CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sayzwani

Hidup bermadu secara harmoni

Reply 59# chit_ana

calon no 4 tak jumpa lagi....... selagi tak dapat kiranya tak harmoni...... harmoni tu maknanya cukup 4..... sebab isteri tak takut suami cari lagi..... kouta dah penuh gitew.....

Reply  chit_ana

calon no 4 tak jumpa lagi....... selagi tak dapat kiranya tak harmoni...... ...
fcoy Post at 27-3-2011 12:08

semoga dapat jumpa ye yang tol2 leh kasi harmoni ye

Reply 62# chit_ana

Teng kee uuuuuu Ana.....

Tak menyesal ke awak tak de dalam list.... no 4.....

Jangan menyesal dikemudian hari sudah..... No 1,2 dan 3 sedang dalam meja perundingan.... so far so good....

Rundingan atur jadual.... alahai... bestnya.....

Reply  chit_ana

Teng kee uuuuuu Ana.....

Tak menyesal ke awak tak de dalam list.... no 4.. ...
fcoy Post at 27-3-2011 21:00

belum tiba masa lagi kot

mungkin ai lum cukup baik untuk masuk dalam list tu

Reply 64# chit_ana
Ana kena muhasabah diri..... cari la bujang-bujang di luar sana.... lum terbukti....

Pok cik nie dah terbukti.... tapi paham-paham aje .... kena share la.....

Selagi belum dapat no 4.... kira peluang Ana masih terbuka....

Mana nak.... hidup monogami tapi belum tentu harmoni.... dengan hidup berpoligami yang cerah masa depan... harmoni gitew....

Ada kes dalam thread nie.... suami nampak macam berlaku alim.... tapi akhirnya... isterinya nak diceraikan.... kecian dia... dah la tak keje.....

Tanggungjawab paling utama adalah untuk reda dengan kehendak-Nya. Bagi anda yang menerima hidup bermadu, jangan dilayan kepedihan hati atau menuduh cinta dikhianati.
Jika anda yang 'mencelah' dalam sesebuah perhubungan pula jangan berbangga diri. Sebaliknya anda perlu sedar diri dengan kedudukan anda sebagai 'adik' dan hormatilah 'kakak' anda. Niatkan ikhlas untuk berkongsi dan bukan merampas.
sayzwani Post at 25-3-2011 11:30

quote ni yg aku fikirkan sejak akhir-akhir ni..

bagi aku yg muda, aku masih perlukan CINTA dan KESETIAAN.

tapi bagi wanita yg dah berumur 40an dan 50an mungkin diorang dah puas menikmati benda2 tu semua... tu pasal, ada wanita yg bagi keizinan suami diorang kahwin lagi.

agak-agak bila umur aku dah 40, aku pon mcm tu jugak ke?

Follow Us
Reply  chit_ana
Ana kena muhasabah diri..... cari la bujang-bujang di luar sana.... lum terbukti.. ...
fcoy Post at 27-3-2011 21:18

tengah muhasabah diri   macam pokcik kata ramai lagi yang x bernasib baik.kat depan mata ade je

iya kalu dah terbukti,,,tunjukkan bukti bahawa pokcik benar2 MAMPU

nak wat pe monogami

tu laki talam 2 muka kerana nafsu sume leh jadi :@

Reply  IceCream_Soda

Perghhh.... janda anak 5..... senak aku.....

Janda anak 1 okey la lagi.... kalo boleh bawah 30 tahun.... macam 'wanitajelita' tu..... baru best....

fcoy Post at 26-3-2011 23:35

patotlah aku tergerak hati nak klik thread ni... rupa2nya nama aku disebut2.. cesss

Reply 67# chit_ana
Alamak.... benar-benar mampu nie macamana... semua okey aje....

Tak tau la pulak kalo bakal no 4 nie ganaz.....

harap kalo Ana no 4.... jangan lah gitew yea.... pok cik dah tua...

tengah muhasabah diri   macam pokcik kata ramai lagi yang x bernasib baik.kat depan mata a ...
chit_ana Post at 27-3-2011 21:26

chit_ana, fcoy tu konon2 nak bantu kaum yg lemah. padahal niat sebenar dia nak menikmati pelbagai perisa iaitu coklat, strawberi, vanilla dan pelangi

Reply 68# wanitajelita

Errrrr...no 3.... jangan garang sangat..... ai memang suka kat u... u dapat hari lebih dari yang lain-lain tu....

sebab you muda lagi.... ai paham....

Tapi kalo nanti Ana jadi no 4.... jadual kena atur balik.... lagi pun dia tak pernah kawen lagi taw.... cian dia...

