CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Himpunan kisah seram ... sambungan kisah bro blues6909 kisah12 page 57

Post Last Edit by zadzamusa at 26-3-2011 21:07

Kisah Kesebelas....

Bulan tu adalah bulan peperiksaan, masing-masing sibuk buat revision... tapi Zai (housemate) dan saya relax skit dari yang lain... semalam baru sudah exam... paper lain pada minggu hadapan... macam biasa tiap2 hari, kalau tak study kami biasanya dengar radio sambil2 buat 'note kecik'.Nota kecik nih.. kami tulis kecik2 kat atas kertas A4 yang dibahagi empat, lepas tu sambung2 sampaikan jadi macam watikah panjangnya... senang la nak membaca bila dalam bas ke teksi ke in between kelas ke...

Malam tu macam biasa kami bukak radio THR,dj dia  Patrict Teoh kot kalau tak salah... nama rancangan dia 'where the callers will tell their experience'...Masa bukak tu dah separuh dah... yang boleh tarik perhatian tu sebab pemanggil ni duk menangis je... Zai dengan saya pun tengok sesama sendiri... kenapa pemanggil ni menangis ya...

DJ tanya la pemanggil nih kenapa dia menangis, pastu dia cerita yang dia terlibat dalam kemalangan.. Lepas tu pemanggil cerita la apa yang terjadi... disebabkan duk menangis ya... tak berapa sure apa yang dia cakap.... lebih kurang yang ingat la dia kata dia cuba nak memotong lori tapi tak lepas, masuk ke dalam gaung... kejadian ni berlaku di lebuh raya.. tapi tak ada siapa yang tahu.... masa nih memang dah seram gila.....

Pastu Dj tu tanya... berapa orang dalam kereta? (tak ingat lah berapa orang) dan dj tu tanya macammana keadaan semua orang?

"All Died..........." talian terputus dan dj terdiam buat seketika....

Apa lagi kami berdua terus lari masuk dalam bilik berselimut tutup sampai ke kepala... pastu dengar la housemate yang sorang lagi bebel2 sebab tak tutup radio.... lepas tu memang fobia nak buka radio apatah lagi kalau melibatkan cerita ehemmmm... ehemmm.. tu...

Rate

1

Reply 78# eijamsya

nanti2 saya akan ceritakan pengalaman saya, kena buat karangan dulu nih....

yeay.....menunggu dengan penuh sabar.....

Post Last Edit by Risma at 26-3-2011 22:16
Kisah Kesebelas....

Bulan tu adalah bulan peperiksaan, masing-masing sibuk buat revision... tapi  ...
zadzamusa Post at 26-3-2011 21:06

so maknanya yg buat panggilan tuh pun died jugaklah ye pengsannnnnn

oklah...saya cerita serba sikit dari mula....
Masa saya sekolah(form 4), saya dah dilantik jadi ajk dalam pengakap(x igt jawatan ape...hehehehe). setiap tahun memang perkhemahan tahunan unit beruniform akan diadakan dan semua unit beruniform disekolah mmg amik bahagian(pengakap, kadet tentera, PBSM, pandu puteri, puteri Islam)...untuk perempuan2 ni, kem tentera berdekatan mmg sponsor khemah besar untuk dorg, so yg lelaki2 ni kena la berkhemah dalam tapak perkhemahan ats bukit....kami pengakap ni mmg dah biasa la dgn perkhemahan mcm ni, yg lain2 tu kdg2 je berkhemah..nak dijadikan cerita pengakap dan kadet tentera ni x setuju angin(x ngam la)...masing2 nak tunjuk terer berkhemah dan pengakap dapat la jadik incharge utk aktiviti2 lasak yg akan dijalankan masa khemah tu...(melalut dah...sori. )

Dipendekkan cerita, masa malam sesi burung hantu tu, semua pelajar berkumpul la di tengah padang, ada la dalam 60 org(jumlah kasar je, x igt)...kadet tentera mmg x join dah, coz dorg bengang x dpt jadik incharge...masa tu, terdegr la riuh rendah dorg buat bising -> menyanyi, melalak kt tapak khemah dorg, ktorg buat dek je la, coz tahu kalo dorg buat bising tu nanti kena la habuannye...

