CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Himpunan kisah seram ... sambungan kisah bro blues6909 kisah12 page 57

Kisah kesembilan belas..

Sebelum ni Juliana (sepupu) tinggal di negeri P... disebabkan oleh beberapa perkara keluarga Juliana buat keputusan untuk berpindah dari situ... Dan mereka buat keputusan untuk nak mencari rezeki berdekatan dengan keluarga saya....

Bila keputusan dah dibuat arwah Pak Teh (ayah Juliana) mencari rumah yang sesuai dengan keluarga mereka... Akhirnya bertemu jugak dengan rumah yang sesuai... walaupun jauh sikit daripada bandar.. tapi arwah Pak Teh tetap berpuas hati nak memulakan hidup yang baru di sini....

Hari yang dinantikan tiba, kami sekeluarga pun ikut sekali ke rumah baru arwah Pak Teh... yang seronoknya, kami sekeluarga akan bermalam di rumah baru...

Suasana rumah baru ni memang best... ada banyak pokok buah-buahan di keliling rumah, Antaranya rambutan, cempedak, langsat dan manggis... Kiranya kalau musim buah... memang best... tak payah susah-susah nak keluar duit beli... Rumah pun cantik dengan laman yang luas.. Rumah 2 tingkat... rumah kampung biasa... tingkat bawah batu manakala tingkat atas papan... disebabkan banyak pokok suasana redup dan sekali-sekali angin bertiup... pendek kata memang best la...

Jiran-jiran pun baik, ada 2 tiga orang yang datang ke rumah memperkenalkan diri... ramah pulak tu...

Petang tu Mak Teh buat bihun goreng dan sikit kuih-muih untuk kami semua... siap berkelah lagi  dekat  pangkin bawah pokok... memang best makan dekat situ...  best jugak kalau baring-baring waktu petang...

Masa duk makan-makan tu baru sedar, adik Juliana yang sorang nih tak nampak pun kelibat dia...  Mak teh suruh anak dia pergi cari, mak suruh saya temankan Juliana  cari adik dia....  Jumpa jugak adik Juliana (Hafiz) kat belakang rumah..dari kejauhan nampak macam dia duk bersembang dengan seseorang... tangan dia duk potong-potong daun... macam main masak-masak... Juliana melaung nama adik dia...

"Hafiz.... mak panggil makan..."
"tak mau... tak nampak ka orang duk main nih..."
"cepat... nanti mak marah..."

Macam mau tak mau ja.. dia ikut kami.... Bila sampai dekat Mak Teh... Mak Teh suruh Hafiz cuci tangan dulu... Mak Teh tanya dia buat  apa... dia cakap pada Mak Teh dia main masak-masak dengan kawn dia... Mak Teh suruh ajak kawan dia makan sekali... Tapi Hafiz cakap kawan dia malu... lepas makan semua Hafiz pergi balik kat tempat dia main tadi....Kami memang tak ada syak apa-apa... mungkin masa saya dengan JUliana jumpa dia... kawan dia tengah cari apa2 kot...

Dah hampir senja, Hafiz masih lagi belum balik... macam biasalah kami kena pergi cari... cari tempat yang sama... Hafiz masih lagi sibuk berbual...masih lagi bersendirian..macam tadi lah Juliana melaung nama adik dia... guna nama mak baru nak balik.... Hafiz siap melambai dekat pokok mempelam tu... hairan jugak la sebab tak nampak sesiapa... Bila lambai kat siapa... Hafiz siap marah2 lagi.... tak nampak ke kawan hafiz tu... huhuhu.. memang tak nampak...

Malam tu kami berjemaah pastu baca yaasin ramai-ramai....Malam tu juga kami tidur kat ruang tamu... tidur ramai-ramai kat tingkat atas...Mak Teh bentang toto.. apalagi  memang best la tidur ramai-ramai nih... Tidur pun lewat malam tu dekat pukul 1 jugaklah tidur..sebab bersembang.. sambil tengok tv..

Esok pagi-pagi lepas sarapan kami semua balik ke rumah... dan janji pada Pak Teh sekeluarga kami akan datang tidur lagi minggu depan...

Masa dalam perjalanan pulang, dengar mak duk bercerita dengan abah masa dalam kereta.. awal pagi tu dia terjaga dalam pukul 3 pagi... mak biasalah dia ada penyakit diabetes... tengah-tengah malam akan bangun bila dia dahaga air sangat2.. Bila dia nak turun ke dapur... dia dengar dekat dapur macam ada orang duk tengah masak... bunyi periuk belaga, bunyi sudip duk berlanggar dalam kuali.. mak naik balik nak tengok mak teh... dia tengok semua ada... duk sedap mimpi lagi ada... mak memang rasa seram...dia tidur balik sambil mulut tu duk terkumat-kamit baca ayat2 dan surah2 yang dia ingat... pastu dia tertido.. memang seram... pastu cite la kat mak pasal Hafiz duk bersembang sorang-sorang...  Abah cakap dia tak ada apa-apa lah... jangan duk fikir bukan-bukan... nanti kesian pulak dekat Pak Teh...

