CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maklukpenggoda

[Tempatan] Pelajar meninggal dunia merentas desa jantung berlubang

innalillahiwainnailaihirojiun
Al-Fatihah. Amin

teringat zaman terkinja dulu masuk merentas desa, tak sangka dpt jd johan pastu mendapat la manjang asik kena petik utk jd wakil itu ini termasuk la lumba jalan kaki

merentas desa ni seronok sb takde kelas.. boleh huha huha
tak perlu beria lari utk dpt podium , bg yg takde rasa nak dpt podium la, boleh gosip2 dgn kawan2 heehee

Sekolah anak Aku cikgu dah Tanya siapa sakit tak yah lari.kalau tak sakit tapi parents tak bagi lari pun bole je tak nak lari.sebab musim panas ada parents tak bagi lari. Okay je diorang duduk kat tepi padang.

ciksom replied at 21-4-2024 12:27 PM
Sekolah anak Aku cikgu dah Tanya siapa sakit tak yah lari.kalau tak sakit tapi parents tak bagi lari ...

Kalau sakit jantung tu legit la alasan. Boleh ka cakap dgn kawan2 takut mak marah? Aku rasa payah kot.

Ada borang kebenaran ibu bapa..kalau ada sakit kena tick kat borang tu. Jadi senang cikgu nak asingkan budak tu...bagi pegi library ke kantin ke...belanja makan nasi lemak, sirap.
Zaman aku 80'an dulu merentas desa memang real lari tepi jalan kebun sayur, tepi anak sungai, tepi kubur...member aku siap lari masuk rumah kebetulan tepi trek larian je..
Yg menang kawan aku tu anak org asli..kasut cikgu bagi suh pakai, disangkut kat tengkuk. Keras tapak kaki budak ni. Kalau pempuan, juara Cik Puteh...laju kalah budak laki. Aku lari ala kadar dah la.

Ai ada baca kat tt,bekas kawan sekolah budak ni ckp masa sek Ren pun ada pengsan sb main bola. Rasanya budak ni aktif tpi tu la keadaan tak mengizinkan. Dpt tau ada sakit pun 2016 kan.
Ada jugak baca maknya tau aje anak dia join and mmg anaknya nak sgt join ,pagi tu siap call mak dia lagi. Sbb tu mak ayah arwah ni tak salahkan sekolah. Netizens aje yg marah2 sb katanya buat apa paksa budak tu lari.

Arwah ni yakin lari  sb masa trial tu dia ok. Lagipun kawan2 dia ckp dia tak lari beria pun .

ciksom replied at 21-4-2024 12:27 PM
Sekolah anak Aku cikgu dah Tanya siapa sakit tak yah lari.kalau tak sakit tapi parents tak bagi lari ...

Usahkan yg sakit. Yg tak htr borang pun cikgu tak kasi join. Last htr pagi sbelm start. Takde surat duk tepi

Follow Us
She-Ra replied at 21-4-2024 12:23 PM
innalillahiwainnailaihirojiun
Al-Fatihah. Amin

Anak ai tahun lepas dpt nombor 18/20.  Mmg dia lama dah target nak menang. Bangga dia tunjuk kat ai dia dpt jugak akhirnya. Sekolah rendah sipi2 aje no dia. 21 ,22. Pastu pkp pulak masa sekolah menengah.
Tahun ni dia SPM,ai tanya dpt no berapa dia ckp tak dpt sb tak larat. Walhal melenggang aje dgn kawan2 . Ai ketawakan aje. Ye la dia dah dpt apa dia hajatkan tahun lepas. So tahun ni takde la beria sgt.  

Dah la comel, mati pulak...orang comel merentas desa naik motor dgn meols la patutnye.

asfaz replied at 21-4-2024 04:51 PM
Anak ai tahun lepas dpt nombor 18/20.  Mmg dia lama dah target nak menang. Bangga dia tunjuk kat a ...

bergosip lg best ekkk
kang boleh ajak dia join larian hari keputeraan sultan nazrin shah
motif masuk larian tu bkn utk dpt podium tp utk berseronok, dpt rasa pelbagai jenis makanan yg dihidangkan oleh org kg dan dpt suasana kg

masa sekolah rendah, cekgu iols gigih nak masukkan nama dlm semua acara balapan
paling takleh pegi, lompat tinggi.. lompat pagar dgn jauh ok je.. tp lompat tinggi mintak maaf laa.. terus kejung jd lompatan getah zero point
berbuih mulut cekgu iols ngajar, kenot go jgk

She-Ra replied at 21-4-2024 04:58 PM
bergosip lg best ekkk
kang boleh ajak dia join larian hari keputeraan sultan nazrin shah
motif m ...

