CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Himpunan kisah seram ... sambungan kisah bro blues6909 kisah12 page 57

Reply 1100# purple1511
troli bergerak sndiri...  harus pengsan nih.. silalah purple1511 sambung lagi

Reply 1101# zadzamusa

skg ni susah ckt zad,coz kt opis..nti kt umah klu tenet xlembap cm kure2 purple smbg lg ye..

Reply 1102# purple1511
ok.. ok zad tunggu..tunggu dengan penuh sabar

ok,skg ni kisah baru tp still kt kilang tu jgk..kami ade 3 group,group pertama sy pgil group A,ke2 group B n ke3 group C..sy group A,klu group A shift mlm,group B shift ptg n Group C shift pg la ye..antu kt kilang ni bkn suke kacau org je malah die suke sorok brg2 kami..

cter die cmni,k.ecah ni die shift B masa tu kje ptg sy plak keje mlm..klu uols nk tau k.ecah ni suke sgt sorok2 brg ktorg xksh la pen ke,pensel n etc..1 hr tu die pny blenko(liqiud paper) hilang,puas dh die cr 1 bilik tu tp still x jmp..then b4 blik tu die ade pesan kt sy klu nmpk blenko die tlg simpan ye..then sy ckp ok..mlm tu sy n kwn2 lain wt kje cm bese smbil tu ade gk tlg2 cr blenko k.ecah tu..nk d jdkn cter lps ktorg abis rht dlm kul 3.30a.m cm2 blenko tu tetibe je ade kt dpn pintu masuk bilik tu..kami ber4 dh pandang 1 sama lain,masing2 dh tau tu sume kje sape n buat2 xtaw je..k.norie dgn selambenye amik blenko tu then letak dlm laci k.ecah..

keesokkan harinye k.ecah pn tny la kami jmpe blenko tu ktner?sy ckp kt k.ecah kt pintu msuk,then die cm pelik la coz ktorg sume lalu kt pintu tu berulang2 kali tp mmg xnmpk ape pn..hmmmm lps dr kejadian mlm tu,k.ecah dh x sorok2 brg2 ktorg lg..

sory la klu x seram,just nk share cter je..huhu

salam semua...erm..ade jugak citer nk share..tpi nanti2 la..mood nk mengarang lum ade..hehe..tgh mengantuk lak ni..huhuhu..sambil2 baca citer org lain dulu..hehe

Post Last Edit by berrygurl at 10-5-2011 20:54
Kisah Kesebelas....

Bulan tu adalah bulan peperiksaan, masing-masing sibuk buat revision... tapi  ...
zadzamusa Post at 26-3-2011 21:06

As-salam..saya baru aje join baca thread nih..Citer awak nih serupa citer kawan saya..tah-2 awak coursemate saya tak..

Saya memang ingat kejadian tu, kekawan lain tgh study, saya tido awal <--Kes ngantuk la nih, lagipun saya byk topik dah cover..Kekawan saya masih stayup..

Esoknya diaorg citer kes radio THR nih..tapi klau tak silap saya, caller tu cakap cam nih..

"Saya nampak mayat (tah tah ingat, mak dia kot) saya, saya nampak mayat (mungkin ayah dia kot)saya..saya nampak mayat................................. saya.." lepas tu line putus..

Memula diaorg ingat org memain, bila dj tu ulang balik, part caller tu call takde suara, yg ada, suara dj aje..

Hmm TT, kalu awak baca komen saya, PM saya eh..anxious nak tau awak ni coursemate saya @ tak..

p/s :- Rasanya awak bukan coursemate saya kot, sebab bila baca balik, awak ada housemate..masa kisah tu, saya study kat satu tpt yg ada roomate je Tapi rasanya citer yg awak dgr kat THR tu sama cam citer member2 saya tu..tapi padan la muka DJ dia, sebab sebelum tu diaorg bergelak2 sakan, kalu tak silap utk rancangan tu, dj dia sorang laki, sorang pompuan..

Follow Us
Just nak tanyer, ade tak org tau kesah tengkes, harimau kaki tiga, cam popular jek kat kawasan kuala selangor ke banting.

Just nak tanyer, ade tak org tau kesah tengkes, harimau kaki tiga, cam popular jek kat kawasan kuala ...
ka6_jeram Post at 10-5-2011 20:50

Tak tahu,,,,cuba lah citer n share kat sini

Aku pon tak tau sgt, mak pak aku tak nak cite sgt, tau name jek. Tue yg nak tanyer kat sini. Aku google terjumpa artikel nie lak. Tapi pasal Sultan Mahmud lak.

