CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 281583|Reply: 2575

Pegawai Pendidikan Pengajian Tinggi DH41 - Version 2

Close [Copy link]
Post Last Edit by teky at 28-3-2011 07:56

Salam tt, wa jadikan neh rumah ke dua since umah pertama da capai page 100...

sila sambung kat sini ehh

ok...................

salam..

org kedua komen kat umah baru..hehe..

nak tanya, DH29 dan DH41 dua jawatan yg brbeza kan? n biasanya DH41 ni ditempatkan di poli je ke atau ada juga yg ditempatkan di kolej komuniti?

check in.. selama ni jd silent reader je dah masuk rumah kedua da..

semakin ramai yg ziarah forum ni..sebb spp semakin aktif kuarkan iklan temuduga..hehe..bagus2...

salam..

org kedua komen kat umah baru..hehe..

nak tanya, DH29 dan DH41 dua jawatan yg brbez ...
AnakBulan Post at 28-3-2011 10:41

DH29 dan DH41, jawatan sama je.. iaitu pegawai pendidikan pengajian tinggi, mengajar pun tempat yang sama di politeknik atau kolej komuniti, bezanya DH29 -- minimum diploma je DH41, ada degree. DH29 membantu DH41 dlm amali tetapi skrg nie DH41 buat semua sbb DH29 tak ramai yang ada diploma, dah ramai yang ada degree.

Rate

1

DH29 dan DH41, jawatan sama je.. iaitu pegawai pendidikan pengajian tinggi, mengajar pun tempat  ...
matrik02 Post at 28-3-2011 11:40

ooo..macam tu..ok..tq info tu..

Follow Us
wah rumah baru....betul tu...dh 29 dan dh41 x kira akan ditempatkan dimana2 sama ada poli atau kk...ikut kekosongan bidang

haha...
join di rumah baru...
welcome to club everyone...
dh41 bila nak invite aku nie...

salam...
wah da masuk rumah ke-2... baru nk join ni..

salam kenal semua..

pape pon..alhamdulillah... baru je selesai interview DH41pg td... untuk course pelancongan dan perhotelan... dpt bilik 10..mujur...kedua2 org yg tukang interview ramah dan tidak mengecutkan perut..huhu...  tp ade juga yg terkena penemuduga yang cerewet...rezeki masing2...

ape pon seronok mendengar cerita yang dah melapor diri... harap nyer dalam lebih kurang 2 bulan lagi sy dpt mengikut jejak langkah korang yg dah melapor diri..insyaAllah..amin..

nak tanya en matrik.. perlukah PPPT DH 41 ni kena ambil diploma pendidikan?

sebab senior lecturer di poli saya, dahulunya mereka kena ambil Dip Pendidikan..

Mohon penjelasan..~

wah...wah.. advance.. pppt dah cecah version 2.. hehehe...

Reply 10# buahpelaga

x perlu ada pun xpe...sebab nanti akan iberi kursus2 yg berkaitan sepanjang tempoh bkerja...sy pun xd dip pendidikan...

Reply 11# dieyanna

tu la kan...cam tlebih glamour lak...haha

nak tanya en matrik.. perlukah PPPT DH 41 ni kena ambil diploma pendidikan?

sebab senior lecturer ...
buahpelaga Post at 28-3-2011 23:25

dulu memang kene amik diploma pendidikan kalau nak masuk tp sekarang x perlu sbb kita akan dihantar kursus...hehe..en matrik sila jelaskan lebih lanjut..hehe

Reply 3# beyou

slmt dtg...hehe

sy slah sorg pppt yg bru lapor diri kat polimas...
skrg ni x ade kerja pun nak buat...agak bosan...maklumlah dah hjg semester...haha
senior kata suh rilex lebih sket nnt da busy x sempat...

Rate

1

U guys yg dah jadi PPPT ni, boleh tak korang share skit pendapat korang since kat Poli skarang ni tgh xde keja

1. Apa yg membuatkan penemuduga pilih korang? (ade pengalaman mengajar, mmg bekerja dlm bidang yg ditemuduga etc)

2. Masa ditemuduga, ada x peristiwa yg membuatkan korang rasa "habislah! Mesti aku x layak utk jawatan ni (xpakai blazer ker, sijil x bawa ker, termaki penemuduga ker)

p/s Sila jawab utk aku jadikan bahan bacaan since kat web SPP tu xde mende aku nak baca.. (mood: terhegeh2 nak tahu keputusan padahal masih ada sebulan lagi.. gagagaga )

salam...
wah da masuk rumah ke-2... baru nk join ni..

salam kenal semua..

pape pon..alhamduli ...
dilla3009 Post at 28-3-2011 21:57

salam dilla3009....

wah bestnyer dh lepas. sy pn dpt iv dh41 pelancongan jgk.31hb in bru iv. bleh x awak share skit ape y dorang tnya..sy rase cam x confident jer nk iv sb sy bkn bdk pelancongan...xtau cmne bleh dpt yg ni...tq

U guys yg dah jadi PPPT ni, boleh tak korang share skit pendapat korang since kat Poli skarang ni tg ...
mhafis Post at 29-3-2011 09:34

1. Apa yg membuatkan penemuduga pilih korang? (ade pengalaman mengajar, mmg bekerja dlm bidang yg ditemuduga etc)
masa aku dia lebih kepada self confident....dia akan push soalan yang menjerat diri sendiri tp mungkin jugak sbb tahun ni nak pakai staff ramai..jd chance tu besar skit...hehe

2. Masa ditemuduga, ada x peristiwa yg membuatkan korang rasa "habislah! Mesti aku x layak utk jawatan ni (xpakai blazer ker, sijil x bawa ker, termaki penemuduga ker)

mesti ada perasaan "habis aku..." sbb kekadang tu merapu jer jawab soalan..masa aku interview dia siap bawak surat kabar dan tanya ada baca x..aku kata x sempat..huhuhu..dia bacakan skit dan suh aku komen..maka dalam hati aku kata "abis ler...nak interview tp x alert ngan isu semasa"..hehehe..tp alhamdulillah berjaya...

masa aku dia lebih kepada self confident....dia akan push soalan yang menjerat diri sendiri tp mungkin jugak sbb tahun ni nak pakai staff ramai..jd chance tu besar skit...hehe
hisyam5789 Post at 29-3-2011 10:23

Ada 1, 2 soklan yg aku kantoi.. Antaranya:

1. Mcm mana nak relate kerja sekarang dengan apa yang akan diajar nanti? Aku blur sekejap masa dia tanya soalan ni sbb tak tahu nak kelentong mcm mana since aku xde lansung pengalaman kerja dalam bidang logistik. Then aku pun goreng lah cakap aku suka logistik sgt2 cumanya xde peluang lagi nak keja bidang logistik. Aku goreng juga yg aku sgt suka share knowledge ngan org lain bla3.. Plastik giler.. Dari jawapan aku tu keluar plak soalan lain.. Dia tanya plak kenapa aku x minta tukar department bla3.. Ah sudah!

2. You banyak mengulang subjek yer masa belajar dulu.? Tuuuu diaaaa... Detailnya.. Sampai ke situ dibeleknya.. (Sebenarnya xde lah banyak sgt subjek yg diulang tu.. 2, 3 jer.. *Cover line* )