalam toyol tu dokla duduk depan kandang arnab kat umah aku tuh..dia tgkje  ...

tangkap la.. bela wat pet. letak dlm cage kasi makan makanan kucing. misteri sggh area umah ko ni.

skeezotone posted on 27-11-2012 11:47 AM
tangkap la.. bela wat pet. letak dlm cage kasi makan makanan kucing. misteri sggh area umah ko n ...

tak kuasa aku...rumah aku ada baby dowh......hahah kepada sesapa yg nak pet kaler hijau comel2..leh la singgah kat rumah aku....
rumah aku ni kadang2 memang misteri..ada musim2 jugak...

maybe sebab ramai 'orang asing' yg menyewa sekitar tu kot ..ontah la..~

Follow Us
syahoney posted on 27-11-2012 11:49 AM
tak kuasa aku...rumah aku ada baby dowh......hahah kepada sesapa yg nak pet kaler hijau comel2..le ...

no thanks.. aku dh ada pet keler ijau.. kalo ada yg biru@pink maybe bole dipikirkan

skeezotone posted on 27-11-2012 11:55 AM
no thanks.. aku dh ada pet keler ijau.. kalo ada yg biru@pink maybe bole dipikirkan

pink tu ko kena amik kereta aku sebangai anak angkat la...hahahha

lupa nak story..last aku balik tepen..rumah JKR yg femes tu dah clear kawasannya dengar kata nak dibuat rumah sewa ke apa tah tak sure..yg penting..dah tak berhutan dah mcam sebelom nih...

syahoney posted on 27-11-2012 11:59 AM
pink tu ko kena amik kereta aku sebangai anak angkat la...hahahha

lupa nak story..last aku bali ...

umah ni dh faymes dgn citer2 'keberhantuannya'.. kalo wat sewa, aku rs org2 yg xpernah jupe internet@org2 yg ske duk ngn hantu jer yg akn sewa umah ni.. hehehehe

skeezotone posted on 27-11-2012 12:03 PM
umah ni dh faymes dgn citer2 'keberhantuannya'.. kalo wat sewa, aku rs org2 yg xpernah jupe intern ...

sederet ngan umh ni ada rumah banglo besarrrr punya tau...rumah ni pun asal tak laku..(aku penah up gambar banglo ni kat benang aku ni tapi kureng clear)

skang banglo ni pun dah ada cina beli buat showroom gitu....

syahoney posted on 27-11-2012 12:08 PM
sederet ngan umh ni ada rumah banglo besarrrr punya tau...rumah ni pun asal tak laku..(aku penah u ...

kalo ada umah berhantu, biasanya umah sekitar akn kena tempiasnya gak.. org xminat nk beli kalo wat showroom ok kot. cam kat pj gak, byk umah2 yg dikatakan keras end up jd showroom..

skeezotone posted on 27-11-2012 12:12 PM
kalo ada umah berhantu, biasanya umah sekitar akn kena tempiasnya gak.. org xminat nk beli kalo wa ...

ada logikanya disitu..baru ni aku balik owner cina tu buat 'kenduri' besar-besaran kat show room tu..hehheheh...
casuarina hotel je tak de org nak amik n restore balik semula....tmpt tu cantik kottttt~

**sambil menunggu citer hantu raya sepupu aku nih**

syahoney posted on 27-11-2012 12:14 PM
ada logikanya disitu..baru ni aku balik owner cina tu buat 'kenduri' besar-besaran kat show room t ...

kalo aku jutawan, aku dh beli hotel2 terbiar yg dikatakan berhantu then aku akn wat konsep penginapan horror. aku rs ramai jer org minat ngn keseraman n paranormal ni. kat m'sia ni org still takut nk try konsep ni, kt obersea dh byk org wat bisnes camni.. hehehehe.

skeezotone posted on 27-11-2012 12:19 PM
kalo aku jutawan, aku dh beli hotel2 terbiar yg dikatakan berhantu then aku akn wat konsep pengina ...

aku akan sokong ko! hahahhaha......tapi tu la..sebelom tu aku doakan ko akan menjadi jotawan suatu hari nanti..amin~

syahoney posted on 27-11-2012 12:23 PM
aku akan sokong ko! hahahhaha......tapi tu la..sebelom tu aku doakan ko akan menjadi jotawan suatu ...