Masa sesi burung hantu dijalankan, saya dan rakan incharge pun letak la sorg2 dgn jarak lebih kurang15-20m setiap sorang, tp x dibenarkan bawak torchlight, mancis, lilin...mesti bergelap...oh ye, sesi tu dijalankan kt kawasan sekolah(memang keras)...masa saya nak letak seorg berdekatan kelas saya masa tu, dari jauh saya dapat lihat samar2 kepala dihujung koridor(masa tu kami kt tingkat 2)...dgn mata merah menyala dan tersengih...saya xde la tenung, lgpun samar2 je nampak...masa tu seram la x hingat, saya pandang ke lain...tak tahu la kawan2 saya nampak ke tak...elok je sampai kt hjg koridor tu, tetiba kepala tu ghaib...saya dok igt kawan saya saje nak ngusik, tp memikirkan ketinggian koridor tu tingginye dlm 5m dr tanah, mmg mustahil la...masa tu mmg duk rasa seram je...lepas letak budak sorg dan yg terakhir, kami pon blah dari situ...dah selesai letak bdk2 tu, kami pun beredar dr kawasan sekolah menuju padang, konon nak lepak la kt situ sementara sesi selesai kira2 jam 2 pg. kami pun baring la beramai2 (dalam 4 -5 org) sembang2 ape patut...sayaa baring telangkup, tp kepala terangkat dan mata memandang ke hujung padang, berdekatan dgn hutan kawasan tapak khemah kadet tentera... tetiba dgn x disangka2 saya melihat kelibat putih mcm terbang melintasi kawasan padang betul2 depan mata saya (lebih kurang 20m jarak) dan benda tu menuju terus ke kawasan kadet...masa tu meremang bulu roma usah cakap la, nak cite kt kwan2 kang, takot kena kaco plak...benda ni pantang kena tegur, nanti kita kena tegur balik..huhuhu....

Saya pun diamkan aje tp dalam hati duk baca surah2 yg termampu igt, saya rasa mcm ade smthing akan jadi mlm tu....bila masanya dah tiba, kami pun mula la bergerak nak kutip balik bdk2 sesi burung hantu tu, seorang demi seorg kami kutip dan suruh mereka jalan dalam satu barisan..sampaikan kami x perasan masa bila kami terkutip makhluk tu...kami pun bawa bdk2 tu ke tgh padang dan mula mengira jumlah yg ada... mula2 kira dah rasa x sedap....terlebih sorg!!!....kawan saya dah berpeluh dah, saya suruh kira lain, kali ni sebut nombor dari depan sampai la ke belakang...masa tu x perasan lg makhluk tu ade kt blkg sekali, sampai tang dia, senyap je cuma angguk2....masa tu saya mcm xde pikir ape pun, mcm kena pukau je siap buleh tgur2 lg makhluk tu,,,,huhuhuhu

makhluk tu berpakaian lengkap mcm budak sekolah saya pakai, seluar track ade nama sekolah kt tepi seluar, baju rumah sukan dan bertudung itam. yg anehnye, x nampak muka. saya jeling2 jgk tp mmg x nampak coz tudung tu mcm cover muka dia...dah 3 kali kira sama jugak bilangannye, maka kami incharge berkumpul jauh sikit dan berbincang mcm mana nak buat, masa tu cikgu pun dah balik rumah kalo x silap, maka kami kena la setel sendiri...huhuhu Kawan saya bg cadangan suruh bebdk tu masuk tido je, tp yg lain x setuju coz takot jadik lebih buruk. naya plak kang...sambil2 bincang tu, kami duk tgk makhluk tu diam dan tegak berdiri mcm xde ape2...bdk2 lain dah resah dah coz x dpt balik khemah, ade yg menangis terutamanya perempuan la..kami amik keputusan utk jalankan balik sesi burung hantu dalam masa 15 - 20 minit. Kami duk tgk je benda tu, dalam hati nasib la dia tak mengamuk ke ape...kami pun mula letak balik bdk2 tu tp kali ni berdua-dua. sampai tang makhluk tu, kami letak dia hujung sekali...dia sorg, dekat dgn area kepala bermata merah yg saya nampak...dkt dgn kelas saya... mmg masa tu seram habis, kami mmg tolak menolak je...makhluk tu jalan di tgh2 kami, bila kami arahkan duduk di tmpt tu, dia selamba je duduk...kami dah berpeluh2...

Lepas je letak makhluk tu, kami bergegas lari dari situ...dalam ati jgn la ade lagi makhluk tu kt situ........berlalu masa 20 minit, kami kutip balik bdk2 tu...sampai je kt tmpt makhluk tu, dah xde...fuuhhhh, lega x terkata, nasib la dia x mngamuk, kalo x naya je, abis semua kena sakat plak....igtkan abis kt situ je, tetiba lepas dah masing2 balik ke khemah, terdgr jeritan dr kawasan khemah kadet tentera...rupenye salah sorg kadet kt situ kena himpit(budak junior), coz dorg terlampau bising...org lain bising, org lain kena himpit.....kami x amik pusing dah, lantak la nak kena ape pun, kami terus balik ke kawasan khemah...

moralnye, kalo berkhemah kt mana2 ke, tlg le hormat tmpt tu...mana tau ade makhluk lain selain kita yg duk bertandang kt situ kan, mana la tau....cerita pasal perkhemahan lain akan diceritakan nanti...kt kawasan gua...

p/s: maaf kalo hasil karangan x berapa baik, x reti la nak cite cmne...kalo bersembang face to face lain la...