Budak2 ni semangat masa permulaan tu aje. Tu yg paling best sb nak start kan. Pastu dah 10/15 Minit memasing melenggang je. Tak kisah pun no berapa .
Arwah ni teringin nak merasa. Semoga arwah ditempatkan diantara org2 beriman. Aamiin

Punat_button replied at 21-4-2024 12:15 PM
naif nya sister. motif nak fitnah bugis.... tiberrr.

Dah brp page user ID n password? Blh masuk world record

Sekolah anak aku pon baru je buat aktiviti merentas desa hari senin kemarin. Ada beberapa perkara yg buat aku risau
1. Kalau x benarkan anak join, kena ada surat doktor. Anak aku ada asthma, memang aku dah update dalam profile murid. Anak aku pon memang bawa inhaler dia pergi sekolah. Aku xde surat pengesahan, cuma ada kad appointment hospital. So anak alu kena la lari jugak (unless aku pontengkan dia la, macam sesetengah parents)
2. Sekolah anak aku ni hanya ada darjah 1-4. Last year lari satu pusingan 2+km. Tahun ni murid tahun 4 kena lari 2 pusingan. Bila parents tanya kenapa up, katanya ikut standard daerah. Selepas aku nego2 dengan cikgu, anak aku kena lari juga 1 pusingan
3. Kawasan sekolah dekat dengan kawasan pembinaan taman perumahan, laluan keluar masuk lori dan kawasan pembinaan tangki air. Last year sekolah ni masuk paper lepas PIBG buat aduan pasal habuk disebabkan kedegilan developer x nak pasang pagar.
4. Surat diberi pada parents kurang seminggu dari tarikh latian. Latihan dibuat sehari sebelum. Aku tengok video masa murid2 dilepaskan, bertolak2 sampai ada yang jatuh.
5. Murid yang semput semasa berlari diminta berjalan ke garis penamat. Anak aku sambil2 pam tu berjalan la nak complete satu pusingan. Nasib baik la ada jiran2 aku yg jadi volunteer jaga route sebagai wakil PIBG. At least ada la jugak orang yg teman sampai habis. Kenderaan pengiring hanya jaga anak2 sepanjang larian, bukan untuk transport murid yg keletiha

lightheaded67 replied at 19-4-2024 09:00 PM
mmg syarat rentas desa budak2 skolah kena 7km yek, ke lain skolah lain km nye? taktau. takleh revise ...

7km tu bersamaan 10,000 langkah. Atau kemungkinan trek rentas desa yg selamat yg tu je

Kadang-kadang cikgu sekolah ni bodoh jugak. Ntah ape yg nak dikejarnye. Dengan cuaca panas ekstrem mcm ni pastu paksa budak-budak join jugak. Ko cikgu takpela stakat jaga check point, naik motor ikut murid dari belakang je. Cikgu sendiri pun obes, jogging pun tak penah tetiba nak suruh anak murid rentas desa. Zaman moden ni banyak cara lain kot, ko buat beep test ke circuit training ke berkesan jugak

Edited by zjen at 25-4-2024 01:19 AM

dulu menteri sial which one yg wajibkan secondary mesti rentas desa ?

tak ramai yg mampu lari nonstop ber km km ...  mostly kelly je can do it tapi pon bukan semua

dulu weols pon kene cikgu maki pasal lambat sampai atau benti menukar jalan kaki bila penat

tak payah la semua tgk surat,  asalkan student yg gemuk sikit atau badan nampak lemah,  kasi la lari jarak yg tak jauh

ada juga sekolah kampung yg lari masuk ladang sawit, jika keluar ular tedung caner ?

annehuda replied at 24-4-2024 11:41 PM
7km tu bersamaan 10,000 langkah. Atau kemungkinan trek rentas desa yg selamat yg tu je

baikkkk....