CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ReginaGeorge

[Jenayah] Seorang Bayi Mati Dikelar Ibu

Celaka juga orang sekeliling terutama laki tu yang tau bini mental tapi kau anggap bini kau helok hokeh mampu recover sundri bila dia murung kan? Apsal bukan kau ja kena kelar jantan celaka?!

Tekanan ekonomi la ni.... Ishh Ishh ishh....  Memang risau mikir nasib anak dengan harga barang serba serbi mahal... Tax sana sini... Makin ramai ambil jalan singkat dengan bunuh diri, bunuh anak

exclusive_vvip replied at 17-3-2024 09:15 PM
kesiannya family ni..terus i tringat kes kat johor jgk..yg mak dia pukul anak lelaki 2 orang smpi ma ...

I ada baca; dan ada tergoogle pasal gambar bapak depa; khabarnya masa tu maghrib dah janji nak bawak sefamily makan kfc; kat johor gak; sibapak pemandu taxi rasanya. Lama lepas baca baru hilang rasa terkedu terkilan I pasal satu family ni.

ReginaGeorge replied at 17-3-2024 03:19 PM
ingatkan u suggest tekup muka lalu menjerit lepaskan royanan ..

dah niat dia mmg nak bunuh kan...
knp sampai kelar2
blh bayang mcm org sembelih ayam tu...

terlalu sedih dengan berita ni. aku syak dia ada depression tp pkra ni taboo, takut dikata mengada2, x pandai handle stress, takut dikata gila ke ape ke,.. maybe ada terdengar suara2 halus tp bila bgtau pasangan mungkin dianggap takde ape2.. ni speku aku je la, kebanyakan yg random la aku buat conclusion ni.

sb dari artikel tu x dinyatakan isteri dia ada mengadu ke ape ke... just berubah pendiam. mungkin isterinya tertekan, alami perubahan emosi tanpa sedar dan dia tak berkongsi dgn sesiapa. tau2 sendiri bunuh anak tanpa sedar.

aku tetap syak dia ada depresi tanpa sedar terbunuh anak sendiri

mengucap baca berita ni.. knp la sanggup ek. bulan2 puasa ni kan setan semua kena ikat. knp laa bertindak sampai mcm tu sekali. tak memasal anak mati ko pon meringkuk dlm penjara. Allah mintak jauh laa keturunan dari kena mcm ni

Follow Us
aku mengucap panjang dengar berita ni...

kpd suami2 di luar sana, apabila isteri2 dlm pantang, sila bagi service tiptop...layan kan aje ape kehendak mereka...kena banyak bersabar org tengah sakit dan dlm pantang ni...

tak gentlemen la kalau hati tak kental

ifanonline replied at 18-3-2024 10:18 AM

kpd suami2 di luar sana, apabila isteri2 dlm pantang, sila ...

Jangan pulak masa pantang nak menges*x pulak

ifanonline replied at 18-3-2024 10:18 AM

kpd suami2 di luar sana, apabila isteri2 dlm pantang, sila ...

apo setaun lebih nk pantang lagi

apech replied at 18-3-2024 11:23 AM
apo setaun lebih nk pantang lagi

blh jd meroyan tu x bwk berubat cepat kot especially when it happened right after bersalin tutu yg melarat smpi lebih setahun dh umur budak tu

mcm forummer kt ats2 tulis
ada yg jd makan tahun jgk

noor2 replied at 17-3-2024 09:23 PM
Umur anak dah setahun lebih masih boleh gila meroyan lagi ke....

actually bukan meroyan aku rasa, depression, stress & ada unspoken things yg lama dipendam kot. kawan aku sorg anak dah 3 tiba2  berubah, heshe lemah lembut, feminine, tiba2 berubah jadi panas baran, pukul anak mcm nak gila hari2. tak ambil kisah sal bisnes buat kuih beliau. siapa ntah pi suggest si laki nya bawa pi ustad, tau setad ckp pe? org hantar sihir sebab dengki, babi nya setad . nope, sebenarnya dia penat, urus 3 org anak, buat kuih, kemas rumah dan lain.

nasib la laki nya jenis urban sikit, tak caya setad2 auta, sihir, bisik2 setan nih, boleh terima hakikat one day aku bgtau bini nya tu stress dan depression (cuz kawan aku ni dah bg hint2 mcm dia  penat kat aku masa aku hang out dengan dia). ok la pastu laki nya hire maid, cuba spend masa sebanyak mungkin on weekend walaupon pi mall depan rumah je, setahun at least 2x pi holiday. helok dah, kembali seperti dulu. hilang dah setan bisik2 kat telinga

_blackbird replied at 18-3-2024 12:08 PM
actually bukan meroyan aku rasa, depression, stress & ada unspoken things yg lama dipendam kot. ka ...

