CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

“Orang Suruh Saya Balik Kampung” – Terkilan Harga Nasi Arab Disamakan Dengan Zionis, Cef Ammar Menangis Kongsi Kisah Hidup Susah

thn lepas drama anak dia kena sihir ke apa entah, mcm tak minat dan tak bermaya tolong berniaga katanya. entah2 masa tu memang takda mood.

mujur sampai sekarang, lidah akak selaku ummah borneo dok atas pokok terpaling semikin tak teringin nak makan nasi ereb ke nasi zionis idf ke.

B40tastePosh replied at 27-3-2024 04:41 PM
Kenaoa tak jual Nasi Minyak...kenapa jual Nasi Arab???

Tak minat nasi Arab...kering, sama macam Nas ...

Sama lahh...

Tak minat n.arab....suka nasi briyani lg

Drama king

Aku suka pelestine dari Gaza ramai2 datang 'serang' malaysia ni nak tengok reaksi ummah macam mana. Kemain mengutuk sesama arab tak nak menolong katanya.

jazaa100 replied at 27-3-2024 04:45 PM
Sama lahh...

biryani heavy ereb light.sedulang pon leh abis.haha

jazaa100 replied at 27-3-2024 04:45 PM
Sama lahh...

Nasi Arab dan Nasi Tomato tu dua2 pernah buat aku sakit tekak di bulan puasa, taubat dah nak makan.

Yg pelik time kenduri makan Nasi Minyak elok je bertambah-tambah.

Yang lagi pelik susah betul nak jumpa restaurant jual Nasi Minyak / Nasi Kenduri kawasan luar bandar ni.

Follow Us
bulan posa ada je cerita ye

apa kes dia ni asalkan bulan posa je ada isu...pffft

Action and reaction...yg gegeh pi interview dia tu dah kenapa?...lapar konten? Lps tu buat naratif controversy sikit...pastu semua nak melatah...dia tak pernah paksa korang beli pun barang dia...tak mampu beli sudah, beli makanan yg murah...bukannya takda...Ni tidak ..dah tak mampu beli pegi melolong dlm socmed...
Takpun masakla sendiri

rm500,000? biar betul...klu orang tak beli jgn lah nak meratap hiba bagai, gerai2 lain ada jer jual nasi campur mur2. ikut poket masing2 lar

kerunai replied at 27-3-2024 03:12 PM
sedap sangat ke lmbshank dia ni

honestly la ...share la sket..mmg gila babas sedap ke apa ?

Akak sebagai peminat nasi arab, akak approve nasi arab dia masuk dalam kategori sedap sis. Dah dua kali akak yang kaya dan tak sengkek ni beli makan sis.

dasar arab...ko jual harga yahudi org tak marah, ko mulut mcm yahudi yg org marah..bodoh punya arab..tu pun nak kena ajar... mulut jaga sikit

pooh~key replied at 27-3-2024 07:08 PM
Akak sebagai peminat nasi arab, akak approve nasi arab dia masuk dalam kategori sedap sis. Dah dua ...

1 pax brp key?....

kerunai replied at 27-3-2024 03:12 PM
sedap sangat ke lmbshank dia ni

honestly la ...share la sket..mmg gila babas sedap ke apa ?

X le sedap mana pun cuma  lambshank dia berasa la compare yg jual dkt nasi kandar sblh klcc tuh

start dahhhhh...jual airmata

Edited by dua_chzy at 27-3-2024 04:57 PM
B40tastePosh replied at 27-3-2024 08:41 AM
Kenaoa tak jual Nasi Minyak...kenapa jual Nasi Arab???

Tak minat nasi Arab...kering, sama macam Nas ...

Nasi minyak paling sedap aku pernah buat, aku guna resepi/cara masak pengasas jamu Mak Dara tu. Lupa dah nama dia. Uiiiii sedap betol cemerlang A++ ghasaaa. Antara step yang aku ingat, dah tumis beras dengan bahan2 tumisan, barulah masukkan air yang kita dah rebus dengan daun pandan (dan bahan2 pewangi lain tapi aku tak ingat hapa suma) panas2 dalam periuk beras yang dah ditumis tu. Ni tips supaya nasi minyak cantik berkilat pehtu kembang helok (guna beras basmati).

Masalahnya aku dah lupa cemana aku masak. Haha. Dulu aku salin resepi tu (dari tenet) tapi bukunya pun aku dah tak ingat letak mana. Resepi tu boleh jumpa dalam buku sheols - masakan tradisi Johor. Zaman student dulu selalu nampak buku dia dijual di MPH la Popular la. Apsal laaaa aku tak grab sebijik.

Pehtu ayam tomato huntok nasik minyak ni, paling sedap aku pernah buat, guna canned tomatoes yang kokesen selalu guna untuk buat sos pizza tu. Bukan tomato puri tapi whole peeled tomatoes dalam tin. Gila kau mabeles. Kesimpulannya, nak masak sedap, kena guna bahan berkualiti dan rela spend masa berjam di dapur buat benda renyah. Resepi2 ekspres tu memang tokleh lawan la resepi yang prrlu komitmen lama di dapoq.

Kalau membeli sampai beratur panjang, memang aku skip! Apatah lagi harga yahudi! Makan beratur yang aku boleh hadam cuma kat dewan makan asrama je.. Hahaha! Teringat nasi minyak masa duduk hostel dulu sekolah menengah..sedaaaaaaaaap makan dengan ayam kurma. Acik tu memang champion masak. Hatta sambal sadin dia pun nikmattt makan cicah bread kosong..

dua_chzy replied at 28-3-2024 12:52 AM
Nasi minyak paling sedap aku pernah buat, aku guna resepi/cara masak pengasas jamu Mak Dara tu. Lu ...

Nak cari la sis buku tu. Meols nak cari buku yang authentic betul....btw thank bagi tahu tumis beras dgn bahan tumis....sebab nak buat Nasi Minyak esok.

Btw nama ayam tu Ayam Masak Merah guna Cili, Kisar dan Tomato fresh yang di blend...blog siakap keli kata guna Tomato Kimball (Soup dalam tin) dan Tomato Heinz Soup ( juga dalam tin),..tapi nanti nak cari whole peeled tomato spaghetti uols cakap tu..resepi yg authentic jangan guna sos tomato dan sos cili.

dua_chzy replied at 28-3-2024 12:52 AM
Nasi minyak paling sedap aku pernah buat, aku guna resepi/cara masak pengasas jamu Mak Dara tu. Lu ...

Buku ni ke uols?

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

tang mane yg mahal tu. Ingat biryani sayur ke nak caj seploh hinggit. Dia guna saffron lak tu..bukan pewarna kuning macam biryani pakistan azrul tu. Susah kalau org yg nak mkn macam ni tapi nak bayar ciput..tekak tak ikut poket dia