CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Fujiwara

[KAJI SELIDIK FORUM] Anda SOKONG siapa dalam PRU ke 13?

Close [Copy link]
syazwan93 posted on 25-12-2012 02:52 PM
biasa la bro..dulu masa aq dlm umno pon,ramai yg kata klau pilih PR,negara rugi..BN je bleh majukn ...

tu la pasal bro...
tu yg diputarkan setiap hari...
kalau..negara rugi...negara bankrap...
ingat kita ni otak bingai mcm dia org ke????

saya sokongn BN

UMNo serta pencacai2 UMNO BN semua kuasa mereka melebihi tuhan...mereka lebih dasyat berkuasa lebih dari tok2 nujum... mereka mampu menilik dan meneropong apa jadi pada masa depan.... mampu meniliik nasib....

totokreturn posted on 26-12-2012 02:04 AM
UMNo serta pencacai2 UMNO BN semua kuasa mereka melebihi tuhan...mereka lebih dasyat berkuasa lebih  ...

ada buktikah kamu berbiacara begini..

azrain98 posted on 26-12-2012 02:11 AM
ada buktikah kamu berbiacara begini..

bukti?? xnmpak lg ke slama ni pe yg diorang buat? ni mesti baca utusan je ni.. mcm2 rahsia sy tau sbb dulu sy ahli umno..klau sy buka je rahsia,anda akn tgk muka sy dlm penjara la jawabnye..

idz posted on 25-12-2012 11:01 PM
tu la pasal bro...
tu yg diputarkan setiap hari...
kalau..negara rugi...negara bankrap...

buat apa tukar,
negara sekarang berada didalam kedudukan yg baik, keadaan ekonomi terus kukuh didalam keadaan ekonomi dunia yg tidak menentu.
dan Malaysia juga mendapat pengiktifarfan sebagai negara islam contoh kepada negara2 lain.

Pejuangan Pakatan Rakyat tidak jelas, masing2 parti ada agenda tersendiri, yg menjadi ketua PR pun diragui moralnya.

Follow Us
Cuba pikir - org yg kita benci dan kutuk dahulu (si 'A'), sekarang kita boleh terima dia sebab dia dah bersama kita. Yang pelik nya orang yang dikutuk dahulu masih tak tahu malu untuk bersama2 orang yang mengutuknya....lagi pelik org yang mengutuknya selama beberapa tahun sekarang ingin mengangkatnya sebagai ketua negara.....boleh percaya ke?

Fikir fikirkan lah......

syazwan93 posted on 26-12-2012 11:43 AM
bukti?? xnmpak lg ke slama ni pe yg diorang buat? ni mesti baca utusan je ni.. mcm2 rahsia sy ta ...

cerita jelah..lagipun saya pun nak ke parti BEBAS hihi

azrain98 posted on 26-12-2012 02:39 PM
cerita jelah..lagipun saya pun nak ke parti BEBAS hihi

maaf..klau sy bgtau,klau trsebar,bkn sy sorang yg masuk pnjara,family sy pon akn d humban ke penjara..kami dulu 1 family org umno..

syazwan93 posted on 26-12-2012 04:33 PM
maaf..klau sy bgtau,klau trsebar,bkn sy sorang yg masuk pnjara,family sy pon akn d humban ke penja ...

yg salah, kenalah masuk penjara.
aku pun 1 family org umno.

tp ni rahsia umno,xbleh sebarkn sesuka hati..melainkn kami masih d dlm umno,baru la klau buat salah pon bebas..tp kn skrang kami dh kluar umno,bla2 masa je kami akn d naikkn ke mahkamah klau sebarkn rahsia ni..so sy xnk family sy yg jd mgsa keadaan..

rashiman posted on 26-12-2012 01:16 PM
buat apa tukar,
negara sekarang berada didalam kedudukan yg baik, keadaan ekonomi terus kukuh d ...

Pejuangan Pakatan Rakyat tidak jelas, masing2 parti ada agenda tersendiri, yg menjadi ketua PR pun diragui moralnya.

alahai Pok Man...
bila aku cakap ko budak tadika KEMAS nti ko tk suka...
mana yg lebih org percaya...
diragui atau memang sudah terbukti...
bagi aku senang je...
KASI TUKAR...sebab memang terbukti umno/BN memang parti yg menghancurkan negara...

antara perkara yg jadi penentu kemenangan adalah undian antara melayu kaya dgn melayu miskin...di malaysia, ramai melayu miskin dan melayu pertengahan...undi melayu miskin dan melayu pertengahan adalah penentu kemenangan mana2 parti...sebab tu BN bagi duit berjuta-juta, utk pancing golongan bodoh ni...bagi duit, dpt undi...otak melayu mudah di baca...melayu masih ramai kekampungan...pergi oversea pun kepala otak tok pikir hantu dan bomoh lagi...itulah melayu...