Bahaya sungguh depression ni...

noor2 replied at 18-3-2024 12:32 PM
Bahaya sungguh depression ni...

depression benda paling bahaya dan dangerous, ada yg takda perubahan obvious pon like my friend. apperance nampak ok, ceria, kelakar, good life, tu yg tau2 dah mati. pastu org hentam hina kenapa kenapa bodoh sgt bunuh diri, kenapa bodoh sgt bunuh org. kat malaysia awareness pasal depression ni sgt lemah termasuk pada acik2 porum yg paling terpaling pon. hihihihii. org yg waras, sihat mental fizikal, tak kira beriman ke tidak takkan tergamak nak bunuh org bila ada pilihan. org yg cold blood mcm ni mesti ada somethin wrong somewhere with their mental health

perempuan baru beranak kalau datang uri jaga...

my pov yg palatao

--kalau meroyan selalunya tekup bantal atau campak baby
--skizo niii, skizo je yg pergi dapur amik pisau sembelih
--depa dengar bisikan suruh sembelih,kononya sembelih ayam padahal sembelih orang
--ataupun dia ni taksub dgn kisah nabi, sembelih anak ditukar kijang
--peliknya penyakit nii iols rasa ada setan dalam badan

Geramnya baca bila kata hampir setiap minggu balik kampung tu... Aku pernah rasa stress benda ni.. mentua aku la.. mcm tak faham orang nak rehat ka main dengan anak ka.. kemas rumah ka.... duit tak cukup ka.... bleh bila aku call .. cakap nak ambik anak aku la.. rasa mmg nak hamun dia.. mmg sampai la ni aku tak call2 tanya khabar ke apa... sebab mmg terasa sangat dengan dia.. tau la sayang cucu .... tapi dengan menantu kau buat macam tu... yang laki aku ni .. nak suka kan mak dia.. aku yang merana.... penat tau tak.. dah la balik sana.. cucu tu ambik tidur dengan dia.. jadi kita ni dah serba salah.. so ikut la kang anak tu silap2 mentua aku pulak yg susukan... stress ... jadi aku faham apa yg mak ni rasakan....

want2bhappy replied at 18-3-2024 03:36 PM
Geramnya baca bila kata hampir setiap minggu balik kampung tu... Aku pernah rasa stress benda ni.. m ...

Nasib baik la i duduk jauh dari mak mertua. Tak sanggup aih nak balik umah dia minggu2. Hujung minggu nak spare for small family, tp kena balik mmenghadap mertua, kena kemaskan rumah dia. Dari memasak sampai mengelap meja makan, ko sorang je yg kena buat. Tak buat, mother in law from hell bagi side eye. Mean while anak dia pulak garu bijik. Anak pompuan lak, sibuk dating. Kira mcm org suruhan part time, tp tak berbayar. Klu g rumah mertua, sah2 la laki yg nak menanggung beli lauk. Sedangkan duit tu, boleh bw anak bini sendiri makan tempat best2.

dua_chzy replied at 18-3-2024 03:57 AM
Celaka juga orang sekeliling terutama laki tu yang tau bini mental tapi kau anggap bini kau helok ho ...

Kalau dapat laki yang masih nak cium ketiak mak dia, memang tekanan.. Nampak susah mak dia je, tak nampak kusut bini dia.

ReginaGeorge replied at 18-3-2024 04:09 PM
Nasib baik la i duduk jauh dari mak mertua. Tak sanggup aih nak balik umah dia minggu2. Hujung min ...

Bab duit pun ye jugak.. mana tahan tiap2 minggu nak balik... pernah tau mak dia hint2 pasal anak derhaka.... boleh guna telefon kawan dia bagi wassap video pasal anak derhaka.... aku ni mulut tak ringan kalau mmg makan dah omtua ni.... dita tak tau anak dia depress dengan dia.... bila duduk berdua.. elok bercerita sal lain.. masuk cviter sal laki aku.... ada la drama air mata dia.. stress la laki kita.. kena marah.. pasal tak dapat balik kalau ada family day belah mentua ke... atau pergi kenduri atau raya rumah sedara ke... kena jugak.. boleh tau dia marah bila kalau masak tu semua benda tu di hentak2.. syukur la sejak anak dah sekolah jarang balik.. gila kau nak balik tiap2 minggu.... nak ot ke keje lebih nak cari duit.. takkan nak minta duit mil.. itu pun bunyi2 jugak... tapi dia tak bunyi depan menantu la... entah la.... Kalau dia ok.. dia tak request.. mesti anak dia nak balik selalu... ini byk faktor ... kang balik.. kami jugak keluar duit.. yg duduk dengan mentua tu ... krik krik je... huhuh.... dengan harga barang dan mahal.. kadang pelik dia tak nampak ke... suka compare dengan sepupu suami yg bergaji besar dan duduk dekat tu...

i bila tau berita ni i sedih sebab baya budak tu baya anak i kecik skali..minta dijauhkan la i dari rasa nk membunuh sbab paham penat jaga anak2 rapat mcam i skang ni tapi x gamak nk buat benda2 mcm ni..

i kenot brain tapi mungkin da lama sgt mak ni pendam..ya Allah i sedih sangat2