Kira - kira pada abad ke - 12 Masehi, penyiaran Agama Islam sudah memasuki Semananjung Malaka, Aceh, Sumatra Timur, dan  Riau, dll. Syahdan, yang berkuasa saat itu di Kerajaan Siak Sri Indrapura adalah  Sultan Mahmud. Panglima atau hulubalang kerajan adalah dua orang pendekar sakti kakak beradik yaitu, Panglima Megat Sri Rama (kakak) beragama Hindu, dan Panglima Wahab  (adik) beragama Islam. Konon Sultan Mahmud (Islam), semasa hayatnya adalah seorang Raja yang sakti,  beliau sangat disegani oleh seluruh rakyatnya dan ditakuti oleh musuh-musuhnya. Raja ini kebal terhadap semua senjata tajam apabila kakinya menginjak tanah. Beliau dapat berjalan diatas sungai/laut, dan kendaraanya adalah seekor harimau. Sampai sekarang ini, orang-orang Siak Sri Indrapura menyebut mahluk itu adalah "Harimau Tengkes ".

Harimau tengkes artinya adalah harimau yang pincang kaki kiri bagian belakangnya. Konon menurut cerita, harimau ini pernah berbuat salah pada Sultan sehingga Sultan menghukumnya dengan memukul kaki kiri binatang tersebut hingga pincang. Binatang ini selalu telihat oleh orang-orang pintar pada saat hari ulang tahun penobatan Sultan-Sultan yang meneruskan tampuk kerajaan. Katanya harimau itu menangis karena teringat pada yang dipertuannya. Harimau itu juga sering terlihat didaerah makam Sultan Mahmud yang berada dikampung Gasip, kira-kira 5 Km dari Siak Sri Indrapura.

ni sy copy paste dr cter kwn sy..

kisah nie jd kat kwn aku..mmg da lama,masa 2 aku lum kawin lg.member aku si N nie duk menyewa kat tingkat atas umah kedai sama2 ngan kwn dia D..N nie keje kat coffee house,D nie lak keje cashier kat snooker..tmpat keje D nie ada mesin judi kuda skali..

D nie ada satu tabiat buruk,iaitu menagih dadah.boyfriend dia pun menagih sama n langsung x keje.jd si D nie la kna support smua.disebabkan tabiat nie la D nie slalu x ckup duit..akibat da terlalu ketagih,D da mula berani mencuri duit kedai.walaupun x banyak,tp kalo da ari2 collection short,sapa yg x perasan kan..1 ari tu D nie kantoi la dgn tauke dia..yg tauke nie betul2 angin n buang D dr keje lg kat c2..tp D nie merayu dgn tauke nie n janji xkan wat lg..D sanggup gaji dia kena potong utk byr blk wit yg dia songlap tu..

memandangkan d nie da keje lama,tauke 2 pun bg la peluang kedua.D pun x berani da nak songlap2 wit lg..bila D da x lg dpt bekalkan dadah utk bf dia,bf dia pun slalu la pukul dia..tp D nie tahankan ajela psl da syg.sampai la 1 ari tu D ada urusan kat luar n xde sapa nak tengokkan kedai.so dia mintak la bf dia nie tlg gantikan kejap.bf dia pun stuju nak tlg..

balik2 jer D tgk bf dia da xde.puas la D nie cari keliling kedai,x jupe2 gak.so d nie ingat maybe bf dia nie ada hal emergency..tp bila masuk jer dlm kaunter,D tgk wit kedai abis licin..sesen pun x tinggal..meraung la si D nie..kira punya kira,dkt 7k duit lesap..D da jd takut psl bila2 masa tauke dia leh dtg collect wit..

D nie da kelam kabut,n psl terlalu takut dia pun trus blk dan tinggalkan kedai mcm 2 aje..sampai jer kat umah,dia cerita la kat N apa yg jd..dia syak bf dia yg curi duit tu..N lak nasihatkan D bersemuka aje ngan tauke kedai dan terus terang apa yg jd..tp d nie xnak n wat keputusan nak lari blk kg..mlm 2 gak D kuar dr uma 2 n g ntah ke mana..N pun xleh nak wat apa2 utk tlg D psl N tau tauke D tu slh satu ahli kump gangster.

2 ari lps D ilangkan diri,ada anggota polis dtg berjumpa dgn N dan mintak N beri kerjasama utk pengecaman mayat..rupa2nya mayat D telah ditemui oleh org ramai kat satu kawasan umah kedai yg dlm pembinaan..

yg N nie bila tgk mayat D,trus la dia menangis..yelah rupa D mmg berubah trus kesan kena kelar dgn senjata tajam.lepas selesai urusan post mortem,jenazah D pun dibawak blk oleh ahli keluarga dia..yg N x dpt ikut skali psl x dpt cuti..

masa mlm selepas D dikebumikan,N blk keje mcm biasa..dlm kul 3 am,N da balik umah dah..sampai jer kat umah N akan mandi n baring2 kat ruang tamu..sambil2 tu dia terpandang la kat brg2 D yg lum abis dikemas lg.N nak kirimkan brg 2 blk pd family D..sayu la ati N nie bila kenangkan nasib D..mmg dia akui D sbnarnya sahabat yg baik..N rasa sunyi n rindukan D..

tgh dia duk teringatkan D nie,N terdengar bunyi loceng kunci kat tangga bahagian luar.N rasa mcm pernah dgr bunyi tu tp x ingat kat mana..puas la dia memikirkan bunyi loceng 2...tiba2 darah n rasa berderau bila ingatkan 2 mcm bunyi loceng kunci arwah D.