Esok pagi-pagi lagi dah dapat tetamu... Pak Teh sekeluarga... siap bawak beg pakaian lagi... Kami semua memang terkejut... tengok muka Juliana , Kak Jan dan adik2 yang lain pucat semacam... Abah suruh masuk dulu ke rumah dan semua bersarapan pagi... Abah kol pejabat kata dia ada hal dan nak ambik cuti kecemasan....

Lepas makan semua baru Pak Teh bercerita... pada malam tu, lepas makan malam diaorang bersiap-siap nak tidur.... masa nak tidur ada dengar bunyi-bunyi kat dapur... bila per katanya tak ada sesiapa... pastu dekat atas bunyi macam ada orang duk main guli... tarik kerusi dan sebagainya.... bila pergi tengok tak ada sesiapa...

Bila dah dengar macam-macam, pak Teh sekeluarga berhimpun kat biliktidur utama... semua pakat-pakat baca surah yaasin... pastu dengar orang mandi dalam bilik air... lagi kuat baca... lagi kuat air dia simbah... Pak Teh pergi tengok dalam bilik mandi tak ada sesiapa... bilik mandi pun tak basah.... Pastu diaorang memang tak berhenti baca yaasin dan tidur pun sambil berduduk.... Yang tak boleh tahan... pagi bila tersedar ya... Pak Teh tidur dekat pintu rumah... Mak Teh kat ruang tamu. Juliana kat bawah meja... kiranya masing-masing terpisah... adik beradik yang lain pun dia campak kat tempat lain.... Hafiz juga yang tak jumpa... Juliana jumpa Hafiz tidur dekat bawah pokok mempelam yang dia duk main tu... apa lagi dah jumpa semua... pakat2 pecut datang rumah kami....

Pastu Pak Teh bawak Hafiz jumpa ustaz untuk nak pulihkan semangat dan hari tu jugak diaorang pindah... Masa nak pindah baru jiran-jiran cerita... ramai yang dah duduk katanya.. paling lama keluarga Pak Teh la... 2 hari.. Dan lepas tu Pak Teh pergi jumpa tuan rumah... nasib baik dia nak pulangkan duit... tapi paling dikesalkan... kenapa tuan rumah tak cakap apa2 pasal rumah tu... dan jiran-jiran pulak masa pergi cuci rumah tu tak cakap apa2...

Rate

1

Reply 194# sindarella

baru je update cite baru...

Reply 195# Pumpkinhead

betul la dah seminggi lebih tak dengar cite eijamsya.... nanti-nanti ada la kot...

Reply 198# shiina

betul... betul... memang pernah dengar orang tua-tua pesan... n terbukti jugak la kot keberkesanannya.... tapi tak tahu la... kena tanya yang cerdik pandai diorang lebih mengerti kot...

Reply 199# shiina
memang betul... ada  seorang bapa saudara belajar ilmu ni kat arwah Tuk wan...jaga kedai runcit dia... lama kelamaan ilmu nih macam dah tumpul... tak berapa berkesan... mak cakap ada la yang dia buat tak betul masa berniaga... mana tau kalau timbang tak betul ke...

Reply 200# shiina

Macam maya karin agaknya

kalau macam ni la... hmmm... mesti ramai nak jumpa..

Follow Us
Kisah kesembilan belas..

Sebelum ni Juliana (sepupu) tinggal di negeri P... disebabkan oleh beber ...
zadzamusa Post at 3-4-2011 16:55

dah ada penghuni lain yg dok umah tu dulu..... seronok baca cite tt...dari awal pg tadi sambung ke ptg baru khatam sumer...

Reply 207# hdon

dah ada penghuni lain yg dok umah tu dulu.....
sudah... tapi bertahan sampai semalam je... kira keluarga Pak Teh yang terlama kot  2 malam...

Terima kasih sebab sudi baca cerita yang tak seberapa nih....

Reply 206# zadzamusa

Heheheh...betull...ramailah lelaki yang saja2 jadi kutu embun supaya dapat jumpa kak ponti...

Reply 209# shiina
betul2... setuju...