amin.. nnti aku beli casuarina hotel hotel tu. lantik ko jd manager. kalo org dtg nk cr hantu tp xjupe hantu, kita upah hantu2 luar keja kat sana.. hahahaha

skeezotone posted on 27-11-2012 12:27 PM
amin.. nnti aku beli casuarina hotel hotel tu. lantik ko jd manager. kalo org dtg nk cr hantu tp x ...

stuju!!!! hahhahahaa

RE: :: ★~Kembara Syahoney Kitty dan Hantoo Kitty Gang★ :: New - Tangan Siapa?

Kalau kita pergi ke tempat orang/bercuti - beringatlah!
Itu pesanan untuk diri sendiri dan semua juga.

Baru-baru ni ai n Incik Pinky n Mimi n Gang Incik Pinky pergi bercuti...seronok!!!
Kisahnya...sampai je kat resort tu. Makan dulu..bertegur sapa dulu ye la ai bukan kenal semuapun. Yang pergi dekat 40 buah kereta kot!! So berkenal-kenalan la...

Tak lama lepas tu abang Botak bagitau kami satu rumah ngan Abang Wan..so ai pun pegi la ke rumah number 19. Masuk je bagi salam,senyum, baca Ayat Qursi. DONE!

Petang tu nak bagi Mimi mandi...tengah sibuk2 ai nak amik baju mimi dalam beg, tetibe ai ternampak..tangan atas katil!!! (kat tepi katil) ..tangan tu melurut ke bawah, macam ada org kat bawah katil tu! Ai tak puas hati...ai pegi tinjau tepi katil..tapi tak de benda pun - Ignore!

Lepas mandikan Mimi..ai siap p tinjau sekali lagik tepi katil bawah katil kot-kot ada apa-apa la kan - TAK DE APA. So biarkan lagik..

Malam tu ai ngan mimi tido awal - sedeh tak dapat karok!!!

Kejadian 1 = Pintu bertutup rapat..tetibe ada kucing masuk rumah...heh! Yang ni malam awal lagik masa tu ai ngah layan APM
Kejadian 2 = Dalam kul 0350 - ai terdengar kucing mengiaw2 depan katil ai...ai buat dekkkk je!

Esok pagi ai bangun... isteri abang Wan bagitau anak dia yang lelaki demam. Ai tanya apsal tetibe demam? Ye la mana nak tau kot lama sangat mandi kolam ke apa ke kan? Kak Azie cakap "ketegur kot..." ai dah start rasa nak pelik. Mulut ni macam nak bercerita apa ai nampak tapi diamkan je dulu.

"semalam masa balik akak tengok awak dah tido..anak akak ni dok menung depan pintu sebelum masuk rumah,"
"dia ni lemah semangat skit, takut adalah ternampak apa-apa semalam"

Kesian anak kak azie..demam sampai lembik. Kata kak Azie nanti derang sampai rumah nak kena berubat. Hmmm...
Ai pun masa nak balik tu cerita la kat Incik Pinky. Incik Pinky cakap malam tadi jugak dia dengar orang tengah masak..siap leh bau makanan lagik! Padahal rumah kitaorg duduk tu tak de dapur pun... jeng3

Begitulah cerita tak berapa seram ai kali ini..sekian.

update :

abang wan ada kadik gambar... aiyaaaa ..ada penampakkan ORB kot kat kepala ai ngan tepi katil! heh! (dalam lain2 gambar)

Rate

1

★~Kembara Syahoney Kitty/Hantoo Kitty Gang★ :: UNISEL seram! Update!!

banyak lagi cerita tak tercerita kat sini sebab semua cerita kat blog....heheheh kopi paste dah la ye....at least tak terbiar benang ni hehehehe

(boleh jugak baca kat SINI)

Begini ceritanya, last weekend (last january actually) ai ngan family ai pegi holiday kat Pangkor. So we decided untuk balik ikut jalan lama since jalan lama banyak tempat leh singgah beli barang/produk hasil kampung. Tapi di sebabkan banyak kali berhenti pada awalnya, and my brotha yg memula leading dah silap jalan. So kami terpaksa patah balik sampai ke teluk rubiah and start over. But this time my hubby yang leading jalan.