Reply  wanitajelita

Errrrr...no 3.... jangan garang sangat..... ai memang suka kat u...  ...
fcoy Post at 27-3-2011 21:37

no 3?? bila masa pulak aku setuju nak kahwin dgn kau ni??

kalau aku ditakdirkan bermadu pon, i dont think so suami aku ada masa nak cari yg lain.. sb jenuh nak layan perangai + kerenah + permintaan aku

p/s

uncle, ur tactic sumer dlm poket i. kepala otak i masih ligat sebab i ni muda

Post Last Edit by chit_ana at 27-3-2011 21:47
Reply  chit_ana
Alamak.... benar-benar mampu nie macamana... semua okey aje....

Tak tau la p ...
fcoy Post at 27-3-2011 21:31

Mampu  ialah mampu menguruskan rumah tangga dari segi agama(ilmu berumah tangga),ekonomi(boleh berikhtiar untuk mencari rezeki,sihat tubuh untuk bekerja),dan lain-lain,kita dapat tengok sekarang,alah,depan mata je..gaji beribu-ribu,isteri pun tak boleh nak didik pakai tudung,anak pula kaki disco,kurang ilmu agama,macam mana nak tegur isteri,sudah ada anak,tak reti nak didik anak,yelah,isteri pun tak dapat dididik,apatah lagi anak2..kemampuan ini juga merupakan keutamaan,dari segi kewangan pula,dia mampu mencari rezeki dan persediaan si lelaki itu sendiri. Tengok orang2 yang berjaya dalam berpoligami,memang kewangan mantap,ilmu agama pun mantap,isteri pun berjaya dididik,pokcik tengok zaman sekarang  tak ramai yang berjaya sebab ramai ikut nafsu

sebab tu tengok ramai jer ustaz2 yang alim xramai pun berpoligami ni, ye lah takut juga kena soal di padang mahsyar nati.pompuan memang lah bila sudah kahwin , dosanya akan di tangung oleh suami

entah2 si suami pon solat terkial2 je,,,,ada hati plak nak berbini 2,3 org sekali gus :cf: pastu pe jadi dengan si isteri.si isteri akan kekurangan kasih sayang dan tunjuk ajar

ai memang ganas,maklum lah masih muda remaja

chit_ana, fcoy tu konon2 nak bantu kaum yg lemah. padahal niat sebenar dia nak menikmati p ...
wanitajelita Post at 27-3-2011 21:35

ya WJ ...xpe lah kalu dia MAMPU, dia leh mengemudikan

Reply 73# chit_ana

Pok cik tak nak cite banyak..... anak-anak pok cik serta isteri pok cik tip top.... Bakal pun sama.... bersederhana ajea....

Cukup makan... cukup pakai dan ada tempat tinggal.... Kasih sayang serta bertolak ansur tu yang penting... dan saling memahami.... tak caya tanya wanitajelita.... jangan dia nak nafi kan....

So..kalo Ana dengan wanitajelita boleh kompromi..kira okey la tu.... yang 2 lagi dah settle..sebab dah matang ....

Reply  IceCream_Soda

Perghhh.... janda anak 5..... senak aku.....

Janda anak 1  ...
fcoy Post at 26-3-2011 10:35

mulia lagi adik me, janda anak 8 dia kahwini,
first wife lagi tu.

tapi still pada me dia bangang..

ya WJ ...xpe lah kalu dia MAMPU, dia leh mengemudikan
chit_ana Post at 27-3-2011 21:49

ko yakin ke?? aku rasa uncle tu bias la.. hari tu dia cakap nak retired dgn janda manager tu kat Johor, pastu bini tua disuruhnya retired kat Penang, kurang ajar punya org tua.. perang besar aku dgn dia pasal hal tu :@

lagipon fcoy ni menganggur la ana.. sanggup ke?

Reply  chit_ana

Pok cik tak nak cite banyak..... anak-anak pok cik serta isteri pok cik tip top. ...
fcoy Post at 27-3-2011 21:51

kira bonus(terbukti) yang pertama dan anak2 okay   bakal pun sama leh redha dan terima...so pokcik leh jalan kan je dan  bukan semua insan yang bertuah dapat hadiah sebesar ni

nape ana dan wanitajelita rasanya lum layak untuk pikir sejauh ni

Reply 76# faraway1

Oiii jangan cakap gitu.... ai dah kawan ramai MJ tau.... bukan sorang dua.... ramaiiiiii.....

tau sangat tentang masaalah depa....ciannn.....

Ai dapat sokongan padu dari dia orang semua.... dan depa banyak bagi nasihat.... for all MJ's yang ai kenal.... thanks for your support and  advises.... semuga semua berada dalam keadaan selamat sejahtera...

Yang belum kawen lagi tu.... jangan sengal-sengal.... ada jodoh kawen la enko orang.... ai doakan aje....

Pompuan semua sama... tak kiralah status depa apa .. ingin di kasihi dan mengasihani.... ini cite tul nie....

Ai tumpang sekaki aje....

mulia lagi adik me, janda anak 8 dia kahwini,
first wife lagi tu.

...
faraway1 Post at 27-3-2011 09:52 PM

tak bleh blah ayat yg last tu...tp baguih le adik u, susah lelaki nak terima anak express sampai 8 org....