Reply 210# zadzamusa

{:1_137:}

Reply 211# shiina
boleh buat bisnes sekali la... nah bunga

Post Last Edit by eijamsya at 3-4-2011 18:31
Hantar kat tempat keras tu makasudnya camana?...tempat keras...bermakna tempat y ...
shiina Post at 3-4-2011 10:23

errmmm,tmpt tu sebenarnye mmg selalu bdk2 nampak mcm2 makhluk kt situ...mcm saya pun, ada nampak kepala dgn mata merah menyala dan bertaring...tmpt tu sebenarnye kt kelas saya masa form 4(bgnan 2 tgkt, kelas kt bawah, hujung sekali dkt dgn hutan/bukit)...rasanya tempat makhluk2 ni melepak la kot, tu yg tmpt tu keras....hehehe ....makhluk tu hilang mgkin sebab ktorg hantar dia balik rumah dia kot......mungkin la dia saje nak tunjukkan diri masa tu, nasib le xde sape yg mulut celupar coz dah diigtkan sebelum perkhemahan...huhuhuhu

p/s: lama x buka thread ni...balik kg 3 ari....best arr cite2 TT ni...terbayang2 je....

Reply 213# eijamsya

panjang umur.... baru je sebut-sebut tadi... tunggu cite baru dari eijamsya nih...

macammana balik kampung? best ke?

Ade satu cite (terjadi dlm 2 3 thn lepas) yg dicitekan oleh arwah tok(baru meninggal 1 thn lebih)...dkt kg saya di jalan Taiping-Beruas ada org bunuh diri disebabkan kecewa dgn suaminya(tak tahu la nape, lupe...mgkin kawin lain kot)...kebetulan arwah tok saya dan tok sedara saya kenal dgn OBD(Orang Bunuh Diri) ni...dikatakan dia adalah rakan bentara kenduri di kg tu...masa OBD ni kecewa gile dgn suami dia tu, OBD ni amik la minyak petrol @ myk tanah( x igt) dan curahkan ke seluruh badan dan dan buat2 la pegi masak didapur...tah mcm mana api dapur pun menyambar la dan badan OBD ni abis melecur akibat terbakar dan meninggal. xpasti meninggal di hospital atau masa kejadian...

dipendekkan cite, lepas ditanam dan urusan semua selesai, maka terjadi la kisah2 yg selalu kita dgr pasal OBD ni...tak sangka jadi kt kg saya...Roh OBD ni merayau dalam kg dan menyakat kawan2 bentaranya yg lain...ada satu makcik ni dia pergi la bilik air kt luar, kemudian ditegur la oleh OBD ni...terkejut makcik tu sambil tu baca la ayat alquran mana dia igt...dgn selamba OBD ni cakap "aku pun tahu baca ayat tu,...", lepas tu hilang...mmg gempar habis la satu kg sampaikan arwah tok saya pun dah mula takut kot2 nanti dia kena ganggu...tok sedara saya lg la, bila dia dgr bunyi ape2 kt luar rumah lgsg x g bukak...takot gile katanye...kdg2 sekarang bila balik kg dgn famili, kami lalu jgk la jalan ni utk balik kg, mmg rumah OBD ni tepi jalan je...bile lalu je rasa seram, mgkin sebab dok terigt cite arwah tok...lama jgk la org2 kg kena sakat(kwn2 OBD),  tp sekarang dah xde lg.... dkt jalan tu jgk la sedara saya balik keje tgh mlm naik moto, ditumpang oleh sesuatu(bayang hitam)...dia ckp rasa berat je moto, beralih tgk ade makhluk hitam kt blkg, bayangkan la dia punya ketakutan tu, pecut moto nasib baik la sampai jgk ke rumah, terus demam seminggu.
sekarang ni bila lalu jln tu je saya mesti terbayang bukan2, kalo mlm2 lg la...ngeri mmg masuk tahap kelapan dah, sunyi dan seremmm....

Rate

1

panjang umur.... baru je sebut-sebut tadi... tunggu cite baru dari eijamsya nih. ...
zadzamusa Post at 3-4-2011 18:39

hehehe...baru je sampai kl, lepas mandi terus buka laptop...pasang berukben terus buka thread ni...rindu plak nak baca kisah seremmm...best ar kisah2 TT...

teramat la best, coz saya balik kg beli cincin tunang dgn bakal tunang saya kt ipoh, hantar brg2 skit kt makayah, penat la jgk drive ni...nak baik naik train brg byk plak nak bawak..huhuhu...hari buruh ni insyallah, bertunang kalo xde aral melintang...

Reply 216# eijamsya

saya balik kg beli cincin tunang dgn bakal tunang saya kt ipoh, hantar brg2 skit kt makayah, penat la jgk drive ni...nak baik naik train brg byk plak nak bawak..huhuhu...hari buruh ni insyallah, bertunang kalo xde aral melintang...
Alhamdulillah... tahniah eijamsya... seronok dengar... harap2 ke jinjang pelamin....

Reply 215# eijamsya
simbah petrol kat badan.... hui... sadisnya...

Reply 212# zadzamusa

Thanks zadzamusa...

Reply 213# eijamsya

Ooo...begitu...maknanya dia hilang tu dia pergi balik rumah dialah tu ye?...