idz posted on 26-12-2012 09:28 PM
Pejuangan Pakatan Rakyat tidak jelas, masing2 parti ada agenda tersendiri, yg menjadi ketua PR pun ...

tak nampak negara hancur, ekonomi negara semakin kukuh, anak2 mudah ke sekolah, ke IPT dgn banyak kemudahan, pelabur asing ramai masuk, peluang kerja banyak sehinggakan rakyat asing pun berduyun2 masuk mencari rezeki dibumi bertuah Malaysia. Purata Rakyat Malaysia pun mempunyai lebih dari satu rumah, lebih dari satu kenderaan.

ifanonline posted on 26-12-2012 10:06 PM
antara perkara yg jadi penentu kemenangan adalah undian antara melayu kaya dgn melayu miskin...di ma ...

BN bagi berjuta-juta untuk golongan berpendapatan rendah, bukan untuk golongan bodoh. Orang bandar, orang kaya pun tak semuanya cerdik, ada juga yg bodoh. masing2 ada kepandaian dan kebodohannya sendiri tak kiralah dimana mereka berada sama ada yg berpendidikan tinggi ataupun rendah. Mungkin ada yg hanya pandai disegi akedemik saja yg lainnya ada yg dia bodoh.

syazwan93 posted on 26-12-2012 05:33 PM
tp ni rahsia umno,xbleh sebarkn sesuka hati..melainkn kami masih d dlm umno,baru la klau buat salah  ...

aku pun boleh cakap macam kau, aku tahu banyak rahsia pihak2 tertentu, misalnya rahsia pemimpin DAP tak boleh dibongkar takut kena ugut dgn Pemimpin DAP, ramai kenalan polis dari atas hingga kebawah, semuanya citer perkara yg sama dan sebagainya.
Hanya orang-orang-orang-orang yg bodoh aje yg percaya dengan cakap-cakap orang yg bodoh macam nie, cakap-cakap yg tak bersumberkan fakta dn bukti.

rashiman posted on 26-12-2012 11:24 PM
aku pun boleh cakap macam kau, aku tahu banyak rahsia pihak2 tertentu, misalnya rahsia pemimpin DA ...

haha..lawak la aq baca ayat2 pokman ni..nk jgak menang..ambik la..mcm bnduan nk prtahankn diri dari kena cekup..ada je jawapan standard skolah rendah..

cikgu : murid2 sekalian,1+1=2
pokman : x bleh jd 2 cikgu sbb bla..bla..bla..
cikgu : yela2,betol kt kamu..nnti nangis plak..

hahahaha..

rashiman posted on 26-12-2012 11:20 PM
BN bagi berjuta-juta untuk golongan berpendapatan rendah, bukan untuk golongan bodoh. Orang bandar ...

kalau di kaji balik kekalahan BN pada tahun 2008, kebanyakan negeri2 yg jatuh di tangan PR adalah negeri2 yg kaya seperti Selangor, Penang, Perak...negeri2 yg mundur sahaja dgn rakyat yg tak berapa cerdik menyokong BN...dan UMNO tahu mcm mana nak pancing golongan yg tak brape cerdik ni dgn memberi wang ringgit...nikmat sementara golongan tak berapa pandai ni lebih suka...

bangsa yg bodoh mudah di tipu dgn kerajaan yg pandai...

syazwan93 posted on 27-12-2012 12:59 AM
haha..lawak la aq baca ayat2 pokman ni..nk jgak menang..ambik la..mcm bnduan nk prtahankn diri dar ...

kalau cakap tak bersumberkan fakta, bersumberkan orang kata macam itu, macam ini, macam mana orang nak percaya.
kalau ada video, tunjukkan video.
jgn kata cuma ada video aje.
Kalau ada jam, tunjukkan jam. buat apa nak sorok. sebab itu aku cakap, orang yg bodoh aje yg terus percaya.

ifanonline posted on 27-12-2012 09:03 AM
kalau di kaji balik kekalahan BN pada tahun 2008, kebanyakan negeri2 yg jatuh di tangan PR adalah  ...

kajian aku pulak, BN kalah di Selangor, Penang dan Perak disebabkan oleh undi bukan melayu, Majority orang Melayu menyokong UMNO seperti di Selangor, Perak dan Penang.

UMNO kalah pun dengan pengundi bukan melayu seperti contoh di kawasan ( 60% melayu, 40% bukan melayu ), Jika Undi bukan melayu kesemuanya beralih ke PR , PR cuma mengharapkan 15% aje sokongan orang melayu untuk menang.

sebab itu banyak kerusi dimenangi oleh DAP dan PKR yg banyak meletakkan calon bukan melayu.

Last edited by rashiman on 27-12-2012 01:48 PM