So sampai Tanjong Karang pun hari dah malam..melepasi waktu Isya' already. Berhenti isi minyak la p toilet la..tak sempat nak p dinner pun. Mujur Mimi tidur...so tak de la nak kalut2 sangat dalam kereta. Hehehehe....

Incik Pinky selalu ulang alik KL-Lumut-KL if nak pegi site visit. But tonight tetiba tah macamana leh tersilap masuk simpang lain pulak. Jalan yang tersilap masuk ni bukan tak leh sampai KL..boleh je tapi jauh lagi dari jalan yang selalu tu. So tah macamana tetibe kami pun lalu depan UNISEL .... ok la tak de menda pun..as u can see in the picture above.. tak de apa-apa kat sana melainkan HUTAN/Ladang Kelapa Sawit/ lombong ..
jalan tu memang sunyi teramatlah sunyi sekali!

Ai cakap kat incik pinky.."mesti jalan ni lagi lama kita nak tempuh ni" Incik Pinky kata jangan risau la. So kitaorg pun teruskan perjalanan.. kereta my brotha follow dari belakang. Yang bestnya ...sampai satu jalan ni..yang ada hanyalah kereta kami sekeluarga je.. tak de yang lain...!!!!

Hati tak de la nak risau sangat. Cuma mulut terkumat kamit baca Ayat Qursi, 4 Qul and lain-lain. Saja je berjaga-jaga sebab jalan dalam hutan walaupun naik kereta. Beringat sebelum kena kata org-org tua.

Ai perhati my brotha macam dok hi-beam kereta kami. Ai cakap kat incik pinky ..incik pinky cakap "jalan tak rata" ..hurmmmm so biar la..
Tak lama lepas tu my brotha call..
"weyh..ko bawak kitaorg ikoot jalan apa nih?"
"laa...kata nak balik KL. Tadi hubs aku salah simpang...jalan ni pun boleh la..tapi kita tembus PLUS la nanti"
"adoh ko nih...dah la dah la..jalan elok2"

aku tak la nak rasa pelik ke apa ke..cuma takoot derang marah je sebab hari pun dah jauh malam. Tapi serius ai cakap jalan ni memang terlampau sunyi sangat-sangat. Jalan elok baru cantik..tapi tak de orang lalu dah la tak de lampu tiang lampu adalah! Lepas tu jalan raya tu nampak sayuppppppppppppppppppppppp jauhhhhhhhhhhhhhhhhh je ke depan macam tak de end of the road tau.

Last-last kitaorg pun sampai la kat plaza tol..yang mana plaza tol pun sangatlah sunyi..tak terfikir nak masuk lorong tunai sebab pakai smart tag.
Kaedahnya ai sendiri tak tau tu Plaza Tol apa..!!!! Heheheh terukkan?! Sebabnya ..GPS tak leh nak plot the place pun!

So kitaorg pun last-last keluar la kat plaza tol tu n masuk PLUS highway. Sepatutnya kalao ikoot jalan lama keluar dekat Rawang . ni tah kat mana tah..yang ai ingat plaza Tol ni way before Bukit Beruntung.

Kalau ikoot google maps image yang ai capture tu maybe somewhere around Kuala Kubu Bharu la!

Sampai je kat rumah ai dah tidurkan mimi dalam bilik, my brotha cakap.
"Weyh..jalan apa tu weyh ko bawak? gila betul la ko nih"
"laa...sampai rumah jugak kan ? jauh je...laki aku salah masuk simpang"

tup tup ayah ai menyampuk..
"tadi ada pontianak atas sunroof keta"

HAH!!!!! terkedu sekejap..nasib baik tutup sunroof!
Gila ahhh....!!!

-bersambung skit nanti --

hahahhahahhaha (saja nak buat korang saspen)

nih thun bile punyer umah nih?

encikotot posted on 26-6-2013 10:16 AM
nih thun bile punyer umah nih?

tahun gajah! hahhahahahahhaa....