CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 11586|Reply: 36

Cik B ‘Frust’ Pak Cik & Mak Cik Taknak Bagi Duit Raya Sebab ‘Insecure’ – ‘Kitonyo Mudo Lagi, Nak Juga Feel Dapat Duit Raya’

Anak kepada usahawan terkenal Datuk Seri Vida iaitu Cik B mencuri perhatian apabila memuat naik video bercerita mengenai duit raya menerusi laman TikToknya.

Menerusi video tersebut, Cik B atau nama sebenarnya Nur Edlynn Zamileen Muhammad Amin meminta agar orang ramai untuk tidak lagi meminta duit raya daripadanya.

Menurut Cik B, dia hanya mendapat duit raya daripada tiga individu sewaktu sambutan Aidilfitri pada tahun ini.

"Korang, stoplah minta saya duit raya. Korang tahu tak? Tahun ini saya dapat duit raya daripada tiga orang sahaja."

"ak cik dan mak cik saya tak nak dah bagi duit raya sebab diorang kata diorang ‘insecure’ dengan saya."

Tambah Cik B, dia tidak kisah tentang nilai duit raya yang diberikan asalkan dia dapat merasai kenikmatan menerima duit sewaktu hari raya.

"Seringgit ke dua ringgit ke, saya terima ja ‘even’ nak bagi sampul pun saya terima. Tapi kenapa dah tak ada orang nak bagi saya duit raya?"

"Tengok saya ja diorang yang minta duit raya. Saya muda lagi, nak juga merasa jadi budak. Tahun depan baru bukan budak."

"Korang kalau tengok saya mesti ingat saya nak duit raya RM100 atau RM200 kan?

"Tak, saya nak rasa feel salam orang dapat sampul duit raya, bukannya salam orang, saya yang bagi duit raya."

Hantaran tersebut telah meraih perhatian wargamaya yang rata-ratanya terhibur mendengar luahan perasaan ‘kecewa’ Cik B itu.

Sumber: TikTok Cik B/OhBulan

Dah habis duit boom hotel ratus ribu, teringin gak rasa nk jadi pengemis sekali sekala

syukurlah ada duit berkepok2 dlm bank. satu lagi, tu lah korang anak beranak tak abis2 show off kekayaan, opkos lah org mintak duit. btw nak merasai nikmat dpt duit raya apa lagi? perlu ke ko menangis? bodow.

duit cuci mama kau semua parking kat accnt cikba B ke? hihihi

Edited by lightheaded67 at 19-4-2024 06:38 PM

mcm over je. rasa mmg standard, hbis skolah org tak bg dwet raya dh. oh melainkan anak org susah ler

Budak ni mcm bodoh lah...serius...

Follow Us
Betul jugak.. dia budak lg sbnrnya..layak terima duit raya

Yang bodoh adalah golongan b40 pergi bagi dia duit raya.
Kau tu makan pun bercatu, tehtap la gigih support bisnes bodoh vida sekeluarga.

Budak ni tak matang lagi sebenarnya.gigih betul acik2 porem kata dia matang.kalo dia matang dia pikir bagi duit tu sedekah ...dah ko ada income sendiri gigih tayang duit juta2.org yg matang xde nyer alasan for the sake of feel dapat duit raya

Tu pun ada gak gigih qr kat dia. Sampai bank kena tutup qr dia. Cerdik betul la org Malaysia. Dia kaya kot.

Dlu jenis Komen kat media sosial,susah nak beli pampers,laki kena buang kerja ,dah berapa hari tak makan. Sekarang guna tektik qr code pulak.

Haha kelakar weh anak anak hamidah ni
Yg tak kelakar acik netizen pembaris

Netizen mana yang bodo pegi sedekah kat orang kaya ni agaknya.. sampai qr dia kena block banyak sangat yang menderma... Malaysian ni kenapa la bodo sangat.  Dia naik flight pun business class, hotel kat mekah pun puluh ribu untuk 2 minggu... Sedangkan kauu nak naik flight air asia  gi langkawi pun jenuhhh kelebet website tunggu promotion...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

red_velvet replied at 21-4-2024 08:27 AM
Netizen mana yang bodo pegi sedekah kat orang kaya ni agaknya.. sampai qr dia kena block banyak sang ...

Meleis ramai bangang esp bila bab2 kagum dan puja ponder2 yg flex lifestyle. Beli produk diorang, bagi gift kat tiktok dan ni bagi duit raya pulak. Bila ponder flex itu ini bodoh2 ni komen bestnya kita mampu tengok je lah terima kasih tunjuk hotel/makan/whatever.

Kalau kita bagi Cik B takat RM10... RM20... Cik B hargai tak?
Or ambik pastu simpan dlm poket pastu buat tak tahu.

asfaz replied at 21-4-2024 07:29 AM
Tu pun ada gak gigih qr kat dia. Sampai bank kena tutup qr dia. Cerdik betul la org Malaysia. Dia ka ...

Tau xpe ..netizen Malaysia ni aku x faham scammer Dorang angkat jd duta memacam .. ni mak scammer pun gigih bagi ank2 scammer duit . Aku mmg xde lah nk layan nk bagi suapan kat dorang ni.

ninajaybee replied at 21-4-2024 08:33 AM
Meleis ramai bangang esp bila bab2 kagum dan puja ponder2 yg flex lifestyle. Beli produk diorang,  ...

Aku setuju weh banggang giler ..smlm aku tepuk dahi bila tgok tok red kat Radio Zayyan...dorang ni x research ke tok red ni sapa. Lepas kat podcast mana tah gigih tok red ni dok citer dia scam org sana sini...polis mmg tido je ke? Sprm ke mmg x nk amik tindakan ke hape? Terang2 dia dok heboh dia scammer ..lepas ni ramai lah scammer akan ijut tok red buat drama airmata sampai boleh jd duta. Benci btul aku dgn org Malaysia ni

tahun ni aku dpt duit raya 2,250 jurrrrrr.....

humble brag pulak dah

Edited by ekselen at 21-4-2024 02:51 PM
lightheaded67 replied at 19-4-2024 06:08 PM
mcm over je. rasa mmg standard, hbis skolah org tak bg dwet raya dh. oh melainkan anak org susah ler ...

aah kan..kita dpt duit raya masa sekolah aja... dah abis sekolah no duit raya..
btw..sheols dah ada income sendiri kot..nk duit raya apa lg.. dah pandai meminta plk dohhh

_blackbird replied at 21-4-2024 10:45 AM
tahun ni aku dpt duit raya 2,250 jurrrrrr.....

iols rm0 jurrrr

12Next
Return to list New