Rate

1

Reply 83# Risma

ye... sebab bila dia cakap all died maksudnya semua mati la... kan sebelum ni dia ada cerita yang kereta dia jatuh dalam gaung tapi.. tak siapa tahu... huhuhuhu....
Ngeri gila....

oklah...saya cerita serba sikit dari mula....
Masa saya sekolah(form 4), saya dah dilantik jadi ajk ...
eijamsya Post at 26-3-2011 22:17

Wahhh... seramnya... nasib baik dia tak ganggu teruk2 ya....

Gaya penceritaan pun best...

Nak lagi... nak lagi...

Follow Us
Reply 56# zadzamusa

Err tt, dkt dgn pantai rob*** tu eh?

Reply  zadzamusa

Err tt, dkt dgn pantai rob*** tu eh?
tmx_elmo Post at 27-3-2011 10:11

area tu jugak la.... kenapa pernah kena jugak ke?

Reply 84# eijamsya

Tgh khusyuk baca cerita ni dkt phone.. Tetiba phone berbunyi. Adoii sikit lagi nak terpelanting phone punya terkejut

Reply 88# zadzamusa

Kena tu tidak la.. Mungkin sbb sy ni jenis tak amik pusing sgt benda2 mcm ni (takmau pikir sgt sbb dok menyewa sorang2)..tapi pernahlah lepak situ dari petang nak ke maghrib. Terlajak sebenarnya. Sembang punya sembang sedar2 keliling dh kurang org dan suasana dah samar2

Apa2 pon i like cerita tt hehe.. Takda update ke?

Wahhh... seramnya...   nasib baik dia tak ganggu teruk2 ya....

Gaya penc ...
zadzamusa Post at 26-3-2011 23:03

nasib baik x ganggu teruk2, kalo tak naya jugak la...kami bukan tau nak buat ape pun.....

kebanyakan yg saya nampak xde la usik teruk2, just makhluk tu menampakkan diri aje...sekali je pernah kena kacau, masa tu kena baling dgn ranting reput dan kena peluk masa tgh tido....

Post Last Edit by eijamsya at 27-3-2011 10:43
Reply  eijamsya

Tgh khusyuk baca cerita ni dkt phone.. Tetiba phone berbunyi. Adoii sikit  ...
tmx_elmo Post at 27-3-2011 10:31

hehehe...saya plak tgh kusyuk menaip, tetiba phone berbunyi, berderau darah...dah la tgh kosentret menaip kisah ni..tgk2 tunang saya call, dia gelak bagai nak rak...selalu saya usik dia, alih2 saya kena plak...

Reply 90# tmx_elmo

Terima kasih sebab suka...  kejap lagi update.... cecite pengalaman tmx_elmo... baru best...

Reply  eijamsya

Tgh khusyuk baca cerita ni dkt phone.. Tetiba phone berbunyi. Adoii sikit  ...
tmx_elmo Post at 27-3-2011 10:31

Kus semangat... nasib baik hp tak jatuh ... kalau tidak...

Reply 91# eijamsya

kena peluk masa tgh tido....

mesra yang tak kena tempat... waaaaaaaa....

Reply 92# eijamsya

.dah la tgh kosentret menaip kisah ni..

Duk tunggu nih...

Moral of the story... jangan usik tunang...  kan dah kena....

Reply 93# zadzamusa

pengalaman sendiri? hmm ada jugak skit2 masa duduk kat oversea dulu..haa jgn igt kat sana pon takda kena kacau2 ni tapi takda la kena kacau teruk2..gurau2 ada la hehe

nnt aku try ingat2kan balik..jadi lagi best sbb masa tu ada sorang akak ni (dah kawen dan berfamili kat sana) dia leh mcm nampak2 makhluk bukan nyata ni. kira kami2 yg student muda2 ni selalu la kalau nak masuk umah baru ke apa, panggil akak ni tolong tgk2 kan umah tu ada "penumpang" ke tidak..pastu sapa2 yg lepas kena kacau ke kat umah, kami panggil dia dtg tgk, macam mana rupa benda yg kacau kami tu. kekeke biasa la, semua muda2 dan ramai2 lak tu. benda misteri2 ni cukup suka nak explore terutama budak2 laki

ada penah kami tanya dan sembang ngan akak ni, tetiba dia leh ckp "ha ada la kat bwh katil, dia nak dgr sekali kot" apalagi suma masa tu yg duk atas katil terus angkat kaki buh atas katil sbb cuak. tapi masih lagi tunggu akak tu sambung cerita

sorry menyampok, tapi aku nak tanya, apa tujuan buat program burung hantu? cam tak relevan jek. silap2 budak hilang ke, tak bahaya ke?