D nie dulu ada buah kunci yg berbentuk loceng.D pasang skali dgn kunci umah dia.so tiap kali N dgr bunyi loceng,N tau la D da blk..N trus jd takut bila bunyi loceng tu makin hampir kat pintu umah...x lama pas 2 bunyi loceng 2 ilang,tp tombol pintu lak tetibe bergerak..

N terus bgn n lari masuk bilik bila membayangkan D da balik ke umah 2..Dr dlm bilik N dgr pulak bunyi pintu di buka n ditutup kembali..yg N da lari masuk bwh selimut sambil terketar2..pas bunyi pintu 2,bunyi loceng kedengaran kembali..kcing...kcing...mcm sngaja di ayun2kan.bunyi loceng tu berhenti di dpn pintu N.N jd makin takut bila bygkan jika D tba2 muncul dpn dia.

tombol pintu N pulak bergerak2 mcm ada org nak masuk dr luar..N da menangis ketakutan.sambil 2 N beranikan diri bersuara merayu D jgn ganggu dia dan pulang ke tempat yg sepatutnya..lepas N merayu,bru la tombol 2 x bergerak lg dan bunyi loceng kedengaran menjauh dan lama kelamaan menghilang.

sampai ke siang N x dpt nak lelapkan mata.esoknya N terus ambil keputusan berpindah dr situ kerana takut D akan kembali lg..psl pembunuh D,n langsung x tahu sama ada dpt diberkas atau x.tp n amat berharap yg bf si D nie akan dpt balasan yg sepatutnya.

Sehingga skrg N akui dia da jd fobia dgn bunyi loceng..

Rate

1

Post Last Edit by zeed at 11-5-2011 14:42

Reply 1110# purple1511

macam cite kak sukesuke je.. ada kat thread badi mayat tu..

http://eforum6.cari.com.my/viewthread.php?tid=530202&page=2&authorid=1700144

post 47 & 48.. hehehe..

Reply  purple1511

macam cite kak sukesuke je.. ada kat thread badi mayat tu..

post  ...
zeed Post at 11-5-2011 14:37

aah,sy saje nk share kt cni..

hehe.. no prob purple.. kalo ada cite baru tepek la ye..

salam pagi jumaat yang tenang nih.....

lama tak masuk.... harap sumer sihat utk menepek citer lagik yer....hehehhe...

salam pagi jumaat yang tenang nih.....

lama tak masuk.... harap sumer sihat utk menepek c ...
auntymelly Post at 13-5-2011 10:36

As salam aunty...smoga ari jumaat ni di limpahi rahmat utk kita smua...insyaallah...

bila lg aunty nk buka citer...boring la asyik ngadap keje yg xsuda2 kt ofis ni..kalau dpt layan citer2 aunty smbil buat keje lg best...hikhik

Reply 1115# babyhungger

ala ciannye...... InsyaAllah kalo aunty ada teringat aunty musti tepek....hehehe... wat keje leklok yer nak....... tarik napas dalam2.... tahan napas... tahan kentot... tahan sumer la.....tenangkan pikiran.......k....dan lepaskan..hehehhee... kite tunggu zad and others porumes tepek cite......... baby pun tepek ler.... wat hilang tension gitu.....hehhehe

Reply 1116# auntymelly

mau pecah sgala organ dalam nih kalau smua nk kena tahan..tensen ar pepagi nih aunty:@ ..xtau naper lak bila baby nk buka salah satu thread kt forum ni xleh lak pagi ni..slama nih baby hanya SR jer..pagi ni lak buat hal..geram tul la ...bila baby buka thread tu  jer trus kuar bnda alah nih

You have no permission to do this operation. Reason:
Sorry, this thread requires your level of reading access at least 2, please return.

View your user group's permission

aunty atau sesaper yg tau naper jd mcm nih, bole x bg penerangan ckit...fenin2

Reply  auntymelly

mau pecah sgala organ dalam nih kalau smua nk kena tahan..tensen ar pe ...
babyhungger Post at 13-5-2011 11:11

dorg letak RA tuh.. reading permission. baby kena ada koman2 60 posting or credit baru leh masuk thread tu kalo RA 2.

dorg letak RA tuh.. reading permission. baby kena ada koman2 60 posting or credit baru leh masuk t ...
cmf_conan Post at 13-5-2011 11:34

maksudnyer baby kna atleast 60 credit baru leh buka thread tuh?mmmmm...masih xbraper fhm ler..naper lak msti nk kna ada 60credit baru leh buka thread?...slama nih baby xder masalh pun...yg lain2 thread naper xder prob pun?{:1_142:}

maksudnyer baby kna atleast 60 credit baru leh buka thread tuh?mmmmm...masih xbraper fhm l ...
babyhungger Post at 13-5-2011 11:48

cer tgk belakang tajuk thread tuh RA2 kan.. means Reading Access level 2, kene ada at least 60 credit/posting utk access..
lagi tinggi RA lagi byk posting/credit kene ada baru leh access.
Thread lain tadak kan.. ada la sebab naper dorg buat camtuh.. bukan suka suki letak.