Reply  eijamsya

mesra yang tak kena tempat... waaaaaaaa....
zadzamusa Post at 27-3-2011 10:54

memang mesra pun, tp ngeri giler....masa tu saya saje la pergi umah sepupu kt Changkat Jering, Taiping...dekat je dgn umah saya, saje lepak2 masa tu saya baru abis study dlm tahun 2006.... kebetulan sepupu saya ada...(dia selalu kluar je g mancing kt laut)... sembang punya sembang, hari hampir malam, kebetulan dorg tak bg saya balik coz dorg nak buat bbq ayam...dah langkah kanan plak saya, ape lagi alang2 dah ada sana baik tido trus je...masa tu kitorg lepak2 kt port blkg rumah, dah la blkg tu penuh semak samun dan hutan...sampailah masanya utk bbq, tgh duk rancak bakar sambil2 makan+sembang, saya dibaling dgn kayu reput dari arah hutan...dah la gelap pekat, x nampak ape...tahu2 sampai kayu je...saya igtkan ade member situ saje usik, yg lain sume pandang je dan x cakap ape2, saya tgk semua member2 sepupu saya ade kt situ, mcm mana dorg nak baling kayu plak kan.....saya rasa darah dah berderau naik kepala dah, tp tgk dorg xde respon ape pun, saya pun bo layan je la....huhuhuhu

sampai jam 11.30 mlm kalo x silap, kami pun masuk rumah dam member2 lain pun balik la bila dah setelkan ayam2 panggang tu, duk la depan tv sambil bebaring atas tilam...masing2 dah ngantuk, sepupu saya plak dah hanyut awal lagi...mata saya terkebil2 tgk tv...jam dah kul 2pg, dah xde cite ape yg best, saya tutup tv dan cuba pejamkan mata...saya ni bkn buleh tido sebarang tmpt je, mmg payah nak lena...tgh duk ralit pejamkan mata, baru nak lena je saya rasa mcm ade sesuatu yg memeluk saya dari belakang. rasa kuat sgt pelukan, saya nak gerakkan tgn pun x boleh...masa tu saya geram pun ade dalam hati, sape plak yg peluk ni...

saya cuba gerakkan tangan untuk kejutkan sepupu saya, tetiba....saya nampak 1 tangan berwarna hijau tarik tangan saya mcm tak bagi saya kejutkan sepupu saya tu, puas saya nk kuarkan suara tapi x buleh...last effort saya beranikan diri cuba menoleh ke belakang...perlahan2 saya pusingkan kepala(masa tu nk pusing kepala pun berat rasanye)...Ya Allah...punya la saya terkejut makhluk ni dgn rambut mengerbang bermuka hijau dan tersengih menampakkan gigi merenung saya...tp nasib baik saya tak rasa takut sgt masa tu coz geram x dpt bergerak(tp bila pikir2 balik sekarang rasa seram yang amat...)...saya hampir2 ketawa melihatkan makhluk tu duk tersengih x berganjak tp memikirkan mungkin makhluk tu saje nak kaco, saya baca ayat kursi dalam hati dan azan dalam hati sekuat2nye...nak bersuara memang x kluar...hampir habis je azan tetiba badan saya rasa ringan, rasa dilepaskan dari pelukan kuat...saya toleh belakang tgk dah ghaib dah makhluk tu...mmg bulu roma meremang la lepas tu, trus berzikir dalam hati samapai terlena...pg esok2 dgn tak mandi, saya start moto trus balik umah...cite kt mak saya, dia gelak je...cheiss...sampai la ni saya x pernah tido kt sana dah, kalo pegi pon walau lewat mcm mana pun saya tetap balik rumah...x mo dah kena peluk...huhuhuhu

Rate

1

Reply  eijamsya

Duk tunggu nih...

Moral of the story... jangan usi ...
zadzamusa Post at 27-3-2011 10:56

hahaha...saya mmg selalu usik dia dgn bercerita saya selalu nampak ape msa sekolah dulu,last2 kena balik camtu je...cheisss...